Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

Niby temat banalny ale... szkoda mi wydać kasę na jakieś "g" ;)
Potrzebuje pompkę ręczną (ewentualnie małą nożną) taką do dopompowania kół w moto, najlepiej z wiarygodnym manometrem.
Latem mam moto na parkingu pod blokiem a pompkę w garażu kilka km dalej, za daleko :lol:
Mam kompresorek w kufrze, ale za dużo rozwijania kabelków jak człowiekowi che się jechać. :P :lol:
A zanim zajadę na stację to się koła zagrzeją, kompresor okaże się zepsuty itp. ;)

Potem efekt jest taki, że mam dziwne ciśnienie w kołach ;)
Może ktoś ma jakieś sprawdzone modele pompek do kół, które się nie rozpadną po drugim pompowaniu? ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Robert_L »

ja kupiłem xiaomi pompkę na aku. Napompowała mi 2 koła w samochodzie to 2,5bar i na trzecim przy 2.2 padł aku. Mała poręczna z światełkiem.
Mi Portable Electric Air Pump


DL 650 xt 2016r.

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

Robert_L pisze:
29 sty 2021, 20:48
ja kupiłem xiaomi pompkę na aku. Napompowała mi 2 koła w samochodzie to 2,5bar i na trzecim przy 2.2 padł aku. Mała poręczna z światełkiem.
Mi Portable Electric Air Pump
Jest ot jakiś pomysł, ale raczej wolę coś "analogowego" chcę sobie zostawić w skrzyneczce na parkingu i nie martwić sie, że bateria padła. A cena widzę też grubo ponad 100PLN.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Ja raz testowałem pompowanie kół małą pompką ręczną (https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-t ... v_Id=21535) tu pisałem (post60093.html#p60093) i ktoś mnie ładnie podsumował :-)
Ale przez te szprychy to ręczną pompką nie podejdę, nie ma miejsca na przestawienie tej wajchy, na kompresorze mam wężyk z gwintem prostym i też muszę go jakoś przewlekać pomiędzy szprychami. Porażka normalnie.
Na wiosnę zrobię serwis olejowy oraz wymianę wentyli na kątowe. A manometr mam w TPMS. Co prawda czujnik w zakrętce, więc trzeba będzie napompować ciut więcej, nakręcić czujnik i powoli spuszczać, ale to dla singla żaden kłopot (no, może z wyjątkiem "powoli") :D


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Struna »

@Suszny - do tablicy.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Może taka, lidlowa? https://www.lidl-sklep.pl/p/crivit-pro- ... p100302353
Do tego ew. adapter przedłużka kątowa na zawór za 3,50 zł (można trafić w wulkanizacjach, ja wygooglałem w sklepie rowerowym na dzielnicy).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

PiotrEm pisze:
29 sty 2021, 23:47
Może taka, lidlowa? https://www.lidl-sklep.pl/p/crivit-pro- ... p100302353
Do tego ew. adapter przedłużka kątowa na zawór za 3,50 zł (można trafić w wulkanizacjach, ja wygooglałem w sklepie rowerowym na dzielnicy).
Podobna znalazłem w decathlonie - https://www.decathlon.pl/p/pompka-rower ... mc=8359384 pytanie ile to warte.

A ta przedłużka kątowa na zawór to super tip :)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Nie wiem, ile warte, ale zbyt krótkie pompki są niedobre. Zanim sprężysz powietrze w pompce do ciśnienia większego niż w oponie, to zostanie Ci kilka cm skoku i będziesz musiał się namachać.
Moją pompkę kupiłem razem z rowerem, czyli wiosną 1999 (data szczególna, dlatego pamiętam). I nadal działa. Fakt, zepsuła się: żeby wyjąć tłok należy odkręcić zakrętkę, która jednocześnie ogranicza skok tłoka. I przy energicznym wachlowaniu na zakrętka pękła. Przykleiłem ją kropelką, ale zasadniczo ona powinna dać się odkręcać, żeby wymienić/nasmarować gumowy pierścień na tłoku, ale dotychczas nie było takiej potrzeby. Jak robiłem doktorat z TPMS (pompowałem butelki do 6 atm), to właśnie tą pompką i nadal jest sprawna i szczelna.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

PiotrEm pisze:
30 sty 2021, 00:41
Nie wiem, ile warte, ale zbyt krótkie pompki są niedobre. Zanim sprężysz powietrze w pompce do ciśnienia większego niż w oponie, to zostanie Ci kilka cm skoku i będziesz musiał się namachać.
Moją pompkę kupiłem razem z rowerem,...
To ile ma długości?


