X-TRE POWERBOX ??

Jak ustawić, naprawić, poprawić, by znowu działało
Awatar użytkownika
Bali
A1
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2018, 15:57

X-TRE POWERBOX ??

Post autor: Bali »

Po wywaleniu fizycznym przepustnicy zaworu EXUP z tłumika i wymianie filtra na K&N
nie zawsze ale przy szybkim otwarciu przepustnicy o 1/3 obrotu silnik potrafi kichnąć
w tłumik ( tłumik w oryginale ). Co jest dosyć upierdliwe bo ta zwłoka przy manewrach
parkingowych jest trochę niebezpieczna.

Przerabiałem podobny temat w DL1000 2002 rok. tam wystarczył moduł za 100 zł
i dawało to wyraźną poprawę pracy silnika w w/w warunkach.

Teraz pacjent to dl1000 2014 tu już wyświetlacz biegów i trochę bardziej rozbudowana elektronika silnika.
Stąd też pytania czy ktoś używał w/w modułu X-TRE POWERBO ??

Koszt kuszący bo około 450 zł



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: X-TRE POWERBOX ??

Post autor: staszek_s »

Ja mam jakiś emulator założony przez serwis, nie wiem jaki ale coś koło 200 kosztował. Tez się zdarzy, że kichnie przy przegazówce, nie za często, raz na parę godzin jazdy. Nie jest to mocno uciążliwe ale jest. Ze dwa razy mi zdechł przy takim kichnięciu, zrobiłem już z 10 tys z tym emulatorem. Jeśli u Ciebie to jest częste to warto chyba założyć. Bez tego chyba wyswietla błąd FI cały czas, nie?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: X-TRE POWERBOX ??

Post autor: Rommel »

https://www.ebay.co.uk/itm/223025594584 ... SwDR1bKkuN

A ten nie wystarczy? Nie widze tylko komentarza na temat wyswietlacza biegow.

https://www.ebay.co.uk/itm/144102831826 ... SwpDhg41j-

Tutaj mam uzywke.

P.S. Przy zakupie z UK Ebay od razu doliczy clo itd.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: X-TRE POWERBOX ??

Post autor: Smerfciamajda »

Ooo ciekawy temat.
Mój tez kicha i potrafi zdechnąć przy tym ale tylko na zimnym lub lekko rozgrzanym silniku.
Dwóch różnych mechaników, obaj twierdzą ze to przypadłość tego silnika jeszcze od czasów TL.
Jeden z nich ma TLa pod prześcieradłem w stanie „mint”



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: X-TRE POWERBOX ??

Post autor: Rommel »

Moj DL 1000 nie zdechl nigdy, mimo ze byl na pelnych przelotach. Z tym ze jak mialem Power Commandera pewien czas, to przelalem mapy, i sadzil marchewami :D

W obecnym DLu tez widze ze zaczna sie konczyc EXUP, wiec tez pewnie skoncze z tym rozwiazaniem. Kusi wziac ta uzywke za 70 quidow, akurat ogarnalbym temat teraz zima...


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat”