Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: MarcinS »

Miałem 2 smartwatche - Samsunga i Apple. I… nie chce do tego wracać. Zero zalet, a jedna duża wada - konieczność częstego ładowania. Zegarek ma pokazywać godzinę. Od fajerwerków jest telefon.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: Smerfciamajda »

Smartwach to ostatnia pokusa. Strasznie mi się chce, ale mając świadomość uwiązanie do elektronicznych gadżetów bronię się rękami i nogami.
Mam nadzieje ze jeszcze długo będę wygrywał.



Awatar użytkownika
kris02
A1
Posty: 62
Rejestracja: 31 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: kris02 »

Jak już to Garmin Fenix 6. Bateria trzyma ok 2 tygodni w zależności od aktywności. Jestem mega zadowolony.


DL-1050 2021r

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: Rommel »

Wieczorem wrzucam telefon i smartwatcha na ladowarke indukcyjna. @Smerfciamajda dla mnie najwazniejsze ze ograniczylem ilosc czasu z telegonem w rece, i nie odrywam sie tak czesto.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: rcs1 »

kris02 pisze:
23 kwie 2023, 21:22
Jak już to Garmin Fenix 6. Bateria trzyma ok 2 tygodni w zależności od aktywności. Jestem mega zadowolony.
Potwierdzam. U mnie przy średnio godzinie aktywności dziennie, bez żadnych ustawień oszczędzających energię bateria wytrzymuje równo 9 dni. Inne zalety:
1) Nawigacja do wędrówek pieszych na nadgarstku - nie trzeba wyciągać telefonu. (Navi ma wersja Pro i Saphire, "zwykłe" Feniksy niestety nie).
2) Brak ekranu dotykowego, obsługa za pomocą pięciu przycisków - po kilkudniowym okresie adaptacji okazuje się to o wiele bardziej komfortowe niż dotyk.
3) Mnóstwo zaawansowanych funkcji. Oczywiście korzystam z niewielkiej części z nich, ale filozofia Garmina nie jest taka, żeby korzystać ze wszystkiego co jest (bo to niemożliwe), ale jeśli coś jest potrzebne, to proszę bardzo, mamy.
4) Świetny, rozbudowany i dobrze zorganizowany ekosystem Garmina.
5) Dane leżą na serwerach w USA, a nie w Chinach.
6) Płatności Garnin Pay - tak, można bez nich żyć, ale się przydają.

Wada: ten model to konstrukcja z 2019 roku, można mieć zastrzeżenia do czujników. Np. pulsoksymetr potrafi przy pomiarach raz za razem podawać mocno rozbieżne wyniki. Obecnie produkowane Garminy mają wersję czujnika 4.0, bardziej precyzyjną.

Osoby mniej usposobione sportowo mogą zerknąć na Garmin Venu 2 Plus: piękny duży Amoled, nowsze czujniki, ogólnie wszystkomający. Chyba pierwszy zegarek, który potrafi zrobić EKG (ma dopuszczenie w USA, w Europie jest w trakcie certyfikacji). Niestety nie ma obsługi map.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: MrWaski »

W moim Huawei Watch GT 3 PRO też bateria wytrzymuje 2 tygodnie bez łaski.
Żeby dotyk nie włączał go pod kurtką motocyklową, wystarczy jedno kliknięcie.
Wszystkie czujniki działają wyśmienicie.
Można odbierać telefony w zegarku i bardzo wygodnie rozmawiać bez wyjmowania smarkfona - w sumie to przechyliło szalę, że go kupiłem. A i jeszcze szafirowe szkiełko, tytanowa koperta i porcelanowy spód. No i można w nim pływać bez stresu. Smark może leżeć w drugim pokoju i zasięg jest bezproblemowy.
Fakt, dane na serwerach w Chinach to bardzo niebezpieczne... Stary jestem, mam to w pompie.
Płątności w PL nie działają, ale funkcja jest. Dla mnie zbytek. Może kiedyś włączą, tak jak włączyli EKG, które było, ale początkowo nie działało.

