Torby do Givi trk33

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

Szukam torby do kufrów Givi TRK33. Czy ktoś używa?
Zamysł jest taki aby po przyjeździe na miejsce noclegu wyciągnąć torbę z zawartością a kufer pozostawić wpięty pusty. Zawsze to dodatkowe miejsce do pozostawienia chociażby kurtki.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: JARON »

No przecież te kufry idealne są właśnie do szybkiego ściągania ,transportowania w ręce i zapinania powtórnego.
Te torby moim zdaniem w ogóle nie przydatne. Tylko sporo miejsca zajmują. Kufry ściągasz zabierasz do pokoju czy namiotu i tyle. W pokoju nie musisz się rozkładać tylko w kufrze trzymasz ,jak półek nie ma. A jak upchasz zbytnio torbę to jej nie zmieścisz do kufra i dopiero się wnerwisz. Kupiłem jedną do centralnego i gdzieś leży nieużywana w szafie już 5 lat. Chyba ,że ją sprzedałem,nawet nie pamiętam. Jak dla mnie to głupi pomysł. Jedziesz z kimś na dłużej,to macie po kufrze i każdy się do niego pakuje.To i tak się trzeba ograniczać. Po co zabierać sobie jakieś 20% kubatury w imię noszenia ciuchów w torbie jak można nosić wygodnie cały kufer? Ale to moje zdanie powtarzam. (5 letniego użytkownika w dwie osoby)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: Smerfciamajda »

Mam kompletnie odwrotne zdanie.
Mam TRK46 i dwie torby, wcześniej miałem v35 i tez torby.
Podjeżdżamy na docelowe miejsce czy to hotel czy namiot. Wyciągam lekkie torby, kufry zostają na moto. W kufrach lądują airbagi i kurtki, czy rękawice. Byle mniej nosić, z lekkimi torbami spokojnie sie można przemieszczać.
Szczególnie pod namiotem kufry w takim przypadku nie zajmują cennego miejsca, a jak są potrzebne to zawsze można je odpiąć.
Targanie na nocleg ciężkiego, upierdzielonego syfem i błotem kufra to ostatnia rzecz jaką chce robić u celu podróży.

Na kampingu kufer czasem robi za stolik, nie wyobrażam sobie ze musze go pełnego ciuchów targać z namiotu tam i z powrotem.

Torby to jeden z lepszych zakupów do motka.
Sprawdzone z plecaczkiem.

No i są tak fajne ze korzystamy z nich nawet na niemotocyklowych wyjazdach.





Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: bojaco »

Mam komplet do bocznych użyty raz na tegorocznym zlocie. Kurzą się w szafie. Jeżeli jesteś zainteresowany uderz na pw.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: pbird »

Przeciskanie się ze zdjętymi kuframi i obijanie nimi ścian w wąskich pomieszczeniach, w których przyszło mi mieć noclegi, skłoniło mnie do zakupu toreb. Życie zmienia perspektywę.



mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

No właśnie. Pytaniem nie jest "czy" tylko "jakie" torby. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: MarcinS »

Dedykowane torby Givi w przypadku „małych” kufrów TRK33 zajmują zdecydowanie za dużo miejsca w środku. Dodatkowa kieszeń i przeszycia są zwyczajnie niepotrzebne. Dużo fajniejsze są torby dedykowane do Outbacków. A do trk33 tez powinny wejść.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: Rommel »

pbird pisze:
31 gru 2021, 09:17
Przeciskanie się ze zdjętymi kuframi i obijanie nimi ścian w wąskich pomieszczeniach, w których przyszło mi mieć noclegi, skłoniło mnie do zakupu toreb. Życie zmienia perspektywę.
No wlasnie dlatego zastanawiam sie nad zakupem toreb, i chyba to zrobie - dzieki.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: bojaco »

Te które posiadam to dedykowane Givi T484B 33/46.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: gorghu »

Nie mam takich kufrów ani tych dedykowanych torb do nich. Mam za to aluminiowe Trekker Outback i wodoszczelne torby do nich (coś takiego - https://moto-tour.com.pl/pl/products/to ... 61844.html tu akurat do centralki).

