X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

Forumowicze - w tym wątku piszemy nasze propozycje i przemyślenia dotyczące kolejnego zlotu czyli:

* Robimy jeden zlot w roku 2023 czy dalej dwa - wiosenny i jesienny ?
* Jaki termin wiosennego bądź letniego zlotu by pasował większości (który miesiąc) ?
* Do jakiej kwoty za osobę jesteście w stanie ponieść koszt trzydniowego zlotu (dwa noclegi, kolacja w piątek, śniadanie w sobotę, obiado-kolacja
w sobotę, śniadanie w niedzielę, ognisko - piątek i sobota, koszulki, gadżety zlotowe) ?
* Czy rozważamy miejsca w których już zlot się odbył ?
* Czy miejscówka taka jak Szczyrk by Was zadowoliła ?
* Inne propozycje ?
* Czy są osoby chętne do pomocy przy organizacji zlotu ?
* Po ustaleniu jakiegoś terminu trzeba by wstępnie zadeklarować się - ile osób jest chętnych przyjechać na takie spotkanie ?
* Można też zrobić coś takiego po taniości czyli - wynająć pole namiotowe i resztę ogarnąć we własnym zakresie (spanie, żarcie, picie, ognisko) ?

Dzięki za wszelkie uwagi i prośba o życzliwą dyskusję 8-) Piona
Borne Sulinowo.JPG
Borne Sulinowo.JPG (168.24 KiB) Przejrzano 1494 razy
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

- jeden zlot?? no co Ty??
- dla mnie czerwiec, maj to są jeszcze komunie
- co do kwoty się nie wypowiadam
- z doświadczenia wiem, że te same miejsca są fajne jeden, góra dwa razy, później się nudzą
- Szczyrk - tak, dawno tam nie byłem :)
- Polska
- pewnie się znajdą, albo i nie.
- od doopy strony, najpierw się znajduje ośrodek i dostosowuje do wolnych terminów. Deklaracja osób też jest z doopy bo później ma się to nijak do faktów
- na namiot to ja już za stary i za wygodny jestem, pewnie sporo osób też.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: crimson »

Dotąd obyło się bez tego typu dywagacji, zgłaszał się organizator i ogarniał temat. Taka dyskusja, to w mojej opinii, tylko bicie piany, bez konkretów.
Co z tego, że większość np. powie, że może być tam gdzie już było? To nic nie daje moim zdaniem, oczywiście nie musicie się z nim zgadzać :) Jednak wiele rzeczy zdarzało mi się organizować, z gadania mało wynikało :)
Ocena: 23.52941%


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

Dla mnie miejsce to drugorzędna sprawa, ważne żeby sie spotkać. Jedzenie tez nie musi być wypasne, kielbasa z ogniska, mięso, jakaś salatka wystarczy, weselnego jedzenia nie potrzebuje. Śniadanie tak samo, zjem jajecznicę pocisne kromką z masłem i jest ok. Wolę żeby impreza była tania, najlepiej ok 350 zł absolutna granica to 450. Dużo ludzi nie przyzna tego otwarcie ale frekwencja sie zmniejszyla jak złoty zdrożały. 280 a 450 to różnica jak dodamy do tego inne koszta i pomnożymy np. razy dwa. Te same ośrodki, oczywiście że tak bo dajmy nanto Dolny Śląsk i osrodek co Waldeman organizowal tam jest jeszcze tyle do zobaczenia, albobten osrodek na Podlasiu, spoko chętnie tam bym jeszcze pojechał
Ocena: 17.64706%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

crimson pisze:
26 wrz 2022, 21:57
Dotąd obyło się bez tego typu dywagacji, zgłaszał się organizator i ogarniał temat. Taka dyskusja, to w mojej opinii, tylko bicie piany, bez konkretów.
Co z tego, że większość np. powie, że może być tam gdzie już było? To nic nie daje moim zdaniem, oczywiście nie musicie się z nim zgadzać :) Jednak wiele rzeczy zdarzało mi się organizować, z gadania mało wynikało :)
Taka dyskusja to pomysł na ożywienie tematu X zlotu a nie bicie piany, ludzi należy słuchać a nie narzucać im swoich terminów, miejsc czy ośrodków.
Dobrze mniej więcej wiedzieć w jakich miesiącach nie szukać terminu i na ile osób szukać ośrodka oraz za ile, przynajmniej ja bym tak zaczął.
Wiem @crimson że już organizowałeś zlot więc masz na to inne spojrzenie, a skoro jesteś w tym taki dobry to może znowu coś ruszysz ? Szczyrk czeka :D


