N com.

Robin4130
AM
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2016, 07:30

N com.

Post autor: Robin4130 »

Witam. Mam problem z naładowaniem intercomu. Po podłączeniu ładowarki tylko raz mrygnie i nie ładuje. Nie chce się załączyć. Nie był używany całą zimę. Kabel chyba dobry bo impuls daje. Miał ktoś taki sam problem?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: N com.

Post autor: PiotrEm »

A długo czekałeś, zanim uznałeś, że nie ładuje? Bo moja sena np. też długo się ładuje, podobnie plantronics explorer, takie urządzenia z reguły ładują się małym prądem, nie mam chwilowo przelotki USB, żeby podać ile tych mA płynie, ale raczej w okolicach 50-100 mA, niż 1A.
Objaw, który opisujesz, wskazuje, jakby interkom chciał się uruchomić po podłączeniu zasilania, ale jest za mało prądu, żeby dokończyć bootowanie podczas ładowania zupełnie pustej baterii. Potrzymaj go na zasilaniu z godzinę, jak się nie podniesie, to obstawiam lichy kabelek.
Do pomiaru prądu ładowania polecam USB Uni-T UT658, od razu pokaże, który kabel jest do niczego, a który dobry.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Robin4130
AM
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2016, 07:30

Re: N com.

Post autor: Robin4130 »

Ten kabelek jest oryginalny. Specjalnie wyprofilowany. Pewno masz rację że nie daje rady go pobudzić. Był podłączony całą noc i nie dał rady niestety. 😢



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: N com.

Post autor: Yarecki71 »

Ja, czy to miałem FREEDCONN T-COMa czy teraz Senę to podłączam w zimie,lub jak kto woli okresie dłuższego nie jeżdżenia , zestaw regularnie raz w miesiącu żeby pobudzić akumulatory,i jak do tej pory wszystko działa oki.



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

Hej odgrzeje kotleta
Mnie też dopadlo :(

Wymieniłem baterie i też nic. Normalnie mnie trafi...

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Pinki
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2022, 08:28
Lokalizacja: Chludowo

Re: N com.

Post autor: Pinki »

Cześć ja swojego N-Com użytkuję już 2 rok i jak na razie wszystko ok. Regularnie ściągam nowe oprogramowanie. Lądowanie przebiega bez problemu ( podczas ładowania dioda mruga ). Acha i cały czas korzystam z oryginalnej ładowarki i kabelka USB jaki był w komplecie.


PINKI
Dl650 V-Strom XT MY2022
Chludowo Wielkopolska

Awatar użytkownika
Pinki
A1
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2022, 08:28
Lokalizacja: Chludowo

Re: N com.

Post autor: Pinki »

Jeszcze mnie tak naszło, może się mylę ale spróbuj podpiąć mocniejszą ładowarkę, która być może pobudzi akumulator do życia. To tak samo jak z akumulatorami samochodowymi jak jest rozładowany na maxa to ładowarką procesorową go nie pobudzisz do ładowania - musi być tradycyjny prostownik. Tak mi się wydaje


PINKI
Dl650 V-Strom XT MY2022
Chludowo Wielkopolska

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

Dział 3 lata.
Po wymianie baterii mignie raz niebieskim potem niebieskim i czerwonym i zamiast świecić i ładować nic się nie dzieje.

Ładowany oryginalna ładowarka i kabelkiem.

Mam podejrzenie że się styki w złączu usb wyrobiły bo jak poruszam kablem to znowu załapuje.

Podepnę na noc na możniejszy ładowarkę i zobaczę, ale to w wersji rozbebeszonej.

Jak się nie uda to sic serwis i może się okazać że poszła płytka główna :(

I wtedy skoro po gwarancji może okazać się ze naprawa poprostu jest nieopłacalna :(

Zresztą ciekawe czy w PL jest to do ogarnięcia.

Oficjalnym dystrybutorem jest intercars....

Swoją drogą Nolan niezłe czesze kasę bo za interkom chcą tyle lub wiecej co za np. N87

Porażka

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka




Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 688
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: N com.

Post autor: raduch85 »

Możesz podjąć próbę naprawy u elektronika. Przelutuje ci gniazdo USB i będzie wszystko wiadomo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka



Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1554
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: N com.

Post autor: PiotrEm »

Możesz spróbować przeczyścić gniazdo i wtyczkę preparatem do styków. Ja odniosłem na tym polu sukces, jak mi w samochodzie (14-letni) moduł CEM rok temu nagle (i dość często) zaczął świrować, sypał błędami od czapy, włączał wycieraczki bez pytania i kilka razy nawet unieruchomił silnik. Po wyczyszczeniu problem znikł.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

Napiecie rzez usb przechodzi- sprawdzone miernikiem.
Wydaje się że nawet lecą jakieś komunikaty błędów z modułu ale na necie brak wyjaśnień.

Napisałem do Nolana i uwaga 1sze pytanie
A kto wymienił baterie bo to tylko autoryzowany serwis może robić ;)

Dodam tylko że w PL nie ma autoryzowanego serwisu bo Intercars zajmuje się tylko interkomami na gwarancji (podejrzewam że poprostu ślą je do IT do serwisu).


Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

No to padaka.
Kup poużywaj 3 lata a potem kosz bo nie ma części zapasowych...


Nasz dział serwisu wymienił wszystko poza płytką w centralce tj. słuchawki, kable, akumulator, klawiaturę i to nie przyniosło skutku. 


Do naprawy zestawu potrzebna jest płytka elektroniczna umieszczona wewnątrz obudowy z akumulatorem.


W odpowiedzi od producenta na pytanie o możliwość zamówienia płytki otrzymaliśmy odpowiedź w tłumaczeniu:


"Ta płytka jest przestarzała, nienaprawialna i niedostępna jako część zapasowa"



Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka




Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

Ktoś może ma moduł do N 1.4 na sprawdzenie czy serwis nie kłamie ;)


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: N com.

Post autor: rasik »

Tak tylko wspomnę że importer na Polskę czyli Intercars zaproponował mi 30% rabatu na nowy zestaw do mojego kasku wobec braku możliwości naprawy.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”