Jak zacząć jeździć offroad?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: warzyfko »

motif pisze::lol: warzyfko, a mama wie że jesteś poza domem? :lol:
Jutro będę. W drodze do Lubomierza. Od soboty robię południowy odcinek TET PL. W poniedziałek po południu powinienem dowiosłować do Włoszczowej, zapraszam na wieczorne ognisko, możemy też coś wspólnie pojeździć.

ps. to że bronisz kolegów jest ok, sam tak robię, doceniam to.
ps2. w towarzystwie musisz uważać z wypowiedziami typu "o, widzę że jesteś w ciąży, gratuluję" bo możesz trafić na otyłą osobę. Jak to się ma do Twojego dowcipu o matce mogę Ci wytłumaczyć ale to nie przy pierwszym ognisku.



Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Struna »

warzyfko pisze:
Myśle też że i Ty skorzystałeś. Na zdrowie!!!
Ahhh.. to nawet wiesz lepiej za mnie z czego korzystam a z czego nie... To chyba jakieś urojenia czy coś, może słonko za bardzo dogrzało...
Ciężki przypadek.

Ale doceniam iż chciało Ci się to napisać czy też skądś przekleić. Zdecydowana większość tekstu całkiem wartościowa ( w mojej ocenie )

Natomiast dalsza wymiana zdań z Tobą nie najmniejszego sensu, bo nie wiedzieć czemu się ciskasz jak piskorz ( znaczy chyba wiem czemu, taki syndrom "guru" :) ) przy jakimkolwiek innym wpisie niż Twoje widzimisie ;)
Tak czy owak - wracaj zdrowo z TET-a ( nie każdemu się to udaje - vide gawron )
Szerokości.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: warzyfko »

Struna pisze:
warzyfko pisze:
Myśle też że i Ty skorzystałeś. Na zdrowie!!!
Ahhh.. to nawet wiesz lepiej za mnie z czego korzystam a z czego nie... To chyba jakieś urojenia czy coś, może słonko za bardzo dogrzało...
Ciężki przypadek.

Ale doceniam iż chciało Ci się to napisać czy też skądś przekleić. Zdecydowana większość tekstu całkiem wartościowa ( w mojej ocenie )

Natomiast dalsza wymiana zdań z Tobą nie najmniejszego sensu, bo nie wiedzieć czemu się ciskasz jak piskorz ( znaczy chyba wiem czemu, taki syndrom "guru" :) ) przy jakimkolwiek innym wpisie niż Twoje widzimisie ;)
Tak czy owak - wracaj zdrowo z TET-a ( nie każdemu się to udaje - vide gawron )
Szerokości.
Jeśli nawet mój tekst tylko skonsolidował Twoją wiedzę, to wciąż korzyść. Na zdrowie! Aha, i doceniam że doceniasz.

Wycieczek personalnych nie zwykłem komentować, "piskorz", "guru", "jakimkolwiek innym wpisie niż Twoje widzimisie" też w sumie nie skomentuję bo nie odnoszą się do mnie - co łatwo sprawdzić w historii moich wypowiedzi.

Dziękuję za życzenia, również życzę tyleż powrotów co wyjazdów. No i podtrzymuję zaproszenie na ognisko i wspólną jazdę, czy też, jak to nazywa młodzież, "latanie" ;)



Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Struna »

A kiedy to dokładnie planujesz zawitać ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: damianKr »

