Zamówione przez Allegro

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:
01 lut 2021, 17:54
czarny_gawron pisze:
01 lut 2021, 17:39
Pojechałem w nich, bo nazwa mnie zmyliła.
W nazwie Adventure, no to chyba nie powiesz, że przygody nie było ;)
Byla, była i był też wstyd przed dziołchami ;) może powinni dawać w nazwie Forma adventure shame :mrgreen:
Ale najlepszy był koleś co wodę akuratnie podpinał mi do domu. Dzień przed wyjazdem był sprawdzić plac budowy i widział jak się pakuję. A że sam też jeździ (tylko na cbr) to gadka szatka, rozwijam wizję przygód adv, gościu ogląda sztormiaka, podziwia nowe opony. Sprzedaje mu wyższość turytyków nad sportami, że bezpieczniej, ciekawej.. No urabiam gościa jakbym mu moto sprzedawał ;) Potem omawiamy kwestie co ma zrobić pod moją nieobecność, bo mnie tydzień nie będzie :mrgreen:
Trzy dni później, tyle co Pavson mnie dostarczył do domu w gipsie i z moto na lawecie, facet przyjechał dostarczyć dokumentacje! I takie oczy, to już?!?! Widzę, że pojeżdżone! Turystycznie bezpiecznie?! :mrgreen: :mrgreen:


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Struna »

No widzisz ile przygód i materiału na opowieści - jednak buty adventure robią robotę :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Artur67
A1
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2019, 23:06

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Artur67 »

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Poprzychodziły te moje wybory, sprawy zawodowe pozwoliły mi dopiero odpakować krótkie kozaczki, reszta czeka na weekend i jest to niesamowita sprawa mieć coś na 14 dni do przymierzania (mam wielki szacunek do sprzedawców i prawodawstwa za taką możliwość.). Co do Forma Adventure Low, leżą mi od dwóch godzin wyjątkowo na nodze, w lekkiej i zimowej skarpecie, jutro kontynuacja. Zawsze przykładalem i przykładam wygodę do butów. Startując od"casual", poprzez narciarskie, na dla mnie te nowe motocyklowe. Wszystkie, wydaje mi się, że mają spełniać swoją rolę i do tej roli być adwekwatnie wygodne i bezpieczne. Czy te Formy Adventure Low przy tej swojej wygodzie i dobranym rozmiarze, bo to już widzę i czuję, odpadają za tę swoją krótkość?


JAWA 350 TS ---> Suzuki 1050XT

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Zamówione przez Allegro

Post autor: Smerfciamajda »

Nie, nie odpadają ale bezpieczniejsze są długie. Dla stabilności stopy i pomagaj przy długiej jeździe kiedy noga jest zmęczona. Gdyby nie wysokie buty to po 400km np ja miałem problem z utrzymaniem moto w krytycznej sytuacji opierając się nagle na stopie. Wyjazd w lewo z podporządkowanej pod lekka górkę z plecakiem i pełnymi kuframi. Był by dzwon w niskich.
Znam tez przypadek jak koleś dostał kamieniem goleń z pod samochodu i but ochronił nogę. Siniak jak diabli ale bez buta była by złamana albo pęknięta kość.

Niskie są ok na latanie wokół komina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Old Donkey »

Smerfciamajda pisze:
04 lut 2021, 21:19
Niskie są ok na latanie wokół komina.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wokół komina czy w garażu nic się nie może zdarzyć :lol: , dopiero jak gdzieś dalej jedziesz

bierz wysokie



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: SimOn! »

Artur67 pisze:
04 lut 2021, 20:57
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Poprzychodziły te moje wybory, sprawy zawodowe pozwoliły mi dopiero odpakować krótkie kozaczki, reszta czeka na weekend i jest to niesamowita sprawa mieć coś na 14 dni do przymierzania (mam wielki szacunek do sprzedawców i prawodawstwa za taką możliwość.). Co do Forma Adventure Low, leżą mi od dwóch godzin wyjątkowo na nodze, w lekkiej i zimowej skarpecie, jutro kontynuacja. Zawsze przykładalem i przykładam wygodę do butów. Startując od"casual", poprzez narciarskie, na dla mnie te nowe motocyklowe. Wszystkie, wydaje mi się, że mają spełniać swoją rolę i do tej roli być adwekwatnie wygodne i bezpieczne. Czy te Formy Adventure Low przy tej swojej wygodzie i dobranym rozmiarze, bo to już widzę i czuję, odpadają za tę swoją krótkość?
Powiem Ci, że kiedyś przywaliłem stopą w gumowy drogowy pachołek,
pacholek.png
pacholek.png (726.03 KiB) Przejrzano 2727 razy
prędkość 80-90km/h. Buty miałem krótkie, lekkie i wygodne "miejskie" bo to w mieście było. Dokładnie to takie laczki Gaerne G-Ride
1a1764ea1887518016bc98ff41760f7f.JPG
1a1764ea1887518016bc98ff41760f7f.JPG (70.84 KiB) Przejrzano 2727 razy
Stopa nawalała minie przez resztę dnia, bo but się ugiął. Od tego czasu już ich nie zakładam, zawsze tylko wysokie buty z twardą podeszwą i ochroną goleni. Szkoda powtarzać cudze błędy ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: prebenny »

Ja za to kiedyś testowałem GSa 750 i chłopaki z bmw wzięli mnie na przejażdżę po lesie. Szkoda, że nie pomyśleli, że GS na szosowych oponach a wcześniej padało więc opona mi sie ładnie zakleiła i boczek przy 40-50 km/h. A, że motocykl bez gmoli to podnóżek sobie fajnie poskakał po mojej nodze. But na szczęście wysoki a siniak i tak od kostki do kolana także z krótkim butem mogłoby się okazać, że do domu wróciłbym w długim gipsie.


