X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

@staszek_s - to jest w zasadzie najmniejsza linia oporu. Nie było wcale źle z ogarnięciem jedzenia na "dziewiątce" ale zwróć uwagę ile ludzi zrezygnowało. Jednak spora część osób chcente koszulki i organizacje na full


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

staszek_s pisze:
27 wrz 2022, 10:31
Ogólnie liczba uczestników lotów na różnych forach spada, z różnych względów, również finansowych. Mniej ludzi oznacza wyższe koszty na osobę i trudniej to spiąć. Ja bym proponował pójść w kierunku luźniejszych spotkań, organizator znajduje ośrodek z sensowną ceną za nocleg + śniadanie i miejscem na grilla, każdy przynosi na grilla co chce, otwiera swoje piwko i jest integracja. Rezerwacje i zaliczki wpłacamy samodzielnie w ośrodku ale to drugorzędna kwestia. Fajnie jakby była możliwość rozbicia namiotu, to zadowoli tych, co wolą bliżej natury i taniej.
Obiad w sobotę jemy po drodze i wieczorem starczy znowu ognisko/grill. Nie ma koszulek (chociaż to akurat można ogarnąć), orkiestr dętych, konkursów z nagrodami, to jest mniej istotne a podnosi koszty, ważniejsze jest spotkanie się i pogadanie przy piwku.
Stasiu Twoja propozycja jest chyba najbardziej sensowna, zadowoli wszystkich bo każdy sam będzie decydował czy jedzie, sam sobie zarezerwowuje spanie, żarcie i wódkę.
@crimson uświadomił mnie dzisiaj podczas rozmowy że organizacja zlotu to ciężka praca i największym problemem są decyzje ludzkie, dlatego ja się nie angażuję w taką organizację.
Proponuję by każdy z nas został organizatorem, czyli jeżdżąc gdzieś przy okazji zawsze można wpaść do danego ośrodka i spytać o wolne terminy na początek czerwca, podać na forum kontakt, ceny, zrobić zdjęcia pokoi.
Po akceptacji ogółu każdy sam sobie opłacił pokój czy pole namiotowe.
No i można będzie dołączyć w ostatniej chwili, bo sporo osób warunkuje swoje uczestnictwo dobrą pogodą co nie dziwi.
Zdecydowanie jestem za pomysłem @staszek_s
Proponuję ustalić już termin na 2-4 czerwca 2023
Ocena: 5.88235%


Iżu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

Mamy, trochę czasu do końca maja początku czerwca, może podzwonimy po ośrodkach, @waldeman zapytaj w ośrodku co byliśmy u Ciebie, @crimson moze zapytasz w Zawoi, @Oskar na Podlasiu, może się uda coś ogarnąć w starej formie, popytajcie w ośrodkach co już było, dajcie znać jak to wygląda. Co do koszulek ja jestem za, to super pamiątka


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

Iżu pisze:
27 wrz 2022, 11:44

@crimson uświadomił mnie dzisiaj podczas rozmowy że organizacja zlotu to ciężka praca i największym problemem są decyzje ludzkie, dlatego ja się nie angażuję w taką organizację.
Ty, czekaj bo nie łapie już totalnie.
Założyłeś temat z jakimis tam zalozeniami a teraz się wycofujesz tylnymi drzwiami??
W jakim celu go założyłeś?? Aby utrudnić zadanie przyszłemu organizatorowi czy jak??
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:
27 wrz 2022, 12:59
Ty, czekaj bo nie łapie już totalnie.
Założyłeś temat z jakimis tam zalozeniami a teraz się wycofujesz tylnymi drzwiami??
W jakim celu go założyłeś?? Aby utrudnić zadanie przyszłemu organizatorowi czy jak??
Pytałeś mnie czy się podejmuję organizacji zlotu więc Ci odpowiadam że nie, przynajmniej nie w tradycyjnej formie a temat założyłem by się ludzie wypowiedzieli jakiego chcą zlotu i czy w ogóle go chcą, oraz kiedy i w jakich pieniądzach.
Czytając Wasze wypowiedzi i po konsultacji z @crimson stwierdzam że nie zadowolę wszystkich, bo jak widać każdy ma jakieś inne oczekiwania.
Dlatego @Centrino uważam że pomysł @staszek_s jest najlepszy, z resztą sam taki "zlot" ostatnio stworzyłeś więc wiesz że to dobry pomysł, kto chce przyjedzie na trzy dni, kto chce na dwa a jak ktoś się wycofa w ostatniej chwili to sam będzie się zajmował zwrotem swojej zaliczki 8-)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 13:15 przez Iżu, łącznie zmieniany 2 razy.


