Crimson kupuje nowe wdzianko

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Cześć!
Jako, że wieczory zimowe długie, a moje dotychczasowe ciuchy już dość stare, pomyślałem, że zimę poświęcę na wybór nowego ubranka (buty już mam i bardzo mi pomogliście). Dlatego pomyślałem, ze w tym wątku pozbieram Wasze opinie, porady, uwagi na temat ciuchów, które macie bądź używaliście, by wyciągnąć z tego jakieś wnioski dla siebie. Oczywiście przeglądnąłem wszystkie wątki na The Forum :)
Proces wyboru butów trwał 6 m-cy, z ciuchami chciałbym szybciej :)

Najgorzej mi określić co bym chciał. Zatem piszę to, co umiem zdefiniować. Ciuchy tekstylne, adventure - najchętniej takie na wszystkie sezony, ale wolę ubrać pod spód jakiś polar, niż podpinkę jakąś, choć może lepiej podpinkę? Goretex, tu nie wiem czy jest o co walczyć, w deszcze i tak lądowałem w kondomie... Dobrze byłoby jakby w lecie też w miarę dawały radę.
Zależy mi też na dobrej ochronie i na tym, by było praktycznie, tzn. np. wkładanie ochraniaczy po wypraniu ciuchów, żebym nie musiał robić doktoratu i się irytować (tak mam teraz, ale to może nie wina Buse, tylko moja - za szybko się wkurzam).
Rozważałem Revit Sand, jeszcze nic nie przymierzałem. Na forum AT ludzie mocno cisną w Klim'a, ale ceny chore i jakoś nie mam przekonania. Może jakiś Held, albo Rukka? Powiedzmy, że cena jest na drugim miejscu. Tzn. jeśli będzie uzasadniona, to jestem w stanie przeboleć.
Wierzę, że mi doradzicie. @Old Donkey pisał o Adventure Spec - nawet mi się to spodobało, ale nie wiem czy gdzieś w Polsce można to pomacać? A może ktoś z Was używa?
Wszelkie porady mile widziane. Najdalej w lutym chciałbym coś kupić, bo potem jak się sezon zacznie, ceny pewnie wzrosną.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Maarcel »

zerknij na Rev'it... Może Defender Pro GTX


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiW »

Wysłałem Ci link do filmiku gdzie przedstawiam moje nowe ciuchy od Klim. Trochę już w nich polatalem i są zajebiste, warte swojej ceny, no i gwarancja jakiej nie daje zadny producent. Dodam, że ciuchy różnych firm testowałem ok 7 m-cy, więc wybór nie jest na pałę. Teraz testuje kaski, mam 3 typy i bòl głowy

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Dzięki @PiW - widziałem Twój filmik. Nie wiem jak z tym laminowanym Gore - ale podotykam i poprzymierzam.
Ja kask też dość długo wybierałem i padło na Arai X4 - jestem zadowolony, choć ma też swoje wady :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Maarcel pisze:
28 gru 2021, 21:21
zerknij na Rev'it... Może Defender Pro GTX
zapisuję na listę :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: gorghu »

@crimson - sorry że w tym temacie ale jak to zobaczyłem to od razu pomyślałem o twoim dylemacie.
jest tanio i ekologicznie ;)
Załączniki
strój moto.png
strój moto.png (1.21 MiB) Przejrzano 2109 razy
Ocena: 17.64706%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Kurcze nie wiem, czy w Defender Kraków będą mieli ten model :) ale na pewno jest Certified by Greta Thunberg :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Oskar »

https://www.moto-opinie.info/?action=sh ... duktu=3891

Crimson ten zestawu ubrania motocyklowego mam od 5 lat zrobiłem w nim z 70 tyś km w każdej pogodzie i za tą kasę na tamten czas był to świetny wybór .
Też myślę o zmianie ciuchów ale patrzę w stronę tauretecha cena trochę powala.
i stary zestaw dałem dla krawcowej do delikatnych popraw zamki dwa siadły i chyba jeszcze jeden sezon przejeździe .
Jakbym nowy taki sam model znalazł bralbym w ciemno . . Ale modeka co roku wypuszcza nowe ciuchy...
A już są inne .
Naprawdę fajny garnitur i finansowo do przyjęcia ...
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiW »

crimson pisze:Dzięki @PiW - widziałem Twój filmik. Nie wiem jak z tym laminowanym Gore - ale podotykam i poprzymierzam.
Ja kask też dość długo wybierałem i padło na Arai X4 - jestem zadowolony, choć ma też swoje wady :)
Jak chcesz więcej na ten temat to mogę Ci pomóc ale nie tutaj bo za dużo pisania. Daj znać to dam nr tel i pogadamy

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiotrEm »

Ja mam taką uwagę po roku używania Helda Carese II (którą sprzedałem z powodu za krótkich rękawów) i kolejnym roku w Modece Tacoma III, że wentylacja na rękawach ma być na przedramionach (jak w Heldzie), a nie od łokcia w górę, jak w Modece.
Held był gruby i dość ciężki, podobny do Revita Sand, ale pozapinany w nim nie marzłem (aż się @Lord nabijał, że bez membrany jeżdżę), a porozpinany dość dobrze przewiewny. Modeka odwrotnie - jest cieńsza, częściej zakładam membranę, a i wtedy potrafi być jest nieprzyjemnie przewiewa, bo wywietrzniki na klacie nie mają zamka na obu krawędziach, tylko w pionie, a od dołu jest nieszczelny rzep i hula wiatr. Przy +8 w trasie 300 km musiałem założyć przeciwdeszczówkę jako 100%-owy windstoper.
Oczywiście nie powinno to być zaskoczeniem, wszak cenowo te kurtki mają się do siebie jak 2:1.
Moją następną kurtką prawdopodobnie będzie Klim Carlsberg - jeżeli jest tak przewiewny jak Held, to nie obawiam się laminatu w lecie, a wygoda nieprzejmowania się deszczem jest warta więcej niż 250 zł za kondoma (już zakładać, czy przejdzie, a jak nie przejdzie, to zakładać kondoma na mokrą kurtkę, no... średnia atrakcja).
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: morhot »

