BMW R1250 GS Adventure

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: QraC »

Jasna sprawa. Jak wrócę, bo jeszcze kilka dni mi zajmie powrót. Drogi, gpx - all in 😉
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

W ramach tej dyskusji, a raczej z jej powodu, zapisałem się do grupy BMW na FB. A tak posłuchać, popatrzeć, co tam właściciele mają do powiedzenia o swoich maszynach. I powiem wam, że są bardziej krytyczni niż nasi posuzukowi beemwóowi neofici. Można tam masę ciekawych rzeczy poczytać, uwag, narzekań i innych. Nie ma idealnych moto. Nawet gees ma wady, nie jest bezawaryjny itp, itd. Kto ciekawy, niech poczyta. Ale zaskoczyło mnie jedno. Koleś kupuje gs850, chwali się na grupie bmw, a forowicze już mu przygaduja, że mógł dołożyć, bo i tak skończy na 1250GS... ręce opadają, bo to pokazuje, że nawet wobec swoich część właścicieli geesow uważa się za elitę i na nich patrzy z góry... no to co mogą powiedzieć o właścicielach suzuki...
Poza tym jestem tez na grupie Tracera, bo jako były właściciel Yamahy, byłem nim zainteresowany i nawet mogłem go kupić taniej niz 1050XT. Tam też problemy. Drżączki, hałasujący kosz, chwiejna szyba, bardzo niski prześwit i to tak, że po załadowaniu moto pasażerem, część kierowników wadzi spodem o podłoże na wybojach. No i co? Kupiłem 1050XT i jestem ciągle przekonywany, że to Dacia. Dno, 100 m i wodorosty. Kupiłbym Tracera, to samo. W 1250GS załamałbym się chyba, że wybecalowałem worek złota, a moto drży na podnozkach aż milo i że ten typ tak ma... tako rzecze serwis.
Koledzy odpuśćmy sobie grzechy, wybaczmy sobie winy i cieszmy się jazdą tym co kto tam ma, bo szkoda czasu na spory.
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

@Xj6 powiedz mi jak 1050 z drganiem silnika ma, bo 1000 drga, 650 drga i to zdecydowanie mocniej niz moj gs.Chlopie stwierdzilem to, ty masz jakąś obsesje. Nikt tu nie powiedzial takich slow o dl, ale Ty na sile chcesz udowodnić ze gs to gorszy motocykl. Wszyscy na forum to widzą


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

lukas76 pisze:
06 maja 2023, 22:12
@Xj6 powiedz mi jak 1050 z drganiem silnika ma, bo 1000 drga, 650 drga i to zdecydowanie mocniej niz moj gs.Chlopie stwierdzilem to, ty masz jakąś obsesje. Nikt tu nie powiedzial takich slow o dl, ale Ty na sile chcesz udowodnić ze gs to gorszy motocykl. Wszyscy na forum to widzą
Wszyscy na forum to może niech się wypowiedzą, a ty mów za siebie. 1050XT drży. Przecież o tym pisałem. Wiem o tym i to czuję. To drżenie nie robi na mnie wrażenia, bo moja XJ6 też drżała w okolicach 7-8 tys obrotow, czyli akurat wtedy jak się leciało autostrada.
Na tym forum nie doczytałem, żeby ktoś przyznał, że gees ma wibracje.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: biblo »

@Xj6:: chłopie, Ty masz jakąś misję, czy kompleksy? :shock: Jak jeden Ci pisze, że jesteś upierdliwy, to jeszcze można nad tym przejść do porządku, ale jak drugi i trzeci i... sam nie wiem który powtarza to samo, to chyba jednak coś jest na rzeczy... :roll:
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

biblo pisze:
06 maja 2023, 23:32
@Xj6:: chłopie, Ty masz jakąś misję, czy kompleksy? :shock: Jak jeden Ci pisze, że jesteś upierdliwy, to jeszcze można nad tym przejść do porządku, ale jak drugi i trzeci i... sam nie wiem który powtarza to samo, to chyba jednak coś jest na rzeczy... :roll:
No i co z tego, że mi pisze? No każdy se pisze co chce. Jego wybór. Jeden, drugi, to nie całe forum. Akurat piszą nowi nabywcy geesa, kt nie dopuszczają żadnej krytyki do siebie, bo jak to? Stówka poszła i moto ma mieć wady? To jest dopiero żenada takie zachowanie.

Ty też jesteś upierdliwy, ale ja ci tego nie pisze, bo nie uważam za stosowne. Brak ci argumentów i zaczynasz używać tych nieladnych, ad personam. To dość typowa postawa u ludzi. W tym zakresie niczym szczególnym się nie wyróżniasz.
Jak Ci nie odpowiadają moje wpisy, to nie czytaj.
A tak na marginesie: w jaki sposób odpowiedziałeś na moje uwagi co do geesa, że to motocykl, na który też skarżą się a grupie na FB ich właściciele?
Ano w żaden. Tylko, że jestem upierdliwy i że mam jakiś problem. Przedstawiłeś faktycznie bardzo mocne argumenty. Mnie akurat lotto co se tam, który o mnie pisze ze złośliwości.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: QraC »

Nie dopuszczają żadnej krytyki? Czy ty czytałeś moje posty? Jak zwykle pomijasz to co nie pasuje do twojej tezy i założeń.

