Kask z wypinaną szczęką np LS2

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: Raptor »

Witam
Ktoś używał takiego kasku , rozważam jaką zapas lub czasowo dla plecaczka ?


DL650 AK8

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: Raptor »

W LS2 to model ,Kask LS2 OF569 Scape


DL650 AK8

Awatar użytkownika
Marti
A1
Posty: 52
Rejestracja: 08 cze 2021, 21:40
Lokalizacja: KRA

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: Marti »

Od 2 lat używam kasku modułowego Nolan N70.2 GT Classic N-Com (wypinana szczęka), jest całkiem ok. Na wcześniejszych motocyklach zawsze jeździłem w kasku otwartym więc przyzwyczajenie pozostało, używam głównie z wypięta szczęką, ma na tyle długą szybę że nie czuć specjalnie wiatru (oczywiście w tej kwestii swoją robotę robi tez odpowiednia szyba w moim moto), b. dobre pole widzenia. Raczej nie lubię dużych prędkości (wtedy to już jest trochę głośniej podczas jazdy ) więc jestem zadowolony.
Ocena: 5.88235%


MOTO-GUZZI V350>HONDA VT 650>VT750>VT1100>V-STROM 650 2022

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: gorghu »

Też mam Nolana, tyle że N70-2X. Kask wygodny, jak to w standardzie Nolana jest. Co do wypinanej szczęki, jechałem z tak wypiętą może ze 2-3 razy. Fajny bajer. Problem tylko że musisz mieć jakieś miejsce żeby ją odłożyć (np. kufer, tankbag). Generalnie cały czas wcześniej myślałem że muszę mieć kask szczękowy, jednak po sposobie użytkowania tego nolana widzę że wcale tak nie jest. Kask praktycznie w 99% używany jest jak kask integralny (nawet przy zakładaniu czy ściąganiu). Ale tak jak pisałem jest wygodny, "cichy", ma blendę przeciwsłoneczną i daszek ;) i dobre pole widzenia. I pomimo że integral byłby lżejszy i jeszcze "cichszy" to go lubię. A ściągana szczęka daje kilka nowych możliwości (choć nie odkryłem jeszcze jakich :lol: ).
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

horizon
A1
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2021, 11:13

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: horizon »

Pierwsze zakupy to głównie emocje, brak podstawowej wiedzy, zero doświadczenia, brak wyróżnionych nawyków z obchodzeniem się z kaskiem. A nie rozsadniej kupić pierwszy tańszy dużo spełniający normy bez jakiegoś drogiego logo. Odchodzi wiele zmartwień. Można to spokojnie zużyć, zostawić przy motocyklu i iść na spacer. Na początek niezły będzie model Scorpion EXO-1400 AIR .



maik
AM
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2020, 23:44

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: maik »

Mam Airoh executive - w nim nie ma problemu miejsca na odłożenie szczęki - wpina się ją w tył kasku.
Sprawuje się całkiem dobrze, szczękę zakładam jak jest zimno.



horizon
A1
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2021, 11:13

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: horizon »

Sam ostatnio brałem pod uwagę ten https://moto-tour.com.pl/pl/products/ka ... 00341.html



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: Yarecki71 »

Doczytaj sobie czy ten Scorpion ma możliwość zainstalowania intercomu, no chyba że nie używasz, fajny jest.



Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Kask z wypinaną szczęką np LS2

Post autor: Raptor »

Dzięki koledzy za opinie ostatecznie jest szczekowy HJC.


DL650 AK8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”