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

Nie stworzyłem zlotu tylko ze zlotu zrobiło się spotkanie, z 60 osób zostało może 20. Dalej jesteś pewny, że to najlepszy sposób??
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:
27 wrz 2022, 13:12
Nie stworzyłem zlotu tylko ze zlotu zrobiło się spotkanie, z 60 osób zostało może 20. Dalej jesteś pewny, że to najlepszy sposób??
Tak, sam miałem do Was przyjechać na jeden dzień czyli sobotę, ale z powodu kiepskiej pogody odpuściłem.
Taka forma wydaje się optymalna w obecnych czasach szalejącej inflacji.
Będę jutro prawdopodobnie w Szczyrku na moto, więc się rozpytam po ośrodkach w terminie 2-4 czerwca 2023.


Iżu

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: gorghu »

Jakoś czułem że tak się to skończy ;)
Iżu pisze:
27 wrz 2022, 13:11

... a temat założyłem by się ludzie wypowiedzieli jakiego chcą zlotu i czy w ogóle go chcą, oraz kiedy i w jakich pieniądzach. (...)
- Ludzie chcą zlotów, spotkań, itp. i nie trzeba było do tego zadawać żadnych pytań. ;)

- Kiedy? To pojęcie względne bo jednemu będzie odpowiadał maj, innemu czerwiec, a trzeciemu ani maj ani czerwiec. Nigdy nie znajdziesz takiego terminu w całym roku żeby spasował wszystkim.
Najpierw szukasz ośrodków. Im więcej tym lepiej. Potem obdzwaniasz, objeżdżasz i pytasz o terminy i warunki. Z 80% od razu ci odpadnie. Z tych pozostałych ustalasz warunki, koszty, itp. I wybierasz ten "najlepszy". Wstępnie go rezerwujesz. Dopiero wtedy wrzucasz temat na forum z lokalizacją, terminem, wstępnymi kosztami (które i tak jeszcze wzrosną) i czekasz na odzew. A nie najpierw tworzysz listę osób, wymyślasz termin i niech się ośrodek dostosowuje do ciebie. ;)

- co do kosztów. One rosną. A obecnie to w mega tempie. Chcemy aby nasz zloty były jak najtańsze. I tak staramy się je robić. Ale nie należy oczekiwać 3-dniowego SPA w pięciogwiazdkowym Hiltonie z all inclusive za 350 zł od osoby. I jeszcze jakby gadżety zlotowe były w to wliczone. Sorry ale tak się nie da. Wszystko kosztuje. Najwięcej nocleg i wyżerka. Potem gadżety. A do tego mogą dojść jeszcze inne nieprzewidziane koszty, które trzeba jakoś wziąć pod uwagę. I tak sumując to wszystko do kupy robi się pewna sumka, która jednemu będzie odpowiadać a innemu nie. Można zejść z ceny nie robiąc gadżetów, ale ludzie jednak chcą tą pamiątkę ze zlotu. Więc gdy tego nie ma pozostaje mały niesmak.
A nasze zloty i tak są budżetowe. bo jak się ma takie 450 zł od osoby za 3 dni do 1700 zł od osoby za 4 dni? (lokalizacja ta sama ale inna, większa organizacja zlotu). I lista na ten drugi, droższy, jest tak samo zamknięta jak na ten tańszy (czyt. dokładnie tyle samo osób) ;) Nie mówię tu o tym że nasze też mają tyle kosztować tylko wskazuję rozbieżności cenowe.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Pawian »

Moim zdaniem zorganizowane zloty mają swój urok.
Luźne spotkania również, ale te można organizować w dowolnym gronie.
Na X zlot forumowy miło byłoby się spotkać w zorganizowanej formie. Jak pisali poprzednicy nie musi być z wielką pompą, wystarczą ludzie, wygodne łóżko, kiełbasa ( i kaszanka :D) wieczorem. Drogi w koło jakieś będą, więc żądni jazdy pojeżdżą.

