Crimson kupuje nowe buty

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Crimson kupuje nowe buty

Post autor: crimson »

Cześć!
Pewnie chwilę to potrwa ( :) ), ale muszę kupić nowe buty. Moje nie wytrzymały trudów zlotu - lewy nie wysechł do tej pory....
Oba zupełnie przemoczone towarzyszyły mi w drodze do domu - niezbyt to przyjemne.
Generalnie te moje Gaerne, fajne, wygodne, ale wytrzymują 5 mocnych deszczy i zaczynają nabierać wody - mam drugi komplet i jest identycznie (pierwszy komplet mi wymienili po 2 sezonach na gwarancji). Impregnowałem je, ale czy buty z membraną powinno się impregnować?
Teraz pytania:
co wytrzymuje więcej niż 5 ulew? - Sidi Adventure II - czy poza skrzypieniem mają jakieś wady? Bo mi się dość podobają.
Co byście polecili, żeby wytrzymały więcej niż moje dotychczasowe?

Wszelkie wskazówki mile widziane - wiem, że są tu wątki o butach - przejrzałem je, ale może coś nowego jeszcze dodacie


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Centrino »

Mam Sidi ADV II i poza skrzypieniem, które nie zawsze się objawia to mi pasują.
Buty mam drugi sezon i nie widać na nich zużycia.
Podczas ostatniej wycieczki moja stopa była sucha aczkolwiek przy 12 stopniach było już czuć lekki chłód. Z kolei w upałach noga potrafi się lekko spocić.
Więcej wad nie widzę.
Zakłada się je nawet wygodnie, choć miałem na początku obawy co do zapięć na klamry. Obawy jednak się nie sprawdziły, zakłada się je szybko i bez problemu, podobnie ze ściąganiem.
Troszeczkę przyzwyczajenia wymaga dźwignia zmiany biegów, jednak w początkowej fazie nie polecam jej przestawiania. Noga po pewnym czasie się przyzwyczaja do przełączania biegów.

Generalnie buty tanie nie są ale polecam.
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Maarcel »

Wszystko co napisał Centrino potwierdzam, ale dopiero drugie nie ciekły (wymiana reklamacyjna).
Zerknij na Revit Discovery :) podobno sztos.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: lukas76 »

No moje chyba wymienię na gwarancji, tez nie wytrzymały, wpierw lewy nabral wody potem prawy myślę że przy takiej pogodzie jak ostatnio to każdy but puści. Chyba że się mylę.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: bojaco »

Maarcel, te Discovery Outdry z Revita miałem na sobie w Rozłogach i to był ich test bojowy. Oblały go, dosłownie, w trakcie powrotu z Ziołowego Zakątka. Powinny się nazywać Out of dry. W tym czasie foliowe worki leżały sobie w kufrze bo po co je zakładać... Poza tym buty wygodne, dobre do np. zwiedzania. Co prawda 400 km deszczu w drodze na zlot dały rady, ale na tej poobiedniej ulewie się jednak poddały. Stare TCX Five Gtx coś tam nadal trzymam i nigdy nie puściły wody. Co do konserwacji to buty jak i wszystko inne trzeba konserwować. Jak dbasz, tak masz.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: JARON »

