Szkodliwość ciuchów z membranami?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: crimson »

Temat pożyczony z forum AT, ale ciekawy.
https://4outdoor.pl/2012/10/30/greenpea ... u-i-ludzi/

Co myślicie o tym?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4446
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: lukas76 »

Tak się zastanawiam, co nie szkodzi? Kiedyś czytałem jak baaaaaaaaaaardzo szkodliwe są substancje lotne w nowych samochodach, wręcz niebezpieczne. Pracuje w budowlance, dzisiaj stosuje się tak okropną chemię że głowa boli,a wprowadzamy się do domów które buduje się w kilka miesięcy, to paruje min. rok. Czy wiecie że w betonie który przywozi wam betoniarka jest ok 50 substancji chemicznych?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: crimson »

No jak ja chodziłem do podstawówki (jeju, kiedy to było), było takie hasło: "Chemia żywi, leczy i ubiera" :)

Więc nie ma odwrotu


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Old Donkey »

a cukier krzepi
ck.jpg
ck.jpg (49.96 KiB) Przejrzano 2997 razy
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: PiotrEm »

Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną.
Paracelsus (XVI w.)

Współczesna wersja zmodyfikowana: alkohol spożywany z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Lord »

I z ostatnim zdaniem to ja się nawet zgodzę :) Wasze zdrowie :) Dzisiaj winkiem oczywiście czerwonym wytrawnym :) jak to mówią rzymianie nie mogli się mylić, czy to było nie myli się? Sam już nie wiem..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


DL650A L8

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 235
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: waldeman »

Jak tylko zobaczyłem hasło że " Niemiecki oddział Greenpeace " to już mi się scyzoryk w kieszeni otworzył. Ogólnie mam uczulenie na zielonych , szczególnie jak mi ostatnio chcą firmę zamknąć. Za to u siebie nic złego nigdy nie widzieli i nie widzą . Dla mnie to jeżeli są tacy eko/super/cacy, to powinni tylko w lnach śmigać i w grotach nocować , tacy pustelnicy współcześni . Ale nie , ekoterroryzm ma się świetnie , bo firmy walą kasę zeby tylko mieć spokój . A powinno się ich potraktować po Rosyjsku , więcej już nie wkurzali Putina . A ubrania z membranami są ok i tyle .
Ocena: 11.76471%


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: QraC »

Temat jest ciekawy.

Procesy z firmą DuPont o PFOA i jego szkodliwe działanie prowadzi od 20 lat amerykański prawnik Robert Billot. Powstał nawet film o tym w 2019 - Mroczne Wody. Jak kogoś zaciekawi temat niech poczyta... albo lepiej nie... czasem lepiej żyć w błogiej nieświadomości...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Antyks »

Taaaaa.. temat ciekawy.
I odrobinę zabawny. Dla mnie zabawny.
Bo dotyczy ekologii w odniesieniu do motocyklistów. Motocyklistów którzy dziennie na całym świecie spalają tony paliw płynnych, wymieniają tysiące litrów olei silnikowych filtrów itd - tylko dlatego by sobie dla swojej własnej przyjemności pojeździć i czasami dla adrenalinki. I jakoś tutaj ekologia nie przeszkadza :) :D :shock:
Tych samych motocyklistów którzy dla przyjemności palą gumę, orają ścieżki leśne, torfowiska i inne tereny zielone :lol: :shock:
Tych samych którzy jak już jadą to jadą zawsze w trybie eko: nie przyśpieszają gwałtownie, nie rozpędzają się do zbyt dużych prędkości by potem hamować itd. :lol:
Tych samych którzy dla własnej przyjemności kupują kaski, rękawice, kaski, ubrania motocyklowe , tony ciulstw elektronicznych - robionych specjalnie dla nich, ciulstw których wykonanie kosztuje przyrodę 1000 x więcej energii i odpadów niż jakieś ciuchy przeciwdeszczowe. :roll:
Tych samych , którzy nie jeżdżą na skuterach czy malutkich lekkich motkach z silnikami w skrajności do 400cm3 ( przecież to wystarczy do jazdy..) ale mają motocykle z olbrzymimi jak na tę wagę pojemnościami , spalającymi tyle paliwa co średnie pięcio osobowe auto. :ugeek:

Sorki - ekologia jest ważna. Mam tego świadomość. Ale nie wypada najeb#$y po litrze gorzoły wsiadać za kierownice i dzwonić na pały bo sąsiad wypił przed chwila małe piwo i jedzie do domu..
Chcesz być eko - przesiądź się na komunikację miejską :oops: :lol:


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: QraC »

