MotoZ Tractionator GPS

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

Mialem K60 , caly dzien jazdy po TET, w tym rowniez sporo asfaltowych kawalkow i caly dzien w deszczu. Nie mialem zadnych problemow na mokrym. JAsne jest ze nie palowalem ale jechalem swoje. Faktycznie wczesniej spktalem sie z opiniami ze trzeba uwazac, i zawsze jak bylo mokro jechalem kwadratowo.... ale zupelnie inaczej jak o tym sie zapomni bo pada caly dzien i caly dzien trzeba jechac :) Sadze, ze nie jest z nimi tak zle jak mowia. Do nowego juz moto rowniex zastanowie sie nad jakimis Mitaskami.



michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: michau »

blady2111 pisze:Mialem K60 , caly dzien jazdy po TET, w tym rowniez sporo asfaltowych kawalkow i caly dzien w deszczu. Nie mialem zadnych problemow na mokrym. JAsne jest ze nie palowalem ale jechalem swoje. Faktycznie wczesniej spktalem sie z opiniami ze trzeba uwazac, i zawsze jak bylo mokro jechalem kwadratowo.... ale zupelnie inaczej jak o tym sie zapomni bo pada caly dzien i caly dzien trzeba jechac :) Sadze, ze nie jest z nimi tak zle jak mowia. Do nowego juz moto rowniex zastanowie sie nad jakimis Mitaskami.
A jak one na mokrym TET poza asfaltem?



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

szuter i piach daja rade bez problemu. Bloto i glebszy piach bez szans.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Luchow »

O proszę, znacznie więcej niż zakładałem. To ja już chyba prędzej motocykl zmienię niż będę musiał kolejne opony kupić :lol:

EDIT: To dotyczyło informacji od Lorda o przebiegu na Anakee Adventure - przegapiłem że już jest nowa strona z postami...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: merc »

blady2111 pisze:
12 paź 2020, 10:27
szuter i piach daja rade bez problemu. Bloto i glebszy piach bez szans.
Zrób ciśnienie z tyłu na 1.5 .
Z tym błotem i głębszym piachem trochę przesadzasz.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

Niestety doswiadczenie mam skromne z oponami, wiec ciezko mi sie tak naprawde odniesc. Ale widze ze i u znawcow tematu jest problem z wybraniem odpowiedniego ogumienia. Zauwazylem ze wybierane sa czesto kombinacje roznych marek, wowczas daje to ponoc najlepszze efekty.



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

merc pisze:
12 paź 2020, 11:17
blady2111 pisze:
12 paź 2020, 10:27
szuter i piach daja rade bez problemu. Bloto i glebszy piach bez szans.
Zrób ciśnienie z tyłu na 1.5 .
Z tym błotem i głębszym piachem trochę przesadzasz.
Zawsze ciesnienie mialem ustawione mniej wiecej 1.7 w Off
Wiem co pisze, na odcinku 400 metrow wyglebilem sie z 4 razy , moj kjolega rowniez a to byla zwykla polna droga ktora po desszcach wygladala niby okey , bez kolein .... jednak czulismy sie oboje jak na lodowisku. Wspominalem juz o tym chyba w innym temacie . Widzialem ten sam odcinek pokonywany przez innych smialkow, na roznych motocyklach , roznych oponach, wszscy lezec musieli.

Co do piachu hmm, caly sezon mialem stycznosc z piachem ale doswiadczenie jeszcze nie jest wystarczajace, wiec mozesz miec racje, moze to tez byc kwestia samego motocyla rowniez.




merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: merc »

Blady2111
Ja się nie dziwię , że się wywracacie jadąc tak jak twój kolega na filmie powyżej.
Przecież jemu nawet najlepsza kostka nic nie pomoże.

I właśnie później opinie w netach , że opona nie nadaje się .
A prawda taka, że kierowca ( przepraszam) dupa.
Przecież to jest zwykła polna droga a nie jakieś błoto , widać to po śladzie opony.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: PiotrEm »

@merc, mógłbym prosić jaśniej, co powinien, a czego nie powinien był robić? Tak w ramach nauki na cudzych błędach, bo nie wiem, na co mam patrzeć i pewnie też skończyłbym jak on.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: michau »

Za wolno jechał.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Struna »

Bywają takie błotka co nie wyglądają wcale na śliskie a są jak lodowisko - tak było np. na 2-gim BiwakOff-ie niedaleko wylanej rzeki.
To coś wyglądało nawet na suche a okazało się mega śliskie i niejeden się tam położył.