Plus takich torb jest taki że są szczelne, mają "wentyl" do odpowietrzenia wnętrza, więc po zapakowaniu i zamknięciu można je ścisnąć i wypompować powietrze zmniejszając tym samym ich objętość. Nie dźwigam całych kufrów tylko wyciągam torbę na ramię. Oprócz tego gdy jadę na jakiś krótszy wyjazd i nie biorę bocznych kufrów to taką torbę mogę zapiąć na tył kanapy i w deszczu nie przecieknie. Generalnie jak ktoś szuka jakiś torb wewnętrznych to je polecam (tylko musi odpowiedni rozmiar dobrać do swoich potrzeb i swoich kufrów).

Edit:
To są te torby o których @MarcinS pisze. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

MarcinS pisze:Dedykowane torby Givi w przypadku „małych” kufrów TRK33 zajmują zdecydowanie za dużo miejsca w środku. Dodatkowa kieszeń i przeszycia są zwyczajnie niepotrzebne. Dużo fajniejsze są torby dedykowane do Outbacków. A do trk33 tez powinny wejść.
Cenna uwaga. Mógłbyś rozwiną temat Outbacków? Nie bardzo rozumiem.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: MarcinS »

Popatrz na kształt toreb:
- dedykowana do TRK33/46:
Obrazek
może w TRK46 jest OK, w TRK33 bardzo zmniejsza przestrzeń

- dedykowana do OBK37 - maksymalnie wykorzystuje przestrzeń kufra
Obrazek


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

Teraz rozumiem. Dzięki. Ciekawa alternatywa. Trzeba by je pomierzyc

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2453
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: Smerfciamajda »

Chłopaki mają rację, do TRK33 to może być niepotrzebny wypychacz i ta torba Outback jeśli wymiarowi pasuje będzie dużo lepsza.
TRK 46 to olbrzymi kloc, po wsadzeniu wypchanej torby nadal mam miejsce pi kątach na jakieś dodatkowe szmaty jak przeciwdeszowka czy polar.

Generalnie idea toreb jest bardzo dobra tylko trzeba podejść rozsądnie z wyborem.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: staszek_s »

Ja mam namiary na babkę, która szyje takie torby. Jak co to mogę podać na priv, ja jestem zadowolony - nie mają niczego niepotrzebnego i nie zajmują dużo miejsca. Uszyła mi też na centralkę taką nakładkę, przydaje się na dłuższych wyjazdach.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: Rommel »

Zamowiem komplecik na dwa kufry, okazuje sie ze oryginal SW Motech tanszy niz Givi...

Obrazek

Z jednej strony siatka, z drugiej torba pod pokrywe na wazne rzeczy ktore normalnie mam zwyczaj zapodziac :)

https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/363475
https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/352079
https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/352111


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

staszek_s pisze:Ja mam namiary na babkę, która szyje takie torby. Jak co to mogę podać na priv, ja jestem zadowolony - nie mają niczego niepotrzebnego i nie zajmują dużo miejsca. Uszyła mi też na centralkę taką nakładkę, przydaje się na dłuższych wyjazdach.
Co to za nakładka?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: mrsojer »

Rommel pisze:Zamowiem komplecik na dwa kufry, okazuje sie ze oryginal SW Motech tanszy niz Givi...

Obrazek

Z jednej strony siatka, z drugiej torba pod pokrywe na wazne rzeczy ktore normalnie mam zwyczaj zapodziac :)

https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/363475
https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/352079
https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorc ... rod/352111
Ile mają litrów bo nie umiem doczytać?


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: Rommel »

SW Motech nie podaje, ale to wersja pod kufer 37 litrów, L (Large) jest pod 45 litrów :)

https://sw-motech.com/en/products/lugga ... 001721.htm
https://sw-motech.com/en/products/lugga ... 001707.htm


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Torby do Givi trk33

Post autor: staszek_s »

mrsojer pisze:Co to za nakładka?
Taka dodatkowa torba na jakieś 15 cm w górę, mocowana paskami do pokrywy kufra centralnego. Przydaje się na coś lekkiego jak mokre przeciwdeszczowki czy małe zakupy, które trzeba dowieźć do pokoju na kolacje Obrazek


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”