@Antyks ja piszę o ciekawym temacie w kontekście samego PFOA a nie w odniesieniu do motocyklizmu, więc nie szydź proszę.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Old Donkey »

eee tam , właściwie stosowana ropa naftowa jest zdrowa i ekologiczna jak wszystko co naturalnie występuje w przyrodzie tak jak motocyklizm :D

ropa naftowa leczy, pielęgnuje, ubiera, jest motorem postępu technicznego, napędza pojazdy, ale nieumiejętnie stosowana – truje i zabija!

https://rozanski.li/282/ropa-naftowa-su ... w-terapii/
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Pawian »

Old Donkey pisze:
04 gru 2020, 19:46
eee tam , właściwie stosowana ropa naftowa jest zdrowa i ekologiczna jak wszystko co naturalnie występuje w przyrodzie tak jak motocyklizm :D

ropa naftowa leczy, pielęgnuje, ubiera, jest motorem postępu technicznego, napędza pojazdy, ale nieumiejętnie stosowana – truje i zabija!

https://rozanski.li/282/ropa-naftowa-su ... w-terapii/
No i kliknąłem w ten link i nie przeczytawszy całego artykułu musiałem się z Wami podzielić:
Ropa i czysta nafta zażyta na czczo działa przeciwpasożytniczo, moczopędnie, odkażająco na drogi moczowe, przewód pokarmowy i drogi moczowe.(...)
Reguluje wypróżnienia, uspokaja kaszel.
Bez ropy naftowej współczesna medycyna dalej zmagałaby się z problemem pasożytów i kaszlu :D


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Old Donkey »

Pawian pisze:
07 maja 2021, 18:30
Bez ropy naftowej współczesna medycyna dalej zmagałaby się z problemem pasożytów i kaszlu :D
Jest dokładnie tak jak piszesz, współczesna "medycyna" jest ropopochodna :D

Współczesna tzw. "medycyna" czyli "medycyna rockefellerowska" oparta na nic nie leczących pigułkach i szkodliwej chemioterapii ma za ojców potentatów naftowych rodzinę Rockefellerów.

Tak się zaczęło i teraz mamy to co mamy czyli ludzkość najbardziej schorowaną w ciągu całej swej historii :

W latach trzydziestych XIX wieku domokrążca2 William Rockefeller3 sprzedawał cudowny eliksir seneca oil – olej (Indian) Seneca4. Owym specyfikiem była popularna po dziś dzień w niekonwencjonalnym lecznictwie nafta organiczna, którą William sam filtrował z ropy naftowej. Lek należało stosować trzy razy dziennie po 5 kropli na łyżkę cukru. Seneca oil był reklamowany jako cudowny lek na wszystkie choroby, przede wszystkim na raka. Seneca oil nie był tani, gdyż jedna buteleczka kosztowała 15 dolarów (co odpowiada dzisiejszemu tysiącowi dolarów), mimo to specyfik cieszył się dużą popularnością.

https://portal.bioslone.pl/obalanie-mit ... wo_na_raka

Pomijając tzw.”leki” to produkty petrochemiczne mają pozytywne zastosowanie. Są używane do produkcji sprzętu medycznego np. jednorazowych rękawiczek, strzykawek, woreczków na krew, tub do drenów itp.

https://sciencenotes.org/petrochemicals-in-medicine/

In 1897, German chemistry Felix Hoffman synthesized aspirin (acetylsalicylic acid), one of the most widely used, safest, and effective drugs in the modern world. The synthesis of aspirin opened a new world of drug chemistry. Petrochemicals cumene, phenol, benzene, and other aromatics are used to make not only aspirin, but also penicillin and cancer-fighting drugs.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Lord »

No dobra to sumie Sarkoidoza, plus cukrzyca to co jescze mnie czeka aaaa rak no tak znam widziałem, cZekam.. w sumie to nie wiem czy wcześniej zawał a może zakrzepica sam nie wiem co wybrać?....

A wsumie to nie pamiętam czy na Dur się szzcepilrem...
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: PiotrEm »

Chciałbyś. Pierwsza dopadnie Cię prostata :D
Ocena: 11.76471%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2451
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Smerfciamajda »

A na koniec ten Niemiec, co wszystko gdzieś chowa. Tylko jak on się nazywał ?
Almziger? Halfzwimer?
Nie pamietam….



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: staszek_s »

Najgorsze ponoć połączenie alzheimera z biegunką. „Biegnę, ale dokąd?…”
No i jeszcze jedno, lepiej trochę rozlać (parkinson) niż zapomnieć wypić (alzheimer)
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodliwość ciuchów z membranami?

Post autor: Old Donkey »

PiotrEm pisze:
08 maja 2021, 02:06
Pierwsza dopadnie Cię prostata :D
na prostatę to dobre ;)
prosty tata.png
prosty tata.png (127.85 KiB) Przejrzano 2092 razy

a to co nas czeka zdrowotnie zależy głównie od nas



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”