swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

Czolem,

Wpadlem na taki temat przy okazji, bo na razie chce zalozyc LEDy w swoim Stromie (bo swiatlo jest delikatnie mowiac kiepskie), moze komus sie przyda:

https://www.fullblast.dk/suzuki-eng#sp

Efekt wyglada zadowalajaco, jednak koszt okolo 2000 zlotych. Jesli ktos stlukl lampe, to mozna pomyslec, ja sie zastanawiam czy nie sprzedac lampy i nie kupic tej, no ale z drugiej strony sam nie wiem :twisted:
Załączniki
DB7-DC1-D7-46-C7-4391-892-B-AE9-A12-AB0-FCC.jpg
DB7-DC1-D7-46-C7-4391-892-B-AE9-A12-AB0-FCC.jpg (77.1 KiB) Przejrzano 2866 razy
61761-BF4-A5-B5-4479-A8-BB-E8-CF51734-E8-B.jpg
61761-BF4-A5-B5-4479-A8-BB-E8-CF51734-E8-B.jpg (70.52 KiB) Przejrzano 2866 razy
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: gorghu »

Wyślij lampę do Doctor Light ( https://doctorlight.pl/ ). Koszt mniejszy, efekt też dużo lepszy od OEMowego światła, homologacji też nie będzie miało. No i lampa wygląda normalnie po przeróbce a nie tak jak na powyższych fotkach że od razu można się czepiać na badaniach ;)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

To „duńskie” na Ali za 1200

1 212,98 zł 5% zniżki | Zatwierdzony przez CE/Emark czarny reflektor LED z halo dla Suzuki V-STROM 650 V-STROM 1000 DL 1000 DL 650 DL1000 DL650
https://a.aliexpress.com/_v1sLuH



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: gorghu »

Smerfciamajda pisze:
02 sie 2021, 20:29
Zatwierdzony przez CE/Emark ....
taaa.... Chińczyk płakał jak przybijał tą "homologację". :lol:
A znak CE to zapewne "China Export" który jest łudząco podobny do europejskiego CE ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

To sie wkleiło z linkiem z Ali, to nie mój tekst



Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Bip »

gorghu pisze:
02 sie 2021, 20:35
Smerfciamajda pisze:
02 sie 2021, 20:29
Zatwierdzony przez CE/Emark ....
taaa.... Chińczyk płakał jak przybijał tą "homologację". :lol:
A znak CE to zapewne "China Export" który jest łudząco podobny do europejskiego CE ;)
Legalnie, w sklepie z homologacjami. 🤣


DL650XAM0

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: gorghu »

@Smerfciamajda domyśliłem się jak zobaczyłem tytuł aukcji ;)

Ale tak serio. Chłopaki z grupy Super Tenere przerabiali masowo u Doctora Lighta lampy i są mega zadowoleni z efektu.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

Bo to super swieci i fajnie wygląda...



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

No mi sie wydaje ze ta dunska wlasnie ma homologacje. U mnie opcja bez homologacji odpada w UK. To nie Dziki Zachod jak Polska niestety ;). Tutaj zrobia wszystko zeby ci ubezpieczenia nie wyplacic, a i MOTu(przegladu) na 99% nie przejdzie bez homologacji. Teraz zmienili przepisy i LEDowe zarowki mozna zakladac do normalnych lamp.
Załączniki
E3763554-A6-F0-4-E77-9-BAE-89506-E628-CF8.jpg
E3763554-A6-F0-4-E77-9-BAE-89506-E628-CF8.jpg (43.84 KiB) Przejrzano 2804 razy


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 640
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: andrus75 »

No to sorki ale macie lepiej niż u nas. Żarówki ledowe nie wolno zakładać zamiast zwykłych a ubezpieczyciel jakby podłapał to się przyczepi i nie wypłaci. I gdzie tu dziki zachód? ;)

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

Weszlo niedawno (chyba z 2 miesiace temu ;) ).

Jakby sie ubezpieczyciel polapal - prawda jest taka, ze polapac sie ciezko im (chyba ze w 6 lat nastapil taki wielki przyplyw wiedzy rzeczoznawcow i teraz to pierwsze co sprawdzaja) - w 5 lat mialem okazje brac udzial w 5 zdarzeniach drogowych, i chociazby rzeczoznawcy Ergo Hestia nie byli zbyt obeznani z reguly z tematem. Wiem bo tez jezdzilem na HIDach, a w Stromie halogeny oczywiscie bez homologacji (potem zmienilem na Helly).

Biorac pod uwage ze w UK rosnie ci koszt ubezpieczenia nawet jak stluczka nie byla z twojej winy - tutaj bym nie ryzykowal ;)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

Pisałem kiedyś o tym. Ubezpieczenie to mały pikuś.
Problem robi się przy orzeczeniu o winie.
Brak homologacji = niedopuszczony do ruchu = nie powinno Cie być na drodze.

Każdy prawnik pogrzebie takiego delikwenta.


