Tankbag GIVI ST605B

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: Lord »

U mnie tez sprzedawca posredniczył w reklamacji byc może dlatego tez uznana.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: Rommel »

Givi ma obecnie tragiczna jakosc, niestety.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: DL_naked_bike »

PiotrEm pisze:
15 cze 2022, 14:03
Moja reklamacja została uznana przez givi, sprzedawca tylko pośredniczył. Używany równo rok. Czekam na paczkę, bo tego modelu EA123 juz nie robia, ściągają z zagranicy. A ponieważ bez tankbaga jak bez ręki, to tydzien temu kupiłem podobny EA144, najwyżej sprzedam.
może to kwestia importera... ale na pewno kwestia zaangażowania sprzedawcy i chęci pomocy przy przekazywaniu reklamacji (odpowiednie wyjaśnienie importerowi). Odnoszę wrażenie, że w moim przypadku brakowało woli jednego i drugiego... :( czy u Ciebie importerem również był Bikespace?


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: DL_naked_bike »

Rommel pisze:
15 cze 2022, 16:39
Givi ma obecnie tragiczna jakosc, niestety.
no tak, tylko kto jeśli nie givi? tak naprawdę z taką rozpiętością asortymentu zostaje tylko sw-motech. Produkty obu producentów są łatwo dostępne, przez co, często wybierane.
Faktem jest, że po obejrzeniu "krytycznym okiem" swojego asortymentu nie mogę się nie zgodzić z powyższą opinią. Jakieś to wszystko cienkie, jednorazowe i takie... chińskie się wydaje :( Ładnie wygląda, super praktyczne jednak przy bliższym poznaniu nieco traci na ogólnym odbiorze. Spodziewałem się czegoś więcej w tej cenie :cry:


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: PiotrEm »

DL_naked_bike pisze:
17 cze 2022, 12:29
PiotrEm pisze:
15 cze 2022, 14:03
Moja reklamacja została uznana przez givi, sprzedawca tylko pośredniczył. Używany równo rok. Czekam na paczkę, bo tego modelu EA123 juz nie robia, ściągają z zagranicy. A ponieważ bez tankbaga jak bez ręki, to tydzien temu kupiłem podobny EA144, najwyżej sprzedam.
może to kwestia importera... ale na pewno kwestia zaangażowania sprzedawcy i chęci pomocy przy przekazywaniu reklamacji (odpowiednie wyjaśnienie importerowi). Odnoszę wrażenie, że w moim przypadku brakowało woli jednego i drugiego... :( czy u Ciebie importerem również był Bikespace?
Nie wiem, ja kupowałem w salonie hondy (tj. MCS na Prymasa w W-awie).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: DL_naked_bike »

PiotrEm pisze:
17 cze 2022, 13:33
DL_naked_bike pisze:
17 cze 2022, 12:29
PiotrEm pisze:
15 cze 2022, 14:03
Moja reklamacja została uznana przez givi, sprzedawca tylko pośredniczył. Używany równo rok. Czekam na paczkę, bo tego modelu EA123 juz nie robia, ściągają z zagranicy. A ponieważ bez tankbaga jak bez ręki, to tydzien temu kupiłem podobny EA144, najwyżej sprzedam.
może to kwestia importera... ale na pewno kwestia zaangażowania sprzedawcy i chęci pomocy przy przekazywaniu reklamacji (odpowiednie wyjaśnienie importerowi). Odnoszę wrażenie, że w moim przypadku brakowało woli jednego i drugiego... :( czy u Ciebie importerem również był Bikespace?
Nie wiem, ja kupowałem w salonie hondy (tj. MCS na Prymasa w W-awie).
no właśnie - ważne jest u kogo kupujemy... opinia sprzedawcy i jego zaangażowanie w reklamacje mogą mieć duży wpływ na jej uwzględnienie.