Ja nie mogą polecić innych niż te. A to ze względu na to,że jeżdżę w nich od 2017 i tylko to mam i używam. W sumie w SIDI ARMADACH przejechałem jak na tę chwilę 49 tyś km. i nadal są sprawne i wygodne. Zdecydowałem się na nie z kilku powodów. Podstawowy,to jak wszyscy wiemy,tego typu buty zakłada się ze sporym wysiłkiem.Ja mam dodatkowy problem,a mianowicie, usztywniony lewy staw skokowy po wypadku. Dopiero w tych butach jestem w stanie, w miarę wygodnie zakładać lewego buta.A to dzięki temu nacięciu rozciągliwym,które pokazują na filmie.Drugi powód to taki,że mnie jakoś nie podoba się nogawka spodni na zewnątrz,ale wiadomo,że chowanie jej pod cholewę ,jest niepraktyczne,gdyż podczas deszczu,pięknie spływa woda po spodniach do buta.W tych butach rozwiązano to dzięki tej podwójnej cholewy.Ja jeżdżę w 95 % w jeansach i pięknie pasuje jak się nogawkę chowa pod tę podwójną cholewę,nie furgoczą jak szturmówki na 1 maja ;-) A nawet jadąc w dwóch parach spodni,jeansowych i tekstylnych,obie nogawki spokojnie pod tę cholewę można zmieścić. Nic ie uwiera i jest fajnie i wygodnie. Co do przeciekania,po pierwszej sporej ulewie,sądziłem, że delikatnie przemokły,ale to był tylko efekt chłodu, na mokrym totalnie z zewnątrz,obuwiu. Przeżyłem w nich już około 5-6 porządnych ulew i na tę chwilę wody nie puszczają.Po wodzie specjalnie nie chodziłem,więc nie wiem ile się da je moczyć. Kupując taki model włoski należy pamiętać,że trzeba koniecznie wybrać o ca ły numer więcej,ale to już nawet w sklepie mówią.Na koniec tylko dodam,że gdyby ktoś takiej cholewy nie potrzebował,to można ją ściągnąć a zawiasy zabezpieczyć specjalnymi nakładkami ,które są oczywiście na wyposażeniu obuwia.Latem spokojnie do tych 32 stopni się w nich wytrzymuje. Nawet specjalnie się w nich stopa nie grzeje. Myślę,że nie bardziej niż w innych.
Jak mogłem, to opisałem Ci Crimson moje butki,no i jak mówiłem na początku do żadnych innych Ci ich nie porównam,bo takie tylko posiadam od początku przesiadki na PTERODAKTYLA :-)
Ocena: 11.76471%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Smerfciamajda »

Gadałem trochę z kumplami co dużo jeżdżą turystycznie. Przy bardzo dużej ulewie po którymś razie but puści choćby na szwie czy mocowaniu klamry. Takie buty maja wytrzymać deszcz jak dopadnie w trasie na krótszym dystansie, ale nie da rady ciagle w wodzie. To nie kalosze. A tym bardziej jak jest bardzo ulewa i do tego dochodzi penetracja buta przy wsparciu strugi powietrza. Mają zabezpieczyć i nie przemoknąć w pierwszej fazie deszczu. Na długotrwałą jazdę w ulewnym deszczu trzeba zakładać pokrowce przeciwdeszczowe bo po prostu szkoda butów. Przy takiej taktyce takie buty wytrzymają kupę czasu.

Trochę jak z dobrymi trekingami, jak chodzisz po górach i wleziesz w strumień albo w kałuże albo w błoto to wychodzisz suchą nogą nawet po kostkę. Jak staniesz w treningu w strumieniu to za godzinę może dwie but będzie mokry i potem niż będzie puszczał.

Popatrzcie na YT jak ludzie jeżdżą w UK w deszczu czy poważni turyści. Pomimo tego ze niektórzy mają sponsorowane drogie ciuchy, jak jest długo ulewa to pokrowiec. Zresztą koszt żaden a ubierając kondom na siebie, to na buty tez chyba nie problem.



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: merc »

Mam sidi adv 6 sezon , przejezdzilem ok 50 tys.km. i nigdy nie puściły wody , wcale ich nie konserwuje .
Ale dla mnie są mało wygodne do chodzenia , lecz nie mam porównania do innych.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: staszek_s »

Ja mogę polecić Aplinestarsy web goretech, jeżdżę od kilku lat, druga para teraz. Ewidentnie mi nigdy nie przemokły, chociaż po dłuższym deszczu czuję lekki chłodek na stopie i mam wrażenie że puściły, to po zdjęciu skarpetka jest raczej sucha niż mokra, lekka wilgoć wiadomo zawsze jest. Tylko to są buty bardziej miękkie, nie każdemu spasują. Jak piszą koledzy, każda membrana kiedyś puści, kwestia czasu.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Maarcel »

szuwarek pisze:
25 maja 2021, 08:18
Maarcel, te Discovery Outdry z Revita miałem na sobie w Rozłogach i to był ich test bojowy. Oblały go, dosłownie, w trakcie powrotu z Ziołowego Zakątka. Powinny się nazywać Out of dry. W tym czasie foliowe worki leżały sobie w kufrze bo po co je zakładać... Poza tym buty wygodne, dobre do np. zwiedzania. Co prawda 400 km deszczu w drodze na zlot dały rady, ale na tej poobiedniej ulewie się jednak poddały. Stare TCX Five Gtx coś tam nadal trzymam i nigdy nie puściły wody. Co do konserwacji to buty jak i wszystko inne trzeba konserwować. Jak dbasz, tak masz.
No ciekawe... To górna półka... Jeśli masz jeszcze możliwość to reklamuj. Z moimi Sidi Adv II nie było problemu, 10 dni i były nowe buty. Czasem trafi się jakiś knot.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: bojaco »