Ale tu na filmiku koleś trochę sam się wpakował, bo zauważcie że nie jedzie koleiną tylko próbuje po trawie, a więc tak troszkę trawersem, a trawa mokra też jest mega śliska i wystarczy drobna zmiana kąta pochylenia terenu i gleba.
W takich przypadkach bezpieczniej ( choć nie czyściej :) ) jest jechać w koleinie i nie cudować z wyjeżdżaniem na takie drobne podwyższenia.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Old Donkey »

nie chcę się wymądrzać bo jestem typowym :asfaltowcem: a teren to dla mnie ryzyko utraty zdrowia a nawet życia ;)
ale na filmie nie widzę jakiegoś strasznego błota, myślę że to się da przejechać utrzymując jakąś tam prędkość i pracując sprzęgłem ale jak mówię zielony w temacie jestem

znalazłem taki podręcznik off road nie wiem co wart niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą, pada to można poczytać :)

https://www.dropbox.com/s/j0z59evrw3v30 ... s.pdf?dl=0

tu można ściągnąć

https://bestrestproducts.com/shop/misce ... -download/
Ocena: 5.88235%



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

merc pisze:
12 paź 2020, 15:20
Blady2111
Ja się nie dziwię , że się wywracacie jadąc tak jak twój kolega na filmie powyżej.
Przecież jemu nawet najlepsza kostka nic nie pomoże.

I właśnie później opinie w netach , że opona nie nadaje się .
A prawda taka, że kierowca ( przepraszam) dupa.
Przecież to jest zwykła polna droga a nie jakieś błoto , widać to po śladzie opony.
Potwierdzam ze kolega nie spedzil 3 sezonow w off ale i tak jestes w bledzie. Nie staraj sie mnie zdyskredytowac tylko dlatego ze wydaje Ci sie ze masz jakies wieksze doswiadczenie w tej materii. Skoro tak psizesz to juz wiem ze suche szutrki nie sa Ci obce ... ... Kiedy pona sie zalepia w kilka sekund , To co mu da pozycja stojaca na 230 kg motocyklu i wieksza predkosc ? Ci odpowiem grubsza glebe . Opony 50/ 50 nie oczysicsz w takim czyms predkoscia.
I byc moze bym Ci uwierzyl ze jetem ofiara ktora se nie poradzila z takim problemem ale nie byle mtam pierwszy i nie ostatni na tej drodze. Wejdz na TET grupe , poczytaj potem porozmawiamy.

Obrazek

takich wpisow bylo kilka jak powzyzej.Same ciezkie motocykle, nie bylo lekkich bo jak wiadomo to inna impreza wowczas.
Wiec wychodzi na to ze sami amatorzy :P

Fakt trawnik niestety okazal sie najbezpieczniejszym rozwiazaniem



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: merc »

blady2111 pisze:
13 paź 2020, 08:31
merc pisze:
12 paź 2020, 15:20
Blady2111
Ja się nie dziwię , że się wywracacie jadąc tak jak twój kolega na filmie powyżej.
Przecież jemu nawet najlepsza kostka nic nie pomoże.

I właśnie później opinie w netach , że opona nie nadaje się .
A prawda taka, że kierowca ( przepraszam) dupa.
Przecież to jest zwykła polna droga a nie jakieś błoto , widać to po śladzie opony.
Potwierdzam ze kolega nie spedzil 3 sezonow w off ale i tak jestes w bledzie. Nie staraj sie mnie zdyskredytowac tylko dlatego ze wydaje Ci sie ze masz jakies wieksze doswiadczenie w tej materii. Skoro tak psizesz to juz wiem ze suche szutrki nie sa Ci obce ... ... Kiedy pona sie zalepia w kilka sekund , To co mu da pozycja stojaca na 230 kg motocyklu i wieksza predkosc ? Ci odpowiem grubsza glebe . Opony 50/ 50 nie oczysicsz w takim czyms predkoscia.
I byc moze bym Ci uwierzyl ze jetem ofiara ktora se nie poradzila z takim problemem ale nie byle mtam pierwszy i nie ostatni na tej drodze. Wejdz na TET grupe , poczytaj potem porozmawiamy.

