Wózek za skuterkiem - jak?

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Wózek za skuterkiem - jak?

Post autor: haqqax »

Wyprowadziłem się niedawno z Warszawy na wieś i jest super. Sprawy sobie ogarniam skuterkiem, na wakacje będę wyjeżdżał motkiem. Kupię sobie większy skuterek, takie obleśne rękawice na manetki, kocyk i mój sezon będzie się kończył gdy pojawi się śnieg i lód na drodze :)

Dziś widziałem coś fajnego - jakiś dziadek mknął skuterkiem ciągnąc za sobą wózek z kilkoma workami. Też bym chciał mieć taki wózek do mojego przyszłego skuterka :). Może mi ktoś wyjaśnić, jak wykonać połączenie takiego wóżka ze skuterem? No bo skuter musi się trochę wychylać, a wózek na dwóch kołach nie może... Gdzie się taki wózek w Polsce kupuje/zamawia? A może to słaby pomysł?

Dawajcie swoje przemyślenia i opinie :)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wózek za skuterkiem - jak?

Post autor: gorghu »

tu masz przykładowy filmik jak gościu u siebie to rozwiązał:


założenia:
- przyczepka na jednym kole
- zawias a'la kardan zaraz za zaczepem
- zaczep do motocykla coś jak "amerykański" zaczep haka w samochodzie.


A tu masz wersję z "tradycyjnym" kulkowym zaczepem i dwoma kołami:


Teoretycznie na tej kuli do pewnego kąta złożenia nie powinno być problemu (powinno się to obracać lewo/prawo, góra/dół, skosy).
W większości to są chyba samoróbki.

Nie mam zielonego pojęcia jak czymś takim się jeździ ale ludziska potrafią doczepić małe przyczepki kempingowe do większych motocykli i jeździć taki caravaning ;)

Dla mnie to jednak mija się z celem jeżdżenia motocyklem. Tak samo jak jazda motkiem i patrzenie na spalanie. Spali tyle ile ma spalić :) Ale kto co lubi :D
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1562
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wózek za skuterkiem - jak?

Post autor: PiotrEm »

Fajne, yt podpowiada całą masę podobnych konstrukcji. @gorghu, tu chyba nie chodzi o turystykę, tylko o przewiezienie prosiaka i choinki na skuterze :-)
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wózek za skuterkiem - jak?

Post autor: Centrino »

Do motocykla może i byłaby potrzeba kombinowania z kulą gdyż na motku się trzeba bardziej wykładać. Przy skuterze raczej nie.
Druga sprawa to czy podczepienie przyczepki do skutera nie będzie pretekstem dla Policji do zatrzymania u wlepienia mandatu (teraz mają większe parcie na ich wystawianie), gdyż nie sądzę aby w dowodzie rejestracyjnym było wypełnione pole określające max masę ciągniętej przyczepy. No i inna kwestia czy diagnosta podbije założenie haka (I to raczej bez homologacji )
Ocena: 5.88235%


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Wózek za skuterkiem - jak?

Post autor: haqqax »

Dzieki za filmiki, obejrze jak bede mial lepsze lacze z netem :)

PiotrEm trafnie rozpoznal intencję, do turystyki zdecydowanie bez zadnych przyczepek :)

Dzieki Centrino za ostrzezenia na temat diagnosty, bo to rzeczywiscie modyfikacja bez homologacji. No jeszcze to przemysle :)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”