Yanosik

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2470
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Yanosik

Post autor: Smerfciamajda »

Pytanie do użytków Yanosika, czy ktoś z Was używa może wersji sprzętowej GT-R?

Od paru lat jeżdżę z aplikacją, ostatnio nawet na CarPlay ale zaczyna mnie denerwować ciągłe podłączanie kabla.

Mocno zastanawiam sie nad wersją GTR bo chcę żeby było zainstaluj i zapomnij.

Wrato się w to pchać?
Roczny abonament 100zl czyli do przeżycia.

Interesuje mnie sama funkcjonalność, czy jest warta zmiany.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yanosik

Post autor: prebenny »

Warto wziąć tę 'tańszą' wersję XS bez wyświetlacza.

Mam w samochodach oba i tak na prawdę GTR nie daje nic specjalnego (ja go głównie używam jako prędkościomierza, bo w terenówce po zmianie opon i przełożeń zegary nie są 'zbyt' dokładne ;) ). W osobówce mam XSa i absolutnie wystarcza.


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2470
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Yanosik

Post autor: Smerfciamajda »

Ok przemyśle tego mniejszego choc ten duży jest po prpstu ładny, a jaknmam wydać bataty to niech to jakoś wygląda.

On sie komunikuje z samochodem jakoś czy ma swoj głośnik?



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yanosik

Post autor: prebenny »

Ma swój głośnik


null

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1571
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik

Post autor: PiotrEm »

O, ciekawy wątek. Może też sobie kupię?
@prebenny, A jak wygląda ostrzeganie, w internetach piszą, że 200 metrów przed fotografem i to jest za późno. Prawda to, może można dystans zmienić przez aplikację?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3049
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yanosik

Post autor: gorghu »

no właśnie. jak to ostrzega?? bo na aplikacji jak nie ma trasy wytyczonej to wali komunikatami z otoczenia (np jak jadę jakąś główną to dostaje komunikat że stoją z radarem na jakieś bocznej i pokazuje strzałką kierunek). A ten co ma tylko głośniczek to mówi ale nie wiesz za bardzo gdzie chyba.

No i samo urządzenie - koszt 299 zł + abonament za transfer danych. Ale jak jest z jego wodoszczelnością? na moto się nadaje?


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Yanosik

Post autor: Mikolaj »

Sprzedałem cbradio i przerzuciłem się na gtra. Kupiłem z lenistwa, tzn nie chciało mi się za każdym razem podłączać telefonu itp... Korzystam dopiero 2 miesiąc. Jestem zadowolony. uruchamia się ze startem auta. A działa dokładnie tak jak na komórce tzn. nie masz wyznaczonej trasy więc pokazuje najbliższe zdarzenie, odległość do niego i kierunek gdzie to zdarzenie ma miejsce. W sumie sam jestem ciekaw jak to działa w wersji bez ekraniku... co wtedy mówi...
Fajna opcja, że pokazuje prędkość (dozwoloną w danym miejscu)no i ulicę gdzie jesteśmy... Jak jesteś w obcym mieście to zawsze wiesz gdzie jesteś bez szukania tabliczki z nazwą ulicy... Jest też możliwość płacenia za parkowanie w strefie, ale jeszcze z tego nie korzystałem.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2470
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Yanosik

Post autor: Smerfciamajda »

GTR ma tryb motocyklowy - cokolwiek to znaczy, oraz ma Bluetooth więc da się do sparować z interkomem. Dla mnie bomba bo nie używam nawigacji z interkomem.

No ciekawe.

Czekam na nowy samochód z firmy.
Jak po urlopie odbiorę furę to podjadę pooglądać do sklepu teho GTRa.



