Zakup V strom 650

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Old Donkey »

trombel pisze:
04 sty 2021, 18:19
Jak DLe spisują się na mniejszych dystansach wokół komina? W wielkim mieście nie mieszkam. Jakieś postoje w korkach raczej mi nie grożą. Pytanie czy jest zwinny i poręczny w codziennym użytku
to już zależy tylko od Ciebie, łobejrz ;) wątek Pyxisa
i kup 650 :)



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

Zapodaj linkiem. Jestem nowy na forumce i jeszcze się gubię w tym interfejsie ;)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Old Donkey »




Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

Aaaaa skumałem czaczę :D
Umiejętności godne podziwu. Choć jak ja widzę kostkę brukową i pachołki to mi się kurs na prawko przypomina ;)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Old Donkey »

.....
Ostatnio zmieniony 04 sty 2021, 19:41 przez Old Donkey, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

Dobra..nie spamujmy kolego bo nieco odbiegnęliśmy od sedna ;)
Ktoś zechciałby się odnieść do zacytowanego poniżej mojego posta? Pozwoliłem go sobie zacytować bo pozostał na poprzedniej stronie, a przeskoczyło na kolejną zakładkę

trombel pisze:
04 sty 2021, 18:33
Rozumiem. Takiego czegoś szukam czyli po prostu uniwersalnego.

Zapytam zatem jeszcze, które roczniki wziąć pod lupę? Budżet jakim dysponuję to 20k z lekką górką. Pytanie czy kupić za tyle w miarę świeżą sztukę czy raczej szukać coś ze starszych lat bo do nauki nie ma co przesadzać, a i na akcesoria czy fajby strój zostanie? Na pewno ABS się przyda czyli z tego co kojarzę to od 2007 w górę. Polifty w którym roku weszły? Wiadomo, że w nowej budzie DL wyglądają jeszcze okazalej niemniej jednak chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Czy faktycznie iść w młody rok i wygląd czy do nauki jakąś starszą wersję lepiej/ekonomiczniej/praktyczniej? Nie ukrywam, że jeśli moto mnie oczaruje i spełni wszystkie oczekiwania to zostanie z pewnością w garażu na dłużej niż 1-2 sezony.


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Smerfciamajda »

Na początek
V-strom 650 lub BMW F800gs który wcale taki drogi w utrzymaniu nie jest.
Pojeździsz i po dwóch sezonach będziesz wiedział czego chcesz i jak sobie radzisz.
To drugie jest ważne bo jak kupisz dużego litra i sie wywalisz np na parkingu to pozostanie niesmak i wrażenie że może jednak przesadziłeś. Lepiej powoli piąć sie po szczeblach niż od razu spać na dupe z wysokiego stołka. Może sie okazać ze jednak wolisz coś niższego jak FJR czy Versys 1000



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Iżu »

pawel-e34 pisze:
01 gru 2020, 15:45

Zapas mocy to bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu, a po górskich wojażach nie musisz tak czesto wachlować biegami.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta Dl-1000 w porównaniu do DL-650 - o niebo lepsze hamulce.


Iżu

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

Ze wzrostem 190cm raczej niski motocykl mi nie grozi. Chodzi też o wygodną sylwetkę podczas jazdy tak więc wydaje mi się, że dla mnie im wyżej tym lepiej (dopóki swobodnie kładę stopy na asfalcie). I wcale się nie upieram nad litrem. Sam podświadomie uważam, że lepiej małymi krokami do celu. Tak więc na spokojnie


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Smerfciamajda »

Niski nie musi być niewygodny a może być łatwiejszy.

Pojeździj gdzieś i przymierz się.

Czasem jest jak z ubraniem, ladne ale jak włożysz to już wiesz że to jednak nie to...



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

We wcześniejszym poście napisałem, że jestem po przymiarce na DLu i siedzi się bardzo wygodnie.
Zechciałby się ktoś odnieść do mojego pytania w zacytowanym wyżej poście?


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Centrino »

Kupuj najlepszy egzemplarz na jaki trafisz pod względem technicznym. Nie patrz do końca na model.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Old Donkey »

jak dla mnie 2017+
te roczniki mają już wszystko co potrzeba (ABS, TC) a nie są jeszcze naładowane niepotrzebną dla mnie "nowoczesnością", ledami i pierdołami
łatwe w obsłudze sam większość tematów ogarniesz

mój rocznik 2018 wbrew temu co piszą hamuje, nie ma problemów z mocą pt. wyprzedzanie pod górkę, a fabryczne battlaxy do dobre opony
ale to moja opinia nikt się nie musi zgadzać

dla mnie poza wagą to idealne moto na asfalt



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Zakup V strom 650

Post autor: trombel »

Old Donkey pisze:
04 sty 2021, 21:37
jak dla mnie 2017+
te roczniki mają już wszystko co potrzeba (ABS, TC) a nie są jeszcze naładowane niepotrzebną dla mnie "nowoczesnością", ledami i pierdołami
łatwe w obsłudze sam większość tematów ogarniesz

mój rocznik 2018 wbrew temu co piszą hamuje, nie ma problemów z mocą pt. wyprzedzanie pod górkę, a fabryczne battlaxy do dobre opony
ale to moja opinia nikt się nie musi zgadzać

dla mnie poza wagą to idealne moto na asfalt
Ale to chyba nie na mój budżet (+/- 20k)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

sylwekb
AM
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2021, 19:21

Re: Zakup V strom 650

Post autor: sylwekb »

