WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

Postanowiłem utworzyć nowy wątek dotyczący sobotnich "atrakcji" Zlotu w Myczkowcach. Na start wrzucam 3 propozycje tras. Każda z nich ma ok 205 - 225 km i czas przejazdu to (wg google) 4:00 do 4:30 godziny. Doliczając jazdę w kolumnie, postoje, zwiedzani, jakiś posiłek po drodze wyjdzie cały dzień. ;)

Oczywiście są to tylko wstępne propozycje i mile widziane będą jakieś komentarze czy poprawki, szczególnie od osób które lepiej znają Bieszczady lub tych którzy znają jakieś inne ciekawe miejscówki warte odwiedzenia na trasie. Tak więc zapraszam do zapoznania się z tymi 3 propozycjami i ewentualnego skomentowania ;)

Trasa 1: Zmodyfikowana Wielka Pętla - do zobaczenia drewniane cerkwie i punkty widokowe

https://goo.gl/maps/SdK8TEHCHSV4KHxU9



Trasa 2: Zmodyfikowana "Mała Pętla" - bardziej "ekologiczna" - do zobaczenia m.in. Chmielowe Kaskady, Wodospad Szepit, Stanica Konia Huculskiego

https://goo.gl/maps/CArje6swm8HCjpVw8



Trasa 3: Przemyśl - śladem Twierdzy Przemyśl - do zobaczenia kilka fortów

https://goo.gl/maps/KMx8v2dcwwFSP9FN8


Kolejna kwestia to osoby chętne do poprowadzenia kolumny na trasach. Poszukiwani są chętni do tej roboty ;)

Oczywiście zawsze można też pojechać gdzieś solo lub w jakiejś swojej grupie, można nigdzie nie jechać i pospacerować po okolicy, można wybrać się do Uherec Mineralnych i wypożyczyć drezyny rowerowe i zrobić sobie półtoragodzinna wycieczkę po torach (więcej informacji --->> TUTAJ. Uwaga! wcześniej trzeba sprawdzić dostępność drezyn i zrobić ewentualnie rezerwację. wszystkie informacje na stronie drezyn).

No i jest jeszcze możliwość rewanżu za II Zlot na podjeździe do Bezmiechowej -->> post20817.html#p20817 :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Tags:

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: lukas76 »

Dla mnie trasa 1 albo 2, ale chyba na 2 pojadę, bo 1 Cisna Komańcza przepiękna ale już parę razy ja jechałem.Moze jedynkę Adam Rajder poprowadzi, zapytam go on zna bardzo dobrze te tereny


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: PiotrEm »

Jeżeli chodzi o drezyny w Uhercach, to kierunek Jankowce jest duużo bardziej atrakcyjny (pola, tunel), niż Stefkowa (wzdłuż drogi).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Ciok »

W związku z propozycją organizatora o komentarze i propozycje to napisze, że jego (@ gorghu) trasy są naprawdę świetne i przy następnej bytności w Bieszczadach na pewno skorzystam z propozycji.
Nie za bardzo mam czas (problemy zdrowotne) na zagłębianie się w opisy i analizy, co lepiej a co mniej atrakcyjne dlatego podpowiem swoje ubiegłoroczne trasy, a każdy wedle uznania skorzysta lub nie.
Mała uwaga: w jednej z tras jest Tarnawa Niżna . Jeżeli nie naprawili drogi, to bym znowu nie pojechał (max do Muczne, na wieżę widokową i żubry). Szkoda motocykla. Ale to podpowiedź, a nie "mus"
MotoTraska. Wielka Pętla Bieszczadzka - https://www.traseo.pl/trasa/mototraska- ... eszczadzka
MotoTraska. Mała Pętla Bieszczadzka - https://www.traseo.pl/trasa/mototraska- ... eszczadzka
MotoTraska. Zahoczewie do Myczkowianka, na browara - https://www.traseo.pl/trasa/mototraska- ... na-browara
MotoTraska. Zahoczewie do Górecko, KBP Karawanier - https://www.traseo.pl/trasa/mototraska- ... karawanier