I faktycznie sam zastosuj się do tego co napisałeś. Idź pojeździj i ciesz się tym co kupiłeś. Ja robię to samo.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

QraC pisze:
07 maja 2023, 07:22
Nie dopuszczają żadnej krytyki? Czy ty czytałeś moje posty? Jak zwykle pomijasz to co nie pasuje do twojej tezy i założeń.

I faktycznie sam zastosuj się do tego co napisałeś. Idź pojeździj i ciesz się tym co kupiłeś. Ja robię to samo.
No akurat o tobie nie pisałem:) dziś kiepskawa pogoda na jazdy.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Colto »

Czas chyba zamknąć ten wątek, zaczyna być tu nieprzyjemnie...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

Colto pisze:
07 maja 2023, 09:02
Czas chyba zamknąć ten wątek, zaczyna być tu nieprzyjemnie...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Eee... no... bez przesady. Po prostu nie warto używać inwektywow wobec interlokutorów.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

addamlca
A
Posty: 387
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: addamlca »

hehe,oby tu nie bylo jak na forum Bmw-tam bywalo ze banowano krytykow marki:)i tylko za to ze dokumentowali usterki swoich nowych motocykli.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 646
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Remol71 »

Póki co, kasują tu tylko posty :D


1050 XT

Xj6
A+B
Posty: 509
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

Dobra, dajta spokój chłopaki z banowaniem, kasowaniem.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: prebenny »

biblo pisze:
06 maja 2023, 23:32
@Xj6:: chłopie, Ty masz jakąś misję, czy kompleksy? :shock: Jak jeden Ci pisze, że jesteś upierdliwy, to jeszcze można nad tym przejść do porządku, ale jak drugi i trzeci i... sam nie wiem który powtarza to samo, to chyba jednak coś jest na rzeczy... :roll:
+10

Generalnie ujmę to tak - nie miałem nigdy GSa i nigdy nim nie jeździłem acz słuchając osób, które miały i w tym przesiadły się z Suzuk - to jest lepszy motocykl.

Do tego mam porównanie Suzuki z KTMem i Triumphem... Niestety ale Suzuki nie ma podejścia do żadnego z nich.
Tak jak wcześniej pisałem - Suzuki było 'uczciwą ofertą' - dostawałeś przeciętny motocykl za dobrą kasę (i dla jasności nie mówię, że zły, bo frajdę też dawał ale tak jak wyżej napisałem do KTMa czy Triumpha w poziomie 'dopracowania'/technologii mu daleko). A teraz cena skoczyła tak bardzo do góry a patrząc choćby po malowaniu/lakierze 800DE i słuchając osób, które go widziały na żywo mógłbym nawet wyciągnąć wnioski, że z jakością jest gorzej niż jak kupowałem swoją 650 z 2016... Zresztą na forum było parę notorycznych problemów z ex upem czy rdzewiejącymi tłumikami/zbiornikami.

I teraz nie chodzi o to, że Suzuki jest ch*owe, bo nie jest. Tak samo BMW czy Triumph nie są idealne, bo motocykl idealny nie istnieje. Ale dalej - BMW czy Triumph oferują po prostu kawałek lepszego motocykla.


null

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

prebenny pisze:
07 maja 2023, 14:52
biblo pisze:
06 maja 2023, 23:32
@Xj6:: chłopie, Ty masz jakąś misję, czy kompleksy? :shock: Jak jeden Ci pisze, że jesteś upierdliwy, to jeszcze można nad tym przejść do porządku, ale jak drugi i trzeci i... sam nie wiem który powtarza to samo, to chyba jednak coś jest na rzeczy... :roll:
+10

Generalnie ujmę to tak - nie miałem nigdy GSa i nigdy nim nie jeździłem acz słuchając osób, które miały i w tym przesiadły się z Suzuk - to jest lepszy motocykl.

Do tego mam porównanie Suzuki z KTMem i Triumphem... Niestety ale Suzuki nie ma podejścia do żadnego z nich.
Tak jak wcześniej pisałem - Suzuki było 'uczciwą ofertą' - dostawałeś przeciętny motocykl za dobrą kasę (i dla jasności nie mówię, że zły, bo frajdę też dawał ale tak jak wyżej napisałem do KTMa czy Triumpha w poziomie 'dopracowania'/technologii mu daleko). A teraz cena skoczyła tak bardzo do góry a patrząc choćby po malowaniu/lakierze 800DE i słuchając osób, które go widziały na żywo mógłbym nawet wyciągnąć wnioski, że z jakością jest gorzej niż jak kupowałem swoją 650 z 2016... Zresztą na forum było parę notorycznych problemów z ex upem czy rdzewiejącymi tłumikami/zbiornikami.

