Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Jan Kurek
A1
Posty: 34
Rejestracja: 09 gru 2020, 20:50
Lokalizacja: Hořice, Czechy

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Jan Kurek »

Zamówiłem ten (zasilany kablem): minikompresor


(1986) Jawa 50/23 > (1988) Jawa 250+Stadion S11+Jawa 50/551+Velorex 16/350 > Długie lata bez motocyklu > (2016) Simson SR50 > (2017) Romet K125 > (2018) Suzuki DL650 K6 V-STROM > (2019) Suzuki DL1000A L5 V-STROM

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Lord »

Robert_L pisze:
29 sty 2021, 20:48
ja kupiłem xiaomi pompkę na aku. Napompowała mi 2 koła w samochodzie to 2,5bar i na trzecim przy 2.2 padł aku. Mała poręczna z światełkiem.
Mi Portable Electric Air Pump

Polecam uzywam jako cisnieniomierza i pomki, dodatkowo przejściówka na presto rowerowe i igła do piłek. Wszytko w jednym małym urządzeniu


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Od 3:15 jest rozbebeszanie tej pompki Xiaomi

Już samo to, że chinola można rozkręcić i skręcić i działa, ustawia go na innej półce.
A jak akumulator zdechnie, to da się przerobić na zasilanie zewnętrzne.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Lord »

Moja pływała wkufrze z trzema piwami, poszła do ryżu na słońce i po 8 godzinach leżakowania do tej pory śmiga jak nowa ;)


DL650A L8

zamoor
A1
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:17
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: zamoor »

W zeszłym sezonie miałem 2 razy gumę i za każdym razem w czarnej dupie bez pompki. Postanowiłem na nowy sezon się uzbroić w sprzęt. Chciałem coś co schowam gdzieś w motocyklu i zapomnę do chwili kiedy będzie potrzebne. Nie klamot chowany w kufrach bo ich nie mam tylko coś ultra lekkiego małego gdzieś w moto pod czachą. Pod kanapą nie mam miejsca bo w DLu 2017+ praktycznie go nie ma. Myślałem o mini kompresorkach ale nie znalazłem nic co da się upchnąć i zapomnieć. Wczoraj kupiłem na testy kozacką pompkę rowerową. Nie taka zwykła bo w rączce ma chowany wężyk do wentyla i pompowanie jest wygodne. Pompowanie zwykłą rowerową to koszmar. Model to Lezyne Alloy Drive HV. Jest malutka waży ok 130 gram a długość 216 mm. Jakość super wszystko aluminiowe. Kupiłem ją w ciemno i stwierdziłem, że jak na moto się nie sprawdzi to wyląduje w rowerze. Dzisiaj zrobiłem test, przednie koło napompowanie od 0 do zalecanych 33 PSI zajęło mi 8 minut przy czym 3 razy w tym czasie odkręcałem wężyk i mierzyłem ciśnienie. Zachęcony dobrym rezultatem zabrałem się za tylne koło i od 0 do zalecanych 36 PSI nabiłem w 12 min w tym jedna 2 minutowa przerwa bo trochę spuchłem pod koniec. To jest rozwiązanie którego szukałem. Pompka już schowana pod czachą przyczepiona rzepami nie widoczna z zewnątrz.
https://ride.lezyne.com/collections/han ... lldr-v2m04
Ocena: 5.88235%


DL650

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Struna »

Teraz masz sprzęt, to gumy nie złapiesz :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Lord »

Oj nie potwierdzam, złapałem śrubę w oponie mając pompkę i kołki;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Struna »

Jak ktoś ma pecha, to i psa ma sukę :D
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Dziadek3H2M »

Zamoor, gratuluję kondycji, zrobiłeś rewelacyjne czasy pompowania :o


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Może zrobimy zawody, jakiś system punktowy za czas i pojemność pompki i temperaturę, a jak opublikujemy na internecie, to może nawet sponsor się znajdzie i jakiś nagrody ufunduje? :)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

zamoor
A1
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:17
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: zamoor »

Nie no w połowie pompowania już żałowałem że spuściłem powietrze i to raczej zabawa z konieczności a nie przyjemność. Zdecydowanie wolę inne dyscypliny sportowe np sztafeta 4 razy 100 gram.