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yanosik

Post autor: andrus75 »

Yanosik ma w ofercie nowe urządzenie. O ile można je tak nazwać. Jak oni to chyba nazywają pilot do aplikacji. https://www.sklep.yanosik.pl/Yanosik-Alert

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1571
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik

Post autor: PiotrEm »

Ktoś może mi dużymi literami powoli napisać, do czego toto może służyć? :-)
Przeczytałem informacje na tej stronie (link post wyżej).
Z taką baterią to na pewno nie jest zestaw głośnomówiący, ani klient interkomu.
Być może służy do zgłaszania incydentów, ale jak to działa w szczegółach? Naciskam przycisk i co, zaczyna się dialog z urządzeniem: czy suszarka? tak + nie -, czy inspekcja tak + nie -, czy zatrzymany pojazd tak + nie - ....
Ma ktoś instrukcję użytkownika?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Yanosik

Post autor: prebenny »

Z doświadczenia - miałem Yanosika XS - przestał działać po roku, za naprawę życzyli sobie 100... Naprawiłem. Podziałał pół roku i znowu nie działa.
Kolejny przykład notiOne - te małe nadajniczki od yanosika. Wszystko fajnie niby działa... ale nadajniczek miałem w aucie, auto w serwisie na noc a wieczorem notione wrzuca fixa 11 km od serwisu. Zrobiłem w serwisie gnój a oni mi na kamerze pokazują, że auto stało cały czas na warsztacie także ja nigdy nic więcej od yanosika nie kupie. Sprzedają przebrandowane najtańsze chińskie gówno.


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2470
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Yanosik

Post autor: Smerfciamajda »

Korzystam z Yanosika od wielu lat, ostatnie 3 na CarPlay.
O ile aplikacja w tel jest fajna to na CP gubi komunikaty i nie rejestruje wszystkich przejazdów w historii.
Nic z tym nie robią.


Miałem kupić XS, nic nie kupie.



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yanosik

Post autor: andrus75 »

PiotrEm pisze:Ktoś może mi dużymi literami powoli napisać, do czego toto może służyć? :-)
Przeczytałem informacje na tej stronie (link post wyżej).
Z taką baterią to na pewno nie jest zestaw głośnomówiący, ani klient interkomu.
Być może służy do zgłaszania incydentów, ale jak to działa w szczegółach? Naciskam przycisk i co, zaczyna się dialog z urządzeniem: czy suszarka? tak + nie -, czy inspekcja tak + nie -, czy zatrzymany pojazd tak + nie - ....
Ma ktoś instrukcję użytkownika?
Tak mniej więcej tu jest pokazane


Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1571
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik

Post autor: PiotrEm »

Dzięki @andrus75, nie mam androidauto i trudno mi ocenić, czy to ma sens, jednak mam wrażenie, że tych grzybów w barszczu jest za dużo.
Na pewno taki dialog z urządzeniem odwraca uwagę, musisz słuchać menu (jak na jakiejś infolinii), żeby w odpowiednim momencie kliknąć OK.

Ja nawiguję się googlami i mam tylko tę pływającą ikonkę yanosika, jak trzeba coś zgłosić, to są to chyba 3 szybkie kliknięcia i gotowe. Ale rzadko zgłaszam, najczęściej potwierdzam (1 klik).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yanosik

Post autor: andrus75 »

Rozumiem bo używam podobnie tylko w duecie z NaviExpert a na moto w duecie z calimoto. Wrzuciłem bardziej jako ciekawostkę

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Yanosik

Post autor: Yarecki71 »

Byłem ostatnio na przeglądzie auta w Aso suzuki i mają tam stoisko yanosika i pytam się gostka o jakąś navi czy mógł by mi jakąś polecić może tego gtra i zaprezentować no i jakie było moje zdziwienie bo nie mieli ani jednej sztuki,wzrosły ceny mandatów i wszystkie wyprzedali w mig, a sam śmigam na googlach a w tle mam apkę yanosika coby nie nadziać się na jakąś kontrolę.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2470
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Yanosik

Post autor: Smerfciamajda »

Chciałem kupić GTRa jesienią jak był jeszcze za 800zl z dożywotnia subskrybcją.

Trza było brać bo teraz kosztuje 1400…



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”