BMW R1250 GS Adventure

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: addamlca »

Ogarnijcie sie,bo gadacie glupoty i to zespolowo.Az w oczy kluje.

''no niestety wiekszość krytykuje dużego GSa ponieważ na nim nie jeździła albo ponieważ ich nie stać na niego''
'Ile ten GS kosztuje???Milion zloty?W ub.roku w PL sprzedano wg.Samar 475tys aut.Srednia cena auta 173tys zl.Czyli wiecej niz najbardziej spasiony GS.
Kazdego srednio zarabiajacego polaka na GSa stac!Gdyby sie uparl.Kazdego z Nas.Motocykl to nie odrzutowiec!

''i tak skonczymy na GSie''
Kazde moje nastepne moto jest lzejsze.A kazdy nastepny GS ciezszy.Zamieszczalem tu link ze GS1300 zwazono i mial kilkanascie kg nadwagi wzgledem tego co danych fabrycznych.Nie chce go!Ale niech wyprodukuja jakies 100konne moto w wadze Trampka-nie mowie nie :mrgreen:


''Gdyby nie Ford Europa czy Opel to takie GM dawno by umarło'' :shock:
Opel od lat do GM nie nalezy a Ford raczej nigdy...
Za wiki;w 2019r GM sprzedal 7 717 930 aut w tym ponad 3 000 000 w Chinach-jak widac zolci cenia nie tylko niemcow...

''Jak się komuś niemiec nie podoba to niech jeździ Francuzem albo Rumunem albo Japończykiem.''
Toyota jest najlepiej sprzedajaca sie marka w PL wsrod aut.Honda wsrod moto.Wiekszosc tu jezdzi japonczykami i...kazdy zna statystyki zarowno samochodowe jak i motocyklowe ze one psuja sie najmniej.Jest wyjatek-gdy statystyki sa...niemieckie ;)

''Ale gadanie bzdur ze niemiecka motoryzacja jest gówno warta to ignorancja i hipokryzja w jednym''
Warto je zwalczac i u siebie...

''japoncom sie nie chce''
A dla kogo?
Toyota sprzedala w ub,roku na swiecie 11.5mln aut.Ale w Europie(calej nie tylko UE)tylko 1 126 107 egz czyli ok.10%.I to glownie dzieki hybrydom.
Caly nasz kontynent to 740mln ludzi.A glob ma ponad 8 miliardow!

Motocyklowo;
Honda sprzedala w 2022r-17.5 mln motocykli.Z czego w Europie nieco ponad 1 milion czyli z 7%

Trzeba sie przyzwyczajac ze dla globalnych graczy jak Honda,Toyota,ale i Vw jestesmy juz...zasciankiem.

I na marginesie.Bmw sprzedalo w ub.roku ok.200tys motocykli,Triumph 90tys,Ducati jeszcze mniej-widac roznice w stosunku do Hondy czy Yamahy(ponad 4mln sztuk)?
I nalezy sie dziwic. Bo przy tak znikomej produkcji powinni produkowac pancernej trwalosci i niezawodnosci sprzety a...psuja sie jak kazdy.

Statystyka prawde Ci powie.Najczesciej.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

I to jest dużo wg Ciebie 475 tyś nowych aut, na prawie 38 mln luda :D Jesteśmy poniżej średniej europejskiej i jak to się ma do motocykli?
Jeszcze napisz kto kupuje te auta, czy to nie są firmy czasami? Nie ma statystyk?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: addamlca »

lukas76 pisze:
21 lut 2024, 22:33
I to jest dużo wg Ciebie 475 tyś nowych aut, na prawie 38 mln luda :D Jesteśmy poniżej średniej europejskiej i jak to się ma do motocykli?
Jeszcze napisz kto kupuje te auta, czy to nie są firmy czasami? Nie ma statystyk?
[/q

Ja o niebie Ty o glebie...
Chocby floty kupily polowe z tej liczby to nic nie zmienia.Chodzi o to ze kazdego z tych pozostalych na takiego GSa stac.
Warto sie odnosic do calego postu bo inaczej pojdzie o wlascicielach GSow nastepna fama...


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

addamlca pisze:
21 lut 2024, 23:05
Chodzi o to ze kazdego z tych pozostalych na takiego GSa stac.
totalna bzdura, żyjesz chyba na księżycu człowieku...
:roll:



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Smerfciamajda »

Opel do GM nie należy już i dobrze bo by umarł. Amerykanie zarżnęli by go jak Saaba

Ford nie należał do GM nigdy, źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Ford Europa był koniem pociągowym w innowacyjności technologii dla Forda w ogóle. Gdyby nie Ford Eu to amerykanie popłynęli by na tle konkurencji bo nie mieli do zaoferowania nic na rynki inne. Iż USA. A to działa tak że to co w EU sprzedaje się wszędzie a to co z USA to jest niszowe i traktowane jako egzotyczne. Patrz wielkie Fordy F czy Mustangi. Tym świata nie zawojują poza lokalnym rynkiem.



addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: addamlca »

Jestem ksiezycowym realista :lol: a tu niektorzy uwazaja ze jak kupili moto za sto pare tys to sa milionerami i elita spoleczenstwa :lol:

GM podobnie jak Saaba czy Opla sprzedal lub zlikwidowal wiele marek;Oldsmobile,Merkury,Pontiac,Plymouth,Saturn i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo.
Podobnie jak Vw kupil/zlikwidowal/sprzedal(niepotrzebne skreslic)Dkw,Nsu,Auto Union,Bugatii i...Na wikipedii jest lista nieistniejacych niemieckich marek aut-dluga lektura.
Sam Saaba zaluje ale...biznes litosci nie zna.

Ten''lokalny rynek''Usa polyka rocznie sporo wiecej aut niz cala Europa;

za Moto.rp;

Według szacunków w USA sprzedano w 2022 roku od 13,7 do 13,9 mln samochodów. Oznacza to spadek o osiem do dziewięciu procent w porównaniu z 2021 r., który nie należał do najlepszych, a także najniższy poziom od 2011 r. Amerykanie borykali się z takimi samymi problemami jak reszta świata - zerwane łańcuchy dostaw, opóźnienia w dostawach. Podczas gdy General Motors był w stanie urosnąć o 2,5 procent i tym samym odzyskać pozycję lidera rynku, takie marki jak Toyota, Ford, Hyundai i Kia musiały pogodzić się z jednocyfrowymi stratami. Oczekuje się, że w 2023 roku sprzedaż osiągnie około 15 milionów samochodów. Przed pandemią na amerykańskim rynku sprzedaż wynosiła około 17 mln aut. Dla porównania w Europie w 2022 roku sprzedaż wyniosła około 11,2 miliona samochodów.

A jest tez Kanada,Meksyk-jest nad czym sie pochylic.

Ludnosc obu Ameryk to ponad miliard ludzi czyli sporo wiecej niz Europy.I dobrze sie mnoza(w przeciwienstwie do Europy).

Dlugoterminowo(ale na dziesieciolecia nie lata) to Ameryki(glownie polnocna) i...Rosja maja najwieksze perspektywy rozwoju.Ale to juz inna bajka.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: bojaco »

Może czas wrócić do tematu wątku i dodać coś nowego o GS 1250? @Iżu, czekam na Twoje osobiste doświadczenia ;)
Ocena: 11.76471%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: biblo »

No właśnie... :roll:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

addamlca pisze:
22 lut 2024, 10:10
Jestem ksiezycowym realista :lol: a tu niektorzy uwazaja ze jak kupili moto za sto pare tys to sa milionerami i elita spoleczenstwa :lol:
ale kto tak tutaj mówi, co wygadujesz za brednie, ja twierdze tylko że nie kazdego na niego stać w Polsce a bycie elitą grubośc portfela nie ma nic wspólnego. Potwierdziłeś tylko moją uwage, że ludzie często maja kompleksy że ich na coś nie stac i krytykują z tego powodu coś.
Duży GS jest klasa premium czy chcesz tego czy nie, samo ubezpiecznie kosztuje 2 średnie krajowe bez zniżek...



addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: addamlca »

A ja wygaduje ze kazdego stac:)bo srednia krajowa to;
za GUS;
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w czwartym kwartale 2023 roku wzrosło o 12 proc. rok do roku i wyniosło 7540,36 zł – podał GUS. Z komunikatu GUS wynika, że średnia krajowa wyniosła 7540,36 zł brutto, co daje kwotę 5469,98 zł netto

i to nie ja pisalem(a padlo to tylko w tym watku nie raz)ze''cie nie stac''.

tak przy okazji.Gdy bede mial czas to znajde dyskusje na forum Bmw gdzie posiadacze K1600''uswiadamiaja'' tych z boxerow ze''nie stac was'':)


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Przemek
A1
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

"Duży GS jest klasa premium czy chcesz tego czy nie, samo ubezpiecznie kosztuje 2 średnie krajowe bez zniżek..." Nie ubezpieczałem AC nigdy żadnego swojego nowego samochodu czy motocykla a praktycznie tylko takie kupuje. Czy to znaczy że mnie na to nie stać czy stać mnie na utratę w rzadkim przypadku? Także ten argument nic nie znaczy akurat...


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: biblo »

Ale pierd*olenie... :roll: :evil:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Xj6 »

Przemek pisze:
22 lut 2024, 13:54
"Duży GS jest klasa premium czy chcesz tego czy nie, samo ubezpiecznie kosztuje 2 średnie krajowe bez zniżek..." Nie ubezpieczałem AC nigdy żadnego swojego nowego samochodu czy motocykla a praktycznie tylko takie kupuje. Czy to znaczy że mnie na to nie stać czy stać mnie na utratę w rzadkim przypadku? Także ten argument nic nie znaczy akurat...
To ty musisz być naprawdę bogaty jak nie ubezp nigdy na AC nowego pojazdu...