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: karacz »

DL_naked_bike pisze:
17 cze 2022, 12:36
Rommel pisze:
15 cze 2022, 16:39
Givi ma obecnie tragiczna jakosc, niestety.
no tak, tylko kto jeśli nie givi? tak naprawdę z taką rozpiętością asortymentu zostaje tylko sw-motech. Produkty obu producentów są łatwo dostępne, przez co, często wybierane.
Faktem jest, że po obejrzeniu "krytycznym okiem" swojego asortymentu nie mogę się nie zgodzić z powyższą opinią. Jakieś to wszystko cienkie, jednorazowe i takie... chińskie się wydaje :( Ładnie wygląda, super praktyczne jednak przy bliższym poznaniu nieco traci na ogólnym odbiorze. Spodziewałem się czegoś więcej w tej cenie :cry:
Co zrobić inflacja swoje robi :) to nie tylko podnoszenie cen, ale również schodzenie z jakości i kontroli jakości



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1259
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: MrWaski »

Jak czytam ten wątek, to zaczyna mi się odechciewać tego tankbaga...
Już niby zamówiłem ST611, ale jest problem z dobraniem podkowy czy pierścienia. Zamówiłem w sklepie stacjonarnym, bo chcę pomacać przed zakupem (i sprawdzić zamki ;) ). Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: pyra »

Przecież zakup przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyn. Nawet do Moto możesz przymierzać 2 tygodnie.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1259
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: MrWaski »

No niby racja. Schody się zaczynają, gdy towar przyjdzie uszkodzony, niekompletny itd. itp.
W sklepie stacjonarnym gdzie kupuję, też mi ściągną co chcę na drugi, trzeci dzień i mogę porównać i kupić albo nie. Mam tam duże upusty. Zwroty też przyjmą. W tym stacjonarnym łatwiej mi zareklamować. Ostatnio kupiłem tam m.in. dwa kaski po 1800 za sztukę, które normalnie kosztują 2300.
Drobiazgi kupuję w necie. Grubsze zakupy wolę stacjonarnie, choć nie jest to u mnie regułą. ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: karacz »

@PiotrEm i jak to givi ea144 zastanawiam się nad tym modelem



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: pyra »

MrWaski pisze:
09 lip 2022, 21:48
No niby racja. Schody się zaczynają, gdy towar przyjdzie uszkodzony, niekompletny itd. itp.
W sklepie stacjonarnym gdzie kupuję, też mi ściągną co chcę na drugi, trzeci dzień i mogę porównać i kupić albo nie. Mam tam duże upusty. Zwroty też przyjmą. W tym stacjonarnym łatwiej mi zareklamować. Ostatnio kupiłem tam m.in. dwa kaski po 1800 za sztukę, które normalnie kosztują 2300.
Drobiazgi kupuję w necie. Grubsze zakupy wolę stacjonarnie, choć nie jest to u mnie regułą. ;)
Lubię pewien sklep internetowy z Krakowa( o podwójnej nazwie)
Choć nie jestem pewien czy mnie tam lubią🤣
Gwarancja zawsze rozpatrzona pozytywnie. Był temat na który nawet oni nie mieli wpływu, za to sprawdził się powiatowy rzecznik konsumentów😁


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: PiotrEm »

karacz pisze:
16 lip 2022, 14:06
@PiotrEm i jak to givi ea144 zastanawiam się nad tym modelem
No, taki sam, jak EA123. Design kwestią gustu. Gdzieś nawet zrobiłem zdjęcie, co ja w nim wożę - więcej bibelotów niż niezbędników. Najwięcej miejsca zajmuje tomtom (jak go zdejmę z motocykla) i futerał na okulary. Dla mnie pojemność 5 l jest wystarczająca do jazdy po kraju, nie bardzo wyobrażam sobie zabieranie dużego wypchanego tankbaga na zwiedzanie jakiegoś zamku czy jaskini :-)
Istotna sprawa: butelka wody mineralnej 0,5 l wchodzi na styk, lepiej wybierać te niższe, ale ja się zastanawiam nad jakimś koszykiem na bidon na gmola, mają ludzie takie i sobie chwalą, jak będzie mokro, syf na drodze, to i na butelce, ale też będzie raczej zimno i nie będzie się chciało tyle pić.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

fristajlo
A2
Posty: 137
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:46

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: fristajlo »


PiotrEm pisze: (...) ale ja się zastanawiam nad jakimś koszykiem na bidon na gmola, mają ludzie takie i sobie chwalą, jak będzie mokro, syf na drodze, to i na butelce, ale też będzie raczej zimno i nie będzie się chciało tyle pić.
Trochę offtop, ale przed wyjazdem na Nordkapp zainwestowałem w plecak z bukłakiem, jeden z najtańszych w Decathlon (chyba stówkę kosztował, bo koniec serii) z dwulitrowym wkładem i powiem wprost że to był jeden z lepszych zakupów ever. W upale 35 stopni (taki mnie trafił za kołem podbiegunowym Obrazek) błogosławiłem ten plecak... Można pić podczas jazdy nawet w pełnym kasku. Rewelacja.


