Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Oskar »

Był ten i nigdy więcej tej firmy
pol_pl_KASK-INTEGRALNY-SCORPION-EXO-710-BIALY-425_1.jpg
pol_pl_KASK-INTEGRALNY-SCORPION-EXO-710-BIALY-425_1.jpg (40.34 KiB) Przejrzano 3627 razy
Potem ten fajny kask
pobrane.jpeg
pobrane.jpeg (10.46 KiB) Przejrzano 3627 razy
Jest ten
pol_pm_Kask-szczekowy-Caberg-Tourmax-bialy-polysk-50528_1.jpg
pol_pm_Kask-szczekowy-Caberg-Tourmax-bialy-polysk-50528_1.jpg (9.58 KiB) Przejrzano 3627 razy
A szukam coś lżejszego oo tego takiego i taki będzie tylko kurde blendy nima.
kask-off-road-arai-tour-x4-depart-szary-1579372337316855.jpg
kask-off-road-arai-tour-x4-depart-szary-1579372337316855.jpg (12.42 KiB) Przejrzano 3627 razy

Kolega chfali Szuberta i za nic na innego niezmieni
Karbon mi pogłowie chodzi.

Co do pierwszego. Po 4 miesiącach ta nadole czarna obwudka odkleiła się potem skóra zaczęła pękać reklamacje itd napaliłem się na dmuchane policzki. Niepolecam scorpiona
Dużo lepsza jakość lekki fajny kask dobrze zrobiony nic się nieodkleja nietrzeszczy skóra miękka gruba bleda ma mechanizm ciężki do zapinania. Ale tej stajni kaski są wykonane przyzwoicie.

Ceberg. Zachciało się szczekowca i i. Zaskoczony jestem bo cena niewielka ale jakość naprawdę bardzo dobra to nie Szubert za 2.5 tysia. Ale nic się nieodkleja skóra nieprzeciera się trochę trzesczy ale tylko trochę aerodynamiki mu brakuje taki jajowaty i ciężki po 300 km przy wietrznej pogodzie kark boli niukrywam ale może mam słaby kark lakier na kasku dobrej jakości daszek jest bleda wejście do interkomu i na głośniki ... Tylko waga z interkomem idę zważe. ....195.
Chyba skończę na karbonie i integralu myślałem też o Airoh. Coś jak @Lord ma ale też coś tam narzeka.

Ale będzie chyba Arai lub coś z shoei hornet lub klim krios. Może u Mikołaja zamówienie złożyć grzeczny jestem.

A tak pozatym każdy Pan swego konia chfali.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

2 tygodnie na wyjeździe. Dzień w dzień na moto. Od 6 do 10 godzin dziennie jazdy. Kaski które mam do tych lekkich niby nie należą (obecny Nolan to ok 1750 gr, wcześniejszy AGV nie był lżejszy). I powiem że jakoś nie odczuwam wagi tych kasków. Może to kwestia przyzwyczajenia bo od początku jeździłem w "ciężkim" kasku. Tak więc po części zgadzam sie z @QraC że "waga nie jest elementem dyskwalifikujacym szczękowiec"
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: prebenny »

No zgoda - mój Held waży pewnie coś koło 1800 plus jeszcze interkom zintegrowany i specjalnie nie narzekałem na zmęczenie karku acz delikatnie się pojawiało. Największy problem mam z jazdą na stojąco jak muszę głowę odchylać - wtedy jednak trzeba walczyć z masą ale to zależy od motocykla i jaką kto ma pozycje na stojaka. Na tygrysie 800 musiałem się mocno pochylać do przodu i jazda na stojąco powyżej 3 minut powodowała niemiłosierne zmęczenie karku i to jest chyba jedyny moment, w którym czuć ciężki kask jeśli jest on dobrze wyważony.

