Aprilia Tuareg 660

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3767
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: crimson »

Brzmi ładnie ')


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: merc »

@Iżu
jakieś nieciekawe towarzystwo tam musiało być , że bałeś się kurtkę powiesić na wieszak.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1574
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: PiotrEm »

"Najważniejsza rzecz: jak jedziesz, to nie widzisz tego reflektora" - to jak w v-stromie 650 :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1248
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: SimOn! »


Iżu pisze: Z informacji jakie uzyskałem od Importera dowiedziałem się iż ich priorytetem jest wyposażenie na wiosnę wszystkich polskich salonów Aprilii w testowego Tuarega 660, tak by każdy chętny klient mógł się nim przejechać.
No i to jest dobre podejście jak chcą z tą marką "wypłynąć na szerokie wody". A nie jak w wielu salonach, ze nie ma testówek polowy gamy modelowej Obrazek Super, już nie mogę się doczekać wiosny Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1574
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: PiotrEm »

SimOn! pisze:
20 gru 2021, 22:03
Iżu pisze: Z informacji jakie uzyskałem od Importera dowiedziałem się iż ich priorytetem jest wyposażenie na wiosnę wszystkich polskich salonów Aprilii w testowego Tuarega 660, tak by każdy chętny klient mógł się nim przejechać.
No i to jest dobre podejście jak chcą z tą marką "wypłynąć na szerokie wody". A nie jak w wielu salonach, ze nie ma testówek polowy gamy modelowej Obrazek Super, już nie mogę się doczekać wiosny Obrazek
No, jeszcze kwestia ubezpieczenia. W suzuki na Puławskiej w default city płacisz 2000 zł i jeździsz v-stromem godzinę gdzie chcesz. A @Iżu ostatnio miał rozterki spowodowane 100%-ową odpowiedzialnością. Może w aprilce będzie jednolicie i bezpiecznie, skoro szykują się do ofensywy.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1218
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: f_ranek »

PiotrEm pisze:
20 gru 2021, 22:37
No, jeszcze kwestia ubezpieczenia. W suzuki na Puławskiej w default city płacisz 2000 zł i jeździsz v-stromem godzinę gdzie chcesz. A @Iżu ostatnio miał rozterki spowodowane 100%-ową odpowiedzialnością. Może w aprilce będzie jednolicie i bezpiecznie, skoro szykują się do ofensywy.
Że ile? To dobrze, że ja do Tychów pojechałem, bo tam nie dość, że moto ma AC, to jeszcze wypożyczają za darmo i bez kaucji. Chociaż niestety tylko na godzinę.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1574
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: PiotrEm »

f_ranek pisze:
20 gru 2021, 23:33
PiotrEm pisze:
20 gru 2021, 22:37
No, jeszcze kwestia ubezpieczenia. W suzuki na Puławskiej w default city płacisz 2000 zł i jeździsz v-stromem godzinę gdzie chcesz. A @Iżu ostatnio miał rozterki spowodowane 100%-ową odpowiedzialnością. Może w aprilce będzie jednolicie i bezpiecznie, skoro szykują się do ofensywy.
Że ile? To dobrze, że ja do Tychów pojechałem, bo tam nie dość, że moto ma AC, to jeszcze wypożyczają za darmo. Chociaż niestety tylko na godzinę.
Kaucja, sorry, nie dopisałem. :D A jak powiesz, że Cię nie stać, to zapłacisz połowę (ja akurat pojechałem na wymianę oleju i nie miałem 3000 tysi za hajkę, wpłaciłem dwa i pół godziny wystarczyło, że to fajnie to moto, ale nie dla mnie :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4482
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: lukas76 »

Fajny materiał, a co do lampy to mnie się podoba, nawiązuje trochę do starego Pegaso, który był pięknym motocyklem na tamte czasy, bliźniakiem bmw f650gs ale zdecydowanie ładniejszym


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1248
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: SimOn! »

lukas76 pisze:Fajny materiał, a co do lampy to mnie się podoba, nawiązuje trochę do starego Pegaso, który był pięknym motocyklem na tamte czasy, bliźniakiem bmw f650gs ale zdecydowanie ładniejszym
Prawie kiedyś Pegaso kupiłem z tego względu Obrazek ale bmka miała lepszą wersje silnika (więcej zaworów) co zdecydowało... nudny pragmatyzm Obrazek
A ta lampa... muszę na żywo zobaczyć. Pamiętam ze nowy Tracer nie podobał mi się na zdjęciach a na żywo był już ładny... a moja żona miała dokładnie odwrotnie... i Tracera nie chciała Obrazek


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 512
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: starcraft »

