Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

Adi1234 pisze:
07 cze 2023, 19:46
Jestem ponownie wróciłem z chipsów :) co do Noteca 2 oraz HJC RPHA 90s takie opinie wyczytałem ..możliwe że to konkurencja podsyła takie wypowiedzi kto to wie w tych czasach :/ ale temat otwarty , czy ktoś coś wie o kasku Caberg Levo moim pionierze ? Bo tak jak pisałem negatywów nie znalazłem ..
szukaj dalej :lol:


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

Obrazek

czasami warto czytać ....


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: bojaco »

Z perspektywy czasu, kilku kasków i wydanych nań cebulionów, odczarowałem temat. Dla mnie ma być bezpieczny - ma atest jest ok, z dużym polem widzenia, blendą, daszkiem, wygodny i miły z koloru dla oka. Reszta nez znaczenia. Dla mnie. Brak daszka da się przeżyć ale w słońcu pomaga. Tematu jaki kask jest bezpieczny nie rozwijam celowo. Jest tutaj mnóstwo wątków i zdań.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

Zawsze przymierzam i oceniam przydatność. Dla mnie to najważniejsze.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: motostopem »

lukas76 pisze:
03 cze 2023, 09:33
No DD dla mnie to taka wada że odrzucam kask z takim zapięciem
Dla mnie DD to kozak, bo gardła nie uciska jak microlock
Ocena: 5.88235%


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: MrWaski »

Uciskanie gardła, to IMO nie problem zapięcia, a raczej miejsca poprowadzenia pasków. Mam 2 kaski na microlock i żaden nie uwiera w gardło.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

rysiekxxx
A1
Posty: 70
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:27

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: rysiekxxx »

Ciok pisze:
07 cze 2023, 22:57
Adi1234 pisze:
07 cze 2023, 19:46
Jestem ponownie wróciłem z chipsów :) co do Noteca 2 oraz HJC RPHA 90s takie opinie wyczytałem ..możliwe że to konkurencja podsyła takie wypowiedzi kto to wie w tych czasach :/ ale temat otwarty , czy ktoś coś wie o kasku Caberg Levo moim pionierze ? Bo tak jak pisałem negatywów nie znalazłem ..
szukaj dalej :lol:
posiadam takowy kask czyli caberg levo
dobrze pasuje jest cichy jak na szczękowca
minusy
po prawie 2 latach pruje śię
nie zatrzaskuje się czasami szczęka
skorupa w jednym miejscu odkształciła przy szybie co wpływa na szczelność
po prawie 2 tyg i zadnego info w sprrawie reklamacji?

ps może ktos bardziej obcykany w reklamacjach jak czas ma sklep na zakończenie i naprawę ew oddanie kasy?



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

To zły kas był i ...


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: biblo »

rysiekxxx pisze:
23 cze 2023, 06:41
ps może ktos bardziej obcykany w reklamacjach jak czas ma sklep na zakończenie i naprawę ew oddanie kasy?
A to zależy od trybu, w jaki zgłosiłeś reklamację... Jeśli w ramach gwarancji, to wszystko masz opisane w karcie gwarancyjnej, a jeśli w ramach rękojmi, to ma zastosowanie obowiązujące prawo. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz np. na stronach Federacji konsumentów.

O ile oczywiście kupiłeś ten kask jako osoboa fizyczna, a nie "na firmę" 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

W polskim sklepie, a nie w brytyjskim czy tureckim...


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Remol71 »

No i w ciemno kupiłem Nolan N70.2 x. Zrobiłem w niedzielę ponad 500 km i jestem w sumie zadowolony. Daszek który uważałem za zbędny gadżet okazał się bardzo praktyczny po południu gdy wracałem pod słońce. Daszek nie powoduje podrywania kasku, sprawdzałem przy 190 km/h. Wentylacja dobra. Blenda ok. Wizjer bardzo szeroki. Łeb mam okrągły więc nic nie uwiera. W porównaniu do 10-letniego Caberg Hyper X jest ciszej, nie ma takiego uderzenia wiatru. Czuję się lepszą aerodynamikę. Ogólnie zmiana na plus za rozsądne pieniądze. Co na minus. Upierdliwe zakładanie szczęki. W Cabergu wskakiwała sama, byle trafić w otwory, a w Nolanie trzeba się naszarpać. Może to 10 lat wprawy. Jest taka kombinacja obrotów silnika, przełożenia i obciążenia, że wzbudza się wizjer i brzęczy, rezonuje. Na szczęście nie jest to często używany zakres. Patrząc na parametry kask jest ciężki. Jak mam krótką szyję i grubą. Zupełnie nie poczułem wagi kasku ale to indywidualna sprawa. Poczułem za to w słońcu zmianę kasku z czarnego na biały. Łeb tak się nie grzeje. Podsumowując, zostaje, nie będzie zwrotu 😀


1050 XT

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

To jest fajny kask ale ta szczeka to trzeba się nauczyć wkładać kask razem zw szczęką. Zapięcie szczęki kiedy kask jest na głowie jest trudne bo policzki rozszerzają gniazda i trudno trafić. Szczeka wylatuje tylko w dużych upałach na trasie typu widokowego lub w korkach miasta. Wizjer ma świetny pierwszy stopień uchylenia Ok 1cm, fajnie wieje a nadal twarz chroniona od owadów.
Tylko ta śrubka od regulacji daszka jest plastiku i nie wiem jak długo wytrzyma. Podchodzę do niej mocno delikatnie.



Adi1234
AM
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2023, 07:18

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Adi1234 »

Kolego rysiekxxx ...dzięki za wypowiedź o Caberg Levo , tą opinią rozwaliłeś mi plan zakupu tegoż kasku :) na jesień odwiedzę sklep i wybiorę coś na żywo ( wielu z Was pisze że po zakupie można zwrócić kask gdyby zaczął uwierać itp. Nie ma z tym problemu? Przecież to raczej trochę taki gadżet jak skarpeta czy majty ;)



Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Xj6 »

A ja dziś kupiłem Shark spartan gt pro. Po 9 latach używania Sharka speed-r sauer zdecydowałem kupić coś nowego. Mierzyłem różne marki i modele. Co ciekawe, zakup kasku bez mierzenia to moim zdaniem loteria. Np. tak chwalony gt-air II w moim rozmiarze uciskał mnie tak jakbym głowę w imadło włożył. Nolan N60 trzeszczał w czasie zakładania. Nie wiem czy to taka jakość czy co...? Schubert s3 ma podobno problem z wypinaniem się podpinki z tyłu. Tak pokazują na judupie... poza tym nie był jakiś wysoko oceniany w stosunku do ceny.
Z kolei kupiony Shark w takim rozmiarze jak miałem poprzedni, uciskał z prawej strony. Trzeba mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.
Kupiony model w rozmiarze L leży idealnie, tj. ciasno, ale nie uciskał. To integral jak chciałem. Ma blendę, bo bez tego kask dla mnie nie istnieje. Zapięcie DD, pinlock, deflektor nosa i pod brodą oraz miejsce przygotowane pod interkom, czyli komplet. Przyzwoita cena jak za taki kask. Waga 1600 gramów.
Zdecydowałem się na kolor biały połysk z czarnymi, w tym karbonowymi wstawkami. Sam się sobie dziwię, ale podoba mi się, a do tego jest lepiej widoczny na drodze.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”