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

lukas76 pisze:
26 wrz 2022, 22:01
Dla mnie miejsce to drugorzędna sprawa, ważne żeby sie spotkać. Jedzenie tez nie musi być wypasne, kielbasa z ogniska, mięso, jakaś salatka wystarczy, weselnego jedzenia nie potrzebuje. Śniadanie tak samo, zjem jajecznicę pocisne kromką z masłem i jest ok. Wolę żeby impreza była tania, najlepiej ok 350 zł absolutna granica to 450. Dużo ludzi nie przyzna tego otwarcie ale frekwencja sie zmniejszyla jak złoty zdrożały. 280 a 450 to różnica jak dodamy do tego inne koszta i pomnożymy np. razy dwa. Te same ośrodki, oczywiście że tak bo dajmy nanto Dolny Śląsk i osrodek co Waldeman organizowal tam jest jeszcze tyle do zobaczenia, albobten osrodek na Podlasiu, spoko chętnie tam bym jeszcze pojechał
To jest konkretna odpowiedź a nie tylko negowanie pomysłu na dyskusję, dzięki @lukas76 8-)
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:
26 wrz 2022, 21:43
- jeden zlot?? no co Ty??
- dla mnie czerwiec, maj to są jeszcze komunie
- co do kwoty się nie wypowiadam
- z doświadczenia wiem, że te same miejsca są fajne jeden, góra dwa razy, później się nudzą
- Szczyrk - tak, dawno tam nie byłem :)
- Polska
- pewnie się znajdą, albo i nie.
- od doopy strony, najpierw się znajduje ośrodek i dostosowuje do wolnych terminów. Deklaracja osób też jest z doopy bo później ma się to nijak do faktów
- na namiot to ja już za stary i za wygodny jestem, pewnie sporo osób też.
@Centrino dzięki za głos w dyskusji, czyli pozostaje czerwiec tyle że już wtedy niektórzy będą chcieli pojechać gdzieś w Europę korzystając z długich fajnych dni, a im bliżej wakacji tym trudniej znaleźć wolne miejsca dla tylu ludzi.. no właśnie dla ilu ? :?


Iżu

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

A tak serio, @Iżu czy masz zamiar zostać organizatorem X zlotu ??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prebenny »

lukas76 pisze:
26 wrz 2022, 22:01
Dużo ludzi nie przyzna tego otwarcie ale frekwencja sie zmniejszyla jak złoty zdrożały. 280 a 450 to różnica jak dodamy do tego inne koszta i pomnożymy np. razy dwa. Te same ośrodki, oczywiście że tak bo dajmy nanto Dolny Śląsk i osrodek co Waldeman organizowal tam jest jeszcze tyle do zobaczenia, albobten osrodek na Podlasiu, spoko chętnie tam bym jeszcze pojechał
Problem Lukas jest jeden - inflacja dotyka nie tylko nas ale ośrodki też (a nawet bardziej, bo oni nie mają zamrożonych cen prądu itp).
I tak ośrodek, w którym 2 lata temu była cena za cały zlot 300 zł teraz sobie liczy 450. Niestety tutaj jest problem :/

Z drugiej strony też Grzechowi się udało ogarnąć Myczkowiankę w miarę sensownej cenie, warunki były powiedzmy średnie (nie były złe, luksusów nie było ale jak dla mnie na zlot OK - było łóżko, można się było wyspać więc) ale i tak potem były dodawane opinie, że w namiocie ktoś miał lepsze warunki.
To jest niestety takie balansowanie po cienkiej linii gdzie są koszta i $$ a 'warunki' w ośrodku.


null

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: lukas76 »

prebenny pisze:
26 wrz 2022, 22:37
lukas76 pisze:
26 wrz 2022, 22:01
Dużo ludzi nie przyzna tego otwarcie ale frekwencja sie zmniejszyla jak złoty zdrożały. 280 a 450 to różnica jak dodamy do tego inne koszta i pomnożymy np. razy dwa. Te same ośrodki, oczywiście że tak bo dajmy nanto Dolny Śląsk i osrodek co Waldeman organizowal tam jest jeszcze tyle do zobaczenia, albobten osrodek na Podlasiu, spoko chętnie tam bym jeszcze pojechał
Problem Lukas jest jeden - inflacja dotyka nie tylko nas ale ośrodki też (a nawet bardziej, bo oni nie mają zamrożonych cen prądu itp).
I tak ośrodek, w którym 2 lata temu była cena za cały zlot 300 zł teraz sobie liczy 450. Niestety tutaj jest problem :/