Kurde jednak tenerka bardziej mi się podoba ale trzeba sie przejechać. Dzięki za fajny materiał :)



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4482
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: lukas76 »

SimOn! pisze:
21 gru 2021, 10:59
lukas76 pisze:Fajny materiał, a co do lampy to mnie się podoba, nawiązuje trochę do starego Pegaso, który był pięknym motocyklem na tamte czasy, bliźniakiem bmw f650gs ale zdecydowanie ładniejszym
Prawie kiedyś Pegaso kupiłem z tego względu Obrazek ale bmka miała lepszą wersje silnika (więcej zaworów) co zdecydowało... nudny pragmatyzm Obrazek
A ta lampa... muszę na żywo zobaczyć. Pamiętam ze nowy Tracer nie podobał mi się na zdjęciach a na żywo był już ładny... a moja żona miała dokładnie odwrotnie... i Tracera nie chciała Obrazek
Ale było na odwrót Aprilia miała więcej zaworów, jakościowo też była lepsza i w wersji gaźnikowej czyli do 2001 roku miała genialne zawieszenie.Szkoda że po lifcie jak zmienili na wtrysk, zawieszenie było już jak w BMW, duuużo gorsze


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4530
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: Centrino »

lukas76 pisze:
21 gru 2021, 10:49
Fajny materiał, a co do lampy to mnie się podoba, nawiązuje trochę do starego Pegaso, który był pięknym motocyklem na tamte czasy, bliźniakiem bmw f650gs ale zdecydowanie ładniejszym

F650 - NIE gs :)
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4482
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: lukas76 »

Centrino pisze:
21 gru 2021, 11:07
lukas76 pisze:
21 gru 2021, 10:49
Fajny materiał, a co do lampy to mnie się podoba, nawiązuje trochę do starego Pegaso, który był pięknym motocyklem na tamte czasy, bliźniakiem bmw f650gs ale zdecydowanie ładniejszym

F650 - NIE gs :)
GS doszło w 2000 roku, jak dołożyli dziób


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4482
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: lukas76 »

Ale masz rację pierwsza wersja nie miała symbolu GS


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3347
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: Lord »

Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3767
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: crimson »

fajne to moto.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2256
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: Iżu »

Cześć, zapraszam na filmik z pierwszych wrażeń z jazdy nową Aprilią Tuareg 660, materiał przedstawia ujęcia z pierwszego dnia testów tego sprzętu. Pod koniec filmu jak zawsze pokusiłem się o przedstawienie według moich odczuć - wad i zalet tego motocykla.
Ogólnie Tuareg 660 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył zarówno jakością wykonania, jak i zastosowaniem znakomitych podzespołów w tym świetnego zawieszenia marki Kayaba o potężnych skokach - 240 mm z takim samym prześwitem czy perfekcyjnego 5" wyświetlacza TFT z fajną grafiką.
Motocykl dzięki relatywnie niskiej masie będzie świetną alternatywą do jazdy w terenie dla nieco przyciężkawej Hondy CRF1100L AT, zwłaszcza że w dalszym ciągu cena Aprilii Tuareg 660 ustalona na - 54'900 zł. nie została zmieniona.
Gdybym szukał motocykla dualnego czyli o nieco lepszych właściwościach terenowych niż mój Triumph Tiger 850 Sport, to z pewnością brałbym pod uwagę zakup Aprilii :)

Miłego oglądania 8-)



Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2256
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: Iżu »

Cześć, zapraszam na kolejny filmik z jazdy testowej nowym motocyklem Aprilia Tuareg 660, tym razem jak pamiętacie udałem się nim na nasz zlot w Bieszczady, ten materiał jest krótką relacją z tych wydarzeń.
Przy okazji dłuższej trasy mogłem jeszcze dokładniej sprawdzić motocykl w tym komfort podróżowania oraz spalanie.
Na filmie znajdziecie też nieco ujęć Waszych maszyn, pod koniec zrobiłem kolejne podsumowanie po wykonaniu w sumie jakichś 657 km. po trasie jaką (w stronę Bieszczad) przygotował mi Emilian po lokalnych ale też szutrowych drogach.
Mam nadzieję że filmik się spodoba 8-)

[bbvideo]
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 512
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: starcraft »

Iżu jakbyś miał czas to spróbuj przejechać się Ducati V2S.
W krakowie na zakopiance jeszcze 2 tygodnie temu mieli.
Czekaliśmy z kumplami od maja i w końcu ściagęli.
Ciekaw jestem Waszych odczuć



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4482
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Aprilia Tuareg 660

Post autor: lukas76 »

Fajnie powspominać, te zaprute gęby zobaczyć 😉, filmik jak zawsze git
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”