Tańszy przegląd gwarancyjny

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Tańszy przegląd gwarancyjny

Post autor: Janek-2004 »

W związku z akcją Suzuki która poszła przez aplikację Moje Suzuki rozmawiałem z rzeszowskim dealerem odnośnie wcześniejszego wykonania przeglądu gwarancyjnego po dużo tańszych pieniądzach.
Akurat w moim przypadku przegląd roczny po 12 miesiącach wypadłby w połowie czerwca 2022 ale z kolei limit przebiegu 12 000 km spowoduje, że będzie to dużo wcześniej: prawdopodobnie okolice kwietnia w zależności też od pogody.
Więc zrobienie tego 2 miesiące przed czasem za sporo niższe pieniądze (wstępnie ok 3 baki paliwa) wygląda rozsądnie. Suzuki jeszcze odbiera i odwozi motek do domu. Później byłoby to już regularnie w lutym w promocji przynajmniej do czasu gwarancji 3 letniej.

Trzeba tylko pozbierać kilku chętnych (4 motki wchodzą na busa). Bus który przewiózłby motocykle do dealera w Rzeszowie aktualnie garażuje w Jaśle. Czekam na dokładną ofertę takiego pełnego przeglądu ze zniżkami - normalnie taki przegląd pełny kosztuje ok 1000 zł (przegląd motka i wymiana wszystkich płynów, świec itp. wg specyfikacji producenta).

Jeżeli są z tych okolic chętni do zrobienia takiego przeglądu to zapraszam do kontaktu.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1552
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańszy przegląd gwarancyjny

Post autor: PiotrEm »

Ja też mam cykl kalendarzowy w czerwcu i nie pokrywa się z przebiegiem, więc dogadałem się z dealerem, że oddzielamy serwis olejowy od całej reszty (co z resztą jest dość łatwe technicznie, bo żeby zmienić olej nie trzeba zdejmować baku :-))
Więc kupuję olej na promocjach, również na zapas, a zmieniam jak przejadę kolejne 6-7 Mm.
Ale do Rzeszowa mam za daleko, dzięki :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Tańszy przegląd gwarancyjny

Post autor: Janek-2004 »

W tym konkretnym poście chodzi tylko o osoby z okolic wokół rzeszowskiego dealera. W zależności od lokalizacji każdy będzie to mógł uzgadniać z lokalnym - akcja ogólnopolska. Logika jaka za tym stoi jest taka że jak masz za przegląd gwarancyjny zapłacić w maju czy czerwcu przykładowo 1000 zł, to robiąc to teraz w ramach tej promocji zapłacisz odpowiednio mniej wg udzielanych rabatów. Jeżeli tylko nie obligują Cię warunki gwarancji to oczywiście jest to nieopłacalne bo sam możesz ogarnąć większość tych czynności gratis, płacąc tylko za płyny, części, często taniej niż liczy serwis.



Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Tańszy przegląd gwarancyjny

Post autor: Janek-2004 »

Mam już wycenę pełnego przeglądu gwarancyjnego dla przebiegu 12 000 lub 12 miesięcy. W czasie trwania promocji wiosna w lutym (1.02-15.03), koszt z przywozem i odwozem motka (Jasło-Rzeszów-Jasło) to 670 zł. Koszt normalny to 870 zł + trzeba dojechać i stracić pól dnia jak w moim przypadku w oczekiwaniu na przegląd.



Janek-2004
A
Posty: 376
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Tańszy przegląd gwarancyjny

Post autor: Janek-2004 »

Zgodnie z umową w sobotę przyjechał szefu busikiem i odebrał Suzi z garażu na badania okresowe (II przegląd gwarancyjny). Po wykonaniu przeglądu Suzi ma być odwieziona przy okazji jakiegoś transportu w moje strony. Wszystko w ramach akcji promocyjnej. Jak wszystko pójdzie dobrze to już zostanę z takim serwisowaniem w lutym z odbiorem i dowozem motka - za sporo mniejszą kasę (-23%) bez jeżdżenia i tracenia czasu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”