ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

Biorąc pod uwagę idiotyczne nowe przepisy drogowe i wysokość mandatów przymierzam sie do zakupu detektora radarów na wypadek niezauważenia ograniczenia szybkości, ale pytanie czy takie urządzenia wciąż są użyteczne do wykrywania nowoczesnych urzadzeń policyjnych dzisiaj.
Ktoś może używa w motocyklu?



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2121
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: JARON »

Może to i oklepane wyjście ,ale ten Yanosik spełnia swoje zadanie.
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4530
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: Centrino »

Z racji techniki radarowej, gdzie wysyłany jest sygnał lasera w ściśle określonym kierunku, przez bardzo krótki czas to wydaje mi się, że wykrywacze radaru nie spełnią już swojego zadania (ale może mi się zdaje).
Jedyne co to może przed fotoradarami ochronić ale to jak napisał @JARON, lepiej w tej kwestii sprawdzi się Yanosik (o ile nie podróżujecie razem z @Antyks, bo wówczas całą drogę będzie informacja o nieoznakowanym albo policjancie na hulajnodze).


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

cholera to teraz nawet z drona nas moga uwalić...
chyba że to takie straszenie bo nagrane przez policje




Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: gorghu »

Generalnie są urządzenia wyłapujące i fale radaru i laser. Tyle że jedno urządzenie odbierające wszystko będzie w *uj drogie. Te tanie urządzenia to będą zabawki które nie będą informować w porę o radarach (nawet tych stacjonarnych, które non stop emitują fale). Szkoda nawet na to kasy. Dopiero te od 1000 zł zaczynają coś pokazywać i ostrzegać. Ale to nie jest jeszcze to.
Trzeba mieć jeszcze na uwadze fakt, że w PL o ile zakup i posiadanie takiego urządzenia jest dozwolony i legalny to zabronione jest jego używanie. Już sam fakt posiadania w środku w aucie rozpakowanego urządzenia ale nie uruchomionego i nigdzie nie podłączonego może narobić nam problemów w przypadku kontroli.

Tu przykładowy artykuł sprzed kilku dni na temat mandatu za antyradar ;) - https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... ja-s8.html

Kolejna rzecz - gdzie byś to zamontował na motku? Musi być gdzieś na wierzchu żeby wyłapywać fale czy laser. Do tego sygnału dźwiękowego z niego na motku możesz nie słyszeć, a żeby widzieć jakąś diode czy wyświetlacz to musisz to mieć nad zegarami. A szybko tego nie schowasz przy nawet głupiej kontroli ;)

Tak więc, imho, takie urządzenia na motku to bezsensowny wydatek. Zostaje Yanosik, którego używanie jest póki co u nas legalne. Bo np w DE nie można używać w ogóle map na których zaznaczone są radary/ fotoradary (czyli nawet google maps z opcją pokazywania ostrzeżeń o radarach jest zakazane czy choćby TomTom który ma wgrane radary).

No, albo trzeba się pilnować i jeździć przepisowo :twisted: :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Quarius
A2
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: Quarius »

delirium pisze:
10 cze 2022, 15:38
cholera to teraz nawet z drona nas moga uwalić...
chyba że to takie straszenie bo nagrane przez policje

Jeżeli chodzi o polowanie z drona to rzeczywiście też potrafią tak robić. Jednakże tutaj łapią za rzeczy niezwiązane z prędkością i których nie trzeba 'mierzyć', takie jak na przykład wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

gorghu pisze:
10 cze 2022, 16:40
Trzeba mieć jeszcze na uwadze fakt, że w PL o ile zakup i posiadanie takiego urządzenia jest dozwolony i legalny to zabronione jest jego używanie. Już sam fakt posiadania w środku w aucie rozpakowanego urządzenia ale nie uruchomionego i nigdzie nie podłączonego może narobić nam problemów w przypadku kontroli.

no wiesz, jakby sie tak przejmować wszystkim czego nie wolno w tym kraju to by się żyć już nie dało...
a controla pojazdu wewnątrz bez nakazu lub widocznego podejrzenia przestępstwa jest zabroniona.



delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

może faktycznie ten yanosik z dodatkiem urzadzenia alert:




Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: andrus75 »

Patrzyłem na to jak się pojawiło. Niby nie głupie bo i łatwiejsze w obsłudze w rękawicach pewnie niż ekran ale trzeba się oklikać. Jak zgłosisz to jeszcze padnie dziesięć pytań, jaki samochód itp

