Pokrowiec BiKETEC AQUATEC - jaki rozmiar

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Pokrowiec BiKETEC AQUATEC - jaki rozmiar

Post autor: PiotrEm »

Czołem,
metodą prób i błędów dobrałem pokrowiec do DL650XT (2020r.). Zdecydowałem się na wersję przykrywającą kufer centralny, w moim przypadku ten kanciasty givi 42 l.
Najpierw kupiłem pokrowiec w rozmiarze XL, bo gdzieś tu wyczytałem, że będzie dobry. No, był, aż za dobry :-)
Następnie porównałem wymiary motocykla z rozmiarówką i wyszło, że M powinien być na styk, czyli licząc na tolerancję szwalni powinien być optymalny. Dał się założyć, ale był za bardzo naciągnięty.
Wymieniłem w końcu na L i ten zostaje.
Rozmiar XL - bez komentarza.
XL_1.jpg
XL_1.jpg (86.49 KiB) Przejrzano 1295 razy
XL_2.jpg
XL_2.jpg (62.87 KiB) Przejrzano 1295 razy
XL_3.jpg
XL_3.jpg (81.22 KiB) Przejrzano 1295 razy
Rozmiar M: dość mocno napięty. Może jakieś wąskie kuferki boczne nawet by przykrył, ale podniósłby się ponad napęd i jeszcze bardziej napiął.
M_1.jpg
M_1.jpg (75.16 KiB) Przejrzano 1295 razy
M_2.jpg
M_2.jpg (60.74 KiB) Przejrzano 1295 razy
Bez kufra centralnego, skręcenie kierownicy trochę opuszcza pokrowiec z przodu, tu zastanawiałem się, czy nie wziąć pokrowca M bez kufra, ale nadal nie da się zapiąć paska pod silnikiem, więc odpada.
M_3.jpg
M_3.jpg (74.38 KiB) Przejrzano 1295 razy
No i na koniec ten właściwy rozmiar.
Z przodu jest podniesiony, bo mam deflektor darkojaka 12 cm, a kierownica jest prosto, zablokowanie jej skręconej też opuściłoby pokrowiec niżej na koło. Pasek pod silnikiem dał się zapiąć i miał długość w sam raz.
L.jpg
L.jpg (82.7 KiB) Przejrzano 1295 razy
Pokrowiec mam zamiar stosować tylko doraźne na wyjazdach; ostatnio gdzieś w hotelu parkowałem samochód pod drzewem owocowym i na drugi dzień był skropiony jakimś sokiem czy dżemem :-)
Pokrowiec składa się do torby o wymiarach 22 x 27 x 6 cm, więc nie zajmuje wiele miejsca w bagażu, i kosztował 95 zł brutto :-)
To tyle w temacie "jaki rozmiar do małego DLa".

Pozdrowienia z Las Vegas Kabacki!


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”