Przyszły graty do montażu - ratunku

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
zodi
AM
Posty: 18
Rejestracja: 20 wrz 2021, 17:36

Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: zodi »

Dziś przyszedł stelaż płyta i kufer trk52n do dl650
Obrazek


Są jak jakieś filmiki na necie bo czuję się jak przed szafą z Ikea 😁


WSK 125 > Romet zxt 125 > dl 650 xt

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1191
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: f_ranek »

Dobrze, że nie masz jeszcze kufrów bocznych. Moim zdaniem dość prosto się to składa, tylko instrukcji trzeba przestrzegać.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiotrEm »

Ja Ci złożę. I pojeżdżę za Ciebie też, wszystko w gratisie, tylko podstaw moto pod moją klatkę :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: lukas76 »

Nie jest to trudne, jakbym był w PL to bym nawet podjechał i Ci pomógł


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: JARON »

Na spokojnie ogarniesz. Tak jak f_ranek pisze,trzymaj się instrukcji. Ja robiłem wszystko sam ,Choć na początku chciałem to komuś zlecić,a okazało się banalne. W moim moto mam zainstalowane chyba wszystko co się montuje i wszystko sam zakładałem. jedynie przy sprężynie stopki centralnej pomagała mi małżowinka ;-) Vstrom i jego wyposażenie jest przyjazne motocykliście.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

JARON pisze:
08 paź 2021, 20:57
jedynie przy sprężynie stopki centralnej pomagała mi małżowinka ;-) Vstrom i jego wyposażenie jest przyjazne motocykliście.
Ja ogarnalem sam, ale tez prosilem wstepnie kumpla - jak kupilem przyrzad do zakladania sprezyn, to poszlo jak z platka :)


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiotrEm »

Ja powoli zaczynam popadać w jakąś paranoję po tym, jak dwa razy od wibracji wyleciała śruba centralki i poluzowała się śruba uchwytu nawigacji. Jak mocno dokręcać nie mając klucza dynamometrycznego i czy kleić gwinty? Rower romet potrafiłem rozebrać na czynniki pierwsze, w moto boję się użyć siły, żeby nie zerwać gwintu, bo części po drugie kosztują, a po pierwsze, nie są dostępne natychmiast, tylko trzeba gdzieś zamawiać albo po nie jechać. Jak ostatnio zakładałem raisery kiery, to dokręciłem wydawało mi się mocno, a jak się przymierzyłem do kierownicy, to się ruszyła, no to dokręciłem mocniej. Nie obraca się, ale czy jest optymalnie przykręcona?


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

Ja w 1000 tez zgubilem dwie nakretki - delikatny loctice nie zaszkodzi, ja kupuje po prostu te podkladki z kolcami ktore zapobiegaja odkrecaniu sie, i zwykle nakretki z guma (po dwoch uzyciach taka leci do kosza i wymieniam na nowa).

W moim KTMie jak stal na wolnych obrotach to od wibracji normalnie wszystko sie rozkrecalo, nie mowiac juz od jazdy - wibracje w DLu sa przyjemne :D


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: RimmSky »

Niebieski klej do gwintów. Możliwość odkręcenia narzędziami ręcznymi. Dodatkowo warto kupić sobie klucz dynamo i jest spokój. Ja tak skręcałem stelaż i płytę pod kufer. Nawet śruby do stelaża miały bodajże moment 16Nm dokręcenia w instrukcji. Myślałem że TRK52 za tysiaka będzie lepiej dopasowany, a kiedy nie jest mocno dociążony to ma luz i podskakuje na dziurach. Trochę to wkurza bo ma sie wrażenie ze sie wyrobi/uszkodzi z czasem od tych podskoków. Kupno szyby AF fajnie, ale dzięki niej więcej słychać specyficznych dźwięków moto. Z człowieka robi sie później taki nasłuchiwacz haha ;) a tu stuk a tu puk...

DL650 XT 2021




Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1191
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: f_ranek »

No klucz dynamometryczny to chyba podstawa, jak coś się chce kręcić przy moto. Chociażby łańcuch naciągnąć. Tylko później trzeba momenty znać.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: JARON »

Ja tam nigdy w życiu nie miałem klucza dynamometrycznego,a i na to niebieskie do gwintów mi szkoda kasy było.I jakoś nic nie odpada. Po prostu dokręcać trzeba mocno ale z wyczuciem. Bez przesady tu nie ma co kombinować, Jedynie do gwintów miedzianych,mosiężnych i kalamitek to zawsze trochę trzeba się wysilić,a raczej skupić na sile przykładanej do klucza.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

JARON pisze:
08 paź 2021, 22:58
Po prostu dokręcać trzeba mocno ale z wyczuciem.

Trzeba zwolnic wszystkich inzynierow ktorzy to projektuja i napisac zeby dokrecac z wyczuciem :D ja mam dwa klucze, od 5-28 NM, i drugi od 25-120. Jestem swiadom ze powyzej 60-70 moze byc poslizg rzedu 10 NM, ale to i tak lepiej niz przekrecic. Odkad mam klucze NM, nie ukrecilem zadnej sruby, a wczesniej sie zdarzalo.

Jesli ktos kiedykolwiek grzebal przy silnikach itd, to wie ze wartosci „na oko” sa dosc druciarskie. A jak sie ktos potem przyzwyczaji do klucza, to ciezko sie cofac.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 23:05 przez Rommel, łącznie zmieniany 1 raz.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: RimmSky »

JARON pisze:Ja tam nigdy w życiu nie miałem klucza dynamometrycznego,a i na to niebieskie do gwintów mi szkoda kasy było.I jakoś nic nie odpada. Po prostu dokręcać trzeba mocno ale z wyczuciem. Bez przesady tu nie ma co kombinować, Jedynie do gwintów miedzianych,mosiężnych i kalamitek to zawsze trochę trzeba się wysilić,a raczej skupić na sile przykładanej do klucza.
Dokręcając na konkretny moment często łapię sie na tym, ze na wyczucie dokręcił bym mocniej tak na wszelki wypadek ;)

DL650 XT 2021




Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

@RimmSky dokladnie, to samo. W sumie przy rowerze grskim ktory jest jeszcze bardziej delikatny niz motocykl uswiadomilem sobie jak duzo sily przykladalem, a ile pisalo na czesci.

Jesli ktos ma mechanika ktory dokreca „na oko” to tez bym zmienil takiego mechanika.
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: JARON »

I wy tak na serio gmeracie w silnikach tymi dynamokluczmi????? Kuźwa,serio w nowych motocyklach!!!???? Czy tylko lusterka i bagażniki dokręcacie?
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiotrEm »

Rommel pisze:
08 paź 2021, 23:07
Jesli ktos ma mechanika ktory dokreca „na oko” to tez bym zmienil takiego mechanika.
Niekoniecznie. Są spece, co mają to tego talent.
Z innej branży: jest w Centrum Zdrowia Dziecka pewien lekarz, który ciśnienie w oku sprawdza manualnie, zresztą nie ma innego wyjścia, niemowlęcia nie wstawisz w tę dmuchawkę do oczu.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: PiotrEm »

@JARON, Ty się nie nabijaj. :-)
Jak na zakręcie na Bezmiechową złamałem gwint lusterka, to się dowiedziałem, że ta część kosztuje tyle, 400 km frajdy (czyt. bak paliwa). :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: Rommel »

No przykladowo wymienialem pokrywe alternatora, bo w 2016 roczniku sie z rdzy rozsypala. Jakosc Suzuki nowych nie powala. Musze tez kosz sprzeglowy wyslac do regeneracji.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: lukas76 »

Jaką siłą przykrecacie gmole z kluczem dynamometrycznym, kuźwa bez przesady.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Przyszły graty do montażu - ratunku

Post autor: bojaco »

@lukas76, z siłą wskazaną w instrukcji :) Klucze dynamometryczne fajna rzecz, choć nie tani szpas. Ale mnie przydają się np. do roweru i to był pierwszy cel zakupu. Kolega ma na większą siłę i jakoś oblatujemy. Mam też niebieski klej do gwintów więc jak coś potrzeba, daj znać to podskoczę z pomocą. Mam też nasadkę 36 na klucz do regulacji naciągu łańcucha ale w Twoim BMW jest chyba bardziej sensowny rozmiar :)
@zodi, dasz sobie radę, spoko. Ten instrukcje są łatwiejsze od tych z IKEA :lol:


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”