Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

Witam.
Mam dylemat miedzy tymi dwoma interkomami, wstępnie nastawiłem sie na avanta, ale... :roll: znalazlem przypadkiem na yt filmiki gdzie testuja ten interkom w warunkach drogowych a nie laboratoryjnych i prawde mowiac zostalem "obdarty z marzen" :( i teraz sie skłaniam ku cardo.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z którymś z tych konkretnych dwóch modeli?
Wiadomo że cardo jest klasą samą w sobie, ale czy rzeczywiście Avant jest przereklamowany?
Proszę o opinie użytkowników tych interkomów :)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: blady2111 »

Rowniez jestem ciekaw opini, zwlaszcza Interphone. Kolega mial poprzedni model chyba ten najslabszy i bateria umarla. Potem kupil wlasnie avanta i jest zadowolony. Drugi kolega ma Toura wlasnie, czyli najslabszy model z tej marki i rowniez sobie chwali. Dodam ze rowniez obejrzalem ( byc moze nawet ten sam test ) ale nie zrobil na mnie negatywnego wrazenia. Nie zamierzam rozmawiac z kims kilometr dalej.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: Lord »

Z tym nie zamierzam rozmawiać kto jest km, dalej, może byc akurat przydatne tym bardziej jeżeli ktoś zostanie na światłach i potem trzeba skręcać, zresztą przypadków może być tysiące. Oczywiście w ostateczności a wsze można zadzwonić telefonem-ale przewaga interkomu jest możliwość bycia cały czas gotowym do kontaktu. Bardzo się przydaje np na chorwackich winklach gdzie możesz kogoś ostrzec przed niebezpieczeństwem lub (pod warunkiem że sobie ufacie) dać zielone na wyprzedzaniu :) 1 km w takiej jeździe to naprawdę żadna odległości. I przedewszytkim przewaga DMC nad Bluetooth


DL650A L8

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: QraC »

Używam Cardo Packtalk - nie bold, ale to praktycznie to samo. Zasięg do 1 km udało nam się w kilka osób utrzymać na autostradzie (patrzyliśmy na słupki i testowaliśmy) Normalnie tak kolorowo nie jest. Czasem może on skrócić się do 200 metrów a czasem zniknąć za jakąś górką - ale generalnie nie ma tragedii. Jadąc w miarę zwartej grupie cały czas można mieć ze sobą zasięg. Ostatnio zmieniłem słuchawki w moim na te od JBL i różnica jest dość spora in plus. Lepsze basy - ale nie jakieś wybitne, i głębszy dźwięk. Packtalka używam cały czas od 3 lat, albo od 4... nie pamietam dokładnie. Używa go 5 moich znajomych z którymi jeżdzę na co dzień i na wyjazdy. W sumie to ja im te interkomy ogarniałem (konfigurację, montaż, update softwaru itp) więc znam ich historie wszystkich dokładnie. Przez te kilka lat dwie sztuki doznały mechanicznych uszkodzeń praktycznie na samym początku użytkowania - urywało się gniazdo ładowania - wszystko poszło na gwarancji i w przeciągu tygodnia mieliśmy NOWE urządzenia. Ładując później cały czas oryginalnymi ładowarkami (mają jakiś takie cuś na końcu kabla że fajnie wchodzi do portu ładowania) nic się nie popsuło. Urządzenia działają nadal ok, batertie nadal trzymają te kilka godzin jazdą pod pełnym obciążeniem (muzyka + interkom)

No i oczywiście łączenie przez DMC a nie żaden bluetooth. Nie wiem jak to się w interphonie nazywa ale też to ma.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

To lepiej dolozyc te 200 i kupic Cardo :?:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

GrzesiekK
A2
Posty: 105
Rejestracja: 04 paź 2016, 19:48

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: GrzesiekK »

Weź pod uwagę z kim jeździsz i jaki Intercom koledzy mają i jak chcesz wykorzystywać bo stwierdzenie że łączą się z intrrcomem innych firm to zwykłe nadużycie.....
Łączyłem się swoim packtalkiem z niższym modelem interphona i traciłem wszystkie pozostałe funkcje . Kolega również..
W efekcie rozłączyliśmy i pozostało dzwonienie.....
w packtalku ten kilometr to wcale nie jest tak wiele i czasem brakuje zasięgu...


