Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
wuwok
AM
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:05
Lokalizacja: Jordanów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: wuwok »

Używałem Caberga Duke2. Cena adekwatna do jakości. Z zalet mogę wymienić pole widzenia, blendę i cenę kasku. Wady to ciężki, brak wentylacji, głośny. Zrobione w nim prawie 50 tyś. Ogólnie w tej kwocie wart zainteresowania.
Teraz mam Schuberth E1. Z wad to waga i cena jak i dopasowanie [mowa o dopasowaniu wokoło szyi które służy do wyciszenia kasku, przywykłem ale..] i zapomniał bym, drżenie daszku do którego przywykłem a którego nie widać na najwyższym ustawieniu . Z zalet to wentylacja, blenda, pole widzenia. Do tego dość cichy jak na szczękowca. Daszek robi mega robotę, trzy stopniowa regulacja sprawia że nie straszne słonce w oczy :D. Kupiłem go w cenie 1500zł i tej cenie polecam. Niestety 2.5tyś to zdecydowanie za dużo jak za ten model kasku.


mniejszość Niemiecka.

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: matt28 »

Używam dwóch kasków - Shoei Air 2 oraz Nishua Sport Carbon.
Shoei na dłuższe wyjazdy i w chłodniejsze dni, Nishua przy ciepłej pogodzie i na krótsze wypady.
Air 2 jest dużo lepszy od poprzednika, poprawiono wentylację, kask zapewnia całkiem dobry komfort.
Nishua jest głośny, brak mu blendy, ale idealnie sprawuje się w czasie upałów.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: f_ranek »

Ja korzystam z integrala HJC RPHA 70.
Jest to mój pierwszy i jedyny garnek, więc porównania z innymi nie mam.
Plusy to dobra moim zdaniem blanda - jakość, sterowanie bez problemu, tunele w wyściółce dla okularników, dobrze siedzi na mojej głowie.
Z minusów, to po 2,5 sezonach zacina się szybka, i ciężko ją otworzyć z mikrouchyłu dalej do góry.
Wentylacja, o ile w Wiaderku mi dmuchało, i w zasadzie cała wilgoć szybko odparowywała, o tyle w V-Stromie już tak różowo nie jest, wyższa owiewka, mniej dmucha po kasku, i częściej z mikrouchyłem, czy nawet podniesioną szybką muszę jeździć.
Ocena: 5.88235%


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

f_ranek pisze:
03 kwie 2022, 22:20
Ja korzystam z integrala HJC RPHA 70.
Jest to mój pierwszy i jedyny garnek, więc porównania z innymi nie mam.
Plusy to dobra moim zdaniem blanda - jakość, sterowanie bez problemu, tunele w wyściółce dla okularników, dobrze siedzi na mojej głowie.
Z minusów, to po 2,5 sezonach zacina się szybka, i ciężko ją otworzyć z mikrouchyłu dalej do góry.
Wentylacja, o ile w Wiaderku mi dmuchało, i w zasadzie cała wilgoć szybko odparowywała, o tyle w V-Stromie już tak różowo nie jest, wyższa owiewka, mniej dmucha po kasku, i częściej z mikrouchyłem, czy nawet podniesioną szybką muszę jeździć.
To pinlocka nie masz?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: metalmanheh »

Ja jeżdżę w Shoei Multitec od wielu lat (z przerwa ;) ) i bardzo sobie go chwale. Nie mam niestety porównania do innych marek/modeli ale nie zaluje, że wydalem więcej na poczatku. Bardzo wygodny, relatywnie lekki i nie wyobrażam sobie jazdy bez możliwości podniesienia szczęki. Nastepny kask to pewnie będzie Neotec lub coś co nastąpi po nim bo pewnie jeszcze pojezdze w Multitecu przez jakiś czas.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: f_ranek »

lukas76 pisze:
04 kwie 2022, 07:17
To pinlocka nie masz?
Mam, ale prawie nie korzystam. Pinlock nie nadaje się do jazdy po zmierzchu, czy już nawet przy szarówce, bo straszne refleksy powstają. A ja często wracam późną nocą :)


