Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: SimOn! »


Maupos pisze: poprzedni Caberg nawet nie wiem jaki model służył mi przez sporo ponad 20 lat, a kupiłem używanego
Jeden kask >20 lat? Ciągle był dobrze dopasowany? Obrazek Sądzisz, że to byl dobry pomysł?


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: prebenny »

Po paru latach wnętrze kasku traci swoje właściwości. I nawet nie mówię o wyściółce tylko o EPSie (tym styropianie), które chroni głowę przed uderzeniem dlatego tak długie używanie 1 kasku nie jest zbyt rozsądne.

Co do Caberga - faktycznie mało popularny. Ale skoro mówisz, że przy 100 km/h masz dziwne wibracje od daszku... W moim chińskim Nishua Enduro Carbon przy 160 nie było najmniejszych problemów z daszkiem a Schuberth E1 i 190 jechałem bez problemów (oba kaski mają daszki).


null

Maupos
A1
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2021, 11:57
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Maupos »

Oczywiście Panowie macie rację. Ale jeździłem Tropikiem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


MZ ES250/2 Trophy 68' / DL1000 02'
Gdańsk

Maupos
A1
Posty: 68
Rejestracja: 01 lut 2021, 11:57
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Maupos »

A co do wibracji to wydaje mi się, że to jest kombinacja kasku, wzrostu i kształtu owiewki... Aby porównanie było miarodajne to zmienna powinna być jedna a nie kilka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


MZ ES250/2 Trophy 68' / DL1000 02'
Gdańsk

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

prebenny pisze:
27 lut 2021, 23:31
Po paru latach wnętrze kasku traci swoje właściwości. I nawet nie mówię o wyściółce tylko o EPSie (tym styropianie), które chroni głowę przed uderzeniem dlatego tak długie używanie 1 kasku nie jest zbyt rozsądne.

Co do Caberga - faktycznie mało popularny. Ale skoro mówisz, że przy 100 km/h masz dziwne wibracje od daszku... W moim chińskim Nishua Enduro Carbon przy 160 nie było najmniejszych problemów z daszkiem a Schuberth E1 i 190 jechałem bez problemów (oba kaski mają daszki).
@prebenny ale Ty przy Twoim wzroście to i w cylindrze byś nie miał wibracji 😂😂😂


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: prebenny »

Wzrost nie ma wiele do rzeczy ;) Jak Ci szyba robi turbulencje to kwestia szyby nie wzrostu :P A tak serio jeździłem motocyklami z szybą, bez szyby i z motocyklami z dupną szybą. I poza motocyklami gdzie szyba była dupna (np BMW GS 750) i kierowała cały strumień idealnie w kask/daszek (czyli gorzej jak zupełnie bez szyby) to nie miałem z daszkiem nigdy problemów.


null

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Janek-2004 »

Wreszcie po przymiarkach głównie kasków z daszkiem kupiłem ... bez daszka.
Główni faworyci z daszkiem odpadli ze względu na lepsze lub gorsze niedopasowanie do anatomii dyńki. Mierzyłem jeszcze kilka kasków z półki średniej i wyższej. Ostatecznie cel był jeden, aby było wygodnie, przynajmniej w sklepie :)
Tym sposobem wybór padł ponownie na markę, której kasku używam od 5 lat - HJC. Tym razem model szczękowy I90, w białej perle.
Ponieważ kask jest przystosowany do montażu interkomu HJC smart 10B z Seny, zamówiłem w Louis.de zestaw (100 zł taniej niż na alledrogo) - jak przyjedzie to się go zainstaluje i potestujemy jak to robi jedno z drugim.



Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Janek-2004 »

Zestaw przyszedł, zamontowałem w kasku, wszystko fajnie pasuje, pierwsze odpalenie, parowanie i .... dupa. Jeden głośnik (prawy) nie bangla.
słychać tylko w lewym. Próbowalem resetów, powrotu do ustawień fabrycznych. Patrzyłem tez na forum seny który jest producentem dla tego interkomu i piszą o takich przypadkach jak różnica poziomu glośności pomiędzy L i R. u mnie w ogóle nic nie słychać - trochę dupa za 600 zł.
Kupiony 4 lata temu freedcon t-max na alichińczyku za 50% ceny HJC smart 10B działa perfekcyjnie - zachciało się dedykowanych interkomów . kuwasz twasz



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

Ja miałem dwa integrale Naxe i Nolana n 86 ale przyszedł czas na szczękowce, po Ls2 wziąłem Shoeia Neoteca 2 ,dołożyłem dedykowany intercom-cena zabolała,ale cóż,kask jest super, przy Ls2 miałem założony najtańszy interkom chiński i sprawował się super,żadnych zastrzeżeń.Aktualnie jadąc z kumplem mamy inne interkomy za bardzo nie idzie ich sparować ale łączymy się aplikacją WeAreBikers ,kłopot z tym że przy dużym obłożeniu np w weekend nie idzie się połączyć,jest jeszcze jedna aplikacja Helmchat także będzie też sprawdzona jak działa.
Ocena: 5.88235%



K@mil
A2
Posty: 141
Rejestracja: 31 mar 2022, 02:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: K@mil »

Ja się waham właśnie jaki kask kupić do 1050XT
Szczękowy?
Integralny?