Acz nie ukrywam - cały czas ubolewam, że moja chińska Nishua nie ma zamykanych wlotów. Jego waga i wentylacja jest mega. Jakość materiałów mogłaby być lepsza ale dramatu nie ma i o dziwo mimo super wentylacji jest stosunkowo cichy.

Na szczęce mi w ogóle nie zależy - odkąd widziałem kask Centrusia po szifie i tak jeżdżę cały czas z zamkniętą szczęką a żeby go założyć i tak muszę zdejmować okulary więc dla mnie szczęka nie ma żadnych plusów. Za to ma wadę w postaci gorszej wentylacji (bo jednak szczęka jest ograniczeniem kanałów w skorupie) i waga. Jakbym miał do wyboru taki sam kask integral vs taki sam kask szczękowiec ale integral z oczywistych względów lżejszy to brałbym integrala. Jak jest bardziej 'offowy' kształt to i nawet się napić można bez ściągania kasku (w Nishua bez problemu dawałem radę) więc ;)


null

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: matt28 »

Podstawowy - Shoei GT Air - cichy, ale ma problemy z wentylacją i pinlockiem - następny bedzie NXR.
Na upały - Nishua Enduro Carbon - wady - głośny oraz brak blendy, lecz bardzo lekki i przewiewny


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: morhot »

lukas76 pisze:
14 sty 2021, 19:52
QraC pisze:
14 sty 2021, 19:31
@Struna - nie generalizuj. Ciężkie ? 200g więcej przy wyprostowanej sylwetce nie robi aż takiej różnicy ? Głośne? Na nakedzie pewnie tak :)
Dobry kask integralny waży 1300-1400, masz jakiś konkretny kask szczękowy na myśli który waży ok 1500-1600 ? Szukałem kiedyś i nie znalazłem
HJC RPHA90S
wersja standardowa - 1450g
wersja Carbon (jakieś 600 zł droższa) - 1400g
Tylko ma dość sportowy charakter i stosunkowo wąskie pole widzenia jak na kask typowo turystyczny.
Ale pojeździmy - zobaczymy. Jak tylko mi odeślą ;-)

W sumie to piszemy o truizmach.
Jasne że integral: bezpieczniejszy, lżejszy, bardziej sportowy, sztywniejszy i chichszy.
A szczęka: trochę cięższa, teoretycznie mniej bezpieczna, wygodniejsza w zakładaniu i ułatwia komunikację, bo w integralu, to nawet nie ma co próbować się porozumieć z kimś na stacji czy o drogę zapytać.

Ja bym tylko ze swojej strony zdecydowanie przestrzegał przed jazdą w szczękowcu z podniesioną szczęką. I sam NIGDY tak nie jeżdżę, a jak się chcę przewentylować, to szyba w górę a blenda w dół.

A w czym ja jeżdżę?
Honda - HJC RPHA11, przebieg około 10.000 km, bez uwag!
Tiger - HJC RPHA90s - przebieg 0km, zacięła się blenda i poleciał na reklmaję.
Plecakowy garczek - HJC IS17, przebieg ~1000 km, bez uwag, "ładny taki, kobiecy" :lol:

Obrazek

No i w Nolanie N104 zrobiłem na 5 różnych motocyklach ponad 60.000 km. Doskonały kask: wielki, ciężki, głośny, trzeszczący, z bardzo szerokim polem widzenia, niezłą wentylacją ale i opadającym pinlockiem. I co? I jeździło mi się ZAJEBIŚCIE! Dobry kask do wszystkiego!

Obrazek


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

W N104 nigdy nic mi nie opadalo a dodatkowo ma blokadę szczęki do jazdy z podniesioną właśnie. Nawet tak jest homologowany. Nie odważył bym sie na przejazdy dlugie ale jakieś powolne krążenia typu parada albo bulwarówka to na spokojnie.
Bardzo fajny kask.