Zastanawiam sie jak w UK dopuścili stosowanie żarówek LED do użycia z reflektorem homologowanym na żarowe źródło światła. Jak to możliwe skoro np Philips produkuje rewelacyjne retrofity a nie jest w stanie przepchnąć tematu stosowani ich zamiennie za żarówki halogenowe.
Wyglada ze UK to dziki zachód.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

No raczej nie. Unia jest powolna z przepychaniem tego typu ustaw, ostatnio sie o tym glosniej zrobilo. UK ogarnelo to szybko, szczegolnie jak torysi od 2 lat maja wiekszosc. Prosta zmiana w przepisach:

https://www.gov.uk/government/publicati ... onversions

Nie dodaje juz oczywistych informacji o tym ze jak wejdzie na droge prawna moze byc nieciekawie - ale wiekszosc ubezpieczycieli tego samemu unima dopoki nie wskaze tego biegly. Jak masz motocykl ze soba w garazu, to zawsze mozna zmienic zarowke na odpowiednia. Ale po co sie stresowac?


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

No ma to sens bo jeśli lampa spełnia warunki ( geometria, jasność itp) to źródło światła jest sprawą drugorzędną.

Natomiast tu jest Unia, lobby producentów samochodów nie ma w tym żadnego interesu aby Kowalski wymienił sobie żarówkę na LED. Kowalski ma dopłacić do reflektora LED kupując nowy samochód, a jak się taki reflektor popsuje to ma kupić nowy za 5000zl zamiast wymienić wkładkę za 20zl.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

To sie nazywa kapitalizm - tutaj tez trzeba doplacic do reflektora LED kupujac nowe auto. LEDy ktore zalozylbym kosztuja minimum 250 zl za sztuke, nie wiem czy kupisz LEDa za 20 zl :D

No i LEDowe swiatla sa lepsze niz retrofity, retrofity to tylko taki stopgap ktory powinien pomoc w bezpieczenstwie na drodze - na pewno dobra zarowka wiele daje. Nie wiem dokladnie co powstrzymuje legislacje unijna, ale z prawnego punktu widzenia jest duzo latwiej zmienic legislacje samemu niz na stopie unijnej (ze wzgledu na komplikacje i rozmiar przedwsiedziecia) - z tym ze nie wiem z ktorymi przepisami mogloby to kolidowac, bo nie lezy to obecnie w moim interesie. Zachar z ZacharOff/Autocentrum wrzucal ostatnio filmik ze ktorys polski posel ma lobbowac w sprawie LEDow. Ale nie zapominajmy tez ze shitshow ktory UK sprezentowala i dalej prezentuje Unii zabiera duzo czasu ktory mogly byc spozytkowany na czyms bardziej produktywnym.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

Na Allegro LED H7 kupisz za 50zl za komplet jakiegoś chińczyka. Philips zestaw podstawowy za 350zl. Rozsądnie.


Dla mnie rozwiązaniem jest jakiś rodzaj certyfikacji dla wkładów LED H7 czy H4 jako zamienników żarówki tak, aby taka podmiana była legalna. O to powinni starać się producenci jak Philips czy Osram. To powinno choć minimalnie ograniczyć proceder ze Janusze bedą kupować chińskie ledy i oślepiać kogo i jak popadnie. Plus badania na stacji diagnostycznej ale z tym wiadomo jak jest. Ale dla producenta żarówki tez nie jest to opłacalne ze względu na zywotnosc LED.

Z mojego doświadczenia samochodowego już zmiana źródła na LED daje olbrzymi skok jakościowy świateł (barwa i jasność).

Producenci żarówek mają rozwiązania bo nie chcą go mieć ale nie ma regulacji prawnej i tyle. Mają to z głowy.

Co do wymiany calej lampy jak np z któregoś linku pow. Taki producent/przerabiacz powinien taką lampę homologować ale to dla niego koszt i odpowiedzialność przerzuca na kupującego.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

Taka odpowiedz mam:

"Hi Michael,

Thanks for your email and interest in our products. Our LED-headlight for DL1000 is in fact designed and produced by us, using the highest quality components available. Therefore the product also comes with plug&play connectors, 5 year warranty and all approvals in EU. This should also cover the UK. All numbers are printer on the glass. We have never had any issues in UK and we sell many headlights over there.

The copy that is sold on Ali and other places, is unfortunately a cheap bad quality version, without plugs and not approved.

Our headlight is in stock and we ship out daily with Fedex for fast and secure delivery.

Have a great day.

Best regards

Allan"

Wiec mozliwe ze otrzymali homologacje - I tamto to chinska zrzynka ich produktu.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Smerfciamajda »

Bardziej sprzedają to samo ale cena wyższa bo mają homologację. A produkt pochodzi z tej samej fabryki.



Jak jest papier i nadruk to bierz.

A, możesz poprosić o zdjęcie tego numeru na szkle.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

Wiem o co chodzi, aczkolwiek musieliby miec inne szkla. Ew. robia w tamtej fabryce do podanej specyfikacji, a fabryka potem wypuszcza kopie na tanszych zamiennikach albo bez homologacji.

Ja na razie zaloze retrofity, sam latam coraz mniej, a jak idzie wieczor to tutaj zimno, wiec nie polatam za bardzo i tak. :D


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: swiatla LED z Full Blast Inc (Dania)

Post autor: Rommel »

Smerfciamajda pisze:
03 sie 2021, 17:35

A, możesz poprosić o zdjęcie tego numeru na szkle.

https://ibb.co/yXfdLT2

Zdjecie jest - widac homologacje. Dlatego zadne chalupnicze przerobki ani chinskie wynalazki nie sa tansze - sa tansze do momentu az cos pojdzie zle :mrgreen:


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”