Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: gorghu »

Struna pisze:
08 paź 2020, 00:21
to może mieć jakiś tryb oszczędzania energii i się usypia po jakimś czasie bezczynności.
To nawet logiczne i praktyczne.
Moje mają taki tryb i wyświetlacz wybudza się jak wyczuje ruch.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Lord »

Pomaga wejście w tryb ustawień i wyjście taki sam efekt wybudzenia


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

Poszedłem jeszcze wczoraj do garażu, włączyłem wyświetlacz, szturchnąłem czujniki (odkręciłem i zakręciłem) i zaczekałem aż wyświetlacz zgaśnie. Rano jak tylko szturchnąłem moto wyświetlacz się obudził. Jadę. Jeden czujnik zaktualizował temperaturę i ciśnienie już tak po ok 2 km jazdy, drugi też się obudził, ale tak z 5 km dalej (to ten przedni śpioch). Dojechałem do roboty i zostawiając moto zrobiłem zdjęcie monitorka. I tak sobie na nie patrzę i widzę, że po wybudzeniu pokazuje wartości psi, a jednostki bar. Mam ponad 30 atmosfer w kołach! Może to i działa, ale jest dosłownie i w przenośni chińskie jak cholera.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: gorghu »

To ja ze swoimi takich numerów nie mam. U mnie działają bez zarzutu.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka



Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Lord »

PiotrEm pisze:
08 paź 2020, 11:00
Poszedłem jeszcze wczoraj do garażu, włączyłem wyświetlacz, szturchnąłem czujniki (odkręciłem i zakręciłem) i zaczekałem aż wyświetlacz zgaśnie. Rano jak tylko szturchnąłem moto wyświetlacz się obudził. Jadę. Jeden czujnik zaktualizował temperaturę i ciśnienie już tak po ok 2 km jazdy, drugi też się obudził, ale tak z 5 km dalej (to ten przedni śpioch). Dojechałem do roboty i zostawiając moto zrobiłem zdjęcie monitorka. I tak sobie na nie patrzę i widzę, że po wybudzeniu pokazuje wartości psi, a jednostki bar. Mam ponad 30 atmosfer w kołach! Może to i działa, ale jest dosłownie i w przenośni chińskie jak cholera.
No ja tylko 3 dni testowałem ale u mnie też takich cudów nie było


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Struna »

Zauważcie że macie inne urządzenia.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: gorghu »

wiemy, tak tylko piszę do wiadomości. :)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

rasik pisze:
03 paź 2020, 20:40
Ja mam takie z wersja na wentyl kupione na wyprzedaży listopadowej
[URL]https://a.aliexpress.com/_mPBQtjD[/ULR]
A on faktycznie tak świeci cały na niebiesko, czy ma czarne tło (zdjęcia wycięte z podanego linka)?
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (258.15 KiB) Przejrzano 2871 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: rasik »

PiotrEm pisze:
rasik pisze:
03 paź 2020, 20:40
Ja mam takie z wersja na wentyl kupione na wyprzedaży listopadowej
[URL]https://a.aliexpress.com/_mPBQtjD[/ULR]
A on faktycznie tak świeci cały na niebiesko, czy ma czarne tło (zdjęcia wycięte z podanego linka)?
Kwestia dyskusyjna cześć jest niebieska a jak przekracza temp lub ciśnienie to piszczy i świeci na czerwono gdzieś wrzuciłem fotki jak to wygląda.

Edit

post54278.html#p54273

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka




Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: gorghu »

@PiotrEm ten wyświetlacz wygląda identycznie jak mój. I jeśli chodzi o podświetlenie to jest niebieskie. Ma 3-4 stopnie jasności świecenia więc można sobie dobrać moc. Podświetlenie zmienia się na czerwone i mruga (na przemian czerwony, niebieski) w momencie jak pojawi się jakiś alarm (zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

Mam walnięte czujniki. Np. tylny od samego stania w garażu w biurowcu spadł za 35 psi na 31, a jak go szturchnąłem, to wskoczył na 33 (i tyle później pokazał manometr kompresora, trochę powietrza uciekło mi podczas tego szturchnięcia, bo miałem muzę w kasku i nie słyszałem, jak wentyl syczy :-))
Już Was nie będę zanudzał, paczka przyszła nierejestrowana, więc w zasadzie mogę wywalić to na złom i za 45 dni i 8 godzin zgłosić Majfrendowi nieotrzymanie przesyłki. Być może od początku było felerne (czyt. po zwrocie), bo było niedbale zapakowane i bez folii na lekko już porysowanym wyświetlaczu.
Dzięki za odzew! :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

Wczoraj w ciągu dnia schodziło powietrze z tylnego koła. Dziś było to samo, tylko szybciej, jadę, po 5 km czujnik w końcu się obudził i piszczy, że w tylnym kole 20 psi. I faktycznie tyle było (manometr na stacji paliw). No to w końcu czujnik do laboratorium (tj. na butelkę), nabijam 37 psi i czekamy.
10 minut... 35 psi
20'... 32 psi
30'... alarm 27 psi
No ładnie, na przejażdżce czujnik spał i pozwolił spaść do 20 psi (1,4 bara)! Powinien był od razu w garażu piszczeć zanim ruszyłem.
Już mi się nie chce, już mi przeszło, w samochodzie sprawdzam ciśnienie raz na ruski miesiąc i żyję. Jeszcze tylko zdejmę z felg te dodatkowe ciężarki 10 g i można śmigać :-)


Refleksja na podsumowanie: idea pomiaru w zakrętce zakłada, że wentyl w kole jest cały czas otwarty, w efekcie bezpieczeństwo zależy od trwałości czujnika. Olśnienie!