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: gorghu »

@delirium ja ci się tam ne każe przejmować czy stosować. Rób co chcesz. Ja tylko piszę jaki stan prawny na dzień dzisiejszy i jakie są konsekwencje jego złamania. Jak chcesz to testuj i urządzenie i gadki do policjantów, że nie mają nakazu do kontroli ;) Tylko później nie lamentuj w necie jaki to jesteś pokrzywdzony a policja jest zła ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

gorghu pisze:
10 cze 2022, 19:28
@delirium ja ci się tam ne każe przejmować czy stosować. Rób co chcesz. Ja tylko piszę jaki stan prawny na dzień dzisiejszy i jakie są konsekwencje jego złamania. Jak chcesz to testuj i urządzenie i gadki do policjantów, że nie mają nakazu do kontroli ;) Tylko później nie lamentuj w necie jaki to jesteś pokrzywdzony a policja jest zła ;)
a co, może jest dobra? :lol:



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: andrus75 »

A co może jest zła? To zależy czy ty kradniesz rower, czy tobie kradną rower.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

andrus75 pisze:
10 cze 2022, 22:45
A co może jest zła? To zależy czy ty kradniesz rower, czy tobie kradną rower.
mylisz się, nie zależy - ukradziono mi w przeszłości ze 3 rowery i w żadnym przypadku policja ani mi nie pomogła ani sprawcy.


poza tym nie o tym tu rozmawiamy, nie forum prawne.



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: andrus75 »

Ani statystyczne. Ok. Tobie jest zbędna. Wróćmy do tematu

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

Jak wyłączyć Yanosika szybko bez wchodzenia do managera applikacji na androidzie?



delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

inna opcja to tkzw jammery ale strasznie drogie




Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2474
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: Smerfciamajda »

Wymyślasz dla samego wymyślania.

Yanosik, noga z gazu i tyle w temacie.

Policja ma lasery, drony, fotoradary po to, żeby łapać piratów i łamiących przepisy.

Jak ja mam się czuć bezpiecznie na motocyklu skoro wiem ze są typy z antyradarami?

Policja ma J€bać, karać i nie wyróżniać wszelkie pirackie manewry a za antyradary czy inne utrudnianie jeszcze bardziej.



Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: andrus75 »

Jeśli chodzi o uruchamianie i wyłączanie Yanosika to mam sparowany z interkomem i systemem głośnomówiącym w samochodzie po bluetooth. Włączona funkcja uruchamiany i wyłączany przy połączeniu. Sam się uruchamia i wyłącza w samochodzie i przy włączeniu i wyłączeniu interkomu

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: gorghu »

delirium pisze:
11 cze 2022, 00:04
Jak wyłączyć Yanosika szybko bez wchodzenia do managera applikacji na androidzie?
Jeśli masz go włączonego na mapie (w trybie nawigacji) to wciskasz chyba 2 razy systemowy klawisz cofnij. Najpierw cofnie cię do menu yanosika, a potem otworzy się opcja czy zamknąć czy ma działać w tle.

Jeśli masz go działającego w tle, czyli masz ikonkę na pulpicie (z powiadomieniami) to wystarczy "złapać" ją palcem i przeciągnąć na systemowy "X" zamykający aplikację.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

delirium
A+B+C
Posty: 1226
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: ktoś może polecić dobry radar detektor na motocykl?

Post autor: delirium »

gorghu pisze:
11 cze 2022, 10:34
delirium pisze:
11 cze 2022, 00:04
Jak wyłączyć Yanosika szybko bez wchodzenia do managera applikacji na androidzie?
Jeśli masz go włączonego na mapie (w trybie nawigacji) to wciskasz chyba 2 razy systemowy klawisz cofnij. Najpierw cofnie cię do menu yanosika, a potem otworzy się opcja czy zamknąć czy ma działać w tle.

Jeśli masz go działającego w tle, czyli masz ikonkę na pulpicie (z powiadomieniami) to wystarczy "złapać" ją palcem i przeciągnąć na systemowy "X" zamykający aplikację.
dzięki, faktycznie dwa razy cofnij załatwia sprawę. Inaczej to mi żre baterie i ostrzega mnie w domu przed policją :mrgreen:

W sumie działa ok poza spamowaniem. Włącza mi się automatycznie jak kask ubieram i w słuchawkach komunikaty mam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”