Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Wszystko przepisach, zmianach, aktualizacjach.
Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: SimOn! »

Trafiłem dziś na artykuł w lokalnym portalu o tym, że Lasy Państwowe rozważają udostępnianie jakiś tras offowych. Obecnie zlecili badania opinii publicznej w tym temacie.
Myślę, że warto zerknąć i się wypowiedzieć.
Link do ankiety jest w artykule.
https://moto.trojmiasto.pl/Czy-off-road ... 55921.html


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: lukas76 »

wypełniłem. Skoro można w innych krajach to dlaczego nie u nas


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: Pawian »

Też wypełniłem, 6 czy 7 pytań, w tym tylko jedno o OFF :D


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

konjak20
A1
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:14

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: konjak20 »

A zwróciliście uwagę że nigdzie nie ma oficjalnej informacji że to lasy państwowe są inicjatorem tej ankiety? Wiem że w danym formularzu jest taka informacja, ale równie dobrze ja mogę napisać że lasy państwowe mianowały mnie zarządcą swoich terenów. Równie prawdziwe.
Informacji o ankiecie nie ma ani na stronie lasów ani na ich FB. Papugi z różnych portali motoryzacyjnych (to nawet nie są dziennikarzyny bo cały wysiłek to skopiowanie tej informacji z innego równie nierzetelnego źródła) jak głupie przeklejają tę ankietę a nie sprawdza nawet skąd ona pochodzi.



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: SimOn! »

konjak20 pisze:A zwróciliście uwagę że nigdzie nie ma oficjalnej informacji że to lasy państwowe są inicjatorem tej ankiety? Wiem że w danym formularzu jest taka informacja, ale równie dobrze ja mogę napisać że lasy państwowe mianowały mnie zarządcą swoich terenów. Równie prawdziwe.
Informacji o ankiecie nie ma ani na stronie lasów ani na ich FB. Papugi z różnych portali motoryzacyjnych (to nawet nie są dziennikarzyny bo cały wysiłek to skopiowanie tej informacji z innego równie nierzetelnego źródła) jak głupie przeklejają tę ankietę a nie sprawdza nawet skąd ona pochodzi.
No R.Betnarski z MOTOCYKLA zapytał bezpośrednio rzecznika Lasów Państwowych i ten potwierdził prawdziwość ankiety. Tutaj link do artykułu: https://www.motocykl-online.pl/newsy/An ... by,15410,1
Także myślę, że czasem warto miarkować epitety. Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

konjak20
A1
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2020, 20:14

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: konjak20 »


SimOn! pisze:No R.Betnarski z MOTOCYKLA zapytał bezpośrednio rzecznika Lasów Państwowych i ten potwierdził prawdziwość ankiety. Tutaj link do artykułu: https://www.motocykl-online.pl/newsy/An ... by,15410,1
Także myślę, że czasem warto miarkować epitety. Obrazek
No dobra. Faktycznie ten akurat artykuł przegapiłem. W tym przypadku przyznam że pan Betnarski pofatygował się, sprawdził u źródła. Ja do tej pory takiej informacji nie widziałem, dodatkowo odpuściłem jak zobaczyłem że ankieta jest utworzona na aplikacji (stronie) survio. Jaka szanująca się agencja korzysta z darmowych amatorskich rozwiązań?
Co nie zmienia faktu że pozostałe portale bez zastanowienia się przekazywały dalej ankietę bez sprawdzenia czy zainteresowania się skąd ona pochodzi.
Nie mniej dziękuję za podrzucenie wątku który rozwiał moje wątpliwości.



Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: Voyager »

Wypełniłem. Myślę, że zdecydowanie warto. Skoro LP wykazały jakieś zainteresowanie tematem, to warto im w tym pomóc. Myślę, że im więcej takich ankiet, tym większa szansa na częściowe otwarcie naszych lasów.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jest szansa na legalny offroad w lesie?

Post autor: Lord »

Też wypełniłem, google i tak wie o mnie tyle że jescze jedna ankieta dla LP nie robi na mnie wrażenia. A kto wie może z tego hałasu cos wyjdzie. Zauwazcie że powoli troche miękna, kiedys rozbijanie obozowisk było nie legalne, teraz mamy przynajmniej wyznaczone strefy.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo, przepisy, kodeks”