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: skibol83 »

Obecnie używam szczenki Shark Evoline Series 3, mój pierwszy kask i po blisko 3 latach użytkowania mogę powiedzieć że szału nie robi. Głośny, z dziwną rozmiarówka, mam L i jest przyciasnawy, po kilku godzinach zaczyna gnieść w głowę, za to XL jest za duży, jedyny plus to ta otwierana do tył szczeka .
A teraz rozglądam się za Airoh Comander w jakimś fajnym malowaniu.


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

@K@mil wszystko zależy od Twoich upodobań i preferencji. Nikt za ciebie tego nie wybierze.

Ja np. pierwszy kask kupiłem szczękowy. Bylem zadowolony i jeździłem w nim kilka sezonów. Niestety uszczelki zaczęły puszczać i trzeba było kask wymienić. Stwierdziłem że skoro szczękowy się sprawdzał to pójdę dalej w tą stronę. I kupiłem Nolana n70-2 x z wypinaną szczęką. I jestem mega zadowolony z tego kasku ale powiem także (całkiem szczerze), że używam tego kasku tylko jak integrala i okazuje się że wcale nie potrzebuję kasku z otwieraną szczęką. Tak więc następny kask u mnie to będzie pełny integral. A dzięki temu że taki nie ma ekstra mechanizmów potrzebnych do otwierania szczęki będzie lżejszy i ciut "cichszy".

tak więc sam musisz zdecydować co dla ciebie jest ważne. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

Dylemat jest często,szczękowy głośniejszy ,mniej bezpieczny,cięższy ale wygodniejszy,dobra stopery można założyć i już,jak dla mnie nie ma chyba idealnego rozwiązania.



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

W mieście ,lub na krótkim postoju,żeby się napić itp. lub spytać choćby o drogę czy przy tankowaniu wygodnie jest podnieść szczenę i już, fajnie się przewietrzysz ,integrala musisz zdjąć, no plusy i minusy.



Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

@Yarecki71 wszystko zależy od konstrukcji kasku. Mój obecny Nolan ma dość wydajną wentylację z przodu i nie mam potrzeby ściągania szczęki w tym celu. A na postoju to lepiej cały kask ściągnąć i dać odpocząć głowie niż tylko szczękę podnieść. ;)
Ale tak jak piszesz są plusy i minusy każdego rozwiązania.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

jacekzak71
A1
Posty: 24
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:21
Lokalizacja: Kępno

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: jacekzak71 »

Witam. Ja mam HJC is max II bardzo jestem z niego zadowolony. Dobra cena do jakości.



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: JARON »

Ja zawsze powtarzam,że kask musi być w pierwszej kolejności,wygodny. Nie ma co wybierać po wyglądzie,marce,Kaski trzeba mierzyć na baniaku i baniak ma mieć wygodnie. Bo jak nie będzie ,to Cię szlak trafi po kilkuset kilometrach i będziesz szukać kolejnego. Nawet za 3tyś kask,ale niewygodny,będzie za chwilę leżał w garażu,albo za pół ceny wyląduje na aledrogo.
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Ciok »

gorghu pisze:
03 kwie 2022, 14:16
@K@mil wszystko zależy od Twoich upodobań i preferencji. Nikt za ciebie tego nie wybierze.

Ja np. pierwszy kask kupiłem szczękowy. Bylem zadowolony i jeździłem w nim kilka sezonów. Niestety uszczelki zaczęły puszczać i trzeba było kask wymienić. Stwierdziłem że skoro szczękowy się sprawdzał to pójdę dalej w tą stronę. I kupiłem Nolana n70-2 x z wypinaną szczęką. I jestem mega zadowolony z tego kasku ale powiem także (całkiem szczerze), że używam tego kasku tylko jak integrala i okazuje się że wcale nie potrzebuję kasku z otwieraną szczęką. Tak więc następny kask u mnie to będzie pełny integral. A dzięki temu że taki nie ma ekstra mechanizmów potrzebnych do otwierania szczęki będzie lżejszy i ciut "cichszy".

tak więc sam musisz zdecydować co dla ciebie jest ważne. :)
Mam podobnie jak Ty, z tym że troszkę narzekam na to, że głośny jako Jet. Ale inne parametry ma idealne. Nie wiem jak ci się uda integrala bo teraz sporo przymierzałem i takiego pola widzenia jak w tym Nolanie to nie spotkałem w innych kaskach. Pewnie kupię drugi identyczny ...


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

@Ciok - fakt. Ten Nolan ma spore pole widzenia :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

Ja stając przed wyborem, stwierdziłem że może by kupić raz a dobrze i obstawiałem dwie marki Shoeia i schubertha ,oczywiście mieszkając w pipidówie w której nie ma nic,podjechałem do Motoklanu do Wrocka,gdzie akurat mieli obie marki do przymiarki, zakładając schubertha poczułem jak by miał wyściółkę ze starego dywanu i tu lekki szok,i nie miłe zaskoczenie, i myślę sobie szczęście że nie kupowałem przez neta bo bym się lekko załamał,a jak założyłem shoeia to od razu wiedziałem że to jest to,przy okazji mieli fajną promocję ,kazałem go od razu zapakować i jest oki, i tak jak Jaron napisał ,musi być wygoda i najważniejsze- przymiarka żeby nie było zdziwienia.
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”