Szum po puszczeniu sprzęgła

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Marcin82
AM
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2021, 11:44

Szum po puszczeniu sprzęgła

Post autor: Marcin82 »

Witam,
Od 6 miesięcy jestem posiadaczem DL650 2016 (19tkm). Od samego początku intryguje mnie dziwny dźwięk(szum) dochodzący z okolicy sprzęgła który pojawia się gdy puszczę sprzęgło. Gdy wciskam sprzęgło to szum znika.
Czy to jest normalne w tych motocyklach? Czy coś się dzieje z koszem sprzęgłowym? Ale żeby przy 19 tkm?
Pozdrawiam!!



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Szum po puszczeniu sprzęgła

Post autor: staszek_s »

Lekki szum słychać nawet w nowych motocyklach, raczej się nie przejmuj.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

wojcimierz
A1
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2021, 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szum po puszczeniu sprzęgła

Post autor: wojcimierz »

Czas zdradzić Ci tajemną wiedzę przekazywaną z dziadka na ojca i ojca na syna: olej to, motocykle tak mają. Możesz wydać czapkę pieniędzy a problem i tak powróci prędzej czy później. Twój wybór.

Wysłane z mojego SM-T825 przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


kawasaki versys 650 > honda vfr1200x crosstourer

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Szum po puszczeniu sprzęgła

Post autor: JARON »

Mój tak ma od urodzenia ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Szum po puszczeniu sprzęgła

Post autor: Voyager »

@Marcin82 luzuj gumy! To Suzuki, nawet nowe ma bogate życie wewnętrzne i zewnętrzne. Zawsze coś słychać, stuka, puka, piszczy, świszczy. Mój ma 5tkm i cały czas podobny efekt.
Słabe cytować siebie, ale mój tekst z wątku: bia-a-dama-co-nie-boi-si-ubrudzi-t2023-20.html
"Pisałem wcześniej o różnych odgłosach, stukach. Jedne doszły, inne wyszły. Trochę mnie wkurzały, trochę niepokoiły, no bo przecież sprzęt ganz nowiutki, zadbany i taki… biały ;) W pewnym momencie zrozumiałem, że ten model to nie motocykl dla nadwrażliwców, wyczulonych, spanikowanych nasłuchiwaczy, operatorów lupy z podświetleniem i rentgenów do prześwietlania spawów, rozbijaczy g.wna na atomy a włosa na czworo.
Zluzowałem poślady, kupiłem slipy o numer większe i od tego czasu jest dobrze. Zwłaszcza, że posłuchałem sobie też trochę dojrzałych olejaków, silników innych marek niż H, innych stromów małych i dużych. A dwa Ducati to nawet myślałem, że zepsute, po każdym odpaleniu gadały inaczej. I jak wiadro pełne nakrętek."


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”