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

f_ranek pisze:
04 kwie 2022, 09:35
lukas76 pisze:
04 kwie 2022, 07:17
To pinlocka nie masz?
Mam, ale prawie nie korzystam. Pinlock nie nadaje się do jazdy po zmierzchu, czy już nawet przy szarówce, bo straszne refleksy powstają. A ja często wracam późną nocą :)
Nie wiem co gorsze nie widzieć przez zaparowane czy przez refleksy 😉🤣
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Janek-2004 »

Janek-2004 pisze:
03 kwie 2022, 11:59
Zestaw przyszedł, zamontowałem w kasku, wszystko fajnie pasuje, pierwsze odpalenie, parowanie i .... dupa. Jeden głośnik (prawy) nie bangla.
słychać tylko w lewym. Próbowalem resetów, powrotu do ustawień fabrycznych. Patrzyłem tez na forum seny który jest producentem dla tego interkomu i piszą o takich przypadkach jak różnica poziomu glośności pomiędzy L i R. u mnie w ogóle nic nie słychać - trochę dupa za 600 zł.
Kupiony 4 lata temu freedcon t-max na alichińczyku za 50% ceny HJC smart 10B działa perfekcyjnie - zachciało się dedykowanych interkomów . kuwasz twasz
Dedykowany zestaw pojechał sobie tam skąd przyjechał - choć tyle dobrze, że wysyłka gratis. Pewnie skroją mnie jeszcze na kursie waluty przy przeliczaniu z euro na pl w moim banku ale trudno. W tej sytuacji po pozytywnych doświadczeniach z Freedconnem, postanowiłem zaufać po raz kolejny tej marce i zakupiłem najnowszą wersję z polskim lektorem Freedconn T-Max S V4 Pro PL. Cena niższa o 30% od smart hjc 10B.
W środę ma być lepsza pogoda, potestujemy z nowym kaskiem



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

Ja miałem Freedconna tego najprostszego przez chyba dwa lata i na prawdę spisywał się super,prosta obsługa,także polecam, będziesz na pewno zadowolony.



Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1183
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: f_ranek »

lukas76 pisze:
04 kwie 2022, 09:51
f_ranek pisze:
04 kwie 2022, 09:35
lukas76 pisze:
04 kwie 2022, 07:17
To pinlocka nie masz?
Mam, ale prawie nie korzystam. Pinlock nie nadaje się do jazdy po zmierzchu, czy już nawet przy szarówce, bo straszne refleksy powstają. A ja często wracam późną nocą :)
Nie wiem co gorsze nie widzieć przez zaparowane czy przez refleksy 😉🤣
Robię tak, że jak dojeżdżam do świateł, to muszę podnieść szybkę, by zamknąć ją wrzucając trzeci bieg. Trochę upierdliwe, ale żyję.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: karacz »

Używałem HJC, ale okazuję się, że nie na mój sagan, przewinęło się wiele kasków przez moją głowę, aktualnie to shark spartan gt będzie testowany w tym sezonie.



Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Raptor »

f_ranek pisze:
03 kwie 2022, 22:20
Ja korzystam z integrala HJC RPHA 70.
...
Z minusów, to po 2,5 sezonach zacina się szybka, i ciężko ją otworzyć z mikrouchyłu dalej do góry.
...
Kupiłem HJC tyle że szczęka dla plecaczka lub jako rezerwa , w nowym tak ciezko chodziła szybka że az się uginała , pomogło trochę smarowanie po bokach tak gdzie szybka zazębia się z kaskiem.