Jeśli nikt nie podejmie się organizacji to chętni i tak spotkają się w luźniejszej formie.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 234
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: waldeman »

A mi się wydaje że chcecie zmiksować dwa zupełnie odmienne typy spotkań . Zlot i Spot , oba bardzo lubię , ale nie widzę mozliwości ich zmixowania . Słabo to widzę z następujących powodów . Nikt nie pójdzie na zablokowonie jakiejkolwiek ilości miejsc noclegowych , bez żadnej pewności ile tych osób będzie , gdzie bedą spały i czy będą korzystały z wyżywienia . Wyobrażacie sobie taką rozmowę ? - witam , chciałbym zarezerwować 20 lub 120 miejsc w waszym osrodku w dniach 2-4 . 06 . Nie wiem tylko ile osób będzie mieszkało w pokojach a ile w namiotach , no i nie wiem ile osób zechce korzystać z wyżywienia . Odpowiedź może być tylko jedna - Spier.... Co innego Zlot . Tutaj deklarujemy minimalną ilość osób w określonym terminie . To są realne pieniądze do zarobienia dla właściciela i tu można już negocjować .
Co innego wyjazd na spot . Tylko wtedy każdy sobie rzepkę skrobie . Ktoś znajduje miejsce , rzuca hasło i info o kosztach . Kto chce , ten wpłaca zaliczkę i przyjeżdża . Ale to zwykle jest 20 - 30 osób , nawet z tak wielkiej społeczności jak fora V Stroma .
A z takich istotnych informacji , to już coraz trudniej o wolne pokoje w tym terminie . Dwa dni temu Ciecierek ze starego forum prosił mnie o polecenie jakiegoś miejsca na zlot . Tak właśnie dla 100- 150 osób , na maj / czerwiec . Znalazłem im dwie miejcówki . Pierwsza ma ceny na dziś to 170 zł za pobyt + śniadanie + obiadokolacja / doba . Przyszły rok to będzie raczej 200 zł ( tak mówi właściciel ) Pokoje mają po remoncie , jest miejsce na ognisko i grill. Mówimy o tym miejscu https://g.page/markus-pensjonat-nad-potokiem?share . Druga miejscówka to znany dla Centrino https://goo.gl/maps/Z7iQsbV8nnNc4QiV7 , tu ceny są jeszcze niższe , ale i standard niższy. To była druga miejscówka do wyboru zamiast Zapusty . Za tydzień mam tam spot na 20 osób , więc sprawdzę jakie są warunki na żywo . Nie traktujcie tego wpisu jako deklaracji organizacji zlotu , podaję tylko miejscówki pod rozwagę . Sam chętnie zobaczę co jeszcze proponujcie ? Jednak trzeba się śpieszyć .
Ocena: 11.76471%


Mniejszość Niemiecka 3

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: gorghu »

Dokładnie jak @waldeman pisze. Czasu niby się wydaje że jest dużo ale w większości ośrodki mają już rezerwacje porobione. Ja w tamtym roku zacząłem szukać miejsca w połowie października. I było z tym kiepsko. Bo albo terminów już nie było, albo kasę sobie niezłą wołali, albo ośrodek częściowo zajęty i dla nas mogła by być część tylko dostępna (co dla nas a tym bardziej innych gości było by mocno uciążliwe). Tak więc trzeba się śpieszyć z podjęciem decyzji.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

@waldeman ten Lubuszanin wygląda całkiem, całkiem


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: KroQ »

Oj. Na X to trzeba by było się pojawić ;). Zobaczymy jak będzie, bo kilka kwestii będzie do ogarnięcia.


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 16

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prebenny »

Ja tydzień po zlocie wiosennym pytałem o termin w WLKP to dostałem ładną informację, że koniec października albo listopad :)


null

Awatar użytkownika
RafalK
A1
Posty: 27
Rejestracja: 08 lis 2019, 00:17

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: RafalK »