650XT 6o65o8325

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: QraC »

skibol83 pisze:
22 lut 2021, 10:02
To lepiej dolozyc te 200 i kupic Cardo :?:
A tego Ci nie powiem bo porównania nie mam :)
Opisałem Ci doświadczenia użytkowania Packtalka.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: Oskar »

Zdecydowanie polecam Pactalk 5 Lat używam jak zmienię to natą sama firmę.
drogi ale wart tej kasy. Chociaż są promocje .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

Widzialem teraz takie wiosenne promocje w granicach 1,2 tys zl


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: karacz »

Też jestem rozdarty między interphonem a cardo, ale z racji tego, że u mnie nikt nie ma DMC to bardziej spoglądam na cardo freecom 4+, które na promocjach można ogarnąć za mniej niż 900zł.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

Jeśli ktoś nie ma DMC to nic nie szkodzi, wtedy łączysz sie standardowo przez Bluetooth, cardo ma to do siebie że działa w tych dwóch systemach komunikacji, tak lub tak

Ja przeglądnalem mase filmikow na yt, testow opini i unboxing (czy jak to sie pisze). I znalazłem tylko jeden polskojęzyczny filmik który mi sie spodobał, i na podstawie tego doszedłem do wniosku ze będzie to Cardo, jutro jade do Rzeszowa na zakupy, jesli beda mieli pojedynczy zestaw na miejscu to od razu kupie.
Mój pierwszy typ to byl cos taniego budżetowego "made in china", później miał to być avant, .... ale...., po obejzeniu tego filmiku dałem spokój, gdyż taki tani można sobie kupić jesli sie jeździ typowo z plecakiem lub używa tylko np do tel. Im większa grupa, odległości, różnorodności marek to taki "chinczyk" jest wówczas bezużyteczny. Wtedy sprawdza sie jedynie cosz gornej polki, no chyba ze ma sie stala ekipe i kupujecie wszyscy jednakowy sprzet 8-)

Edit:
Zamówiłem sobie Cardo, jutro ma przyjść do sklepu, bylem tez w innym i weszlismy na temat Interphone, sprzedawca zapowiedział, ze na przełomie kwietnia maja ma wyjsc nowy z technologia Mesha (czy jak to sie pisze) :geek:


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

A ja dzis odebralem Cardo ze sklepu, ale jest wielki :o , wstępnie zamontowałem, musiałem dosyć sporo powiększyć gniazda na głośniki bo te JBL sa grube i gniota w uszy, na spokojnie bede teraz ustawiał bo lewy głośnik nie lezy na środku ucha i nie ma efektu stereo 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: crimson »

@skibol83 - ile dałeś?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
pepperss
A2
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: pepperss »

@skibol83 - proszę o fotki z montażu.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

1499zl na raty sobie wziąłem, a nawet nie robiłem żadnych fotek, będę jutro ustawiał juz na gotowe to zrobię kilka
Ocena: 5.88235%


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: crimson »

czy w tym modelu faktycznie są trochę owalne te głośniczki?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: Lord »

Są owalne ;) A nawet bez prZekory powiem że mają płaski spod tego owala więc figura bliżej nieokreślony :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

Nie miałem kiedy zrobić zdjęć z montażu, można powiedzieć że już na gotowe zamontowane, jak pisałem wcześniej musiałem powiększyć otwory na słuchawki.
Wadą tego kasku jest to, że nie ma możliwości schować pałąka od mikrofonu, trzeba by bylo wycinać rowek w EPS-ie, policzek sie nie dopina i lekko odstaje ale nie przeszkadza to w niczym na chwile obecna, musze teraz przetestować w praktyce jak to sie będzie spisywać.
Załączniki
20210302_183258.jpg
20210302_183258.jpg (1.77 MiB) Przejrzano 3350 razy
20210302_183154.jpg
20210302_183154.jpg (910.57 KiB) Przejrzano 3350 razy
20210302_183126.jpg
20210302_183126.jpg (956.61 KiB) Przejrzano 3350 razy
20210302_183442.jpg
20210302_183442.jpg (1007.47 KiB) Przejrzano 3350 razy
20210302_183632.jpg
20210302_183632.jpg (632.53 KiB) Przejrzano 3350 razy


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: karacz »

nie wiedzialem ze az taki gruby jest ten interkom, czy freecom 4+ też jest taki potężny?



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interphone Avant vs Cardo Packtalk Bold

Post autor: skibol83 »

No jest cegłówka. Stacje mam przypieta na klipsa i delikatnie odstaje, moze gdybym przykleil to by bardziej przylegala :|
Dzis rozpocząłem sezon :P i przy okazji przetestowalem. No kosmos jesli chodzi o jakosc dzwieku, 10 na 10, zrobilem kilka takich testowych polaczen i tylko przy jednym byl taki efekt "glowy w betoniarce" a pozostale idelane, znajomy nie wierzyl ze jade na moto, zadnych szumow itp
Musze jeszcze sie przyzwyczaic do guzikow, w rekawicy sa tak sredniowyczowalne, moze to kwestia przyzwyczajenia :? Na chwile obecna mam wszystkie ustawienia glosnosci w aplikacji ustawione na 100% ale to zdecydowanie za duzo, mysle ze 50-60% bedzie wystarczajace 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”