W linkach są opisy tras, miejsc, zdjęcia i pliki gpx do nawigacji.
Bieszczady są piękne, ale Roztocze i Mazowsze też mają swój urok. ;)


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

Co do tych moich propozycji - trasy na szybko zaznaczane w google maps. Tam jak wiadomo jest ograniczona liczba punktów pośrednich więc google poprowadziło wg siebie w niektórych miejscach. Tak jak @lukas76 napisał w głównym wątku jedną trasę poprowadzi Adam i coś będzie ją modyfikował (bo ponoć google poprowadziło przez jakiś zakaz). I fajnie. Po to właśnie ten wątek zrobiłem żeby można było stworzyć jakieś trasy z których każdy będzie mógł coś wybrać i spokojnie pojechać. A może i jakieś GPXy się pojawią żeby każdy mógł sobie je wgrać w nawigację. :)

Szukamy kolejnych chętnych do poprowadzenia grup. Bo im więcej powstanie tym łatwiej się będzie jechać kolumnie. Nawet jakby 2 kolumny miały jechać tą samą trasą w odstępie kilku minut.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ja chętnie podejmę się roli blokującego skrzyżowań 😁.
A co do prowadzącego, to uważam, że grupę powinien prowadzić raider, który dobrze zna trasę, nie tylko z mapy, ale przynajmniej raz nią jechał. Inaczej wystarczy tylko navi z wgranym gpx'en.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

No ja tych tras nie przejechałem. A przynajmniej nie tak jak są zaznaczone bo te główne drogi to chyba jak każdy jechałem nie raz.

Swoją drogą tak sobie myślę. A może nie tworzyć grup i dużych kolumn tylko każdy jak będzie chciał. Jedni wolą solo jechac, inni w mniejszych grupach, a jeszcze inni tylko w znanym sobie towarzystwie. Może niech każdy sam zadecyduje jak mu pasuje i wyruszy w grupie jaka mu odpowiada. Wtedy można takie trasy GPX przygotować, każdy sobie zaciągnie i pojedzie jak mu będzie pasowało ;) tak teraz "głośno" tylko myślę. Wiadomo, że jazda w zlotowej kolumnie to jest coś (ale jakoś mi się przypomniała taka jazda w Bornem gdzie jednak nie wytrzymałem tego tempa ;) )


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

"Zlotowa kolumna", tak, to robi wrażenie, no ale taka zasada, że równamy do najsłabszego ogniwa w grupie i czasem trafi się mocno rekreacyjny kierownik 😁.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. W piątek prowadzący nie może za bardzo "poimprezować" żeby być w stanie w sobotę jednak tą grupę prowadzić. ;) A biorąc moje zlotowe doświadczenie to ja się chyba do tego nie nadaję (tzn do prowadzenia kolumny) :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: lukas76 »

gorghu pisze:
01 kwie 2022, 19:02
Jest jeszcze jeden ważny aspekt. W piątek prowadzący nie może za bardzo "poimprezować" żeby być w stanie w sobotę jednak tą grupę prowadzić. ;) A biorąc moje zlotowe doświadczenie to ja się chyba do tego nie nadaję (tzn do prowadzenia kolumny) :lol:
dlatego trzeba przyjechać w czwartek :)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

jest plan. ale firma musi dać jeszcze zgodę. Bo póki co nie wiedzą nawet o piątku ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

jacek.m
A2
Posty: 247
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: jacek.m »

Ja chętnie pomogę jako blokujący i zabezpieczenia kolumny i moja suzuki jest do tego przystosowana .



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@gorghu, ale jak przyjedziesz w czwartek, to będziesz 2 dni się alkoholizował, i będziesz musiał bardziej wytrzeźwieć 😁


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Iżu »

Postaram się przyjechać na zlot nowym motocyklem - Aprilla Touareg 660 - tak by każdy mógł sobie ją oglądnąć i przymierzyć się, to tak w ramach atrakcji :D


Iżu

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Ciok »

W temacie. Na Małą i Dużą Pentlę gpx są w tych linkach co podałem. Z tych pozostałych tras to warto sobie wybrać miejsca i je zobaczyć.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

@Ciok tylko Małą i Dużą Pętle zna już każdy i do tego nie trzeba GPX'ów ;) Oprócz tego nie są one dostosowane do naszego punktu startu i mety. Łatwiej więc stworzyć na nowo trasę i wyeksportować do GPX niż taki plik przerabiać. Oprócz tego na tym portalu trzeba być zalogowanym żeby móc ściągnąć plik.

