DL 650 2012-2016

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Lord_Sagan
AM
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2021, 15:14
Lokalizacja: Mogielnica

DL 650 2012-2016

Post autor: Lord_Sagan »

Witam, jestem w trakcie robienia kat. A(aktualnie jeżdżę 125ką) i zaczynam przeglądać oferty sprzedaży DL 650 (1000 mnie nie interesuje).
Chcę zakupić motocykl z rocznika 2012-2016, może na jesieni, może w przyszłym sezonie, czas pokaże.
Moje pytanie do Was brzmi, na jaką kwotę powinienem się nastawić za te roczniki, czy są szanse kupić DLa w wersji wsiadam, jadę i mam spokój z wydatkami na serwis przez jakiś czas, czy raczej nastawiać się, że po zakupie wizyta u mechanika murowana? Czy interesować się sprzętami ściągniętymi z zachodu, czy tylko wersja PL? Jakie są realne przebiegi tych motocykli w tych rocznikach(średnio)?
Pytanie poboczne, czy jest ktoś może z rejonu WGR, kto posiada DL w którymś z tych roczników, żeby się spotkać i na żywo zobaczyć(niestety na żywo widziałem tylko wcześniejsze roczniki)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc wszelaką. LWG



Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 220
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: DL 650 2012-2016

Post autor: Skwari »

na te wszystkie pytanie sam sobie odpowiesz przeglądając ofety olx/otomoto/....

na marginesie....ja kupiłem swój z drugiej ręki z dystrybucji PL, wsiadłem i jeżdze / wcześniejsze serwisy potwierdzone fakturami - wiec się da.
Obserwuj ogłoszenia od forumowiczów...duża szansa że trafisz na fajną/sprawdzoną maszynę - zawsze ktoś coś podpowie bo może zna właściciela i jego maszynę.
Ocena: 5.88235%


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

Awatar użytkownika
myras
A1
Posty: 28
Rejestracja: 15 sie 2018, 07:13
Lokalizacja: Sieradz

Re: DL 650 2012-2016

Post autor: myras »

Swego czasu myślałem żeby sprzedać swojego. Pojawiła się nawet informacja tu na forum o takim zamiarze. Zainteresowania jednak nie było.
Na pytanie czy się da kupić takiego, którego nie trzeba od razu zaprowadzić do mechanika odpowiadam, ze tak, oczywiście. Tylko bardzo trudno znaleźć taki motocykl u handlarza, wręcz jest to raczej niemożliwe.

Swojego właśnie kupiłem sprowadzanego przez lokalnego handlarza, jak większość sprowadzanych motocykli - leżał, z tym, ze nie było większych strat, uszkodzone były 3 plastiki (Czarny boczek, wypełnienie pod lampą oraz handbar). Wszystkie elementy wymienione na fabrycznie nowe wiec po uszkodzeniu nie było śladu.

Jednak, z racji przebiegu pewne elementy musiałem wymienić. Klocki hamulcowe z przodu, opony bo chyba były jeszcze fabryczne albo ktoś zakładał identyczne jak podczas wyjazdu z fabryki. Napęd, łożyska w kole przy okazji i kilka innych drobiazgów.

W moim jedynie na koniec sezonu opony miały być do wymiany (miały bo właśnie jadę na dłuższa wycieczkę i opony zmieniłem).
Wiec da się uszanowany motocykl kupić.

Kwestia tylko tego jaką wagę przywiązuje się do przebiegu, mój w tej chwili ma 92kkm,
A takie przebiegi, choć niesłusznie, zniechęcają.

Podsumowując - da się kupić moto bez najmniejszego wkładu


V-STROM 650 XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”