Raczej skucha, bo kupiłem jakieś outletowe choć nówki sztuki. Teraz wiem, skąd ta cena :( Swoją drogą pokrowce na buty w takich warunkach jak jechaliśmy muszą być i już. Inaczej się nie da. Wcześniej czy później wszystko się podda.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: starcraft »

i moje 5 groszy :)
Ostatnie buty to Daytony.
Najlepsze jakie miałem. nie są tanie ale co tanie to drogie i kto jeszcze się o tym nie przekonał to kiedyś na pewno to nastąpi.
Wg mnie żadne buty nie wytrzymaja kilku-dniowych ulew.
Moje wytrzymują 10 godzin w ciągłym deszczu i potem dopiero na piętach zaczynają puszczać więc uważam że super wynik.

jeszcze moja uwaga odnośnie zakładania gumowych ochraniaczy na buty, zakładałem dopóki nie zachaczyłem o stopke i prawie wyglebiłem. Ten incydent skłonił mnie właśnie do zakupu najlepszych butów jakie są na deszcz
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Maarcel »

szuwarek pisze:
25 maja 2021, 09:51
Raczej skucha, bo kupiłem jakieś outletowe choć nówki sztuki. Teraz wiem, skąd ta cena :( Swoją drogą pokrowce na buty w takich warunkach jak jechaliśmy muszą być i już. Inaczej się nie da. Wcześniej czy później wszystko się podda.
Jedno drugiego nie wyklucza - działaj !


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Old Donkey »

te nie ciekną i do tego ciepłe
GUMOFILCE.png
GUMOFILCE.png (318.45 KiB) Przejrzano 3304 razy

ludzie jeżdżą i se chwalą
gf.png
gf.png (425.54 KiB) Przejrzano 3304 razy
moje typy
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Boots-0015
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Boots-0017
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Boots-0002
Ocena: 17.64706%



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: staszek_s »

Górą mu się wleje, nie założył spodni na buty :)
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Old Donkey »

"angielska robota", model Hogg zbiera bardzo dobre opinie na forach
typowe na moto :
https://www.altberg.co.uk/boots/motorcycle-boots16
2 w 1, moto + turystyka :
https://www.altberg.co.uk/boots/dual-use11
h1.png
h1.png (200.4 KiB) Przejrzano 3285 razy
h2.png
h2.png (169.13 KiB) Przejrzano 3285 razy
i jeszcze mi się klajmy przypomniały, +5 punktów do lansu
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Boots-0009
klim.png
klim.png (253.34 KiB) Przejrzano 3280 razy
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 266
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: matt28 »

A cos takiego?
Mam model Mid, i sprawuje się całkiem niezle.
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... -Baja-0007


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: Lord »

Mam te tcx ale jescze nie miałem okazji jeździć dłużej niż 1 h w deszczu więc pełne testy przed nimi ale co do upałów raczej będą mocno grzać


DL650A L8

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: crimson »

Wszystkim bardzo dziękuję za podpowiedzi w tym wątku, wszystkie czytam z uwagą - na ten moment skłaniam się ku Sidi Adventure II - ale muszę je ubrać na nogę i wynegocjować cenę. Oczywiście wątek nadal aktywny :)
Tymczasem moje przemoczone Gaerne dzisiaj doschły - jutro je napastuję i popryskam S100 - jeszcze chwilę dadzą radę - jeden deszcz wytrzymują :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
blublu1
A1
Posty: 88
Rejestracja: 30 sie 2020, 08:19
Lokalizacja: KRK i okolice

Re: Crimson kupuje nowe buty

Post autor: blublu1 »

Sidi Adv 2 nie skrzypią , jeśli je potraktujesz smarem silikonowym pomiędzy plastik i skure syntetyczną. są ciche . Trzeba też pamiętać żeby ich nie pastować bo oddychalność szlak trafi . Myć , czyścić , wietrzyć i tyle. Porządny , sprawdzony but. Ostatnio w byłej wsi czarne w BN stałem przy przejeździe przez rzeke w 20 cm wodzie przez 10 min i nie puściły wody ... :) ;)


.... ->DL650 2009 -> DL 1000 2016

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”