Cardo bold

LuckyPunch
AM
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:28

Cardo bold

Post autor: LuckyPunch »

Witam Panowie i Panie,
Czy ktoś ma podobne odczucia do mnie co do korzystania z cardo bold w rozmowie z kimś przez telefon? Testowałem z kilkoma różnymi osobami, na różnych telefonach, każdy mówi że słyszy mnie wyraźnie ale mega cicho, w aplikacji nie znalazłem żadnej opcji regulacji głośności mikrofonu, jest tylko jego czułość. Rozmowa cardo vs cardo jest git, z innymi interkomami nie miałem okazji testować.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Cardo bold

Post autor: skibol83 »

Jakiego kasku używasz i jak masz mikrofon ustawiony? Może poprostu mało dźwięku zbiera? Ja też mam ten interkom i przez telefon wszystko jest na +5, niektórzy to mi niewierzyli ze jadę na moto tak było czysto i wyraźnie slychac


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

LuckyPunch
AM
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:28

Re: Cardo bold

Post autor: LuckyPunch »

LS2 scope, mikrofon ustawiony 3 cm od ust więc zbiera lepiej niż śliniak u niemowlaka :) próbowałem na otwartej i zamkniętej szczęce w zamkniętym pomieszczeniu, więc nie miało co zagłuszać.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cardo bold

Post autor: PiotrEm »

W zeszłym tygodniu pojechaliśmy we trzech na kilka dni uzbrojeni w 2x Sena i 1x Cardo Slim. No i oprócz standardowego problemu z trzaskami jakby ktoś na garnkach bębnił jak na perkusji (bo Cardo było w mojej senie jako drugi telefon), to dość losowa była głośność cardo w obu senach. Okazało się, że mikrofon cardo jest przyklejony na stałe (bo kask integralny) i nie wiem, był zagrzybiony albo zawilgocony, bo gmeranie przy kablach nie pomogło, ale jak kolega go "oblizał" (no, dotknął językiem, jakby chciał go mocniej przykleić), to jego głośność w senach wracała do normalnego poziomu. I to było powtarzalne :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Cardo bold

Post autor: staszek_s »

Też miałem ten problem, nie wiem jaka jest reguła bo zdarzyło się rozmawiać normalnie i rozmówca się nie skarżył ale może sobie pogłośnił u siebie. Może to być problem w telefonie skoro z drugim intercomem jest ok. Generalnie ja jestem zawiedziony Boldem i drugi raz bym nie kupił. Jeździcie z włączona redukcja szumów? U mnie wtedy cardo obcina początek wypowiedzi co jest wkurzające, jeżdżę bez tego ale wtedy mocno wali trzaskami tak od 80-100 km/h, zależy jak wieje.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”