Pilot do GoPro

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Pilot do GoPro

Post autor: skibol83 »

Witam
Kupiłem sobie GoPro 8 i rozglądam się za jakimś pilotem zdalnego sterowania do niego, oryginalne nowe kosztują ponad 400zl, używka ~200, ma ktoś jakąś wiedzę na temat jakiegoś zamiennika do 8-ki, która miała by możliwość współpracy z jakąś inna budżetową kamerką, GoPro mam ochotę zamontować na kasku a druga "biedniejsza" na moto. I żeby nie być okablowanym jak robocop 8-) i mieć swobodę momentu uruchamiania chciałbym coś co mi ułatwi operowanie dwoma kamerkami.
Jest w ogóle coś takiego :?: :roll: czy muszę mieć dwa piloty?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pilot do GoPro

Post autor: Tomek 69 »

Raczej 2 piloty, nawet gopro ma 2 JEDEN obsługuje tylko do wersji 8, a do gopro 9 i 10 już musi być inny. Tak przynajmniej piszą w necie.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 159
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Pilot do GoPro

Post autor: MarcinS »

Pilot do GoPro 8 nie ma sensu. Kamera musi mieć włączone wifi i być w trybie „czuwania” a wtedy czas pracy spada do 30 minut… tzw. szybki start nie działa z pilota.
Ocena: 5.88235%


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Rafal Odo
AM
Posty: 12
Rejestracja: 12 paź 2021, 10:27

Re: Pilot do GoPro

Post autor: Rafal Odo »

MarcinS pisze:
17 kwie 2022, 12:26
Pilot do GoPro 8 nie ma sensu. Kamera musi mieć włączone wifi i być w trybie „czuwania” a wtedy czas pracy spada do 30 minut… tzw. szybki start nie działa z pilota.
Troszeczkę się nie zgodzę, że nie ma sensu.
Posiadam GoPro 8 i pilota do niej ARMTE-01. Kamerę mam zamocowaną na owiewce, a pilot przy kierownicy. Pilotem włączam kamerę, robię zdjęcie/nagrywam filmik, pilotem wyłączam kamerę. Faktem jest że włączenie kamery pilotem trwa chwilę dłużej niż guzikiem na kamerze.
Na czym polega tryb czuwania w GoPro 8 i jak go włączyć ?



PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Pilot do GoPro

Post autor: PiW »

skibol83 pisze:Witam
Kupiłem sobie GoPro 8 i rozglądam się za jakimś pilotem zdalnego sterowania do niego, oryginalne nowe kosztują ponad 400zl, używka ~200, ma ktoś jakąś wiedzę na temat jakiegoś zamiennika do 8-ki, która miała by możliwość współpracy z jakąś inna budżetową kamerką, GoPro mam ochotę zamontować na kasku a druga "biedniejsza" na moto. I żeby nie być okablowanym jak robocop 8-) i mieć swobodę momentu uruchamiania chciałbym coś co mi ułatwi operowanie dwoma kamerkami.
Jest w ogóle coś takiego :?: :roll: czy muszę mieć dwa piloty?
Ja używam smartfona zamontowanego na kier, apka GoPro pozwala wl, wył, zrobić zdjęcie, film, zmienić ustawienia, wykasować ......ogólnie masz wszystko za free. Obsługuję to wbrekawicach Moto bez problemu.

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Pilot do GoPro

Post autor: skibol83 »

No nie wiem czy tak wygodnie jest w rękawicach... zależy od tel I rękawic, poza tym używam tel jako tel, odtwarzacz muzyki i yanosika jeszcze apka do kamerki to już zupełnie by trzeba było patrzeć w tel a nie na drogę, dlatego właśnie bym reflektował w pilota gdzieś blisko reki


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pilot do GoPro

Post autor: pbird »

Mam GoPro 8 ustawione tak, że naciśnięcie górnego przycisku włącza ją i uruchamia od razu nagrywanie i na odwtrót. Może pójść tą drogą bez dodatkowych gadżetów?
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
erykszolc
A
Posty: 423
Rejestracja: 05 cze 2020, 10:54
Lokalizacja: Stavanger
Kontakt:

Re: Pilot do GoPro

Post autor: erykszolc »

@skibol83 moim zdaniem pilot nie ma sensu. Nagrywam moje filmy na dwie kamery i nigdy nie poczułem potrzeby użycia pilota. Opcja Quick Capture wystarczy. Jak Ci się chce to zerknij sobie do mnie na kanał. Mam też odcinek o kamerach i mikrofonach:
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”