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: lukas76 »

Jak masz łeb w zamrażalniku a stopy w grillu,średnio jest Ci ok 👍🤣
Średnia... jak w zakladzie pracuje 100 osób i 99 osob zarabia 2.5 tyś a jedna 100 tyś srednia w tym zakladzie wynosi prawie 3.5 tyś, tak wyglądają te średnie, to jedno a drugie to co Ty podałeś to chyba srednia w firmach powyżej 10 osób, o ile pamiętam


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

addamlca pisze:
22 lut 2024, 12:25
A ja wygaduje ze kazdego stac:)bo srednia krajowa to;
za GUS;
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w czwartym kwartale 2023 roku wzrosło o 12 proc. rok do roku i wyniosło 7540,36 zł – podał GUS. Z komunikatu GUS wynika, że średnia krajowa wyniosła 7540,36 zł brutto, co daje kwotę 5469,98 zł netto

i to nie ja pisalem(a padlo to tylko w tym watku nie raz)ze''cie nie stac''.

tak przy okazji.Gdy bede mial czas to znajde dyskusje na forum Bmw gdzie posiadacze K1600''uswiadamiaja'' tych z boxerow ze''nie stac was'':)
ok, to sobie kup i nie płacz już. :D

A to że im droższy sprzęt tym więcej snobów procentowo go kupuje to juz inna historia, nic na to nie poradzisz.

p.s.
nawet jak masz 5kzł na ręke a musisz wynająć czy opłacić mieszkanie za 2-3k i za resztę opłaty zrobić i jeść cos to gówno masz już a nie na GSa 8-)

a znam osoby co mają 3.5 na rekę...

powtarszam, na ksieżycu żyjesz 8-)



delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

Xj6 pisze:
22 lut 2024, 15:00
Przemek pisze:
22 lut 2024, 13:54
"Duży GS jest klasa premium czy chcesz tego czy nie, samo ubezpiecznie kosztuje 2 średnie krajowe bez zniżek..." Nie ubezpieczałem AC nigdy żadnego swojego nowego samochodu czy motocykla a praktycznie tylko takie kupuje. Czy to znaczy że mnie na to nie stać czy stać mnie na utratę w rzadkim przypadku? Także ten argument nic nie znaczy akurat...
To ty musisz być naprawdę bogaty jak nie ubezp nigdy na AC nowego pojazdu...
musi też wszystko za gotówke kupować bo na kredyt czy w leasing OC/AC jest wymagane...

pozazdrościć :lol:



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: MarcinS »

Możesz kredyt wziąć osobno, bez zdefiniowanego celu. Wtedy nie masz wpisu banku w papierach i nie musisz miec AC.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Przemek
A1
Posty: 35
Rejestracja: 17 sty 2019, 09:30

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: Przemek »

Tak kupuje za gotówkę. Bogaty nie jestem jakoś szczególnie. Dużego GSa bym nie kupił między innymi dlatego że ewentualna utrata by mnie już zabolała. Wolę kupić o połowę tańszy motor. Do tego miałem już taki przekombinowany motocykl i straciłem radość z jazdy przez mnogość ustawień zawieszenia, map zapłonu. Lepiej się uczyć jednego i wiedziec czego się spodziewać. Taki aktywny tempomat - na co to komu? Nawet w samochodzie do tego z automatem, gdzie w moto i tak musisz biegi zmieniać, jest kompletnie niepotrzebny.
Mam równolegle Z900RS-motocykl do zabawy siedzi się jak na psie. Kompletnie spieprzony przez eko kagance (muszę w tym roku wszytkie eko systemy w ECU u kogos tam powyłączać bo widzę jaka różnica w zajebistosci jazdy 800de jest w porównaniu do Z) ale moto ma tylko kontrole trakcji.


Minsk->MG Griso 1100->BMW K1200S->Vstrom 650->KTM 450 EXC->KTM 1190->Vstrom 1000XT->Kawasaki Z900RS->Vstrom 800DE

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: delirium »

MarcinS pisze:
22 lut 2024, 15:18
Możesz kredyt wziąć osobno, bez zdefiniowanego celu. Wtedy nie masz wpisu banku w papierach i nie musisz miec AC.
zgadza sie, tyle że wtedy stawki juz zbójeckie. U dealeara Suzuki teraz bylo 0% i 0 prowizji z Santandera 8-)



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: BMW R1250 GS Adventure

Post autor: bojaco »

Ogólnie jazda motocyklem to luksus. Taka dla przyjemności. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy stanowi to jedyną możliwą formę transportu albo pracy, ale to znikome chyba pośród ogółu posiadaczy, sytuacje. Jak mówią czasami moi znajomi nie motocykliści, po co to komu, tylko hałas i spaliny. No i jeszcze to niebezpieczne.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”