Jakiego kasku używacie

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
IronMike
A1
Posty: 49
Rejestracja: 08 sty 2021, 13:55
Lokalizacja: SLU

Jakiego kasku używacie

Post autor: IronMike »

Czołem kierowniczki i kierownicy
od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie dotyczące komfortu jazdy na DL650.

Kask integralny czy szczękowy/flip up.

mój wcześniejszy motocykl nie posiadał żadnej owiewki/szyby/deflektora więc nie było co myśleć. Był integralny.
Raz! - Teraz DL z szybą, deflektorem i potencjalnie będę zasłonięty - czyli mniej będzie wiało (tak zakładam) i stąd moje pytanie.
Dwa! - czy oby sławetny komfort używania kasków szczękowych/flip up nie jest za bardzo przereklamowany. No niby fajnie bo bez zdejmowania kasku napić się czy zjeść coś można. Ale czy jest jakieś ale?
Do pierwszego wyjazdu na DLu jeszcze pewno chwila, a nie chciałbym wylądować na motórze i po 30 km skapitulować ze względu na upał w kasku.

dajcie znać jak to u Was wygląda.

Pozdro
Mike


SLU
Suzuki DL650 AK7 YKV 2008

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: QraC »

scz-kowiec-czy-integral-t553.html?hilit ... wiec%20czy

Masz tu napisane rozterki innych forumowiczów.

Ja używałem integrali i szczękowców. Do pierwszych nie wrócę.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: PiotrEm »

Kaski typu orzeszki i jety oczywiście odpadają, no chyba że masz zapasową żuchwę albo dwie :-)
Ja jestem okularnikiem, więc dla mnie integral oznacza upierdliwą obsługę okularów przy każdym zakładaniu/zdejmowaniu kasku, dlatego mam szczękowy.
Czy szczękowy, czy integral - myślę, że grzeje tak samo, to już kwestia wentylacji konkretnego modelu. A wiać będzie, tylko inaczej, bo w nakedzie wszystko bierzesz na klatę, a jak niedopasowana szyba+deflektor puści Ci wiatr na kask, to powyżej 100 km/h z zębów zaczną wypadać plomby.
Jeść w szczękowym nie ryzykowałem, bo można sobie policzki przygryźć, ale na pewno łatwiej się rozmawia z podniesioną szczęką.
Może weź się przejedź, upał jakby zelżał... :D
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

QraC pisze:
14 sty 2021, 14:39
Ja używałem integrali i szczękowców. Do pierwszych nie wrócę.
Ja z kolei szczękowców ( mimo pewnych zalet ) nie trawię - są ciężkie i głośne.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

Szczekowiec bardzo wygodna opcja ale ciezar większy. Zostal w zapasie. Zmieniłem bo brak daszka w pozycji wyorostowanej mocno doskwiera.
Teraz mam Nolana N70-2x z daszkiem i wyjmowaną szczęka i dużym wizjerem. Bardzo komfortowe jeżdżenie i chyba najbardziej uniwersalne.
Integral do mnie nie przemawia.



Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Bip »

Smerfciamajda pisze:
14 sty 2021, 18:19
Szczekowiec bardzo wygodna opcja ale ciezar większy. Zostal w zapasie. Zmieniłem bo brak daszka w pozycji wyorostowanej mocno doskwiera.
Teraz mam Nolana N70-2x z daszkiem i wyjmowaną szczęka i dużym wizjerem. Bardzo komfortowe jeżdżenie i chyba najbardziej uniwersalne.
Integral do mnie nie przemawia.
Też się przyglądam Nolanowi N70-2x, podoba mi się uniwersalność i możliwość konfiguracji sześciu różnych ustawień. Zastanawia waga powyżej 1750g, czy nie za ciężki?
I jak z wentylacja przy założonej szczęce i opuszczonej szybie?


DL650XAM0

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

Wentylacja bardzo dobra przynajmniej ja tak odczuwam. Zdejmowana szczęka jak jedziesz przez upalne miasto albo bulwarami to super opcja. Wizjer olbrzymi z mega widocznością.
Masa mi nie przeszkadza może dlatego ze nigdy nie miałem lekkiego kasku.

BTW
Wydaje mi się ze masa może byc dokuczliwa w motocyklach gdzie jest mocno pochylona sylwetka albo przy dużych prędkościach.
Na DL ani jedno ani drugie mi nie grozi



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: QraC »

@Struna - nie generalizuj. Ciężkie ? 200g więcej przy wyprostowanej sylwetce nie robi aż takiej różnicy ? Głośne? Na nakedzie pewnie tak :)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
pepperss
A2
Posty: 255
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: pepperss »

U mnie naprzemiennie. Do jazdy w koło komina szczękowy kask LS2 FF399. Wygodny ponieważ szczęka otwiera się, zachodzi za kask. Trochę ciężki i cymbałem zamiata. Wentylacja idealna. Na dalsze wypady lżejszy integralny kask AIROH COMMANDER. Mega wygodny. Tylko to koszmarne zapinanie. Albo jakiś ja kulawy jestem. 😕😕😕



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: staszek_s »

Masa kasku ma największe znaczenie w razie wypadku, wtedy te 200 g. to może być dużo. Mimo wszystko ja się nie umiem pozbawić wygody szczękowca, następny tez taki będzie. Wyjmowania szczęka jakoś nie jest dla mnie super wygodna, może kwestia przyzwyczajenia.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: lukas76 »

