uchwyt, belka do telefonu

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
dariuszbau
A2
Posty: 226
Rejestracja: 13 gru 2021, 19:33
Lokalizacja: Augustów

uchwyt, belka do telefonu

Post autor: dariuszbau »

Witam. Szukam belki do nawigacji, telefonu. Wszystko co przeglądam to albo średnica rurki 12mm a chcę 22m, albo rozstaw otworów nie taki. U mnie otwory mają rozstaw 295 mm górne i 250mm dolne i w pionie regulacja wysokości rozstaw 73mm. Może od dl1000 pasują. Suzuki dl 650 xt 2020
Załączniki
uchwyt.jpg
uchwyt.jpg (44.29 KiB) Przejrzano 1466 razy



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: PiotrEm »

Tu masz dobrą belkę 22 mm od Majfrienda.
post86242.html#p86242
Ja musiałem nasztukować 3 mm podkładkami, żęby nie naginać szyby, ale ostatecznie zamówiłem samą belkę u Piotra Medyka (polecam), elegancką rurkę, lżejszą o połowę (pełna belka aluminiowa z Chin ważyła prawie 200 g, rurka na zamówienie 95 g).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: RimmSky »

PiotrEm pisze:Tu masz dobrą belkę 22 mm od Majfrienda.
post86242.html#p86242
Ja musiałem nasztukować 3 mm podkładkami, żęby nie naginać szyby, ale ostatecznie zamówiłem samą belkę u Piotra Medyka (polecam), elegancką rurkę, lżejszą o połowę (pełna belka aluminiowa z Chin ważyła prawie 200 g, rurka na zamówienie 95 g).
Śruby kupowaliscie nowe, dłuższe? U mnie xt2021 bez uchwytu śruby wystają moze z 3mm a jeszcze te gumki fajnie byłoby nałożyć ;) tez się przymierzam do kupna z ali belki 22mm

DL650 XT 2021





Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: PiotrEm »

RimmSky pisze:
08 sty 2022, 17:53
PiotrEm pisze:Tu masz dobrą belkę 22 mm od Majfrienda.
post86242.html#p86242
Ja musiałem nasztukować 3 mm podkładkami, żęby nie naginać szyby, ale ostatecznie zamówiłem samą belkę u Piotra Medyka (polecam), elegancką rurkę, lżejszą o połowę (pełna belka aluminiowa z Chin ważyła prawie 200 g, rurka na zamówienie 95 g).
Śruby kupowaliscie nowe, dłuższe? U mnie xt2021 bez uchwytu śruby wystają moze z 3mm a jeszcze te gumki fajnie byłoby nałożyć ;) tez się przymierzam do kupna z ali belki 22mm

DL650 XT 2021
Śruby mocujące szyby te same, faktycznie mniej wystają, ale te gumowe kapturki jeszcze całkiem mocno siedzą, nie zgubiłem ich w Rumunii, ale jak dokręcam, to tak lżej, żeby nie przeorać gwintu. Nie zdziwiłbym się, gdyby księgowy w modelu '21 zaoszczędził ćwierć centa na kilogramie krótszych śrubek :-)
Ostatecznie przychodzi mi do głowy patent z klejem na gorąco i zakrętkami na wentyl - nalać kleju do środka i nasadzić, jak zastygnie, to powinno się dać odkręcać i zakręcać. Tanie i estetyczne. A oryginalne kapturki to pewnie kosztują fortunę, pamiętam, że tzw. muszla oczna do wizjera lustrzanki Canona (np. taka https://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eb ... oczna.html) kosztowała 20 lat temu lekko ponad 100 zł, a dziś chińskie po parę zł chodzą.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
RimmSky
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2021, 14:59
Lokalizacja: Rumia/Trójmiasto

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: RimmSky »

PiotrEm pisze:
RimmSky pisze:
08 sty 2022, 17:53
PiotrEm pisze:Tu masz dobrą belkę 22 mm od Majfrienda.
post86242.html#p86242
Ja musiałem nasztukować 3 mm podkładkami, żęby nie naginać szyby, ale ostatecznie zamówiłem samą belkę u Piotra Medyka (polecam), elegancką rurkę, lżejszą o połowę (pełna belka aluminiowa z Chin ważyła prawie 200 g, rurka na zamówienie 95 g).
Śruby kupowaliscie nowe, dłuższe? U mnie xt2021 bez uchwytu śruby wystają moze z 3mm a jeszcze te gumki fajnie byłoby nałożyć ;) tez się przymierzam do kupna z ali belki 22mm

DL650 XT 2021
Śruby mocujące szyby te same, faktycznie mniej wystają, ale te gumowe kapturki jeszcze całkiem mocno siedzą, nie zgubiłem ich w Rumunii, ale jak dokręcam, to tak lżej, żeby nie przeorać gwintu. Nie zdziwiłbym się, gdyby księgowy w modelu '21 zaoszczędził ćwierć centa na kilogramie krótszych śrubek :-)
Ostatecznie przychodzi mi do głowy patent z klejem na gorąco i zakrętkami na wentyl - nalać kleju do środka i nasadzić, jak zastygnie, to powinno się dać odkręcać i zakręcać. Tanie i estetyczne. A oryginalne kapturki to pewnie kosztują fortunę, pamiętam, że tzw. muszla oczna do wizjera lustrzanki Canona (np. taka https://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eb ... oczna.html) kosztowała 20 lat temu lekko ponad 100 zł, a dziś chińskie po parę zł chodzą.
Jeśli bym dodal jeszcze jedna taka grubość blachy uchwytu jak ta mocowania/stelaża szyby to na bank pogubie te gumki. Jak zamówię to pomierzę i zamówię dłuższe :) np. takie
https://www.hurtmet.pl/473_0_sruby_imbu ... 0c644901f0

DL650 XT 2021




Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: PiotrEm »

A zobacz, czy te z castoramy nie będą pasowały. Łeb powinien być szerszy, a śrubę można skrócić. Kolor pod moje Au-felgi :-)
https://www.castorama.pl/sruby-imbusowe ... 88907.html


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

haqqax
A2
Posty: 230
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: haqqax »

Kiedyś komuś odpisywałem po swoim zakupie na Aliexpress i został mi w historii rozmowy obrazek z wymiarami z aukcji.

Obrazek

Zauważ, że uchwyt na Twojej fotce wygląda inaczej, pałąk jest jakby wyżej i na cieńszych blaszkach.

PS: Ten mój sie sprawdza dobrze, DL 650 z 2018 roku.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: uchwyt, belka do telefonu

Post autor: Janek-2004 »

Dokładnie taki uchwyt zrobiłem na bazie rysunku jaki znalazłem w sieci - jest mój post gdzieś w ubiegłym roku ze zdjęciami.
Kawałek rurki o średnicy jaka Ci pasuje - dla odchudzenia można nawet z Amelinium to zrobić - ja akurat miałem kawałek rurki stalowej to nie szukałem amelinium. Teraz bym całośc ameliniowe zrobił - najwyżej bym nie pomalował :).
Blaszki (ja mam # 2 mm) wycinasz wyrzynarką wg szablonu z tekturki, tryśniesz byle sprayem - w międzyczasie jak farba schnie miażdżysz 1-2 browce i gotowe :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”