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: QraC »

morhot pisze:
15 sty 2021, 08:00

W sumie to piszemy o truizmach.
Jasne że integral: bezpieczniejszy, lżejszy, bardziej sportowy, sztywniejszy i chichszy.
A szczęka: trochę cięższa, teoretycznie mniej bezpieczna, wygodniejsza w zakładaniu i ułatwia komunikację, bo w integralu, to nawet nie ma co próbować się porozumieć z kimś na stacji czy o drogę zapytać.
Myślę że jest to bardzo dobre podsumowanie tego wątku.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

Ja się przesiadłem jakiś czas temu na O'neal Sierra II Comb ( to Comb to jak się okazuje fajna wariacja tego modelu dla tych co nie lubią zapięcia DD, bo generalnie te kaski wychodzą z DD ale właśnie odmiana z dopiskiem Comb ma ku mojemu zadowoleniu Microlock-a )
To taki niby integral ale ze sporym zacięciem w stronę enduro.
Co najmniej kilka osób tu na forum również takiego używa ( może niekoniecznie wersji Comb bo to nie tak dawno dorobili chyba w związku z feedbackiem od użytkowników ) i raczej chwali.
Można wyrwać na promocjach w cenie średnio-niskich integrali ( około 700 zeta ).
Wizjer ogromny, więc pole widzenia świetne, w zestawie pinlock ( aczkolwiek niestety dużo mniejszy niż cały wizjer, więc to drobna wada ).
Jest daszek, blenda ( ta działa z wyczuwalnym oporem - do przeżycia ).
Wentylacja mega - gdy jest zimno to można odnieść wrażenie, że aż za duża.
Niestety jest lekka muka jak w Nishua o której pisał @prebenny - nie ma zamykania wlotów na górze kasku, więc prawdopodobnie podczas większego deszczu będzie zaciągać wodę - nie miałem okazji zweryfikować, jechałem jedynie w drobnym kapuśniaku ale za to na crossie, więc zupełnie bez osłony przed naporem wiatru i wody. O dziwo w takich warunkach nie czułem abym mi się woda wlewała, no ale pewnie przy większym opadzie coś jednak musi wpaść - chyba że jakoś cudownie te kanały poprowadzili, że mimo iż wpada to wyciąga tyłem a nie leje się na dynie. Czas pokaże.

No i kolejna fajna rzecz - bez problemu kompatybilny z goglami, nie trzeba demontować wizjera, akurat jest tak ukształtowany, że guma gogli się idealnie rozmija z jego punktem mocowania.
Mało tego - da się mając google ubrane przymknąć wizjer a nawet użyć blendy, także tutaj mega fajna sprawa. Już nie raz mi się zdarzyło skorzystać z tej opcji na powrocie asfaltem po ryciu w terenie.

A i ma jeszcze ciekawy patent w nawiewie z przodu ( na szczęce ). Oprócz zamknięcia od przodu ( z zewnątrz - jak chyba wszędzie ) jest jeszcze jedna klapka, od wewnątrz. Nawet jej nie zauważyłem gdy był wpięty wind-stopper.
Jak to działa/co robi - ano jak się zamknie to od zewnątrz to wiadomo, po prostu wlot jest zamknięty, ale gdy zewnętrzne jest otwarte to tym wewnętrznym można przekierować strugę. Domyślnie wewnętrzne też jest otwarte więc to co wlatuje od frontu jakoś tam na twarz leci, jak się to wewnątrz "zamknie" to w praktyce nie jest zamykane, ale struga jest kierowana ku górze na takie kanały dodatkowo wentylujące wizjer, co w przypadku jazdy bez pinlocka daje całkiem niezłe efekty.

Sorry za przydługi elaborat - tak mnie jakoś naszło na refleksję po jakimśtam czasie użytkowania ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: crimson »

@Struna - ciekawy kask, muszę go przymierzyć - gdzieś w Krakowie, kojarzysz?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

@JARON też ma taki od dość dawna.
Czy gdzieś w Krakowie - nie wiem, ja z niemcowni na promocji wyhaczyłem, a przymiarkę na jakimś zlocie ogarnąłem.