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Prego.
Tak myślę, czy rozmiar naprawdę ma znaczenie? Masz dopompować, a nie napompować, jeżeli regularnie ćwiczysz podnoszenie kufli, to dasz radę :)
Z drugiej strony, jak złapiesz gwoździa, to lepiej jest mieć wydajniejszą pompkę. Ja bym cyrklował w taką, którą zmieszczę wzdłuż krawędzi kufra. Te +5 cm długości cylindra na pewno robiłoby dużą różnicę, bo dopiero na końcówce efektywnie nabijasz koło.
W międzyczasie zszedłem do garażu podpompować koła (kompresorem), bo ubyło kilka PSI. Upuszczanie powietrza z podglądem na TPMSie nie jest upierdliwe, chociaż od tego odkręcania i zakręcania czujników uszczelki kiedyś się wyrobią i cały gadżet będzie na śmietnik.
pompka.jpg
pompka.jpg (120.33 KiB) Przejrzano 3817 razy
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Dziadek3H2M »

SimOn! - O pompkach już było i jest tam kilka dobrych propozycji. pompka-do-opon-t2595.html?hilit=pompka


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

pawel-e34
A1
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2020, 19:26
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: pawel-e34 »



Zapraszam do mojej galerii ...
topic4333.html

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Old Donkey »

@pawel-e34
może to, tańszy i mniejszy co wart nie wiem
https://przezswiat.eu/produkt/akcesoria ... kompresor/



wożę pompkę z lidla na moto nie sprawdzałem ale rowery spoko pompuje



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: lukas76 »

Ja nie wiem czy taką ręczną małą pompką nabijesz koło, no może jak Ci zejdzie o pół bara, ale tak od 0,5 do 2,5 to się namachasz chyba godzinę. Lepszy mały kompresorek pod zapalniczkę


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

DziadekH pisze:SimOn! - O pompkach już było i jest tam kilka dobrych propozycji. pompka-do-opon-t2595.html?hilit=pompka
O kurcze zapomniałem, faktycznie. Trzeba by to połączyć.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: SimOn! »

lukas76 pisze:Ja nie wiem czy taką ręczną małą pompką nabijesz koło, no może jak Ci zejdzie o pół bara, ale tak od 0,5 do 2,5 to się namachasz chyba godzinę. Lepszy mały kompresorek pod zapalniczkę
No ja właśnie szukam czegoś aby dopompować przed jazdą. Na trasę myślę, że lepszy kompresorek. Swoim nawet koła w aucie pompowałew a i nawet... poduszkę powietrzną w hydroforze Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Struna »

Mnie @Suszny na BiwakOff-ie po kapciu i kołkowaniu pompował jakąś ręczną, taką jakby dwustopniową - wymaga to oczywiście chwili i nie jest czynnością typu wsadzić wtyczkę w zapalniczkę i ziewać, no ale napompował na tyle że spokojnie dojechałem do stacji dobić do właściwego ciśnienia.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: Centrino »

Widziałem gdzieś, kiedyś pompkę taką jakby combo. Pompka ręczna do której można było zainstalować nabój.

Wówczas pompujesz na starcie nabojem o ewentualnie dopompowujesz ręcznie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

pawel-e34
A1
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2020, 19:26
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: pawel-e34 »

Old Donkey pisze:
30 sty 2021, 11:00
@pawel-e34
może to, tańszy i mniejszy co wart nie wiem
https://przezswiat.eu/produkt/akcesoria ... kompresor/
U


wożę pompkę z lidla na moto nie sprawdzałem ale rowery spoko pompuje


Ktoś na fb już mi napisal żebym darował sobie pompke z Twojego linku. I polecił mi xiaomi z akumulatorem, ale przypuszczam że po 2 latach aku już nie będzie trzymal dlatego pozzukalem odpowiednika z kablem. 70mai ma dobre recenzje jeżeli chodzi produkty.


Zapraszam do mojej galerii ...
topic4333.html

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka - wydajna, mała, trwała :)

Post autor: PiotrEm »

Adapter super, ręczna pompka do niczego.
adapter.jpg
adapter.jpg (52.28 KiB) Przejrzano 3711 razy
Spuściłem z tylnego koła całe powietrze i zacząłem pompować.
Na każde 100 machnięć przybywało 4,5 PSI, dobicie do 35,5 PSI wymagało 800 machnięć, trwało prawie 20 minut i już po trzeciej setce miałem ochotę wyciągnąć kompresor. To szło naprawdę ciężko, mimo że w garażu miałem 8 st C. Strach pomyśleć, gdybym miał tak dymać w upale.
Tak że tego, pompka elektryczna. nożna, albo nabój CO2 (to ostatnie pod warunkiem sprawdzenia zawczasu, ile naboi trzeba na jedną oponę, bo jeden pewnie będzie za mało).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”