Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

Zobaczcie jeszcze na 125 tki od Zontesa . Oczywiście to chinczyk i poza budżetem ale fajne. Obecna chińszczyzna wcale nie jest taka zła , sam się o tym przekonałem.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: pyra »

Ciekawe o jakie części łatwiej np plastiki,lampy, zbiornik.. do Varadero, czy takiego Rometa, Zontesa, Malaguti...


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: lukas76 »

Zdecydowanie do wiadra łatwiej o części, Moim zdaniem to najbardziej udany motocykl 125


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

Można jeszcze popatrzeć na Derbi Terra . Co do części do Rometa to wcale tak źle nie jest. Problem to mega słabe serwisy obsługujące te motorki.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: lukas76 »



Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: lukas76 »

Woolkan pisze:
10 lut 2021, 11:47
Można jeszcze popatrzeć na Derbi Terra . Co do części do Rometa to wcale tak źle nie jest. Problem to mega słabe serwisy obsługujące te motorki.
Właśnie te serwisy to problem, a zamawiane części często idą z chin i czeka się wieki


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

Może , nie twierdzę że tak nie jest. Ja nie miałem takiego problemu ani razu. Wątek dla mnie ciekawy bo sam będę za około 8 miesięcy w tym samym miejscu co kolega teraz.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: lukas76 »

Mimo że Hyosung jest fajnym motkiem nie można go w tej chwili polecić właśnie z powodu dostępności części


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Struna »

Zobacz to
https://allegro.pl/ogloszenie/motocykl- ... 0196143744

Ja takiego bzykacza mam już kilka latek, w poprzednim sezonie zacząłem tym orać w terenie z całkiem ambintymi sprzętami typu Huska czy KTM-y i wcale nie odstaje ( aczkolwiek ja swapnąłem silnik na 250 bo jednak przy moim gabarycie i wadze 125 było trochę za słabe )
Z jeden cały sezon jeździłem tym do roboty - usterek do dzisiaj żadnych innych niż spowodowanych przez glebienie w terenie ( a to jakaś klamka czy plastik złamane, ale części do tego są za drobne )

To i na ulice się nadaje a i w teren można śmiało wjechać nawet na fabrycznych oponach ( ja obecnie już na prawilnych kostkach śmigam )


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: czarny_gawron »

Niestety chińskie wynalazki jeśli nie będą młode, bądź nowe mają czasem duże problemy. Słynny chiński mały GS, romet ADV Fi pro, czy Junak one ma zajebisty problem z główką ramy. Lubi sobie pęknąć, na grupie fb paru chłopaków miało ten problem. Dodatkowo śrubki się odkręcają :mrgreen: mój przy przebiegu ok 1k zostawił plamę oleju w garażu. Okazało się, że pokrywa skrzyni biegów się poluzowała :shock: Jeśli już się decydować to na wersję ADV, trochę inny wygląd ale niezawodny osiołek. I tani jak barszcz 8-) Przynajmniej nikt zbytnio nie narzekał na grupie ;)
No i jest jeszcze Benek, rozwojowy można swapa robić ;) @Struna może cos dorzuci, bo zrobił sobie liścia właśnie z takiego benka ;)

Zdjęcie tego drugiego rometa adv
Załączniki
b5b5ac39431cbc6fc791c734d1d5.jpg
b5b5ac39431cbc6fc791c734d1d5.jpg (227.7 KiB) Przejrzano 2688 razy


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

Na zdjęciu jest Romet ADV, ADV FI PRO to zupełnie inny motocykl . Bez porównania lepszy . Jest to ten model który Junak nazwał zdaje się RX One , na wyspach znany jako Sinnis Terrain.

Moim zdaniem plamy i odkrecajace się śrubki to właśnie sprawa niewłaściwego montażu i serwisu. Ja miałem ten motorek kiedyś i do 10kkm nic takiego u mnie nie wystąpiło. Potem kupujący przejechał ponad drugie tyle i sprzedał kolejnej osobie , która dalej jeździ.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 12:59 przez Woolkan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: czarny_gawron »

A, jak ja napisałem...?


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

@czarny_gawron dobrze napisałeś. Piszę na małym ekraniku i jak widać za szybko . Tych kolesi z FB z pękającymi główkami to znasz osobiście i wiesz jak użytkowali sprzęty ?