Honda CM125 '93 -> Honda CB750 '95 -> Suzuki DL650XT '18

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: karacz »

PiotrEm pisze:
16 lip 2022, 14:42
karacz pisze:
16 lip 2022, 14:06
@PiotrEm i jak to givi ea144 zastanawiam się nad tym modelem
No, taki sam, jak EA123. Design kwestią gustu. Gdzieś nawet zrobiłem zdjęcie, co ja w nim wożę - więcej bibelotów niż niezbędników. Najwięcej miejsca zajmuje tomtom (jak go zdejmę z motocykla) i futerał na okulary. Dla mnie pojemność 5 l jest wystarczająca do jazdy po kraju, nie bardzo wyobrażam sobie zabieranie dużego wypchanego tankbaga na zwiedzanie jakiegoś zamku czy jaskini :-)
Istotna sprawa: butelka wody mineralnej 0,5 l wchodzi na styk, lepiej wybierać te niższe, ale ja się zastanawiam nad jakimś koszykiem na bidon na gmola, mają ludzie takie i sobie chwalą, jak będzie mokro, syf na drodze, to i na butelce, ale też będzie raczej zimno i nie będzie się chciało tyle pić.
Jakby się przypomniało gdzie to chętnie zobacze, bo planuję przed kilkudniowym wyjazdem zaopatrzyć się w coś małego na własnie jakąś małą wodę, kamerkę, dokumenty i takie tam.
fristajlo pisze:
16 lip 2022, 17:47
PiotrEm pisze: (...) ale ja się zastanawiam nad jakimś koszykiem na bidon na gmola, mają ludzie takie i sobie chwalą, jak będzie mokro, syf na drodze, to i na butelce, ale też będzie raczej zimno i nie będzie się chciało tyle pić.
Trochę offtop, ale przed wyjazdem na Nordkapp zainwestowałem w plecak z bukłakiem, jeden z najtańszych w Decathlon (chyba stówkę kosztował, bo koniec serii) z dwulitrowym wkładem i powiem wprost że to był jeden z lepszych zakupów ever. W upale 35 stopni (taki mnie trafił za kołem podbiegunowym Obrazek) błogosławiłem ten plecak... Można pić podczas jazdy nawet w pełnym kasku. Rewelacja.
dzisiaj właśnie je oglądałem, na pewno się sprawdzi, ale pytanie jak to myć po kilku wyjazdach nie będzie smrodku? szczególnie kiedy zostawimy trochę wody na koniec dnia?



Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: crimson »

To już chyba było, ale gość mocno poleca taki bukłak, twierdzi, ze nic nie śmierdzi:


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 423
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: erykszolc »

Nic nie śmierdzi. Używam takiego w zestawie z plecakiem do chodzenia po górach. Jeśli lejesz czystą wodę, bez jakichś izotoników, to z higieną nie ma żadnego problemu. Po prostu wylewasz to co zostaje, przepłukujesz i nalewasz na nowo.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: PiotrEm »

karacz pisze:
16 lip 2022, 20:18
Jakby się przypomniało gdzie to chętnie zobacze, bo planuję przed kilkudniowym wyjazdem zaopatrzyć się w coś małego na własnie jakąś małą wodę, kamerkę, dokumenty i takie tam.
Qrna, będzie mi tu do torebki zaglądał :lol:

Tak to wygląda w EA144, wszystko, co jest na drugim zdjęciu, wypełnia tankbaga, więc jak chcesz dorzucić kamerkę i jakiś ogromny powerbank, a nie jesteś okularnikiem, to powinno się zmieścić.
tankbag1.jpg
tankbag1.jpg (239.28 KiB) Przejrzano 1046 razy
tankbag2.jpg
tankbag2.jpg (187.67 KiB) Przejrzano 1046 razy
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: pyra »

Na marginesie, widzę że otwiera się szerzej niż Kappa.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tankbag GIVI ST605B

Post autor: karacz »

Ciekawy byłem czy ta woda się mieści czy po skosie trzeba :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”