Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
comrat
AM
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2021, 18:11

Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: comrat »

Witam
Jestem tu nowy. Chcę kupić pierwsze moto i wybór padł na v-stroma - chce tylko ten model.
Niestety na salonowy mnie nie stać a mój budżet jest raczej ograniczony (dolne granice używek, początkowe roczniki).
Nie znam się na moto - jestem laik w temacie. Dotychczas po europie śmigałem rowerkiem z sakwami (praktycznie wszystkie stolice państw wokół Polski).
Teraz czas na coś co pozwoli mi zajechać dalej i wyżej w krótszym czasie.

Tym samym zwracam się do Was z prośbą... pewnie nie tylko dla mnie będą przydatne te rady.
Czy ten czy tamten model warto obejrzeć/kupić (ogłoszenia z portali).
Czasem forumowicze znają moto z ogłoszeń i od razu wiedzą czy warto w ogóle jechać oglądać.

Mieszkam na Podbeskidziu i szukam moto w okolicy 100km.
Jest trochę ogłoszeń na OLX (okolice 15 tyś, max 17 tyś z kompletem wyposażenia) ale widzę, że wiszą już długo... więc domniemuję, że nie do końca są to ogłoszenia "perełki".
Interesują mnie v-stromy z dodatkami (kufry, grzane manetki, gmole itp) bo sam tego nie zamocuję bo się nie znam i nie mam jak/gdzie bo raczej pod blokiem tego nie zrobię. Szukam czegoś na zasadzie wsiadam i jadę - a serwisowanie dam komuś innemu (tu powinien pojawić sie kolejny post pt: znacie dobrego mechanika od V-Stromów na podbeskidziu?)

Wstęp i post może i przydługi - sorki za to ...
ale zrozumcie "świeżaka" i moje dylematy...

Poniżej kilka ogłoszeń które zwróciły moją uwagę....
i pytam czy warto w ogóle jechać...

1. https://www.olx.pl/motoryzacja/motocykl ... ist%5D=100
2. https://www.olx.pl/d/oferta/niezawodny- ... 3bdd73fb78
3. https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-dl65 ... 3bdd73fb78
4. https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl ... 1a009609a7

Z góry dzięki za pomoc. Jeśli ktoś z Was zna jakiś warty obejrzenia/kupna egzemplarz - chętnie przyjmę sugestie.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: lukas76 »

Te co pokazałeś odpuść, szukaj dalej. Niebieski, pierwszy model, bez abs-u ciężko będzie go potem sprzedać, chociaż wygląd najlepiej. Reszta to ulepy, wielokolorowe ;)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: lukas76 »



Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Lędziniok
A1
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:27
Lokalizacja: Lędziny

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: Lędziniok »

Ten z Kęt za 11 k jest od kumpla mogę popytać co było i co robil



comrat
AM
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2021, 18:11

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: comrat »

Popytaj o tego z Kęt.. Choć tam przerażają mnie usterki.. Ja ich nie naprawię a boję się że to "mina"



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: bojaco »

Uzbrój się w cierpliwość i poluj na forumowe ogłoszenia. Wiem, łatwo się mówi ale tutaj raczej nikt nie wsadzi Cię na minę. Incydentalnych cwaniaków handlarzy przeganiamy. Popytaj też w Suzi-Moto w Cz-Dz na wylocie z Bielska.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: Voyager »

@comrat Sorki, ale przyznam, że sytuacja trochę wygląda jak przepis na pewną wtopę. Nowy w moto, przerażany usterkami, chęć kupna używki, bez wsparcia doświadczonego mechanika. Jak kupisz sprawny sprzęt, to zagraj w totka, bo masz zaje... szczęście. Każdy tani w swojej kategorii motocykl, zwłaszcza popularny (jak V-Strom) będzie niedomagał. Przed kupnem trzeba określić, co go boli, bo coś na pewno, i ile będzie kosztować jego naprawa. Jak V-Strom jest w dobrym stanie, to nawet najstarsza używka swoje kosztuje. Taki egzemplarz jest po prostu drogi a nie tani. To samo dotyczy dodatkowego wyposażenia: kufry, stelaż, gmole, grzane manetki, już samo to robi cenę.
Moja propozycja: jak już wytypujesz moto, to wyślij do niego profesjonalnego sprawdzacza. Ostatnio Gaspar75 sprzedawał swojego i taki prześwietlacz go odwiedził. Z tego co opowiadał Gaspar75, gościu ma mocno obcykane V-Stromy. Prześwietla oczami ;). Zostawił też kontakt do siebie, a i zasięg się zgadza. Więc jak jesteś zainteresowany do wal na priv do Gaspara po kontakt. A pomysł Szuwarka też jest bardzo dobry. Forumowe motocykle często są poopisywane we wcześniejszych postach, można prześledzić ich historię. Chociaż z drugiej strony ich ceny rzadko bywają okazyjne. Czytaj jw.
Faktycznie, czasem forumowicze znają. Czasem nawet po zdjęciach dojdą, że coś nie tak, bo to wyjątkowe, doświadczone wygi są. Czasem...
Co do mechanika to gorąco polecam w Bielsku Zbyszka z VMotor, Bestwińska 281. Bardzo spoko jest też fabryczny serwis w SuziMoto w Cz-Dz, ale wiadomo, fabryczny.
Trzymam kciuki za powodzenie w poszukiwaniach, bo ten motocykl do podróżowania jest świetny. Będzie też kolejny forumowy V-Strom w okolicy.
Nawiasem mówiąc (pisząc), samemu mając doświadczenie w rowerowych wyprawach (rodzina, namiot, kuchenka) ostro się zdziwiłem, jak bardzo pakowne są właśnie rowerowe sakwy (zwłaszcza jeśli w komplecie jest i przód) w porównaniu z kuframi na moto. Oczywiście, zaleta moto to nieco większe tempo podróżowania i fakt, że nie trzeba aż tak bardzo przejmować się wagą zabieranych rzeczy. Ale objętością i pakowalnością już tak. Np. namiot i karimaty zdecydowanie lepiej pakuje się na rower.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: trombel »

Ja mam kontakt do dobrego sprawdzacza, z którego usług korzystałem. Sam śmigał Sztormiakiem to model ma obcykany. Zapłacisz mu 200-300 złociszy za oględziny i dzięki temu na minę się nie wpakujesz (ja dopiero za trzecim razem trafiłem na swoją perełkę). Tak czy siak chłopak ma kontakty tak więc jest duża szansa, że nawet sam nagra Ci jakiś model gdy dostanie cynka o godnej zainteresowania sztuce. A i zdalnie może to załatwić i przywieźć Ci tylko maszynę z papierami pod dom.


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 640
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: andrus75 »

Mówisz może i Panu Kamilu z M-Moto ze Śląska? Pytam bo sam zamierzam po wakacjach coś szukać i też będę potrzebował pomocy fachowca.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

comrat
AM
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2021, 18:11

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: comrat »

@trombel - chętnie skontaktuję się z tym "sprawdzaczem"... jeśli masz namiary to poproszę.
Wolę popytać, dopytać, zapłacić za pomoc niż od razu z pierwszym moto trafić na ulepa spawanego z dwóch.

Za wszelkie sugestie i pomocne rady dzięki.



Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Chcę kupić v-stroma - pomoc w zakupie/doradztwo.

Post autor: trombel »

andrus75 pisze:
17 cze 2021, 07:50
Mówisz może i Panu Kamilu z M-Moto ze Śląska? Pytam bo sam zamierzam po wakacjach coś szukać i też będę potrzebował pomocy fachowca.
Bingo.


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”