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: czarny_gawron »

Nie, nie znam. Paru było tak więc zakładam, że problem częsty.. Mój (Fi pro) miał przebieg 9k, śrubki chyba ze trzy razy dokręcałem, a to pokrywa a to stelaże, a to inne pierdoły. Dodatkowo wycieranie się np klamek, uchwyty pasażera itp. Nie mówię, że to złom, ale ma swoje wady. Bardzo miło wspominam tamte czasy, na czarnym ok, dzielność terenowa też przyjemna.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Woolkan »

Myślę że to tak jak z każdym innym sprzętem . Jest wiele czynników powodujących awarię i mogą dotyczyć także "Japonii". Kluczem jest cena , wiele marek ,choćby BMW produkuje silniki , osprzęt właśnie tam. Problemem może być dostęp do części jak koledzy wcześniej pisali i naprawdę słaba sieć ASO gdzie pracują ludzie z łapanki. Ja w swoich poszukiwaniach dla córki nie wykluczam CHRL ale na pewno biorę pod uwagę te z wyższej chińskiej półki , np. Zontes. Kluczem u mnie będzie przymiarka do Moto bo ma być wygodnie przede wszystkim.



Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Voyager »

Myślę, że warto się zastanowić, jak będzie używany.
Jeżeli większość do bezdroża to Suzi DR125 jest bardzo fajnym wyborem, tyle tylko, że trudno o egzemplarz w dobrym stanie. I nawet nie chodzi tu o kasę. Może ten wcześniej polecany Benyco Tekken? A może nawet pójść w stronę zarejestrowanych sprzętów krosowych?
Jeżeli szutry i drogi polne to 10/20% używania moto to zdecydowanie głosuję na małe viadro. Sam tak właśnie z niego korzystałem, a jak jeszcze ubierzesz opony z agresywnym bieżnikiem (20/80) to będzie akurat na takie gorsze drogi/ na soft enduro. Dodatkowo z tatą da rady spokojnie po asfalcie jakiegoś tripa uskutecznić i obciachu nie będzie. Części i akcesoriów multum, gmole, stelaże, płyty, kufry, markowe i polskie rzemieślnicze. Serwis dostępny bo ogólnomotocyklowy (a większość z nich nie chce robić chińszczyzny). Poza tym Varadero ma zaskakująco mocne plastiki i nawet bez gmoli powinny przeżyć paciaka. Oczywiście nie jest to lekki sprzęt, ale 175 cm wzrostu zupełnie wystarczy.
Powodzenia w wyborze i poszukiwaniach.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Smerfciamajda »

Tu chyba jest kluczem jak będzie używany.
Wyczuwam podstęp typu „jest chęć na enduro ale nie ma pozwoleństwa żony to kupię że niby synowi...”

A potem będzie „Tataaaa, to mój motur..!”

Hłe hłe

Zna się te numery Bruner


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ocena: 5.88235%



AzzogPlugawy
A2
Posty: 244
Rejestracja: 13 kwie 2019, 15:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: AzzogPlugawy »

Malaguti żeczywiście mi się podoba. Struna ten twój wynalazek też.
Nie ukrywam że sam też chętnie przeoram sąsiadowi łąkę hehe. Na szczęście temat zarzuciłem z dużym wyprzedzeniem bo syn dopiero w wakacje będzie robił prawko A1.
Za rady, opinie dziękuję i czekam na więcej :D
Puki co dość sceptyczne mam nastawienie do Chińczyków.. może po tej lekturze i waszych doświadczeniach z tą materią to się zmieni.
Jedno wiem że jak już ktoś pisał wyżej Moto musi syn przymierzyć, bo to on ma czuć się komfortowo i bezpiecznie, nawet jak to będzie Chińczyk to też będzie ok.


V-STROM 1000 :twisted:

AzzogPlugawy
A2
Posty: 244
Rejestracja: 13 kwie 2019, 15:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: AzzogPlugawy »

Nawet wiadro jak siądzie na nim, przymierzy i się nie przerazi gabarytami to zgadzam się że jest to ciekawy wybór, sprawdzony i niezawodny.


V-STROM 1000 :twisted:

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jaką 125 polecacie dla nastolatka kat A1

Post autor: Struna »

Tylko na wiadro to budżet totalnie nie ten.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”