Panowie spokojnie nie ma co sobie skakać do gardeł :). Nawety gdyby @warzyfko napisał żebym jeździł w terenie 200 km/h to i tak pewnie nie przekroczyłbym
20 km/h ;).
Aplikacja Osmand, trasa rowerowa, w opcjach zaznacz "preferuj drogi nieutwardzone". Zawracaj jeśli uznasz że odcinek będzie dla Ciebie zbyt trudny i jedź do następnego. Dostęp do dróg nieutwardzonych (czyli tego co nazywasz "offroad") jest bogatszy niż w Twoich najśmielszych marzeniach :-)
Aż sprawdzę z ciekawości, rozumiem że trasy są legalne dla motocyklistów i żaden leśniczy nie będzie mnie gonił z dupeltówką? :).
Wyłącz ABS w tylnym kole i ustaw kontrolę trakcji na jakiś środkowy poziom. Rusz, stań na podnóżkach (!!!), nogi delikatnie ugięte w kolanach, kostki przy korpusie motocykla, ręce luźno na kierownicy, klamki . Patrz daleko przed siebie skanując teren, rozbujaj się do 40-50 km/h i zauważ jak moto stabilizuje się przy tej prędkości...
Dzięki wielkie za rady postaram się wszystko zastosować i nie zrobić sobie krzywdy ;). Niestety ABSu nie da się wyłączyć w V-Stromie. Kontrolę trakcji już tak.
Ogólnie to muszę popracować nad samą pozycją stojącą bo czuję że naciskam na kierownicę co chyba nie jest dobre.
Jak chcesz zacząć jazdę w terenie to zjedź w pierwsza lepszą polna drogę i już zacząłeś.
Jak się nie zrazisz jak większość pierwszymi glebami, które są nieuniknione to wtedy radzę zmienić motocykl i forum....
zarówno jedno jak i drugie się nie nadaje do trenowania prawdziwego off-roadu, bo szutry to nie off-road 8-)
Ok, gra słów :). Czyli uściślając chodziło mi o szutry i jazdę drogami nieutwardzonymi. Czy TET to już offroad?
Raczej mało mnie interesuje skakanie po skałach, przedzieranie się przez metrowe błoto itp. Po prostu najzwyczajniej na świecie chcę sobie pojeździć trasami przez las, dlatego nie chcę zmieniać ani forum ani motocykla ;). Chociaż jak pojeżdżę w sobotę na crossie to może się to zmieni ;).

W samej jeździe po szutrach najbardziej boje się właśnie uszkodzenia motocykla.... A wiem że tutaj trzeba się liczyć z tym że moto będzie obdarte i porysowane.


V-Strom 650 XT 2019

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Struna »

damianKr pisze:rozumiem że trasy są legalne dla motocyklistów i żaden leśniczy nie będzie mnie gonił z dupeltówką? :).
Większość tras rowerowych ( o ile nie wszystkie) nie jest legalna legalna dla pojazdów pojazdów silnikowych


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: staszek_s »

To nie jest tak, że jak jest droga, nawet nieutwardzona, i nie ma zakazu to można wjeżdżać, jak stoi zakaz to nie?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Struna »

Jak robiłem wschodnią granice to mnie służba graniczna wyprowadziła z takowego przekonania, dobrze że tylko graniczna, bo z tymi to idzie normalnie pogadacy, leśni by dali pamiątkę w postaci 500 minus.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: PiotrEm »

damianKr pisze:W samej jeździe po szutrach najbardziej boje się właśnie uszkodzenia motocykla.... A wiem że tutaj trzeba się liczyć z tym że moto będzie obdarte i porysowane.
I tu Kolego radzę zmienić myślenie i nauczyć się czegoś na cudzych błędach.
Jako świeżak jeszcze na YBR250 pojechałem sobie na dłuższą wycieczkę w rejony gdzie prąd w przewodach zawraca i kończy się asfalt. Prędkość miałem niewielką, ale widocznie jednak nieadekwatną do warunków, umiejętności i skupienia i zaliczyłem glebę. Zamiast rzucić motórek w cholerę i ratować siebie, trzymałem się kurczowo kierownicy nie wiadomo po co, może paraliż, może podświadomie miałem nadzieję, że się nie wywalę, ostatecznie skończyło się na stracie całego sezonu.
Gips nosiłem 6 tygodni, czerwiec i pół lipca. Lekarz chciał mnie jeszcze w nim potrzymać za 2-3 tygodnie, bo obojczyk słabo się zrastał, ale powiedziałem, że tak śmierdzę, że spać nie mogę i obiecałem na siebie uważać i mi go zdjęli :-)
Załączniki
PeEm1.png
PeEm1.png (154.37 KiB) Przejrzano 3206 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: warzyfko »

Struna pisze:A kiedy to dokładnie planujesz zawitać ?
Kurcze, ciężko powiedzieć, zależy od warunków. Startuję jutro z Lubomierza, myślę że w poniedziałek wieczorem będę w Waszej okolicy - ale to oznacza północ od Krakowa bo trzymamy się południowej nitki TET. Jedziemy na 3 CRFy a może i czwarta dołączy.



