Jakie gmole wybrać

Awatar użytkownika
Mati0651
AM
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:29

Jakie gmole wybrać

Post autor: Mati0651 »

Witam,
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą oryginalnych gmoli do małego V-Stroma 2007 r. na jakieś wyższe, w większym stopniu chroniące maszynę (i kierownika?) w razie upadku. Dodam, że raczej nie jeżdżę off-roadowo więc planuję pozostawić plastikową osłonę silnika - pług oraz w drodze od my friendów są już halogeny led, które chciałbym do nich przymocować (najlepiej w sposób w którym również będą bezpieczne). Po przejrzeniu ofert producentów zastanawiam się nad powszechnym GIVI oraz nieco solidniejszym BARXON od Grzegorza Posłusznego. Wygląd jest dla mnie ważny jednak rozbudowane gmole również mają swój smak, proszę o wasze opinie i wskazówki, czy warto dopłacić do masywniejszych gmoli, lub tez czy GIVI aby nie będą wystarczające do mojego szosowo-szutrowego stylu jazdy.
Chętnie przejrzę również inne niż wspomniane przeze mnie marki, jeśli są godne polecenia, a mogłem je pominąć w swoim przeglądzie,
Dzięki z góry za wszelkie pomocne sugestie.
Pozdrawiam LWG
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: lukas76 »

Givi są ok, tylko przy montażu od razu na silikonie łączenie gmoli na tulejki z przodu bo rezonansuja. Są jeszcze heed


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Struna »

Bierz BARXON-y


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Smerfciamajda »

Heed miałem w Kawasaki, bardzo fajne.
Teraz mam nie wiem co ale chyba Givi, solidne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Niejunak
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:42

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Niejunak »

Witam! Dobry temat!
Ja też przymierzam się do różnych gmoli – z opisu najbardziej przekonują mnie HEED ale dość ciężkie.
Czy ktoś instalował i może podzielić się wrażeniami :? (modele: 2017+ zainteresowanie w moim przypadku)? Pozdrowienia!



Online
michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: michau »

Z Barxonami może być teraz problem z dostępnością niestety.
Do wyboru zostają givi / kappa, SW motech i HEED. Te ostatnie chyba najtańsze.
Kiedyś czytałem o jeszcze innych polskich produktach RM-G ale nie widzę teraz nigdzie ich ofert.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Struna »

michau pisze:
13 kwie 2021, 18:59
Z Barxonami może być teraz problem z dostępnością niestety.
A to czemu ?
michau pisze:
13 kwie 2021, 18:59
Kiedyś czytałem o jeszcze innych polskich produktach RM-G ale nie widzę teraz nigdzie ich ofert.
Jest strona, dzwonisz i bez problemu możesz zamówić a jak nie masz za daleko to podjechać osobiście, to i zamontują.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Mati0651
AM
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:29

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Mati0651 »

michau pisze:
13 kwie 2021, 18:59
Z Barxonami może być teraz problem z dostępnością niestety.
Do wyboru zostają givi / kappa, SW motech i HEED. Te ostatnie chyba najtańsze.
Kiedyś czytałem o jeszcze innych polskich produktach RM-G ale nie widzę teraz nigdzie ich ofert.
Z dostępnością już jakoś sobie poradzę, najwyżej trzeba będzie ustawić się grzecznie w kolejce, pytanie bardziej, które z tych wyżej przedstawionych mają najlepszy stosunek ceny do jakości, bezpieczeństwa i ochrony. Wiadomo, że czasem inwestycja w gmole zwraca się kilkukrotnie przy jakiejś parkinówce, ale czy warto kupować gmole off roadowe, jeśli by np givi ochroniło na szosie równie dobrze? Chciałbym zapytać też jak z ochroną halogenów led w gmolach givi? czy da się je zamontować w miarę wysoko, aby nie oślepiały i w razie upadku nie uszkadzały owiewki ? typ halogenów :
https://allegro.pl/oferta/halogeny-e9-l ... 7732961802



mikee86
A1
Posty: 31
Rejestracja: 13 cze 2017, 01:50
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: mikee86 »

Mam Barxon i jest spoko. Poszukaj filmiku jak Suszny rzuca DLem o ziemię właśnie z tymi gmolami. Nic się nie uszkodziło. Kierunki, lusterka, plastiki, handbary całe. No i w sumie lepiej dać zarobić swojemu niż gigantom w produkcji akcesoriów.



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: blady2111 »

mikee86 pisze:
15 kwie 2021, 13:23
Mam Barxon i jest spoko. Poszukaj filmiku jak Suszny rzuca DLem o ziemię właśnie z tymi gmolami. Nic się nie uszkodziło. Kierunki, lusterka, plastiki, handbary całe. No i w sumie lepiej dać zarobić swojemu niż gigantom w produkcji akcesoriów.
Nie do konca rozumiem jak gmole uchronia hajdabary od rozdupcenia ? beda jeszcze szersze nic kierownica ? Te oryginalne to smietnik, chyba ze z przeznaczeniem tylko na asfalt.