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2459
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Smerfciamajda »

Jasne ze się może wydarzyć i w garażu i w wannie.
Ale jak jadę sobie po mieście np spotkać się z kumplami albo pod miasto pozwiedzać to długie mi nie robią.
Mama dwa komplety, w krótkich jestem ostrożniejszy co nie znaczy ze mogę wywalić moto na siebie grzebiąc w nim w klapkach.

Jak kto woli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Artur67
A1
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2019, 23:06

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Artur67 »

SimOn! pisze:
04 lut 2021, 23:24
Artur67 pisze:
04 lut 2021, 20:57
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Poprzychodziły te moje wybory, sprawy zawodowe pozwoliły mi dopiero odpakować krótkie kozaczki, reszta czeka na weekend i jest to niesamowita sprawa mieć coś na 14 dni do przymierzania (mam wielki szacunek do sprzedawców i prawodawstwa za taką możliwość.). Co do Forma Adventure Low, leżą mi od dwóch godzin wyjątkowo na nodze, w lekkiej i zimowej skarpecie, jutro kontynuacja. Zawsze przykładalem i przykładam wygodę do butów. Startując od"casual", poprzez narciarskie, na dla mnie te nowe motocyklowe. Wszystkie, wydaje mi się, że mają spełniać swoją rolę i do tej roli być adwekwatnie wygodne i bezpieczne. Czy te Formy Adventure Low przy tej swojej wygodzie i dobranym rozmiarze, bo to już widzę i czuję, odpadają za tę swoją krótkość?
Powiem Ci, że kiedyś przywaliłem stopą w gumowy drogowy pachołek, pacholek.pngprędkość 80-90km/h. Buty miałem krótkie, lekkie i wygodne "miejskie" bo to w mieście było. Dokładnie to takie laczki Gaerne G-Ride 1a1764ea1887518016bc98ff41760f7f.JPG
Stopa nawalała minie przez resztę dnia, bo but się ugiął. Od tego czasu już ich nie zakładam, zawsze tylko wysokie buty z twardą podeszwą i ochroną goleni. Szkoda powtarzać cudze błędy ;)
Współczuję, ale te Formy Loły są chyba trochę wyższe mimo wszystko...Są na maksa wygodne, minie corona, to i na Sylwestra będzie można w nich wyskoczyć ;). To bedzie mój pierwszy sezon na poważnym bzyku, mam sporo obaw, żeby nie zrobić sobie i innym krzywdy, tym bardziej, że kości starzeją się. Wszystkim jestem wdzięczny za podpowiedzi,A o wyższych pomyślę, mam troszeczkę doświadczenia z cięższych quadowych przeprawówek, ale nie chcę się już zmagać z plastikowymi skorupami. W końcu to ma być turystyka i stąd sztormiak i mały, i duży od dawna chodził mi głowie , a nie żadne inne ofrołdy, tak to sobie wyobrażam.


JAWA 350 TS ---> Suzuki 1050XT

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: gorghu »

Te buty Formy w tej niskiej konfiguracji nie są znów takie niskie jakby się mogło wydawać. Zapięcie klamry masz powyżej kostki. A jeszcze ciut wyżej rzep. Tak więc kostka, staw skokowy i cała stopa jest tak samo chroniona jak w tej wysokiej wersji. Różnica jest tylko w ochronie kości piszczelowej którą lepszą zapewnia wysoki but. A nogi łamią ludzie i w pancernych butach narciarskich. Tak więc nie ma co dramatyzować. ;) A but jest wygodny i podczas jazdy i podczas chodzenia więc będziesz zadowolony :)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: SimOn! »

gorghu pisze:
05 lut 2021, 21:41
Te buty Formy w tej niskiej konfiguracji nie są znów takie niskie jakby się mogło wydawać. Zapięcie klamry masz powyżej kostki. A jeszcze ciut wyżej rzep. Tak więc kostka, staw skokowy i cała stopa jest tak samo chroniona jak w tej wysokiej wersji. Różnica jest tylko w ochronie kości piszczelowej którą lepszą zapewnia wysoki but. A nogi łamią ludzie i w pancernych butach narciarskich. Tak więc nie ma co dramatyzować. ;) A but jest wygodny i podczas jazdy i podczas chodzenia więc będziesz zadowolony :)
No może ja mam pierdolca :P ale jak nie mam buta płynnie przechodzącego w ochraniacz kolana to czuje się jak bym w japonkach jechał :lol:
Ocena: 17.64706%


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: pyra »

Japonki powiadasz, ludzie jeżdżą w nich całe życie , w terenie też :lol: tak przy okazji https://www.scigacz.pl/Sandaly,Motorsan ... 34375.html


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:
01 lut 2021, 22:35
No widzisz ile przygód i materiału na opowieści - jednak buty adventure robią robotę :D
Nie mówię, że nie. Dla mnie pozytywnie! ;) tylko czasowo oszukali! Myślałem, że jak będą śruby to tak z miesiąc dwa I będę jak nowy... A tu kicha.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Artur67
A1
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2019, 23:06

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: Artur67 »

Ktoś roziwinie tę myśl?


JAWA 350 TS ---> Suzuki 1050XT

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamówione przez Allegro

Post autor: czarny_gawron »

Artur67 pisze:
07 lut 2021, 16:15
Ktoś roziwinie tę myśl?
W sensie, oszustwa które mnie spotkało?


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”