DL650 AK8

rysiekxxx
A1
Posty: 69
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:27

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: rysiekxxx »

w zeszłym sezonie nabyłem caberga levo dobrze leży, wcześniej miałem airoh phantom tez był ok tylko śrubki szczęki w ariohu się odkręcały i musiałem na klej do gwintów wkręcić



Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Janek-2004 »

Janek-2004 pisze:
03 kwie 2022, 11:59
Zestaw przyszedł, zamontowałem w kasku, wszystko fajnie pasuje, pierwsze odpalenie, parowanie i .... dupa. Jeden głośnik (prawy) nie bangla.
słychać tylko w lewym. Próbowalem resetów, powrotu do ustawień fabrycznych. Patrzyłem tez na forum seny który jest producentem dla tego interkomu i piszą o takich przypadkach jak różnica poziomu glośności pomiędzy L i R. u mnie w ogóle nic nie słychać - trochę dupa za 600 zł.
Kupiony 4 lata temu freedcon t-max na alichińczyku za 50% ceny HJC smart 10B działa perfekcyjnie - zachciało się dedykowanych interkomów . kuwasz twasz
Niedziałającego w pełni interkoma z Louis udało się zwrócić (kasa już oddana). Zakupiony nowy model Freedcon T-max na alledrogo z polskim lektorem działa super. Po przyklejeniu rzepów w dedykowane gniazda na słuchawki i przyklejeniu słuchawek poczułem lekki ucisk na uszy. Próbna jazda skończyła się po godzinie bo na dłuższą metę jest nie do wytrzymania. Szkoda mi trochę pruć plastiki w nowym kasku aby pogłębić gniazda na dedykowane zestawy. Instalacja mikrofonu to też chalenge w tym kasku bo ma tak długi giętki pałąk i dosyć grubą podstawkę do przyklejenia - w każdym miejscu gdzie go można przykleić albo gniecie albo jest nieorgonomicznie.
Się zachciało babie kłopotu, kupiła se świnię :) - ja mam to samo z tym kaskiem i zestawem.



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: czarny_gawron »

T-max'a nie polecam. Obsługa to każdorazowo łamanie enigmy, uchwyt intercomu wytrzymuje +/- rok (trzy już wymieniłem), potem pęka, powyżej 90km/h brak komunikacji w trybie intercom-intercom..
Plusy to bateria, cena i to, że jest ;)
Załączniki
IMG_20220505_135952.jpg
IMG_20220505_135952.jpg (630.93 KiB) Przejrzano 1533 razy


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Janek-2004 »

ja akurat kupiłem go do nowego kasku szczękowego, bo mam poprzedni model freedcona w integralu założony i już 5 sezon śmigam z nim - do tej pory nic się nie stało odpukać. Ale będę się przyglądał temu uchwytowi baczniej.
Bateria trzyma długo - to potwierdzam. Co do prędkości to omijam autostrady jak tylko mogę i w 90% jeżdżę solo więc tak naprawdę nie mam nawet takich doświadczeń. Ja go mam głównie do "nasłuchu" janosika, odsłuchania telefonu i nawigacji w czasie jazdy.



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Yarecki71 »

Ja z Kumplem używaliśmy takiego modelu https://allegro.pl/oferta/intercom-moto ... 1508632091 mieliśmy je podłączone do szczękowców LS2 ,działały super,zasięg,jakość dźwięku,trzymanie baterii bez zarzutu ,nic się nie cięło, no i była to taniocha, oba kaski sprzedaliśmy bez problemu,także polecam.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1232
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: MrWaski »

Przymierzam się do kupienia HJC Rpha 90 S dla siebie i plecaczka. Zastanawiam się czy warto przepłacać za ten carbon. A może ma coś jeszcze w porównaniu do swoich dwa razy tańszych modeli?


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: KroQ »

MrWaski pisze:
15 cze 2022, 22:58
Przymierzam się do kupienia HJC Rpha 90 S dla siebie i plecaczka. Zastanawiam się czy warto przepłacać za ten carbon. A może ma coś jeszcze w porównaniu do swoich dwa razy tańszych modeli?
Ja mam, ale nie mam porównania, bo to mój pierwszy. Co do materiałów, to carbon jest tylko "garnek" lecz szczęka to już nie - ale to chyba w każdym szczękowym tak jest.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: PiW »

Od tygodnia klim krios pro, rewelka, 1300g i cholernie wygodny. Wrzucę filmik, dam znak jak będzie


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Obrazek


Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”