Pozwólcie że podczepię się pod dyskusję, bo mam pytanie, które nasunęło mi się po przeczytaniu powyższej dyskusji.. jestem całkowicie świeżakiem jeśli chodzi o DL, nie siedziałem ani na 650 ani na 1000, znam wymiary obydwu, ale jak jest z odczuciami, czy rzeczywiście duży DL jest odczuwalnie duży i wyraźnie mniej poręczny przy małych prędkościach ? Zapewne w styczniu postaram się do obydwu przymierzyć, ale z racji chęci kupna nowego motocykla, małego doświadczenia i długoletniej przerwy w jeździe, ogólnego respektu, raczej nie przewiduję jazdy testowej, szczególnie teraz zimą, po mniej lub bardziej znanym mi mieście. Zdaję sobie, że to dla wielu kolegów trochę hardcore, ale chcę uniknąć stresu i niepotrzebnych emocji ... a zyskać tylko przyjemność z pierwszego odpalania motocykla, pierwszego wyjazdu z własnego garażu i pierwszego pokonania 1 km po pustej drodze.... itd.... Moimi wątpliwości co do wyboru motocykla głównie biorą się z faktu że mam 190 cm wzrostu... i nie chcę wyglądać na nim jak na kozie... (porównanie do bernardyna na jamniku też mi się podoba) :)


DL 1050XT

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Zakup V strom 650

Post autor: KroQ »

Ja w sumie rozglądałem się za różnymi, a v-strom jakiś tam fajnie na fotkach wyglądał. Jako pierwsze Moto brałem też pod uwagę innego "osiołka" tj. hondę CBF, ale u jednego handlarza przymierzałem się do hondy (ale była jako naked) i jakoś mi Malawa się wydawała. Przymierzałem się też do Suzi i wydawała się straszna....krowa. duża, ciężka, nieporęczna. Takie były moje przymiarki. Jednak jak wracałem od sprzedającego (innego) właśnie V-stromem z 2010 to byłem taki zaskoczony jak to ładnie jedzie, jak zakręty wchodzą - a może to takie podjaranie, nie wiem. Podczas jazdy mały DL jest wg. mnie fajny. Wszystko też zależy co kto oczekuje, ja nie wiem i nie wiedziałem, bo to też mój pierwszy sprzęt jest. Wiem jedno - nie narzekam. Najlepiej się przymierzyć jednak, a wysokość można chyba w pewnym zakresie regulować ;)
W czasie jazdy jest sympatycznym pojazdem, a po pewnym czasie jak doświadczenie nadejdzie lub preferencje się sprecyzuje to będzie jasne. Kolega co ma Shadow jak robił rundkę V-stromem to był z jednej strony zaskoczony jakie to fajne, a z drugiej motał się jak sam stwierdził bo jednak nie to co w jego sprzęcie.
Sam też brałem pod uwagę może coś nowego, ale mniejsze ccm z racji $, jednak na dzień dzisiejszy jest OK


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zakup V strom 650

Post autor: staszek_s »

sylwekb pisze:
04 sty 2021, 23:52
z racji chęci kupna nowego motocykla, małego doświadczenia i długoletniej przerwy w jeździe, ogólnego respektu, raczej nie przewiduję jazdy testowej, szczególnie teraz zimą, po mniej lub bardziej znanym mi mieście.
Ja bym tak nie robił, od tego są testówki, żeby się przejechać i porównać obie wersje. Zacznij od małego i spokojnie ogarniesz, nawet po jakimś placyku tylko na początek.

Co do meritum wątku, lifting był chyba od roku modelowego 2011, konstrukcyjnie różni się niewiele ale jest tam 1 czy 2 koniki więcej, ponoć troszkę inna praca silnika, wskaźnik zapiętego biegu i termometr w standardzie. Niewiele różnic. Za te pieniądze to szukałbym dobrego stanu i wyposażenia z lat 2008-2012, mniejsza o to która wersja, to bardziej rzecz gustu. Na pewno z ABS ale to od 2008 raczej w standardzie. Co do prowadzenia to to wg mnie jest tak w środku między nakedem ważącym 175 kilo a krowami po 250 kilo, jak trochę potrenujesz to w pojedynkę będzie się jeździło dobrze nawet w korkach ale bez wprawy można się wywalić nawet przy jakimś wolnym manewrze, z tym się trzeba liczyć dlatego dobre gmole to podstawa.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Old Donkey »

krótka historia modelu w obrazkach :)
history.jpg
history.jpg (299.91 KiB) Przejrzano 2790 razy

http://www.suzukicycles.org/V-Strom/ind ... dressfield



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Zakup V strom 650

Post autor: Struna »

staszek_s pisze:
05 sty 2021, 08:44
Na pewno z ABS ale to od 2008 raczej w standardzie.
Niedawno był jakiś z 2010 roku bez ABS - ponoć na włochy takie cudaki się trafiały.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Zakup V strom 650

Post autor: bojaco »

Lepiej móc wyciskać ze sprzętu wszystko co oferuje, aniżeli być przez niego ograniczanym. Szukaj Dl 650. Wiem co mówię :D


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”