Ja postaram się teraz na weekendzie zrobić takie GPX z tych przykładowych tras z pierwszego wątku i wrzucę je tu na forum. Każdy będzie mógł pobrać i ewentualnie zaproponować zmiany :)

Można też zrobić ogólną mapkę z ciekawymi punktami. Wtedy każdy wg swoich upodobań może sobie stworzyć trasę :)
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: gorghu »

OK. wrzucam GPXy z tymi trzema trasami. :)

Wszystkie trasy są tak na ok 4,5 do 5 godzin jazdy. Plus postoje, zwiedzanie, jedzenie i mamy cały dzień. Nie ma ustalonej godziny na powrót do Myczkowianki więc nie ma pośpiechu z jazdą. Biesiada jest dopiero wieczorem a obiadu żadnego u nich nie zamawiałem. W związku z tym trzeba coś zaplanować na trasie. Chyba że ktoś lubi się przygłodzić i zamówi sobie obiad w Myczkowiance po powrocie ;)

W GPX są te 3 trasy co w pierwszym poście tylko nieco zmodyfikowane bo nie miałem ograniczeń odnośnie punktów pośrednich (jak w przypadku google maps). Starałem się punkty pośrednie ponazywać w miejscach gdzie można zrobić postój i coś zobaczyć. Od razu też zastrzegam - ja tych tras nie przejechałem a punkty opieram na informacjach znalezionych w necie. ;)

Tu można zobaczyć podgląd tych tras bez ściągania plików:
Trasa 1 - https://www.gpsvisualizer.com/display/2 ... 1-map.html
Trasa 2 - https://www.gpsvisualizer.com/display/2 ... 1-map.html
Trasa 3 - https://www.gpsvisualizer.com/display/2 ... 1-map.html

A tu spakowany plik z GPX:
Załączniki
trasy-Zlot-Myczkowce-2022.zip
(97.1 KiB) Pobrany 48 razy
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@gorghu, dobra robota 👍


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4447
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: lukas76 »

Iżu pisze:
02 kwie 2022, 05:05
Postaram się przyjechać na zlot nowym motocyklem - Aprilla Touareg 660 - tak by każdy mógł sobie ją oglądnąć i przymierzyć się, to tak w ramach atrakcji :D
mam nadzieję że nie będziesz przeklinał kanapy :lol:


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: WIOSENNE SPOTKANIE V-Strom Club – MYCZKOWCE 2022 - sobotnie trasy / atrakcje

Post autor: Ciok »

gorghu pisze:
02 kwie 2022, 11:11
@Ciok tylko Małą i Dużą Pętle zna już każdy i do tego nie trzeba GPX'ów ;) Oprócz tego nie są one dostosowane do naszego punktu startu i mety. Łatwiej więc stworzyć na nowo trasę i wyeksportować do GPX niż taki plik przerabiać. Oprócz tego na tym portalu trzeba być zalogowanym żeby móc ściągnąć plik.

Ja postaram się teraz na weekendzie zrobić takie GPX z tych przykładowych tras z pierwszego wątku i wrzucę je tu na forum. Każdy będzie mógł pobrać i ewentualnie zaproponować zmiany :)

Można też zrobić ogólną mapkę z ciekawymi punktami. Wtedy każdy wg swoich upodobań może sobie stworzyć trasę :)
Sorki. Nie mam czasu się teraz tym zając. Wrzuciłem poglądowo, żeby jak ktoś chce, skorzystał. Gpx mogę wkleić, ale (masz rację) nie pokrywają się ze startem z Myczkowianki :?
Twoje są ekstra i na pewno skopiuje..Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”