Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

Hej,

temat ktory mnie od dawna frasuje - filtrowanie vs nowoczesne systemy bezpieczenstwa.

Wiekszosc z nas jest temu winna, ja tez czesto robie slalom miedzy autami jesli odleglosc jest wystarczajaca, nawet na autostradzie. Filtrujac systemy bezpieczenstwa auta wychwytuja nasz motocykl, i w wielu autach moga po prostu je zahamowac - przykladowo dzisiaj jakis becwal na chopperze wpadl mi jakis 1 metr przed maske na obwodnicy, na co moje auto zareagowalo alergicznym hamowaniem awaryjnym, i gosc oczywiscie siedzacy mi na dupie ledwo zwial na drugi pas zeby nie zaparkowac w moim bagazniku.

Czy ktos tez ma tego typu rozterki?


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: prebenny »

Nie ale faktycznie może to być problem. Jak testowałem VW ID4 to miałem podobną sytuację z innym autem jak już parkowałem. Spokojnie sobie parkuje przy ścianie, auto za mną oczywiście nie będzie czekać, bo po co więc siup na bok i mnie wyprzedza... A VW sobie stwierdził, że trzeba mnie zahamować i zacisnąć pas... Nie było to przyjemne :P


null

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

No dokladnie. Na autostradzie w UK (gdzie problem jest wiekszy -> wiecej nowych aut) zrobilem sobie radosne filtrowanko z 2 miechy temu, tak z 15-20 mil ponad dozwolona predkosc, i jestem pewien ze zostawialem duzo miejsca, a i tak zauwazylem ze kilka nowszych aut zanurkowalo przodami, stad zaczalem o tym wiecej myslec :)

Ja nawet starym Volvo S60 2016 tak mialem dzisiaj (co przypomnialo mi o zalozeniu tematu), wiec podejrzewam ze coraz wiecej aut na polskim rynku moze miec podobny problem, no i tutaj warto sie zadtanowic, bo stwarzamy w ten sposob spore zagrozenie.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Struna »

A co to jest to filtrowanie?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: prebenny »

Jazda w korku między autami


null

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Struna »

Dziwne określenie...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Old Donkey »

Mnie zastanawia jak można kupić auto, motocykl czy inną maszynę gdzie komputer decyduje za mnie co mam zrobić.
No ale jestem staroświecki :(
No i te bęcwały na czoperach ;)
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

Filtrowanie, z angielska Lane Filtering - termin ktory najpierw poznalem na kursie na A z 10 lat temu, zanim uslyszalm o nim po angielsku :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Colto »


Old Donkey pisze:Mnie zastanawia jak można kupić auto, motocykl czy inną maszynę gdzie komputer decyduje za mnie co mam zrobić.
No ale jestem staroświecki :(
Decydując się obecnie na nowy model auta nie masz wyboru, jest to obowiązkowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Old Donkey »

Dla mnie to rodzaj ubezwłasnowolnienia.
Ni ma we mnie wiary, że to poprawi bezpieczeństwo. Powoli się nas przyzwyczaja że auta podejmują za nas pewne decyzje a za jakiś czas się ludziom wmówi że są za głupi by samodzielnie prowadzić samochód. Dla bezpieczeństwa i powszechnego dobra ;) będą tylko auta autonomiczne. Nic nie będziemy posiadać ale będziemy szczęśliwi :D



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Smerfciamajda »

A jeździłeś takim samochodem?
Ja objeżdżam już czwarty z wbudowanymi asystentami i dwa razy mi dupsko uratowały. Jak patrzę na niektórych typków jak wyprzedzają na trzeciego albo jak grzebią w telefonach w czasie jazy to im ani asystent nie pomoże, a u mnie pracuje za trzecie oko.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Old Donkey »

Nie chcę takiego rozwiązania.
A bezpiecznik i trzecie oko mam pomiędzy uszami ;)



delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: delirium »

Wprawdzie motocykle powinny być dla mnie jak najprostrze,nawet bez abs ale puszki moga być inteligentne ale tylko jak im na to pozwolę.
W większości przypadków wystarczy wczesne ostrzeganie ale nie automatyczna reakcja.

Osobiście unikam autostad jak ognia jak jadę motocyklem bo nie mam zamiaru spotkac samo-kierującą Tesle która sie zepsuje albo nie przewidzi czegoś w trakcie jazdy. Swoja droga jak te Tesle sa dopuszczone do ruchu z takim systeme ??? wypadków pełno na necie z udziałem szwanujacej Tesli.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

delirium pisze:
03 paź 2021, 18:18

Osobiście unikam autostad jak ognia jak jadę motocyklem bo nie mam zamiaru spotkac samo-kierującą Tesle która sie zepsuje albo nie przewidzi czegoś w trakcie jazdy. Swoja droga jak te Tesle sa dopuszczone do ruchu z takim systeme ??? wypadków pełno na necie z udziałem szwanujacej Tesli.
Nawet nie skomentuje, bo to bzdury niemilosierne - jak zreszta zwykle w wypadku @delirium :)

Temat nie jest w celu spuszczania sie nad tym, ktory lubi autonomiczne auta, inny najlepiej by jezdzil WSKa z drewnianymi kolami bo jest taki zajebisty (a moze tak nieuswiadomiony?), tylko o tym czy ktos zauwazyl ze to jest nowy problem z ktorym powoli trzeba sie mierzyc na drogach - i który coraz czesciej bedziemy zauwazac prowadzac puszke.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

Smerfciamajda pisze:
03 paź 2021, 17:21
A jeździłeś takim samochodem?
Ja objeżdżam już czwarty z wbudowanymi asystentami i dwa razy mi dupsko uratowały. Jak patrzę na niektórych typków jak wyprzedzają na trzeciego albo jak grzebią w telefonach w czasie jazy to im ani asystent nie pomoże, a u mnie pracuje za trzecie oko.
Dokladnie, szczególnie w dobie czasów gdzie piesi jak zombie wlaza pod kola, a jak czlowiek jedzie zmeczony po calym dniu, z tylu dzieci, to sie moze po prostu przydac. Ale niektorym nie dogodzisz, wlasnie o takich sa memy jak ponizej.
Załączniki
widze-ze-sasiad-automata-se-kupil-ja-to-wole-miec-kontrole-nad-autem-typowy-polak-nosacz.jpg
widze-ze-sasiad-automata-se-kupil-ja-to-wole-miec-kontrole-nad-autem-typowy-polak-nosacz.jpg (76.65 KiB) Przejrzano 2033 razy
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Smerfciamajda »

Hłe! Dobry ten mem…
Na czasie. Znam takich typów.

Co do filtrowania to temat jest ciekawy i trochę daje do myślenia. Jako ze ja nie filtruje na siłę to nie widzę problemu ze strony motocyklisty. Natomiast jako kierowca takiego samochodu to widzę ryzyko np w mieście gdzie ktoś wjeżdża mi pod maskę w peli kontrolując sytuacje, a mój „bezpieczny” samochód odczytuje to jako zagrożenie i wciska hamulec w podłogę. Słabo.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Filtrowanie a auta z nowoczesnymi systemami bezpieczenstwa.

Post autor: Rommel »

No ja jak nie jade z plecaczkiem to filtruje czesto - stad moje spostrzezenia. Ogolnie w PL ludzie zmieniaja pas praktycznie zajezdzajac sobie droge, wiec nie bedzie to jedynie problem motocykli, aczkolwiek sytuacja ktora wspomniales wlasnie sie wydarzyla, stad przemyslenie. Warto moze zwrocic uwage jak zachowuja sie auta w takiej sytuacji :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”