I teraz nie chodzi o to, że Suzuki jest ch*owe, bo nie jest. Tak samo BMW czy Triumph nie są idealne, bo motocykl idealny nie istnieje. Ale dalej - BMW czy Triumph oferują po prostu kawałek lepszego motocykla.
Ale nie odniosłeś się do ludzi na forum FB że narzekają nanten motocykl :lol: Myślę że więcej tam takich ludzi sie zapisało co nawet nie siedzieli na GS, ale nawiecej mają o nim do powiedzenia 🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Oskar »

A ja jeździłem gs1200 rok temu i uważam ze jest to najwygodniejszy motocykl do podrozy. niekupiel go bo mnie na niego niestaci i boję się tej na maxa elektroniki .
Wracając z Austri zajechałem do salonu Hondy ale tam motocykli wszelkiej maści usiadłem na nowegou translapa i powiem Wam koledzy ze kierownica jakios tak blisko i ogulnie na zdjęciu lepiej wyglądał ..
Na pierwszy rzut okiem wolę T 700 .
Ogólnie motocykle poszły cena bardzo do tory i Suzuki dalej jest najbardziej dostępnym jako nowy dla Kowalskiego '
A stymi wadami GS uważam ze jest tak na 100 szt 10 będzie miało jakieś usterki i to się rozplemi po ruznych fejsbukach i forach itd . a te 80 simieja z tych narzekań i pomykają po swiecie .
Ps W Austri najwięcej mijałem KTM ruznych masci i GS 1200 chociaż dwa gutki te najnowsze widziałem .podobały mi się.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: PiotrEm »

Oskar pisze:
09 maja 2023, 21:45
A stymi wadami GS uważam ze jest tak na 100 szt 10 będzie miało jakieś usterki
Nie 10, tylko 20.

"Montagsauto" - to określenie samochodu poniedziałkowego, gdy mechaników przy taśmie kac męczy :-)

W 5-dniowym tygodniu pracy poniedziałek stanowi 20% :lol:
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Oskar pisze:
09 maja 2023, 21:45
A ja jeździłem gs1200 rok temu i uważam ze jest to najwygodniejszy motocykl do podrozy. niekupiel go bo mnie na niego niestaci i boję się tej na maxa elektroniki .
Wracając z Austri zajechałem do salonu Hondy ale tam motocykli wszelkiej maści usiadłem na nowegou translapa i powiem Wam koledzy ze kierownica jakios tak blisko i ogulnie na zdjęciu lepiej wyglądał ..
Na pierwszy rzut okiem wolę T 700 .
Ogólnie motocykle poszły cena bardzo do tory i Suzuki dalej jest najbardziej dostępnym jako nowy dla Kowalskiego '
A stymi wadami GS uważam ze jest tak na 100 szt 10 będzie miało jakieś usterki i to się rozplemi po ruznych fejsbukach i forach itd . a te 80 simieja z tych narzekań i pomykają po swiecie .
Ps W Austri najwięcej mijałem KTM ruznych masci i GS 1200 chociaż dwa gutki te najnowsze widziałem .podobały mi się.
@Oskar ja Ci dam namiary na gościa co 15 lat był szefem u BMW SIkora w Bielsku, teraz sam ma warsztat, możesz pogadać z nim o gs,ach które serwisuje od lat. Rzetelne informacje a nie pitolenie szczyli co nawet koło GS,a nie stali. Nie ma motocykli co się nie psują, ale np. taki 1200 z ostanich lat super motek
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Oskar »

PiotrEm pisze:
09 maja 2023, 21:58
Oskar pisze:
09 maja 2023, 21:45
A stymi wadami GS uważam ze jest tak na 100 szt 10 będzie miało jakieś usterki
Nie 10, tylko 20.

"Montagsauto" - to określenie samochodu poniedziałkowego, gdy mechaników przy taśmie kac męczy :-)

W 5-dniowym tygodniu pracy poniedziałek stanowi 20% :lol:
Teraz rozumiem szwagra z Norwegi który zaczyna tydzień pracy od wtorku a kończy w czwartek ..za resztę dni państwo płaci bo ma hory kręgosłup..można..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

:lol:
Oskar pisze:
09 maja 2023, 22:08
PiotrEm pisze:
09 maja 2023, 21:58
Oskar pisze:
09 maja 2023, 21:45
A stymi wadami GS uważam ze jest tak na 100 szt 10 będzie miało jakieś usterki
Nie 10, tylko 20.

"Montagsauto" - to określenie samochodu poniedziałkowego, gdy mechaników przy taśmie kac męczy :-)

W 5-dniowym tygodniu pracy poniedziałek stanowi 20% :lol:
Teraz rozumiem szwagra z Norwegi który zaczyna tydzień pracy od wtorku a kończy w czwartek ..za resztę dni państwo płaci bo ma hory kręgosłup..można..
:lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”