Cześć Koledzy, Koleżanki
1) Dwa zloty to dobry pomysł, głosuję za końcem maja i połową lub koncem września.
2) 300-500 jest OK ale zgadzam sie w przedmówcami że ceny noclegów/żywności poszły w góre i jak oczekujemy przyzwoitego poziomu za 2 doby z śniadanie + kolacja to raczej 500-600 zł, szczególnie po tym sezonie grzewczym
3) Te same miejsca: to zależy od regionu na Dolnym Śląsku będąc w tym samym miejscu można zrobić kolejne 2-3 inne trasy, kolejny raz tak, 3ci raczej nie
4) Szczyrk jest OK, genralnie górskie okolice, Dolny Śląsk też 😊
5) Namiot odpada, wyleżałem sie w namiocie jako młody chłopak teraz na stare lata liczy sie komfort, hotel/ośrodek/pensjonat ** lub *** jest OK, ale zdecydowanie z pokojami max 2-3 osobowymi. Kolegom którzy gloryfikują namioty jako super opcje chciałbym przypomnieć że na Zlocie w Rozłogach pod Białymstokiem w połowie maja w nocy było ok. 8 C a w pokojach chodziło normalnie ogrzewanie.
6) Hotel i zorganizowane jedzenie to podstawa. Zgadzam sie z Waldemanem co do rezerwacji obiektu.Własne żywienie na śniadaniu czy przy ognisku to średni pomysł, bedzie z tego więcej problemu niż pożytku. Wszystkie dodatki takie jak koszulki, nakleji itp można sobie odpuścić, choć akurat koszulka jest najmniejszym składnikiem całego kosztu
7) Do formuły Zlotu dodałbym, „przerywnik” wieczorny:
a. 1-2 os z może z pomocą rzutnika opowiedzą o ciekawym wypadzie lub trasach w polsce, za granicą
b. 1-2 os. o dodatkach lub modyfikacjach motocykla które sie sprawdziły w turystyce
c. Każda osoba max 15 min. w sumie 1 h – 1 h 15 min
d. Co Zlot to inna osoba i będzie atrakcyjnie, bo coś innego, nowego
8) Mam wrażenie że im Zlot bedzie mniej formalny tym niższa frekwencja, aż zatrzyma sie na 10-15 osobach


Rafał
Ogar 205>Skuter Simson SR50>MZ ETZ 250<dłuuuuuga przerwa>Suzuki DL650 (2017)

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Ciok »

Podoba mi się kierunek, w którym idzie ta dyskusja. Obrazek
10- zlot, ale to spotkanie będzie, ma być tanio, ale do 1000 pln-nów to da radę, organizator który zmobilizował się do podania terminu. itd
Są dwa fora i kilka (ja chyba w czterech jestem) grup fb z V-stromem w tytule, więc oferta jest w kuj bogata. Bogaci jadą do Wisły i Szczyrku, mniej do Serpelic a inni na jakieś zloty namiotowe.
I po kłopocie :lol:
Ja tam co roku jeżdżę na jeden zlot nie sztormiakowy, tam się wszystko udaje pogodzić i jest zajebiście. Może warto poczytać jak inni sobie radzą z organizacją zlotów?
Prawie każdy z wyżej piszących myśli o większości zlotowiczów, ale parę osób organizuje zlot "pod siebie", a to wychodzi, że jest do czapy, żeby nie napisać gdzie indziej. ;)


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Oskar »

Dzień dobry Wielce szanownemu gronu miłosników motocykli wszelkiej masci i ruznej marki na forum V stroma .
Dzwoniłem do pensjnatu Rozłogi tam gdzie był zlot wiosenny jakis czas temu no wtedy co jednego dnia nas zmoczyło .
i tak .
spanie zdrożało o 10 zł od persona
Koryto o 15 % od persona śniadanie prawie w tej samej cenie . może o 5%
Ceny Antyks ustalał to wie co i jak ale chyba jest to gdzies zapisane ..
wiec unas na podlasiu inflacja jest do przyjecia jakby ktos cos mozna jeszcze raz na wioche do wiesniaka oskara sie wybrac i zobaczyc jak sie zyje jako najnizsza klasa społeczna w lesie kto był ten pamieta . Bimbru wystarczy wszystkim. spokojna głowa
mozna na Litwe sie wybrac lub przy GRANICY STALOWEJ POSMIGAC uchodziców pomóc ST gr SCHFYTAC lub jednego przewiesc na zachod to i sie koszty zwruca z nawiozka .
Atrakcji niezabraknie .
Ocena: 41.17647%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

Jestem jak najbardziej za Rozłogami, tam było godnie, i ceny jak słyszę nie straszą. Kufa 100% niektórzy dowalili.
Ocena: 17.64706%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: crimson »

Oskar pisze:
28 wrz 2022, 11:30
mozna jeszcze raz na wioche do wiesniaka oskara sie wybrac i zobaczyc jak sie zyje jako najnizsza klasa społeczna w lesie kto był ten pamieta . Bimbru wystarczy wszystkim. spokojna głowa
Mi się bardzo podobało :) - chętnie powtórzę


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

To co, rozłogi?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”