SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
jarro_1
A1
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2020, 08:11

SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: jarro_1 »

Cześć,
planuje szybkie zmiany z oryginalnych dosyć małych kuferków bocznych na spore sakwy..
Moje pytanie brzmi tak, czy trzeba pod sakwy stelaż czy wystarczy mocowanie pod kanapą jak to jest u Was ?

DL 1000 ROK 2015



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2446
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Smerfciamajda »

Stelaż usztywni cokolwiek nie założysz i zawsze lepiej go mieć bo sakwy przez siedzenie się dyndają.
Nie mam doświadczenia ale z jazdą ale jak przeglądałem to duże są fajne polskie od RedMamut na systemie 5 sec. Dziś zamiast dużych kufrów poszedł bym w te sakwy bo są tak samo pakowne a węższe w obrysie motocykla.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2118
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: JARON »

Stelaż musi być. Smerfciamajda dobrze prawi. Ja czasami zakładam takie sakwy od GIVI które pozostały mi w garażu po 125ce żonki. Oczywiście dopinam je wtedy expanderami do mojego stelaża od zwykłych kufrów TRK. W sumie dobrze się trzymają i na pierdoły wystarczają. Ale na deszczu wcale się to nie sprawdza. Najgorzej było jak podczas deszczu założyłem na nie pokrowce przeciwdeszczowe,oczywiście takie co są na wyposażeniu. Pełno w nich było błota i wody,a same kufry sympatycznie się w tej czarnej zupie moczyły.
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2446
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Smerfciamajda »

Jak sakwa jest rolowana i z materiału jak worek żeglarski to nie ma prawa nic przemoknąć. I nie trzeba na nie żadnych pokrowców.
Natomiast te sakwy z tłoczonymi deklami na zamek co mają dedykowane pokrowce to kupa niestety na deszczu.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2118
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: JARON »

Dokładnie. Ja mam takie na zasuwakach i to rozwiązanie jest ok,na ładną pogodę. jak leje to lepiej mieć wszystko przynajmniej spakowane w worki strunowe.
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: prebenny »

@Smerfciamajda - mam zwykłe sakwy od Red Mamuta i niestety co do ich pakowności mam baaardzo duże zastrzeżenia.

Pojemność niby spoko ale są wysokie a wąskie (kufer jest niski a szeroki) - powoduje to to, że ciężko go sensownie spakować. Zamiast mieć większość rzeczy w miarę pod ręką to musisz się przekopywać przez 'plecak'. Do tego tak jak u mnie je zamocuje do stelaża (co trwa wieki) to paru wyciągnięciach z nich rzeczy na dole sakwa robi się 'pusta' i większość rzeczy zbiera się na górze. Są mocowane do stelażów za pomocą sznurków, które jednocześnie kompresują samą sakwę.

Co do wody - jechałem w deszczu nic nie przemokło i nie spodziewam się żeby był z tym problem. Jakościowo na prawdę fajnie ale w kwestii użyteczności... Chętnie sprzedam :)
Ocena: 5.88235%


null

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2446
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Smerfciamajda »

Ale masz te mocowane na stale czy z plytą i szelkami 5s? Bo te drugie to całą sakwę wkładasz do uprzęży i spinasz pasami wiec to trwa tylko chwilę.

Moje kufry i wewnętrzna torba to mega pakowne i wygodne rozwiązanie tylko ta szerokość motocykla…
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Old Donkey »

nie wiem jak jest np. w 1000 czy innym Tigerze w przypadku miękkich sakw

ale w moim 650 2018 nie widzę sensownej możliwości zamocowania miękkich sakw tak by prawa się nie przepaliła od tłumika
jak ktoś założył i jeździ to będę wdzięczny za foto
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Lord »

Jest to fakt problem nawet przy tych mikrusich sakwach z xlmoto trzeba uważać ostatni dobrze nie podciqgnolem i delikatnie pszysmazylem
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: michau »

Jeśli ktoś lubi zjechać z asfaltu to sakwy są sensownym zakupem.
Wg mnie aby zamocować na vstromie konieczny jest stelaż. Inaczej boki bardzo szybko się porysują.
Mam Red Mamuty i jestem z nich zadowolony. Mocowanie na pewno dłuższe niż wpięcie kufrów ale mi nie sprawia problemów. Zajmuje mi max 5 minut.
Kolega mocował je do nowego Vstroma tak jak na zdjęciu.

RM ma w tym roku wypuścić jakieś nowości / modyfikacje sakw. Chyba coś poprawiają w systemie mocowania.
Warto poczekać i zobaczyć co się zmieni.

Alternatywa krajowej produkcji to 21brothers. Fajny patent mocowania.

A zagraniczne produkty topowe to moskomoto i enduristan.

Obrazek
Ocena: 5.88235%



Online
Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: SAKWY BOCZNE CO DORADZICIE

Post autor: Bip »

Old Donkey pisze:
09 lip 2021, 18:40
nie wiem jak jest np. w 1000 czy innym Tigerze w przypadku miękkich sakw

ale w moim 650 2018 nie widzę sensownej możliwości zamocowania miękkich sakw tak by prawa się nie przepaliła od tłumika
jak ktoś założył i jeździ to będę wdzięczny za foto
Cześć,
ja mam sakwy boczne crosso 2x27 l wodoszczelne, mocowane ukośnie nad tłumikiem do stelaża SHAD 4P.

Obrazek
Ocena: 5.88235%


DL650XAM0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”