Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: metalmanheh »

SHOEI Neotec II


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: JARON »

A ja obecnie śmigam w takim kasku typu JET https://motobanda.pl/sklep/produkt/kask-held-black-bob i zauważyłem (opinia tylko moja ) że im bardziej się cofam do początków mojej kariery motocyklowej,tym bardziej mi się to podoba. Nie ma nic przyjemniejszego, jak czuje się podczas jazdy wiatr na twarzy. Jednak jazda z owiewkami i w kaskach integralnych,to tylko substytut jazdy i autem i samochodem. Jak się nie czuje tego pędu powietrza na twarzy,który wyciska łzy z oczu przy przekraczaniu setki,to nie wie się tak naprawdę co znaczy jeżdżenie motocyklem ;-)
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: staszek_s »

To jest trochę inna odsłona motocyklizmu, też fajna, ale zasięg ograniczony. Na dalsze wojaże zostaje albo laweta (jak robi motopodhale.info) albo jednak coś co pozwoli dojechać do Rumunii na jeden strzał.
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

No i w zimne dni pizga ;)
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

epaluki
AM
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2022, 10:36

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: epaluki »

AIROH MOVEMENT.
Stosunkowo lekki 1450g, pinlock, dobra wentylacja, blenda, może nie najcichszy ale wygodny. Jak dla mnie super stosunek jakości do ceny, kiedyś kosztował ponad tysiaka, dzisiaj znajdziesz od 6 stówek



fino
AM
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2020, 17:28

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: fino »

Mam Schubert E1 klasa sama dla siebie, głowa jak w rękawiczce, no i daszek - jazda pod słońce w nim jest OK.
Ls2 Vailant - używam na maxiskuterze, szyba, blenda, no i ODCHYLANA szczęka ! Chcesz - masz intgrala, nie chcesz - masz jet-a. Szyba odchylana np. do połowy. Minus nie leży jak Sch E1, przy zamykaniu na deszczu moczy się od uszczelki górna część szyby - niewyraźny obraz
Zapomniałem dodać, że łeb mam jak dynię i zaczynam szukanie od XXL



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Oskar »

https://defender.net.pl/product-pol-177 ... rwony.html
Wygląda ładnie ale co do Scorpiona niema dobrego zdania '.
Moze się poprawili


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Adi1234
AM
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2023, 07:18

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Adi1234 »

Witam, jestem tutaj nowy mam nadzieję że w dobrym miejscu piszę . Mam dylemat przy wyborze kasku szczękowego do motocykla typu cruiser tj. Intruder 1800 ( kask najlepiej czarny połysk z możliwością zamontowania interkomu najlepiej z możliwością montażu nie dedykowanego ) . Poczytałem trochę na temat paru różnych i wyciągam takie wnioski z opinii: Nolan N 100-5 Plus ( 5-te miejsce w niemieckich testach SHARK ,głośny ale większość użytkowników jest zadowolona )
Schubert C3 Pro ( problem z zamykaniem szczęki jedna ręką, niby najcichszy ale po dłuższym użytkowaniu robi się głośny , pękającą szyba przy mocowaniu )
Schubert Pro 4 ( bdb opinie ale to już za drogo dla mnie )
Schubert C5 ( najwyższa ocena w niemieckich testach
SHARK cena ponad 3tys też za dużo na mnie )
Caberg Duke 2 ( głośny , za krótka blenda w dół , wentylacja nie istnieje , skrzypi )
Nolan N 104 ( bardzo dobry według użytkowników i właściwie brak negatywnych opinii , dość stary model )
Caberg Levo (bdb opinie brak jakiegokolwiek negatywu , dostępns wersja Evo z Carbonu )
Nolan N 90 -3 ( zatrzask szczęki wyraźnie słychać przy zamykaniu i użytkownik jest pewien że jest zamknięty )
Airoh REV 19 brak opinii
HJC i 90 ( 6-te miejsce w niemieckich testach SHARK brak opinii )
HJC RPHA 90s ( kiepski mechanizm blendy, głośny , dużo reklamacji i opieszałość , pęka dużo części , porażka )
 Shoei Neotec II. ( duży i ciężki słabo z reklamacjami opieszałość, paruje , nie intuicyjne suwaki w ciężko dostępnych miejscach )

Na obecną chwilę moim nr. 1 jest Caberg Levo a na drugim Schubert C3 egzekwo z Nolan N 100-5 Plus ( kask będę kupować na jesień i chcę do tego czasu już coś wybrać a przy tym załapać się na jakiś dobry rabat budżet 1500 może więcej . Mam nadzieję że nie jestem sam który ma problem z wyborem i wspólnie coś wymyślimy ;)



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 837
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

@Adi1234
Nie obraź się, ale pierdyczysz jak nakręcony. Już wielokrotnie było o tym wspominane, że bez przymiarki kasku pisanie, że się kupi to jak zrobienie kupy w krzakach.
Mam 50 kasków do wyboru, ale tylko Nolan wchodzi na moją głowę i pasuje. Od razu robią się z 50 szt 2 modele Nolana i po co opisywać hektary.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś wniosłem do dyskusji.
Jeżdżę w Nolanie N44 i polecam go tobie. Na cruisera może być akurat.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