Ja jestem po sezonie w Held Carese II i POLECAM!
Od 2021 jest nowa wersja Carese EVO, ale jak masz jakieś mniej chodliwe rozmiary, to kupisz jeszcze na wyprzedażach starą wersję, jeśli nie w PL, to w Niemcowni, np na FC Moto. Zestaw II na wyprzedaży wyszedł mnie 3200 zł, za EVO przyjdzie zapłacić ponad 5000, ale piszesz że cena nie gra roli :-)
Największe plusy:
- prawdziwy GoreTex, to jest absolutna REWELACJA i nie rezygnuj z tego!
- podpinka GoreTex może być zakładana na kurtkę i spodnie, więc odpada wożenie przeciwdeszczówki, bo NIE PRZEMAKA nawet po całym dniu jazdy w deszczu!
- brak podpinki ocieplającej to kolejny duży plus - wrzucasz polar pod spód jeśli jest chłodo i już,
- ciuchy sprawdzają się w temperaturze +4 do +26 stopni, i pisząc sprawdzają się mam na myśli całą dniówkę jazdy, a nie godzinkę,
- jakościowo doskonałe,
Największe minusy:
- suwaki do wentylacji na plecach są za daleko żeby samemu sobie je otworzyć,
- kołnierzyk w formie plapy jest trochę dziwacznym rozwiązaniem i nie mogę się do niego przyzwyczaić,
- ochraniacze wkłada się upierdliwie po praniu, bo mają pokraczne kształty
Obrazek
- jasne wersje kolorystyczne fajnie wyglądają, ale... każdy kto ma jasne ciuchu powie, że one nawet po wyjęciu z prania nadal są brudne :lol:
Ocena: 11.76471%


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

morhot pisze:
29 gru 2021, 08:49
... ale piszesz że cena nie gra roli :-)
Nie no gra rolę, ale jak sobie uzasadnię, to jestem w stanie przeżyć :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

Oskar pisze:
28 gru 2021, 22:37
https://www.moto-opinie.info/?action=sh ... duktu=3891
Naprawdę fajny garnitur i finansowo do przyjęcia ...
@Oskar dzięki - wpisuję też na listę :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: Lord »

PiotrEm pisze:
28 gru 2021, 23:04
... będzie Klim Carlsberg ...
gdyby nie to ze to piwo kiedys bardzo drogo mnie kosztowało, chociaż nigdy go nie piłem to powiedizałbym głodnemu chleb na mysli :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: lukas76 »

Nie wiem jakie pieniądze chcesz wydać, ale warto patrzeć na zachodnie strony, często modele z najwyższej półki ale powiedzmy z przed roku, dwóch lat można wyrwać za fajne pieniądze.Znajomy kupił komplet Touratech za połowę ceny coś koło 1200 euro, wcześniej sama kurtka kosztowała wiecej. Na Fcmoto, czasami z Rukka czy Held mocno przecenione https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/pl ... ListPrice=
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 11:27 przez lukas76, łącznie zmieniany 1 raz.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiotrEm »

Lord pisze:
29 gru 2021, 09:54
PiotrEm pisze:
28 gru 2021, 23:04
... będzie Klim Carlsberg ...
gdyby nie to ze to piwo kiedys bardzo drogo mnie kosztowało, chociaż nigdy go nie piłem to powiedizałbym głodnemu chleb na mysli :)
A weź przypomnij o co chodzi, bo nie kojarzę, byłem przy tym? Na wszelki wypadek nie przyznaję się do winy :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: QraC »

https://www.xlmoto.pl/wyposazenie-motoc ... cross-sale

Dwa rozmiary S i M w dobrej cenie... gdyby za taki piniondz była L to sam bym brał...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: crimson »

QraC pisze:
29 gru 2021, 10:36
https://www.xlmoto.pl/wyposazenie-motoc ... cross-sale

Dwa rozmiary S i M w dobrej cenie... gdyby za taki piniondz była L to sam bym brał...
No cena jest bardzo dobra, ale rozmiar niestety nie....


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: slash »

A czy ktoś z Was brał pod uwagę buse porto? Ja tylko raz przymierzałem i wydawał się bardzo wygodny + demontowalny laminat to wg mnie dobry pomysł.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crimson kupuje nowe wdzianko

Post autor: PiotrEm »

Buse może mieć kompilację dwóch wad modeki i helda.
Held Carese II ma wywietrzniki zawijane na magnesy jak ta na obrazku (buse open road II) i tkanina na krawędziach magnesów szybko się brudzi, nie da się doczyścić, co nieładnie wygląda. Nówki kurtki w sklepie od samego przymierzania miały w tych miejscach czarne kółka.
A druga wada to brak suwaka na dolnej krawędzi klapy, będzie podwiewało.
Załączniki
buse.png
buse.png (705.07 KiB) Przejrzano 2010 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”