Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: DL_naked_bike »

Cześć!
w ślad za testem swojego kasku, butów i rękawic - dodaję opinię o kurtce REV’IT CONVEX oraz spodniach REV’IT DETROIT. Ciuchy mam nowe i będę co jakiś czas uzupełniał opinię z ich użytkowania wraz z nawiniętymi na koła kilometrami.

1. Kurtka skórzana REV’IT CONVEX
Szukałem skóry w której będę mógł jeździć w różnych warunkach tzn. od wiosny do jesieni, ale też takiej w której nie zgrzeję się latem. Po swoich doświadczeniach z kurtką tekstylną trójwarstwową doszedłem do wniosku że to nie moja bajka - denerwowało mnie wpinanie dodatkowych warstw, przeciwdeszczowa była przez 3 lata chyba założona ze dwa razy. Kurtka w dodatku była bardzo ciężka. Skóry lubiłem od zawsze. Polecona przez sprzedawcę REV’IT jest dobrze dopasowana, ma materiałowe i meshowe wstawki i to co zwróciło moją uwagę to z przodu jest krótka (polecam zwrócić na to uwagę bo jak skóra jest za długa i przymierzy się do moto, to kurtka podnosi się na udach, roluje i suwak potrafi wbijać się w brodę) natomiast plecy ma długie, co przy pozycji na baku nie odsłania naszych nerek.
kurtka przod.jpg
kurtka przod.jpg (924.57 KiB) Przejrzano 880 razy
kurtka tyl.jpg
kurtka tyl.jpg (1.19 MiB) Przejrzano 880 razy
kurtka wew..jpg
kurtka wew..jpg (1.28 MiB) Przejrzano 880 razy
Pierwsze kilometry w warunkach mieszanych trasa/miasto dały następujące spostrzeżenia:
- jest b.dobrze spasowana i wymusza prawidłową pozycję na moto;
- plecy są zakryte;
- skóra jest gruba ale nie jest ciężka, przynajmniej nie tak jak moja poprzednia tekstylna 4biker;
- łatwo wypinająca się i ciepła podpinka;
- wstawki materiałowe i mesh doprowadzają b.dużo powietrza co (mam nadzieję) docenię latem natomiast przy obecnych 10/12’C mocno daje się we znaki (jest po prostu chłodno);
- na deszcz i silny wiatr będę stosował przeciwdeszczówkę (wystarczające rozwiązanie);
- wygląd na 10 8-)
Pod kurtkę polecam stosować odzież termoakatywną, co sam robię i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony.

2. Spodnie jeansowe REV’IT DETROIT
Spodnie jak na jeansy w zakupie były drogie, ale to co mnie do nich przekonało to ich uniwersalność - praktycznie nie różniły się niczym od cywilnych. To prawdopodobnie za sprawą stosowanej Cordury dodatkowo wzmocnionej PWR|shield - w miejscach narażonych na uderzenia sprawia, że jeansy stanowią bardzo dobrą osłonę podczas niespodziewanego upadku. Spodnie nosi się jak jeans - w środku nie mają tak zwanej pieluchy/koca i wstawek z kevlaru. Protektory praktycznie są niewyczuwalne, a sam materiał jest mocno przewiewny - przy 10/12’C polecam stosować odzież termo, bo po prostu było mi w nich chłodno.
Krój - raczej biodrowe, na udach normalne, przy łydkach się zwężają ale nie przesadnie (co pozwala włożyć je do środka wysokich butów).


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: DL_naked_bike »

Do zestawu pod kurtkę nabyłem bluzy termoaktywne Rebelhorn Thermoactive dla motocyklistów (czerwona na chłodne dni, niebieska na lato). Obecnie śmigam w czerwonej i jest mi bardzo komfortowo. Przypominam że śmigam na neked i przejażdżki do 2 godz. przy temp.10/12'C nie powodują dyskomfortu. Zakładam tylko bluzę termoaktywną i kurtkę z podpinką - jestem bardzo zadowolony z tego połącznia.
termoakktywn.jpg
termoakktywn.jpg (606.75 KiB) Przejrzano 828 razy


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: DL_naked_bike »

Opinia po przejechaniu 1300 km:
1. Kurtka REV’IT CONVEX - wygodna, dobrze spasowana, wszystko dobrze przylega, ochraniacze na swoich miejscach - w połowie czerwca wypiąłem podpinkę i latam w termoaktywnej odzieży, kurtka dobrze wentyluje, tylko w pełnym słońcu na postoju czuć dyskomfort, wieczorami nieco chłodniej. Raz rozszedł się suwak od dołu :shock: ale faktem jest, że miałem upakowane kieszenie i domyślam się, że mogły najść na siebie dwa ząbki w trakcie zapinania - wolałbym jednak mieć większe zaufanie do tego elementu w razie "w" :? Puki co obserwuję... generalnie suwak wydaje się zwykły nie dostosowany jakoś specjalnie do tego typu odzieży - nie tego spodziewałem się po tym producencie :(
b) spodnie REV’IT DETROIT - bez uwag. Wygodne, przewiewne - w chłodne dni wymagają czegoś pod spód.


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: f_ranek »

Ja w swojej kurtce mam dwa suwaki - wewnętrzny (od podpinki), i zewnętrzny, i zawsze zapinam oba, bez względu na to, czy jadę w podpince, czy bez.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: DL_naked_bike »

f_ranek pisze:
25 lip 2022, 13:56
Ja w swojej kurtce mam dwa suwaki - wewnętrzny (od podpinki), i zewnętrzny, i zawsze zapinam oba, bez względu na to, czy jadę w podpince, czy bez.
W mojej kurtce tylko jeden suwak zewnętrzny występuje. Jak kupowałem to widziałem patenty z podwójnym suwakiem tzn. taka 2 cm wstawka meshowa z suwakiem który zapina się zamiast głównego i myślę że to najlepsze rozwiązanie dla lepszej wentylacji.
Suwak od mojej podpinki służy tylko do niej i nie da się go spiąć, niestety...


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

Awatar użytkownika
DL_naked_bike
A1
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2022, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kurtka REV’IT CONVEX oraz spodnie REV’IT DETROIT - test użytkownika

Post autor: DL_naked_bike »

Kurtka
Pierwszy sezon, przejechane: 3500 km
Opinia: kurtka dobrze dopasowana, mega uniwersalna, przewiewna, ciepła po założeniu podpinki w miesiącach wiosennych i jesiennych, niemniej kurtka bardziej na lato, jest suwak łączący ze spodniami. Niestety pojawiło się pierwsze przetarcie na suwaku.
kurtka 3500v.2.jpg
kurtka 3500v.2.jpg (294.9 KiB) Przejrzano 398 razy
Raz rozpiął się suwak na brzuchu :? , ale może zapinałem na szybko i naszły się na siebie dwa ząbki - sytuacja więcej się nie powtórzyła.
Podsumowując: kurtka uniwersalna, godna polecenia - chociaż martwi mnie przetarcie na suwaku (zdecydowanie za szybko), nieco za droga, no ale skóry tyle kosztują…

Spodnie
Pierwszy sezon, przejechane: 3500 km.
Krótko: najlepsze! żadnych zastrzeżeń. Super wygodne. Przewiewne latem. W chłodniejsze dni polecam termo pod spód. Uniwersalne do latania na co dzień. Jestem bardzo zadowolony :D


"naked jest dla prawdziwych facetów, którzy przyjmą wszystko na klatę" 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”