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Luchow »

Wydaje mi się, że po prostu trafił Ci się jakiś nieudany model lub egzemplarz. Ja mam takie czujniki jak gorghu i rasik. W tym sezonie pomogły mi już dwa razy:
- Gwóźdź w tylnej oponie (jechałem w terenie, z ciśnieniem spuszczonym do 1,8 bar, alarm ustawiony na 1,5 włączył się od razu - był czas żeby na spokojnie zjechać w wygodne miejsce do przeprowadzenia naprawy)
- Powolne uchodzenie ciśnienia z przedniej opony - spuściłem do 1,6 bar (znowu - jazda w terenie), po czym na wyświetlaczu zacząłem obserwować, że ciśnienie powoli sobie spada dalej. Zeszło do 1,3 i tyle było faktycznie (sprawdziłem manometrem). Wątpię żebym ten ubytek sam w tym czasie wyczuł, a dalsza jazda mogłaby się skończyć ściągnięciem opony. Po dopompowaniu nieco wyżej ciśnienie się utrzymało, ale miło było mieć stały podgląd.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

Dziś przyjechał nowy TMPS (Careud, jak na zdjęciach parę postów wyżej). Krótko płynął, równo 2 tygodnie. Zakrętki są małe (zdjęcie starych i nowych poniżej). Obie ważą 13 g, co daje pi * drzwi 6 g/szt, czyli można nie wyważać koła albo nakleić jeden ciężarek jak się akurat ma pod ręką. Sam monitorek - za bardzo kolorowy, ale olewam to, najważniejsze, że zakrętki trzymają ciśnienie.
Oczywiście zdążyłem przeprowadzić symulację złapania gwoździa. Napompowałem butelkę z wentylem, czujnik zakręciłem lekko, żeby syczał i włączyłem stoper. Update ciśnienia tak mniej więcej co 12 s, uciekało 3-4 psi co pomiar. W drugiej serii spuszczałem wolniej, aktualizacja następowała co 25-30 s i wartości schodziły kolejno (może raz przeskoczyło o 2 psi, widocznie jakieś błędy pomiarowo-zaokrągleniowe). Można więc powiedzieć, że nie laguje i mierzy wystarczająco dokładnie w porównaniu z dwoma innymi manometrami, które posiadam (elektroniczny i analogowy). Jest git. No ale tani nie był, 158 zł! :-) Ciekawe, po ile będzie 11.11.

PS. Jakieś inne gadżety podwyższające środek ciężkości motocykla polecacie?
Załączniki
tmps.jpg
tmps.jpg (24.74 KiB) Przejrzano 2613 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Struna »

PiotrEm pisze:
30 paź 2020, 01:31
PS. Jakieś inne gadżety podwyższające środek ciężkości motocykla polecacie?
Np - zatankować pod sam korek, to z pewnością sporo podwyższy środek ciężkości :)
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: staszek_s »

Dobra pizza na grubym cieście też podwyższa ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Lord »

Bardziej przesuwa do przodu :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: bojaco »

Z ciekawości spytam, nie bazując jedynie na takich ustrojstwach ale innych pomiarach, w jakim czasie schodzi powietrze z kół Waszych motocykli? Przy założeniu, że opona nie jest uszkodzona? Wiem, że są rózne zmienne i zależności, ale w tym temacie możemy akurat pogeneralizować.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: Lord »

Osobiście nie zauważyłem aby schodziło. Natomiast zmiana temperatury może delikatnie powodować wahania ale to max u mnie 0,1 do 0,2 PSI. Ja chciałem jedynie sie zabezpieczyć przed takim wypadkiem jak ostatni czyli śruba w oponie, której nie zauważyłem od razu.


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik ciśnienia w oponach (Monitor)

Post autor: PiotrEm »

Jeszcze jedna ciekawostka przyrodnicza.
Butelka napompowana, ciśnienie prawidłowe, monitorek po minucie usypia. Spuszczam ciśnienie poniżej alarmu. Wybudzam monitorek.
Czujnik tylny updatuje się dopiero po 3'10", czujnik przedni po 2'. Powtarzalne. Jak już jest wybudzony, to dalej reaguje prawidłowo - co kilkanaście sekund. Muszę pamiętać, żeby witać się z motorkiem kopniakiem :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”