QraC pisze:
14 sty 2021, 19:31
@Struna - nie generalizuj. Ciężkie ? 200g więcej przy wyprostowanej sylwetce nie robi aż takiej różnicy ? Głośne? Na nakedzie pewnie tak :)
Dobry kask integralny waży 1300-1400, masz jakiś konkretny kask szczękowy na myśli który waży ok 1500-1600 ? Szukałem kiedyś i nie znalazłem


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: QraC »

Np. Shoei Neotec I - dla rozmiaru M coś około 1560g
Schuberth C3 Pro - 1570 g


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: crimson »

Mój waży 1350g
https://www.lazerhelmets.com/product.php?pid=18
Ale ja go nie lubię, choć jak teraz szukam kasku, to zacząłem doceniać jego niską wagę


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: gorghu »

Bip pisze: podoba mi się uniwersalność i możliwość konfiguracji sześciu różnych ustawień.
Nie 6 tylko 8 kombinacji. A i tak będziesz korzystał max z dwóch ;)

Zerknij na TEN wątek gdzie opisałem swoją "recenzję" na temat tego kasku.
Generalnie waga jest jak przy zwykłym szczękowcu. Jednak demontując już szczęka spada znacznie. Generalnie dla mnie nie jest uciążliwa bo wcześniej też latałem w cięzkim szczękowcu. Wentylacja jest imho bardzo dobra. W deszczu czy chłodzie może szybko zaparowuje ale Pinlock działa rewelacyjnie, więc nie ma problemu z widocznością. Najczęściej jeżdżę w pełnej konfiguracji. Ale w upałach zdarza mi się odpiąć szczękę. I wtedy mam taki jet z daszkiem. :) plus tego rozwiązania jest taki że bez szczęki nadal masz do dyspozycji szybke i blendę przeciwsłoneczną (gdzie w typowych szczekowcach po podniesieniu szczęki nie masz dostępu do szybki i zostaje tylko blenda).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Dziadek3H2M »

Ja uważam że komfortowy kask powinien mieć daszek, blendę i otwieraną szczękę. Używam E1 i nie przeszkadza mi waga, z dedykowanym interkomem, 1810g.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Smerfciamajda »

W N70-2x mozesz szybko zdjąć szybkę i założyć gogle.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

QraC pisze:
14 sty 2021, 19:31
@Struna - nie generalizuj. Ciężkie ? 200g więcej przy wyprostowanej sylwetce nie robi aż takiej różnicy ? Głośne? Na nakedzie pewnie tak :)
Nie generalizuję - po prostu mówię co uważam :) A to co wybierze ktoś to już jego prywatna kwestia .
QraC pisze:
14 sty 2021, 20:09
Np. Shoei Neotec I - dla rozmiaru M coś około 1560g
Schuberth C3 Pro - 1570 g
Ja Cię proszę - a to M to dla kogo ? ;)

BTW - NEXX wypuścił nowy model na 2021 z daszkiem, może warto oblukać.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: QraC »

To są wartości referencyjne i też takie podawane są dla innych kasków, przynajmniej na szybko szukane po necie.

Ja nie mówię że szczękowce są takie same jak integrale, ale że są około tyle cięższe. Można znaleźć jak ktoś szuka i tyle. Znajdziesz tak samo ciężkie intergrale. A poza tym ja osobiście nie czułem różnicy jak jeździłem kilka godzin w integralu który ważył 1400g jak i w moim neotecu z interkomemi i go pro na gimbalu gdzie cały zestaw ważył chyba ze 2200 :lol:

Teraz nawet 10 godzinna jazda w neotecu + interkom gdzie zestaw waży około 1800g mi nie przeszkadza i nie powoduje żadnego dyskomfortu więc.. uważam że waga nie jest elementem dyskwalifikujacym szczękowiec, ale sprawdź to sam...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: prebenny »

Z doświadczenia mam kask Nishua Enduro Carbon - waży 1040g i Helda HE1 (to samo co E1). Generalnie Nishua jest mega komfortowa i waga piórkowa - najlepszy kask w jakim jeździłem.... gdyby miała zamykane wloty powietrza a tak niestety w deszczu moknę.

Z kolei Held to jednak ciężki klocek. Jest dobrze wyważony i przy 2 czy 3 godzinach jazdy tego nie czuć ale po całym dniu jest kark trochę zmęczony. Za to bardzo przeszkadza ta waga przy jeździe na stojąco - na tygrysie muszę się trochę pochylić do przodu a głowę odchylić w tył - wtedy ta waga jest masakryczna - 3 minuty i kark zmasakrowany.


null

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakiego kasku używacie

Post autor: Struna »

Kilka godzin raz na jakiś czas to pikuś, można nie odczuć wagi.
Ale jak jedziesz tydzień co dziennie po kilka ładnych godzin, to już zaczyna się nieco inaczej odczuwać wszelkie niuanse.

Robiłem dwa razy podejście do szczękowców i niestety chyba mam za duże wymagania nauczony komfortem integrala ( zazwyczaj grubo ciszej, waga na drugim miejscu, ale też da się odczuć).
Niemniej jednak czasem lukam na jakieś nowości szczękowe, bo kto wie - może kiedyś zrobią jakiś fajny garnek mogący śmiało konkurować z inegralami na tych plaszczyznach.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”