Crimson kupuje nowe wdzianko

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: bojaco »

@Oskar, @crimson, akurat mam na zbyciu taki nowy komplecik w rozmiarze M, tyle, że szaro-czarny. Jeszcze metki mogę dorzucić ;) A i gwarancja jest do maja 2022 r. Tak, że ten tego... Ja go tu nawet wystawiałem, ale nie było chętnych. No to sobie wisi w szafie i czeka na swój czas.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

@szuwarek spoko, ale ja trochę większy rozmiar muszę kupić L, albo XL


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Oskar »

Szuwarek marnej postury jesteś wyciągnij go do rozmiaru. L. I biorę.
Widziałem Twoje ogłoszenie tylko już w L potem zimie niewiem czy wejdę..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: karacz »

Po różnych przebojach z Polskimi firmami zakupiłem Helda Hakuna II i jest szczerze polecam poniżej 15 stopni zakładasz membrane i można dalej śmigac, a w lato rozpinasz wszystko co się da i też jest super



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: bojaco »

No bo ja tak zwiewny, eteryczny jestem. Znaczy się, fit :) Nie każdemu Bozia dała słuszny wzrost...
Ocena: 11.76471%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: trombel »

@crimson dzisiaj dobra rada...pier#^l to. Temat do ogarnięcia po nowym roku. Nie wcześniej


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

trombel pisze:
31 gru 2021, 00:26
@crimson dzisiaj dobra rada...pier#^l to. Temat do ogarnięcia po nowym roku. Nie wcześniej
Tak, tak - ja nigdy się nie spieszę z zakupami :) Chwilę potrwa zanim coś kupię.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: lukas76 »

@trombel pić trzeba umieć 😅😉


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: trombel »

lukas76 pisze:
31 gru 2021, 10:16
@trombel pić trzeba umieć 😅😉
Racja. Wczoraj odrobinę za dużo tak więc jeśli kogoś uraziłem ostatnimi wpisami to sorry. Co złego to nie ja ;)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: lukas76 »

trombel pisze:
31 gru 2021, 12:23
lukas76 pisze:
31 gru 2021, 10:16
@trombel pić trzeba umieć 😅😉
Racja. Wczoraj odrobinę za dużo tak więc jeśli kogoś uraziłem ostatnimi wpisami to sorry. Co złego to nie ja ;)
Mnie nie, spoko


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
August
A2
Posty: 249
Rejestracja: 02 sie 2020, 09:01

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: August »

Polecam komplet Modeka Panamericana. Trzy warstwy pozwalają na dostosowanie się do temperatury otoczenia . Używałem go zarówno w 30 stopniach, choć nie ma takiego komfortu jak mesh. Jak i w temperaturze 2 stopni i to bez podpinki też daje radę. Po całym roku użytkowania nie widać żadnych uszkodzeń.
Nie kupuj laminatu bo się w lato ugotujesz.



STEBARTEK
A1
Posty: 47
Rejestracja: 20 sie 2018, 21:19

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: STEBARTEK »

Ja używam już 4 sezon Macna AREA
- kurtka wygodna 3 warstwowa , nigdy mi nie przemokła ale po dobrym deszczu jak namoknie robi się ciężka( kurtki z wypinaną membraną tak mają )
- z podpinką - ciepła - sprawdzona przy +5 w Alpach
- jak wszystko wypniesz masz dwa duże panele z siatki na klacie - w Słoweni przy 28-30 stopniach dawała radę - ale brakuje wentylacji na przedramionach - musiałem luzować mankiety, żeby powietrze wpadało do rękawa .
Wada - pewne panele na kurtce zmieniły kolor na rudy.
Szukałem kurtki uniwersalnej i moje wymagania spełnia.



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Bardzo wszystkim dziękuję za wszelkie opinie, nadal wybieram, postaram się coś kupić w lutym.
Proszę o dalsze przemyślenia/wskazówki


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Czy ktoś może ma doświadczenie z kurtką Rukka Rimo R Pro?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiW »

crimson pisze:Czy ktoś może ma doświadczenie z kurtką Rukka Rimo R Pro?
Kurtka zbyt mocno przylega do ciała, stąd otwarcie nawiewów na niewiele się zda, bo powietrze zamiast owiewac ciało i wychodzić z tyłu, odbija się od niego, więc efekt jest punktowy, w zasadzie żaden. Trochę luźniejszy rozmiar to rozjechanie łokci i ramion z protektorami.