Obrazek

takich wpisow bylo kilka jak powzyzej.Same ciezkie motocykle, nie bylo lekkich bo jak wiadomo to inna impreza wowczas.
Wiec wychodzi na to ze sami amatorzy :P

Fakt trawnik niestety okazal sie najbezpieczniejszym rozwiazaniem
Powiedz mi dlaczego na poniższym filmiku ten ostatni przejechał najlepiej?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Lord »

Suchy piach to nie błoto


DL650A L8

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

blady2111 pisze:
12 paź 2020, 11:36
merc pisze:
12 paź 2020, 11:17
blady2111 pisze:
12 paź 2020, 10:27
szuter i piach daja rade bez problemu. Bloto i glebszy piach bez szans.
Zrób ciśnienie z tyłu na 1.5 .
Z tym błotem i głębszym piachem trochę przesadzasz.
Co do piachu hmm, caly sezon mialem stycznosc z piachem ale doswiadczenie jeszcze nie jest wystarczajace, wiec mozesz miec racje, moze to tez byc kwestia samego motocyla rowniez.

Powiedz mi prosze co napisalem tutaj ? chlopak mial wieksze dosiwadczenie niz ja, mial wiecej szczescia i przejechal lepiej niz ja i wielu innych. Zakladam ze jakby doswiadczony typ jechal na oryginalych oponaach DL-owych tez przejedzie. Wg mnie to nie oznacza ze te opony nadaja sie w piach - ale to moja opinia. Napisalem rowniez ze pomimo tego ze po Biwak OFF sporo latalem po piachu to nie czuje sie tam jeszcze jak w domu i przyznalem Ci czesciwo racje :D

Co do blota zdania nie zmienie, nie nadaja sie wcale i kazdy ktorzy siedza w OFF a nie tylko raz do roku Ci to powie. :P
Opony sobie chwalilem jako Dualowe, gdyby nie poziom halasu i brak mozliwosci pojechania szybciej niz 150 160 km.h w pojedynke, bylyby dla mnie idealne- do tego moto of course !



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Struna »

Ale o co kaman, KAŻDY, ale to absolutnie KAŻDY położył lub położy moto jeżdżąc w terenie, to nieuniknione.
Nawet profesjonaliści się wypierdzielają - taki "urok" tej zabawy.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: blady2111 »

kaman o to ze spieramy co do czego sie nadaje lub nie :D a nie o to czy ktos sie wywali czy tez nie bo to jasne ze wydupic sie trza, bo wtedy jest fan sa zdjecia jest o czym pogadac :P



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: merc »

Zgadza się, że zabawa z offem jest powiązana z wywrotkami.
Spieramy się z kolegą o to, że:
-gość na filmiku wywrocil się , wg mnie , bo miał złą pozycję na moto , źle obrał tor jazdy i jechał za wolno .

Ale najważniejsze , że kolega napisał , że k60 scout nie nadają się wcale na głęboki piach i błoto.
Zgadza się, że są lepsze ale dzięki umiejętnościom można nadrabiać braki opony.

Nie można wydawać pochopnych opinii, gdyż ktoś może się nimi sugerować i podejmie niewłaściwe decyzje.
Sam kolega napisał , że ma małe doświadczenie.
Ciekawe jaka będzie jego opinia jak się podszkoli?
Ja staram się udowodnić , że opony nie robią z kierownika zawodnika . Nawet najlepiej przygotowane moto nie pojedzie dobrze bez umiejętności jeźdźca.

Lord - myślę , że jazda w głębokim piachu jest trudniejsza od błota.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: MotoZ Tractionator GPS

Post autor: Struna »

Też tak kiedyś myślałem w kwestii błota, a bardziej doświadczeni mnie prostowali, że piasek jest bardziej przewidywalny.
Z czasem i przebiegiem wyjeżdżonym w off-ie zaczynam się z nimi zgadzać.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”