Czy skrzypi czy nie skrzypi to drugorzędne, najwaznejsze czy pasuje na bańkę. Jak pasuje wtedy można na inne szczegóły patrzeć.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Centrino »

Zwrócę tylko uwagę, że do Nolana bez przeróbek nie wsadzisz większości interkomów, gdyż Nolan ma wyprowadzenie pod mikrofon z lewej strony.
Da radę to przeskoczyć ale utracisz gwarancję na kask bo musisz wyciąć kawałek styropianu i plastiku aby poprowadzić mikrofon.
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: PiotrEm »

To, czy kask pasuje, to dowiemy się dopiero po kilku godzinach siedzenia w nim. Chodzi o uszy. Potrafią płonąć.
Ostatnio z kolegą obszedłem wszystkie sklepy w Wawie w poszukiwanie kasku jet (dla niego, ma 125 ccm). To, co mi wygodnie wchodziło na głowę, jemu siedziało źle, to co jemu pasowało, mnie uwierało. Ale był taki jeden kask (bodajże MT, jest taka marka), gdzie wystarczyło wsadzić weń głowę na dosłownie minutę, a uszy piekły jeszcze pół godziny. Nie tylko mnie, kumpla też. Nie wiem, co to było, czy jakaś alergenna wyściółka, czy co, nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem. I wcale tak mocno nie uwierał.
Konkludując: bez przymierzania, to filtr oleju można kupić, ale nie kask :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: MrWaski »

Adi1234 pisze:
02 cze 2023, 11:56
HJC RPHA 90s ( kiepski mechanizm blendy, głośny , dużo reklamacji i opieszałość , pęka dużo części , porażka )
Skąd wziąłeś te opinie o HJC RPHA 90s?!
Mam dwa takie i są to jedne z cichszych szczękowców. Blenda działa jak trza i nic się nie łamie.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: biblo »

Cały ten elaborat kolegi @Adi1234 to jakiś zbiór internetowych półprawd i dziwnych opinii od Sasa do lasa... Co do Neoteca II też są zupełnie nietrafione :roll: A poza tym, po co mieszać w to kaski, które są grubo poza budżetem...?

Z kaskiem jest jak z butami - sam rozmiar o niczym nie świadczy, trzeba przymierzyć 8-)
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: MrWaski »

Coś czuję, że nas podpuszcza. Rzucił kilka haseł i poszedł po chipsy... Dobry jest! :lol: :lol: :lol:
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 189
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Bip »

Scorpion EXO-1400 carbon. Po przymierzeniu ok 10 różnych w sklepie najbardziej komfortowy dla mojej głów w rozmiarze M.
Zalety: niska waga, niezła wentylacja, dobry opływ powietrza wokół skorupy, zapięcie DD, jakość wykonania, szeroki kąt widzenia, przygotowany pod okulary, ma PIN lock, dobra jakość wizjera.
Wady, ale do zaakceptowania: głośny przy uszach - okazuje się, że przy uszach jest cieńsza gąbka i otwór pod słuchawki. Ja nie używam, więc dołożyłem w to miejsce krążek gęstej pianki silikonowej tłumiący dzwiek. Gorsza jakość blendy przeciwsłonecznej - znieksztalca nieco obraz, wizjer nie jest atermiczny, jak oświetla go słońce, to czuć ciepło na twarzy.


DL650XAM0

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

No DD dla mnie to taka wada że odrzucam kask z takim zapięciem


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: PiotrEm »

Na turystyku to spadochron ma większy sens, niż zapięcie DD :-)
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (719.8 KiB) Przejrzano 767 razy
Ocena: 11.76471%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 189
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Bip »

W granicach 2000 zł, a tyle max chciałem wydać na kask integralny, Scorpion Exo-1400 byl dla mnie najwygodniejszy.
Nie będę odrzucał najwygodniejszego kasku tylko z powodu zapięcia DD. 🙂
Z ciekawości przymierzałem dla porównania też droższe kaski i nie były lepiej dopasowane. Ale co do modelu i marki nie jestem szczególnie przywiązany. Miałem poprzednio tani szczękowiec i na postojach, nawet krótkich, i tak wolalem zdejmować kask niż paradowac z podniesiana szczęka. Wolę kask integralny.


DL650XAM0

Adi1234
AM
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2023, 07:18

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Adi1234 »

Jestem ponownie wróciłem z chipsów :) co do Noteca 2 oraz HJC RPHA 90s takie opinie wyczytałem ..możliwe że to konkurencja podsyła takie wypowiedzi kto to wie w tych czasach :/ ale temat otwarty , czy ktoś coś wie o kasku Caberg Levo moim pionierze ? Bo tak jak pisałem negatywów nie znalazłem ..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”