Jak L-ki używasz, to możesz mojego przymierzyć


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: crimson »

ok - widzę, że jest w Legato Motocykle na Mogilskiej


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
IronMike
A1
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2021, 13:55
Lokalizacja: SLU

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: IronMike »

No i tak jak myślałem - czym więcej czytam tym jest gorzej.
na coś zdecydować się muszę, i powoli jednak chyba w stronę szczęki się skłaniam.
i tak na pierwszy ogień chyba

1. Airoh Phantom S
Obrazek

2. HJC i90
Obrazek

3. Caberg Duke 2
Obrazek

4. Nolan N70 2 X
Obrazek

i ewentualnie
5. O'neal Sierra II Comb Orange bo mi sie podoba :D
Obrazek

A z ciekawostek zastanawiam sie jak sprawuje się kask LS2 Vailant 2
Obrazek



Inna sprawa, że muszę a raczej warunkiem koniecznym jest możliwość zamontowania interkomu Sena 5S na/w kasku ze wszystkimi bebechami.


SLU
Suzuki DL650 AK7 YKV 2008

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

Dobrze jak byś to na głowę wcześniej założył na chwilę, bo bywa że niby z rozmiarówki powinien pasować, ale jakiś kształt dany model ma że niekoniecznie musi współgrać z Twoją głowa.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
IronMike
A1
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2021, 13:55
Lokalizacja: SLU

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: IronMike »

Struna pisze:
15 sty 2021, 13:41
Dobrze jak byś to na głowę wcześniej założył na chwilę, bo bywa że niby z rozmiarówki powinien pasować, ale jakiś kształt dany model ma że niekoniecznie musi współgrać z Twoją głowa.
|Jasne że założę, tylko chciałbym być przekonany i zdecydowany na 2-3 bo nie przepadam za przymiarkami.

ale jak będzie trzeba to i to się ogarnie.
Dzięki za poradę


SLU
Suzuki DL650 AK7 YKV 2008

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

no ja jak kasku ostatnio szukałem to miałem chyba z 5 modeli obranych. W Kraku w jednym sklepie chyba od razu 4 przymierzyłem, bo były. I 3 z nich od razu zostały skreślone właśnie przez to że tu coś cisło, tu uwierało. Na koniec zostałem z dwoma które mi na łeb pasowały i wtedy wybierałem już na zasadzie który mi się bardziej podoba i ma większą funkcjonalność.
Tak więc masz te 5 czy 6 modeli to przymierz sobie każdy. nic na tym nie tracisz (no może poza czasem) ale będziesz miał porównanie.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: scyzor_2007 »

Witam miałem kilka lat Schuberth S1Pro mega kask , teraz kupiłem Shoei Neotec 2 , a dla pani HJC RPHA11- w nowym sezonie będziemy sprawdzać czy faktycznie warte tej kasy :lol:



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

A mnie nadal ten Just1 interesuje, to jest j34 "(zdjęcie) a jest jeszcze j14 carbon ale niestety bez blendy i pinlocka
Załączniki
_0004_J34-TITANIUM-BLACK-MATT-34DX.jpg
_0004_J34-TITANIUM-BLACK-MATT-34DX.jpg (96.37 KiB) Przejrzano 3505 razy


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Bip »

Jeśli chodzi Nolan N70 2 X, to podobno zapięcie kasku na szyi jest położone tak blisko skóry szyi, że uciska jabłko Adama. Czy to prawda? Czy też to kwestia regulacji położenia spinki? I czy jeździ ktoś w okularach w tym kasku?


DL650XAM0

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

Nie mam problemu z zapięciem ale wiem o co chodzi.



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: bojaco »

Szczękowy HJC RPHA Evo i adv L2 Pioneer Evo. Ten drugi na lato i do jazdy wkoło komina. Tani, dobrze wentylowany i lekki. Mnie pasi.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”