DL650

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Old Donkey »

@zamoor

dzięki, dla mnie ważna informacja że taką pompką da się osiągnąć założone ciśnienie
mam nadzieję, że moja lidlowa też poradzi ;)



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Gdybym sam nie spróbował ręcznego pompowania, to pewnie też poszedłbym tą drogą. Ale jak miałbym zakołkować oponę i dymać nie wiedząc, czy kołek jest szczelny, to lepiej niech pompka się zgrzeje pompując i wyświetlając bieżące ciśnienie, a ja sobie w tym czasie odpocznę.
@Old Donkey, wyzywam Cię na pojedynek! :D
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Old Donkey »

PiotrEm pisze:
03 lut 2021, 10:12
@Old Donkey, wyzywam Cię na pojedynek! :D
a ten pojedynek to na czym ma polegać ?
będziesz mnie traktował prądem :o z tej Twojej ksiaomi a ja mam Cie naparzać alu pompką z Lida ??? :mrgreen:
i kto pierwszy padnie ??? :lol:



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Old Donkey pisze:
03 lut 2021, 10:22
PiotrEm pisze:
03 lut 2021, 10:12
@Old Donkey, wyzywam Cię na pojedynek! :D
a ten pojedynek to na czym ma polegać ?
będziesz mnie traktował prądem :o z tej Twojej ksiaomi a ja mam Cie naparzać alu pompką z Lida ??? :mrgreen:
i kto pierwszy padnie ??? :lol:
Jak to na czym, dymasz i podajesz czas, ew. ilość powtórzeń i wnioski końcowe ;)
A ja tej xiaomi jeszcze nie kupiłem. Chciałbym wiedzieć, czy ona np. działa jak jest rozładowana, ale podpięta pod ładowanie z USB.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Old Donkey »

nie dymam na czas ;)

a tak poważnie to nie ma znaczenia czy nabije moim lidlem w 10 minut czy 30 ważne że się da
postawiony w 1 poście problem dopompowywania pod blokiem na parkingu dla mnie nie istnieje, bo to mogę zrobić na najbliższej stacji a tych mam wiele koło siebie o rzut beretem
mnie pompka na moto potrzebna tylko na sytuacje awaryjne, mała, lekka i nie na prąd



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Lord »

PiotrEm pisze:
03 lut 2021, 10:35
Old Donkey pisze:
03 lut 2021, 10:22
PiotrEm pisze:
03 lut 2021, 10:12
@Old Donkey, wyzywam Cię na pojedynek! :D
a ten pojedynek to na czym ma polegać ?
będziesz mnie traktował prądem :o z tej Twojej ksiaomi a ja mam Cie naparzać alu pompką z Lida ??? :mrgreen:
i kto pierwszy padnie ??? :lol:
Jak to na czym, dymasz i podajesz czas, ew. ilość powtórzeń i wnioski końcowe ;)
A ja tej xiaomi jeszcze nie kupiłem. Chciałbym wiedzieć, czy ona np. działa jak jest rozładowana, ale podpięta pod ładowanie z USB.
Odpowiadam: nie działa podczas ładowania i naszczęscie tak jest, bo to jest pierwszy krok do wyrwania portu microUSB z płyty :)


DL650A L8

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Suszny »

Temat pompki jest mi znany. Jeździ zemną mała pompka teleskopowa z Lidla. Nie raz uratowała mi i kolegom w moim otoczeniu wyjazd. Nigdy nie liczyłem ile potrzeba ruchów lub czasu żeby napompować koło do 2.5 ale pół dnia to nie zajmuje 😉 manometr mam oddzielnie. Te przy pompkach i tak są zwykle do niczego.

https//images.app.goo.gl/Zx2BRVTd1k3KK48E8


V-strom 650 K5

zamoor
A1
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2019, 10:17
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: zamoor »

No ta z Lidla wygląda fajnie, https://www.lidl-sklep.pl/p/crivit-pro- ... p100286395 Nie wiedziałem, że mają taką fajną i tanią w ofercie. Nie potrzeba nic więcej do motocykla aby bez większego wysiłku napompować koło. Ja zmierzyłem czas pompowania takim typem pompki tylko po to aby dać pogląd, że nie trwa to wieki. Po czytaniu internetów miałem wrażenie że rowerowa się nie nadaje i tylko kompresor. Teraz wiem, że rowerowa z wężykiem jest spoko i w razie czego bez wysiłku nabiję koło w rozsądnym czasie.


DL650

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Old Donkey »




ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”