Ja mialem gmole Givi i bylem bardzo ale to bardzo zadowolony, wyrwacalem sie w Off wiele razy i wszystko cale , oprocz hajdabarow oFFcourse :D



mikee86
A1
Posty: 31
Rejestracja: 13 cze 2017, 01:50
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: mikee86 »

Popatrz tu



blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: blady2111 »

mikee86 pisze:
15 kwie 2021, 19:55
Popatrz tu
Widzialem ten film Susznego, gdzie on tam rzuca motocyklem ? moze cos mi umknelo ? Wez moze zrzuc moto na glebe i pokaz fotke na czym motocykl sie opiera, czy na kierownicy jak 99.9 % motocykli czy mamy jakas nowosc ?



mikee86
A1
Posty: 31
Rejestracja: 13 cze 2017, 01:50
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: mikee86 »

Ale masz zajebiste pomysły. Nie mogę znaleźć tego filmu jak rzuca Moto na ziemię. Napisz do Susznego to ci podeśle filmik



Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Suszny »

Tak, mamy nowość. Pierwsze gmole które praktycznie chronią motocykl. Osobiście intensywnie testowałem dłuższy czas, zanim weszły do sprzedaży. Motocykl podnoszę bez strat, gmole po pierwszej glebie nie są do wymiany, nie trzeba ich prostować.


https://photos.app.goo.gl/7X9dzucLRMP9oDJa6


V-strom 650 K5

blady2111
A2
Posty: 101
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:08

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: blady2111 »

Czekalem na Twoj wpis :D Suszny z calym szacunkiem do Ciebie bo juz mielismy okazje sie poznac i wiem co potrafisz itd itd, nie kwestoionuje dobrej roboty tych gmoli , nie wiem czy sa lepsza od Givi czy tez nie, pewnie masz wieksze pojecie. Natomiast neguje fakt ze nie rozdupczysz lusterka a przede wszystkim hajdabra. W filmie widac jak skrecasz kierownica przed upadkiem , pytanie czy zawsze w ten sposob glebniesz ? i Ty i ja to wiemy ....ze tak nie bedzie. Moto bedzie sie opierac na kierownicy bo to najbardziej wysuniety element kazdego motocykla, a hajdabar ze jest gownoszitu rozleci sie prawie zawsze w Off . Bo na asfalcie to inna bajka.

Edit : w zwiazku z tym ze kolega nie bedzie lata lw Offie to zarowno jedne jak i drugie gmole z giviego beda lepiej niz doskonale :P a co do reszty to mozemy sie potkac na BiwakOffie i sprawdzic naocznie, wczesnie jsie zalozyc o flaszke a potem ja wspolnie wypic :P



Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Suszny »

W większości przypadków gleba wygląda właśnie tak jak tutaj na filmie. Robimy to odruchowo, lub robi to za nas motocykl / ukształtowanie terenu. Zdarzyło ci się położyć motocykl mając kierownicę wprost do kierunku jazdy? Choćbym go popchnął do przodu żeby ujechał sam kilka metrów, motocykl przewróci się ze skręconą kierownicą.

Oczywiście gleba glebie nie równa. Teren po którym się poruszamy też zwykle bywa zróżnicowany. Jak ktoś dobrze przywali, lub będzie miał pecha to i najlepsze gmole nie pomogą.


Nie chce tutaj robić nachalnego marketingu, bo jak to mówią dobry produkt powinien obronić się sam. Ale trochę tego już poszło na rynek. Trochę gleb już na gmolach ludzie mieli. Każdy przypadek o jakim wiem, zakończył się jedynie porysowanym gmolem. Niejednokrotnie gmole innej produkcji były demontowane i zakładane te firmy BARXON.

Miałem oryginalne Suzuki, później Heed które musiałem wzmocnić i prostować. Każda gleba kończyła się połamanym kierunkowskazem, handbarem. Czasem dostawało lusterko, a raz nawet boczny plastik. Moj styl jazdy się nie zmienił. Zmieniły się jedynie gmole, a szkód brak. Wreszcie mam to co spełnia moje oczekiwania i jestem z nich zadowolony.

To byłem ja Suszny


V-strom 650 K5

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: scyzor_2007 »

Mam Heed są dobre , Barxon widać na filmach że robią robote . Jedne i drugie rodzima firma , swoich trzeba wspierać



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Struna »

Ja też przerobiłem kilka gmoli i skończyłem na BARXON-ach.
Pierwsze to ori suzuki - to jak wielu zapewne wie bardziej wygląda niż chroni ;)
Potem miałem R-MG, te już chronią całkiem spoko, aczkolwiek są z cieńszych rurek niż BARXON i udało mi się je nieco skrzywić, niemniej moto ochroniły.
Barxon też już przeszedł chrzest bojowy i jedyne straty to zarysowanie na gmolu.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: michau »

Struna pisze:
michau pisze:
13 kwie 2021, 18:59
Z Barxonami może być teraz problem z dostępnością niestety.
A to czemu ?
michau pisze:
13 kwie 2021, 18:59
Kiedyś czytałem o jeszcze innych polskich produktach RM-G ale nie widzę teraz nigdzie ich ofert.
Jest strona, dzwonisz i bez problemu możesz zamówić a jak nie masz za daleko to podjechać osobiście, to i zamontują.
Strona RM-G jest ale tak jakby jej nie było. Nie ma zdjęć gmoli dla vstroma, nie ma ceny... Trudno to porównać do innych ofert.

A propos Barxona to chwilę temu Suszny na fb pisał, żeby kontaktować się już bezpośrednio z producentem. Czyli nie będzie presji tej vstromowej jak rozumiem i jego organizacjiObrazek

Rozmawiałem telefonicznie z Ostrym, szefem wszystkich szefów z B. i pytałem czy będzie rozwijał produkt o wersję do polifta. Widzi to ale raczej na jesieni..



Awatar użytkownika
Niejunak
AM
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2021, 20:42

Re: Jakie gmole wybrać

Post autor: Niejunak »

Witam i pozdrawiam, Kilka tygodni wstecz zalozylem HEED'y - zupelnie dobre, strukturalnie i materialowo interesujace (w porownaniu z innymi). Sposoby platnosci nieco archaiczne no ale w koncu jakos to poszlo...Ogolnie nie narzekam. Czolem!
p/s zdjecie dodalem dzisiaj w moim watku w Naszych Motocyklach. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”