Z drugiej strony też Grzechowi się udało ogarnąć Myczkowiankę w miarę sensownej cenie, warunki były powiedzmy średnie (nie były złe, luksusów nie było ale jak dla mnie na zlot OK - było łóżko, można się było wyspać więc) ale i tak potem były dodawane opinie, że w namiocie ktoś miał lepsze warunki.
To jest niestety takie balansowanie po cienkiej linii gdzie są koszta i $$ a 'warunki' w ośrodku.
Myczkowianka była ok, ale nie dla Par, spanie na kupie to tak średnio. Inflacja inflacją ale.... podwyżki 100% to przesada, tyle podobno impreza teraz by kosztowała w Myczkowiance ok 600 od łba. Czyli co inflacja jest 50% na rok? Naprawdę energia to są główne koszta ośrodków? No to ciekawie będzie w przyszłym roku, bo niektórym prąd, gaz skoczy 800%, czyli co impreza w ośrodku 5 tyś? :lol: Już widzę tą listę chętnych...
Cienka czerwona, jak przegną za bardzo to zwiną interes, tym bardziej że duzo ludzi juuz zaczyna robić bokami
Ocena: 11.76471%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prebenny »

No i niestety tak jest... Ośrodki podnoszą ceny, bo jakoś muszą się utrzymać, a ludzi stać na coraz mniej więc rezygnują...
Cytując klasyka 'taki mamy klimat' (albo ekonomicznie - taką mamy inflację).


null

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: JARON »

Ja z Agą,każdy zlot traktujemy jako wypad priorytetowy i musiało by się coś ważnego w rodzinie wysypać,żebyśmy nie przyjechali,nawet autem.
Jeśli chodzi o kasę to myślę,że dla równego rachunku,budżet moglibyśmy ustalić na max 500zł.Ale to musiał by być jakiś wypas na obecną chwilę,bo co będzie w przyszłym roku i jakie ceny będą obowiązywać,to nikt nie wie.
Oczywiście wolałbym tańszy wypad,bo luksusów nigdy nie oczekujemy.
Ale namiot to już nie moja liga ;-) wolałbym w aucie spać :lol: Ale chyba nie o to chodzi.
Lepszy byłby dla nas nocleg w normalnym ośrodku ,nawet bez wyżerki,którą trzeba by samemu sobie przywieść. Ale wyro najważniejsze.Tym bardziej ,że ludzie wiele kilometrów robią i chcieli by w godziwych warunkach odpocząć i się zregenerować przed powrotem do domu.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:
26 wrz 2022, 22:23
A tak serio, @Iżu czy masz zamiar zostać organizatorem X zlotu ??
Podzwonię w wolnej chwili i dopytam o ceny oraz termin w ośrodkach Szczyrku, ale nie wiem na ile ludzi można liczyć mniej więcej ?


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: QraC »

Mniej więcej od 20 do 100 :)
Ocena: 11.76471%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Centrino »

QraC pisze:
27 wrz 2022, 09:01
Mniej więcej od 20 do 100 :)
No początku sezonu to i 120 można się spodziewać. :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prebenny »

Albo 30 jak będzie 'za drogo' :)
Ocena: 5.88235%


null

Awatar użytkownika
prz3kus
A2
Posty: 113
Rejestracja: 30 wrz 2018, 07:52
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prz3kus »

Hej,
byłem z małżonką tylko na jednym zlocie i pewnie niewielu mnie już pamięta jednak napisze ze swojego doświadczenia, jeżeli pozwolicie.
Wiem, że z noclegami to czasem spory problem, ponieważ często jeździmy z znajomymi po 20-30 osób i wiadomo, że jeżeli nie rezerwujesz rok do przodu to trzeba patrzyć terminy poza sezonem.
Jednak zgadzam się po części tutaj z Iżu i lukas76 i myślę, że można połączyć wszystkie te pomysły.
Ja bym nie skreślał namiotów jest wiele pól gdzie są domki i pola namiotowe, razem. Myślę, że wielu namiot nie odstrasza, a może w ten sposób zaoszczędzić i praktycznie zrezygnować w dowolnym momencie, jeżeli mu coś wypadnie. Dla mnie to np. super opcja, namiot mi nie przeszkadza, a z racji pracy mój wyjazd niestety często jest pod znakiem zapytania.
Co do kasy wiadomo punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, więc może da się takie zapisy stopniować, co do ceny.
Np.
- ktoś nie chce śniadań zapłaci adekwatnie mniej
- nie bierze koszulki i ma parę złoty taniej
Czasem jak ktoś jedzie w parze, może w ten sposób zaoszczędzić już sporo złotóweczek, lub pojedzie sobie na dłużej.