warzyfko
A2
Posty: 169
Rejestracja: 30 cze 2019, 07:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: warzyfko »

damianKr pisze:Panowie spokojnie nie ma co sobie skakać do gardeł :).
Luz, za starzy jesteśmy na skakanie, tak sobie inteligentnie dogryzamy żeby nudno nie było :-)
damianKr pisze: Nawety gdyby @warzyfko napisał żebym jeździł w terenie 200 km/h to i tak pewnie nie przekroczyłbym
20 km/h ;).
A nie mówiłem? Zuch! :-)
damianKr pisze:
Aplikacja Osmand, trasa rowerowa, w opcjach zaznacz "preferuj drogi nieutwardzone". Zawracaj jeśli uznasz że odcinek będzie dla Ciebie zbyt trudny i jedź do następnego. Dostęp do dróg nieutwardzonych (czyli tego co nazywasz "offroad") jest bogatszy niż w Twoich najśmielszych marzeniach :-)
Aż sprawdzę z ciekawości, rozumiem że trasy są legalne dla motocyklistów i żaden leśniczy nie będzie mnie gonił z dupeltówką? :).
Oj to nie tak łatwo, trzeba na bieżąco używać zdrowego rozsądku. Szutry raczej wszystkie po legalu ale jeśli chodzi o lasy to już bardziej skomplikowane. Legalne są np. leśne drogi dojazdowe, czyli jeśli masz drogowskaz na jakąś wioskę to śmiało jedziesz. Resztę może doczytaj w necie bo temat co najmniej na osobny wątek.
damianKr pisze:
Wyłącz ABS w tylnym kole i ustaw kontrolę trakcji na jakiś środkowy poziom. Rusz, stań na podnóżkach (!!!), nogi delikatnie ugięte w kolanach, kostki przy korpusie motocykla, ręce luźno na kierownicy, klamki . Patrz daleko przed siebie skanując teren, rozbujaj się do 40-50 km/h i zauważ jak moto stabilizuje się przy tej prędkości...
Dzięki wielkie za rady postaram się wszystko zastosować i nie zrobić sobie krzywdy ;). Niestety ABSu nie da się wyłączyć w V-Stromie.
Przynajmniej do momentu kiedy odkryjesz pewien cudowny bezpiecznik :-) Ale to już grząski teren więc ciii... :-)
damianKr pisze: Kontrolę trakcji już tak.
Ogólnie to muszę popracować nad samą pozycją stojącą bo czuję że naciskam na kierownicę co chyba nie jest dobre.
Nie jest dobre, ręce w miarę luźno, po dwa palce na klamkach. Wyreguluj kierę, dużo Ci to da.



Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: morhot »

Pierwsze jazdy off zaliczyłem na Dl1000, były to leśne drogi, gliniaste, w głębokich wąwozach, po lekkim deszczu. Teraz wiem, że to był debilizm. A jazda tymi trasami, na tych oponach i na tym motocyklu z tymi umiejętnościami była niczym więcej niż tylko walką o przeżycie.

Teraz mam za sobą nawinięte sporo kilometrów poza czarnym i mogę powiedzieć, że szutry to doskonałe środowisko dla dużych ADV. Więc na początek polecam szutrówki. Tam się nauczysz jeździć po sypkim, nauczysz się skręcać i hamować. Złota zasada - im szersza droga, tym bezpieczniej.
Więc na pierwszy kontakt z offem polecam to:

Obrazek

a nie to:

Obrazek

a już na pewno nie to:

Obrazek

I ważna sprawa - póki czujesz się leszczem, jeździsz JAK JEST SUCHO :-)


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: MarcinS »

A i tak pierwszy piach nauczy Cię pokory.... zanim sam zaczniesz zjeżdżać na szutry, jedz na choćby podstawowe, jednodniowe szkolenie. Unikniesz rozczarowań, a może i poważnych kontuzji już na samym początku przygody z off.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Old Donkey »

a modne obecnie e-szkolenie nie wystarczy ? ;)

np. to
jak parę razy obejrzę to nie pojadę ? :mrgreen: :lol:



damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: damianKr »

W sobotę zrobiłem sobie szkolenie enduro, 3 godziny jazdy w terenie. Szkolenie super jest to naprawdę pouczające plus uczy pokory... były... momenty kiedy ciężko było mi jako początkującemu na enuduro 230cc o wadze 120 kg tak więc wiem że V-Stromem o wadze 220 tym bardziej bym nie podołał.

Wiem już jak ciężki jest to sport... czuję na sobie wszystkie mięśnie.

Na 100% jeszcze sobie wykupię jakieś lekcje nie wiem czy dalej na enduro czy na swoim, ale teraz chciałbym trochę polecieć na szutry swoim motocyklem :).


V-Strom 650 XT 2019

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: blady2111 »

- zmien opony, bez opon nie wybieraj sie w teren, szkoda sprzetu i Twoich obolalych czesci ciala.
Ja kupilem K60 i jestem zadowolony. Wady, nie sa ciche ale mnie to nie przeszkadza, i nie da sie na nich za szybko latac. Jak sie docieraly to maks 130, wiecej sie balem, teraz po okolo 4 tys , 150 - 160 juz da sie osiagnac ale nie jest to predkosc komfortowa.
Szuter, piach dadza spokojnie rade, natomiast bloto nawet bez kolein , ( co zweryfikowal TET) nalezy omijac szerokim lukime chyba ze szukasz przygod. Nawet lepsze opony przy takiej masie beda slizgaly sie jak na lodzie po 2 min, kiedy bieznika juz nie bedzie widac.