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Lord »

Old Donkey pisze:
29 gru 2021, 12:51

Chociaż jak pragniesz przygody ;) to może bardziej zasługujesz na model Skarb PRO 8-)
Zwróć uwagę na system wentylacji, patent Stadlera



https://www.motolegends.com/reviews/Sta ... ket-review


btw. Stadler chyba szyje dla Touratecha, mierzyłem kurtke Touratecha tą 2 cześciową, jak załozyłem obie to trudno się było ruszyć
I tu sie teraz przekonałem że laminaty nie nie sa najlepsze a co oznacza że kurtki w których do tej pory jezdziłęm to był najlepszy wybór. I tak patrze na ten opis recenzje ze żeby miec cos dobrego to trzeba zapłacic bo za pół tej ceny nic innego lepszego niedostaniesz.

No i teraz kupuję te ich kurtałe i ma z nia 10 lat latanie, 10 lat w jedej kurtale? To po 4 u mnie juz chyba nie nadwałaby sie do założenia, już nie mówie o zmieniających sie warunkach ukształtowania ciała :).

I teraz tym bardziej jestem przekonany do tego co wybrałem, Reberhorlna Patrola. Dlaczego? Bo ma 5 lat przedłużonej gwarancji gdzie skorzystałem zresztą zgłąszając po 3 latach naderwane szwy, zamek blokujący nawiew na pierś. I coś tam jescze. W zamian dostałem możliwośc zakupu nowej za połowę ceny ale połową jakiej ceny? 1300 PLN, czyli 650 PLN za nowa i stara została u mnie, po drobnych naprawach mam teraz dwie :)
I pomimo że w kolejnych seriach model nie wiedziec czemu ma obecnie ukryty pod siatką ochraniacze na rekawach i barkach, co dyskwalifikuje ich wymiane bez rozszywania warstwy wewnetrznej, to ilośc wentylacji kieszeni, możliwosć rozsuwania kurtki od dołu (podwójny suwak) i modułowośc czyli membrana wpinana i dodatkowy softshel, w którym mozna latac jak w bluzie, przemawia do mnie cały czas.

I jak jescze gdzieś tam przez chwile myslałem o Klim, bo jednak czesto upadlam sie w niskich temperaturach i w desczu to chyba znowu mi przeszło, bo sie okaże ze na dłuższe wyjazdy i tak będę musiał zabierać ze sobą kurtke meshową bo 30 stopni w słonću, kiedy sie jedzie jest ok ale jak sie stoi juz nie :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Centrino »

Zgodzę się z @Lord. Też mi Patrol bardzo podchodzi, mimo swojej wagi. No nie ukrywam, że jest to dość ciężka kurtka. Tak naprawdę ta waga przeszkadza podczas jej przenoszenia i zakładania, później nie zwraca się na to uwagi.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: prebenny »

Ja standardowo pochwalę co mam :) Dainese d-explorer. Cena niestety zabija, goretex jest wuja warty ale jak chodzi o przystosowanie do warunków atmosferycznych to jak jest +5 stopni to zamykasz wloty powietrza i masz ciepło, jak jest +30 otwierasz wloty i przewiew lepszy niż w meshu. Potężny wylot na plecach, duże wloty na klacie i rozpinane rękawy i wiatr sobie na prawdę przyjemnie hula.


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: staszek_s »

Centrino pisze:
16 lut 2022, 12:50
jest to dość ciężka kurtka. Tak naprawdę ta waga przeszkadza podczas jej przenoszenia i zakładania, później nie zwraca się na to uwagi.
Ja szukałem czegoś po RTS Adventure to mierzyłem Patrola, niestety już jak wziąłem wieszak do ręki to zrezygnowałem, to jednak ciężki kloc, miałem wrażenie że cięższa niż moja RST.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Lord »

Bo to dla duzych chłopców kurtała jest :), nic złego oczywiście nie ma na myśli :)
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”