Nie jestem fachowcem w temacie więc jak piszę głupoty to przepraszam. Pozdro.
Ocena: 5.88235%


DL 650 (2018) / DL 1050XT (2021)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: Smerfciamajda »

Hej, nie znam się to się wypowiem.

Generalnie zgadzam się z kolegą @prz3kus.
Ja wybieram się już któryś raz na zlot ale zawsze coś mi wypada - praca, odległość, inny plan rodzinny.
Opcja domki plus pole namiotowe jest jak najbardziej zasadna, mogę przyjechać sam, dzień później lub wyjechać wcześniej bez zawracania gitary i ponoszenia kosztów.
Koszty właśnie - to kwestia indywidualna - ktoś lubi namiot i kiełbasę z grilla, a kto inny musi mieszkać w Gołębiewskim ze śniadaniem podanym do pokoju. Tym bardziej że czasy paskudne więc trudno ustalić górny pułap cenowy, ale trzymając się zasady domki/namioty wiadomo że drogo nie będzie.

Termin wyjazdu - najlepiej koniec maja lub czerwca. Normalny weekend a nie Boże Ciało bo wtedy jest czas na zaplanowanie dużego wyjazdu za granicę a zlotowo chyba wystarczą dwa dni na spotkanie i pogaduchy.

Lokalizacja - dla mnie wszelkie górskie okolice - czy to Beskid, Pieniny czy Sudety - łatwo dojechać autostradami a na miejscu zawsze, ale to zawsze są jakieś zakręty i miejsca do odwiedzenia. Może Bieszczady są daleko i na weekendowe wyjazdy to trochę przerost. No ale ja patrzę z mojej perspektywy. Tak samo Mazury, no ale jadąc tam to wskoczę na łódkę i tyle mnie widzieliście :)



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: prebenny »

Problem jest jeden a w zasadzie dwa.
Niestety ale taniej już było. Ja rozumiem, że 500 czy 600 zł za zlot od osoby to jest dużo i mnie też to boli.
Ale na prawdę ten sam ośrodek co 3-4 lata temu kasował za zlot 350 zł teraz skasuje 500, bo ceny prądu, bo ceny gazu (a firmy/hotele/ośrodki nie mają tarczy finansowej i zamrożonych cen tak jak my - 'zwykłe szare człowieki' - a przecież ile my więcej za prąd/gaz płacimy?) i inflacja.

W poznaniu jest taki fajny bar mleczny/'restauracja' typowo dla studentów i rok temu szło tam zjeść 2 daniowy obiad za 15-18 zł... Teraz jedno danie kosztuje 20-25 i co zrobisz?

A co do wyboru czy chcesz śniadanie czy nie - nikt na to nie pójdzie, bo nikt nie upilnuje tego czy ktoś zapłacił czy nie zapłacił.
Także niestety ale koszt można ciąć tylko na jakości albo na ilości osób (im więcej tym taniej).


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: X Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska - propozycje

Post autor: staszek_s »

Ogólnie liczba uczestników lotów na różnych forach spada, z różnych względów, również finansowych. Mniej ludzi oznacza wyższe koszty na osobę i trudniej to spiąć. Ja bym proponował pójść w kierunku luźniejszych spotkań, organizator znajduje ośrodek z sensowną ceną za nocleg + śniadanie i miejscem na grilla, każdy przynosi na grilla co chce, otwiera swoje piwko i jest integracja. Rezerwacje i zaliczki wpłacamy samodzielnie w ośrodku ale to drugorzędna kwestia. Fajnie jakby była możliwość rozbicia namiotu, to zadowoli tych, co wolą bliżej natury i taniej.
Obiad w sobotę jemy po drodze i wieczorem starczy znowu ognisko/grill. Nie ma koszulek (chociaż to akurat można ogarnąć), orkiestr dętych, konkursów z nagrodami, to jest mniej istotne a podnosi koszty, ważniejsze jest spotkanie się i pogadanie przy piwku.
Ocena: 23.52941%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”