- Na poczatek tylko kiedy jest sucho i nigdy nie jedz sam, chyba ze wybierasz lajtowe polne drogi , szuter.
Znajdz kolege, najlepiej ktory nie goni jak wariat w terenie ale i taki co cos Cie nauczy. I nie wybieraj ekip na pierwsze jazdy , zazwyczaj sa ludzie ktorzy mocno zapierd.... i konczy sie to slabo bo chcesz ich za wszelka cene dogonic.

Na fejsie sa grupy , wystarczy dolaczyc , wrzucic post , zgrac sie i jechac. Ja tak pozalem kilku gosci, rowniez na podobnym poziomie i jest git. Poznalem roniez wymiataczy od ktorych cos tam sie nauczylem ale nie spieszy mi sie z nimi smigac.
Polecam ADV TEAM POLSKA grupe , prowadzone sa tam tez szkolenia , nie wiem nie bylem , ponmoc ludzie sa zadowoleni.
Ja nie wydam hajsu na to, ale tez nie odradzam.

Wg mnie piach jest najlepszy i najfajnieszy, bo gleby sa czesto ale nie zniszczysz motocykla i nie polamiesz sie tak szybko :P

Poelcam Biwak Off jest spora ekipa , kazdy cos tam doradzi, sa goscie ktorzy maja o tym pojecie i moge sporo wiedzy przekazac. Wazne ze sa rece chetne do pomocy w razie gleby a to sie liczy :P

Ja rowniez zaczalem niedawno swoja przygode z OFF ale bede ja konczyl na tym motocyklu, drazni mnie przeswit ktorego nie ma. Choc nie mialem wiele przypadkow ze sie zawiesilem, i samo w sobie nie jest jakies niebezpieczne. Jendkaze latwo mozna uszkodzic oslone ktora dobije do dekli i juz wyglada to nieestetycznie. Mnie szkoda motocykla i chcialbym za niego dostac dsobre pieniadze zeby dorzucic jak najmniej do nowego.

Kazdy ma inna opinie co do motocykla w OFF , jedni bede Cie namawiac na lekki sprzet, ja np. lubie czuc ze mam pod dupa motocykl, i nie zraza mnie ciagle podnoszenie tej masy, dla mnie to challenge. Raczej postawie w przyslzy mroku na Tenerke, latalem z taka po TET i wydaje sie stworzona do takiej jazdy. Natomiat Vstroma mi szkoda, nie jest przystosowany, chyba ze ktos ma sprzret do mordowania to jak najbardziej.

- najwazniejsze , bez oslony silnika nie ma co sie wybierac w ogole w teren, druga sprawa to ciuchy, jak masz takie dedykowane w OFF to super jak nie to zakladaj to co masz, kazdy ochraniacz sie przyda.... a bedzie goraco !! :)

Powodzenia !!



damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: damianKr »

Szuter, piach dadza spokojnie rade, natomiast bloto nawet bez kolein , ( co zweryfikowal TET) nalezy omijac szerokim lukime chyba ze szukasz przygod. Nawet lepsze opony przy takiej masie beda slizgaly sie jak na lodzie po 2 min, kiedy bieznika juz nie bedzie widac.
Tak jak ludzie na GSach i innych sprzętach cięższych od Vstroma dają radę cisnąć po błocie?
Na poczatek tylko kiedy jest sucho i nigdy nie jedz sam, chyba ze wybierasz lajtowe polne drogi , szuter.
Na chwilę obecną chcę jeździć tylko takie trasy. Jest kilka takich tras które chciałbym przejechać np. to https://www.traseo.pl/trasa/przemasy-4x ... ce-krakowa i uczyć się i może później spróbować cięższego offroadu.
Natomiat Vstroma mi szkoda, nie jest przystosowany, chyba ze ktos ma sprzret do mordowania to jak najbardziej.
Osobiście również nie chcę żeby motocykl po kilku przejazdach wyglądał jak złom. Jeśli to się wiąże z tym że motocykl będzie cały porozbijany to trochę słabo.
Za rok w czerwcu będę mógł zakończyć wcześniej leasing i zobaczę jeśli nadal będę chciał iść w OFF to może zdecyduje się na Africe albo coś innego.


V-Strom 650 XT 2019

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: Struna »

damianKr pisze: Osobiście również nie chcę żeby motocykl po kilku przejazdach wyglądał jak złom. Jeśli to się wiąże z tym że motocykl będzie cały porozbijany to trochę słabo.
Tego Ci nikt nie zagwarantuje, bo zwykły paciak może niefortunnie się skończyć jakimś poważniejszym uszkodzeniem - raczej należy się liczyć z tym, iż w terenie możesz co najmniej coś porysować czy jakiś plastik złamać.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: motif »

zapomnij o jeździe w terenie jak się boisz o moto.
Ocena: 5.88235%



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Jak zacząć jeździć offroad?

Post autor: blady2111 »

motif pisze:zapomnij o jeździe w terenie jak się boisz o moto.
Niestety motif ma racje, musisz sie liczyc z tym ze glebniesz i jakas pierdola sie uszkodzi bardziej lub mniej.
Nie chce Cie zrazac ale trzeba to brac na klate :) Na podsumowanie tego watku dodam, ze nie widzialem w swojej krotkiej przygodzie ale jednak, zeby ktos znaczaco uszkodzil motocykl ktory narazil wlasciciela na znaczace koszty, a gleby widzialem naprawde spektakularne i po chwili smiechu dalej mozna bylo jechac :)

Co do blota, ciezki motocykl wg mojej oceny slabo nadaje sie na bloto i koleiny, chyba ze wiecznie ciagniesz nogi po glebie to jakos sie przejedzie.
Mielismy jeden krotki odicnek TET , i droga wygladala na calkiem przejzdna, ale kiedy jechalem na jedynce bez sprzegla byl o za szybko , rowniez dla mojego kompana. Kiedy juz myslalem ze najwidoczniej brak mi totalnie skilla, zerknale na TET grupe na fejsie i widzialem kolejnych smialkow na roznych sprzetach, kazdy musial lezec ...na tej samej drodze po kilka razy.

Moja rade jedz w piach, duzo piachu u nas to Pogoria 4 , tam kazdy z moich stron zaczyna i konczy jakas trase :D Mozna sie sporo nauczyc , nawet jak jest woda to i tak jest klawo. Wowczas na suchym nic Cie bardzo nie przestarszy na trasie i bedziesz ogarnial szybciej lub wolniej.

Afryka :) - tez sie najaralem ale .... 250 kilo to az takim kulturysta nie jestem , swietny sprzet w dlusze trasy, jesli takie masz w planach to gitara. Moja sytuacja raczej nie pozowli mi zwiedzac swiata na motocyklu wobec tego lepsza opcja dla mnie bedzie mala tenerka. Nieco wiecej mocy, dyzy przeswit, przystosowana znacznie lepiej do OFF niz DL no i zawieszenie, inna bajka. Kwestia napraw, nie wiem jak mechanicznie , ale plastiki sa jak za darmo :) W Afryce, bedziesz plakal, jak polamiesz :P

Co mozesz zrobic zeby zmniejszyc straty :
Wywalic szybke , ja zalozylem oryginalna jest tania.
Wywalic lusterka, ale ja tego nie robie , jeszcze jest okey :)
od Susznego kupic akcesoryjna dzwignie hamulca
Jak masz drogie halogeny , sciagnij chyba ze mocowanie naprawde zrobione jest tak jak powinno. Ja swoj urwalem, ale to chinczyki wiec 100 zl za nowki. A i tak bardz odlugo wytrzymaly.
zmienic handbary na te ze wzmocnieniem aluminiowym, bo zwykle handbary zaraz pekaja, ale klamka wciaz u mnie cala. Swoje kleje co chwile, mam nowe ale nie zakladam, z wiadomych przyczyn.
Ja nie lubie latac w zaroslach , galeziach itd, umijam takie tereny. Ale mozesz okleic motocykl jakas folia plus lampy. Ja mam bak oklejony wyglada to estetycznie i nie rysuje sie od kolan , itd.
w teren lecisz z minimalna iloscia paliwa i sciagasz wszystkie kufry jakie masz.
Ja mam oklejone rowniez gmole taka gabka i tasma ale to juz wzbudza podziw :D - osobiscie mam to w dupie .
Na TET ( a raczej jego czesc ) mialem sporo oklejone tasma, bo balem sie glebokich rys od sakw.

w porpzednim poscie nie napisalem o rownie waznej rzeczy jaka sa buty. Ktos wspominal o tym i nie zapominaj o porzadnych wysokich butach, ktore na bank uratuja Ci gire :D nie raz nie dwa.
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”