PS
Nie powiem, te Garminy bardzo misie, ale są niestety 2 razy droższe. 8-)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: rcs1 »

GT 3 PRO bardzo dobry sprzęt, bez dwóch zdań. Z tymi danymi w Chinach to szeroki temat, chodzi nie tyle o to, że ktoś gdzieś wie, gdzie jesteś i co robisz (i z kim), ile o kradzież tożsamości.
Ceny Garminów są szalone, fakt, ale to są trwałe sprzęty i mają długie wsparcie, więc nie ma co się bać używek. A, i jeszcze można do tego dorobić ideologię o pomaganiu planecie. Kupiłem używaną szóstkę i jest ok.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: prebenny »

Dlatego ja od ponad 4.5 roku męczę mojego Fenixa 5 i bateria dalej trzyma tydzień ;)


null

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: Rommel »

85 gram waga - to w sumie nie musisz na siłke chodzic, tylko z ta cegła przy komputerze mozesz zrobic cały trening :D


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: prebenny »

A nie wiem - nie czuje żeby był ciężki więc ;)


null

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: KroQ »

@MrWaski Pytanko odnośnie tego GT 3 Pro. Wiem, że ponoć poprzednie miały jakiś problemie z wyświetlaniem powiadomień, czy wiadomości - nie było całej tylko początek. Jak jest teraz? W sumie Braciak ma 2 Pro i sobie chwalił, a ciekawe jak się GT 3 Pro ma do Huawei Watch Ultimate


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: MrWaski »

Wyświetla tylko początek. Jak się kliknie w wiadomość, to kawałek można przeczytać. Całej nie.
2000 bym nie dał, ale 1300 mnie skusiło. Nie żałuję. Jest świetny. Szkiełko faktycznie ma zero rys, ale po ścianie jeszcze nim nie przejechałem. Pono ma wytrzymać, bo szafir jest twardszy od kwarcu.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

K@mil
A2
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2022, 02:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: K@mil »

Używa ktoś GT3 z IPhone?
Ogólnie chciałem Apple Watch, ale te ich baterie to można sobie…

Co ja potrzebuje od zegarka?
Odbieranie połączeń, odrzucanie połączeń wiadomością SMS, odczytanie SMS lub innego powiadomienia. Może GT2 by wystarczyło?



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: staszek_s »

Apple Watch 7 się ładuje tak szybko, że jak podepnę przy robieniu śniadania, to jak je zjem to już mam na cały dzień naładowane, więc to nie jest duży problem. Za to się mieści pod mankietem koszuli, coś za coś :) Oczywiście jakby wytrzymał z tydzień byłoby super.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: Antyks »

Mam GT2. Niewielki, bateria trzyma super ( na oko tydzień ) , powiadomienia przychodzą, da się odrzucić połączenie itd. A przy tym rozsądna cena.
Jestem zadowolony i nie żałuję że nie kupiłem wypasionego flagowca tory trzeba ładowac codziennie, wielkości analogowego kompasu turystycznego.
Bo z 80% jego funkcji i tak bym nie skorzystał.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: Centrino »

Mam GT3. W zasadzie wykorzystuję go do liczenia kroków, treningów. Czasami jest połączony z telefonem i wiadomości idzie odczytać całe. Mi pasuje bateryjka, która przy moim użytkowaniu wytrzymuje około tygodnia. Jak nie będzie działał bluetooth i gps to i 2 tygodnie pociągnie.
Na moje wymagania jest całkiem spoko ale nie wykorzystuję wszystkich funkcji w nim. Na plus dużo tarcz do wyboru zarówno płatnych jak i bezpłatnych.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

drom
A1
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2020, 09:12

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: drom »

Prosilbym o pomoc w wyborze zegarka. Mam 23 lata, w zasadzie pierwszy raz w życiu chcę sobie kupić jakiś porządny model. Jesli to w jakis sposob pomoze, to przewaznie chodze ubrany na czarno, ciemne ubrania, jeansy itd sportowy tryb zycia, silownia. Nie znam się zbytnio na zegarkach, ale chciałbym coś na co dzień uniwersalnego. Do ubrań sportowych ale rownież aby można było ubrać się do ubrań eleganckich. obwod nadgarstka to 16 cm. Raczej preferowalbym czarny kolor bransolety. Troche poszperalej i czesto polecane sa zegarki Casio, Citizen, Seiko, chociaż osobiście podobają mi się też modele od xicorr https://shop.xicorr.com/



markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: markali »

Do tych Japończyków dodaj jeszcze Orient-a.
No i taki szczegół jak budżet....
Można przemyśleć 2. Jeden elegant a drugi sport. Zależy jak z.kasą.
Jeśli jeden uniwersalny to raczej na bransolecie.
Dobrze mieć dobrą wodoszczelność - 100M - można w nim pływać.


DL650XAL7

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: biblo »

A ja bym nie kupował nic uniwersalnego... 8-) Zakup pierwszego zegarka potraktowałbym jako początek kolekcji. Przed Tobą całe życie, tak więc masz bardzo dużo czasu na jej stworzenie :)

Co kupić jako pierwsze? Jeśli Twój budżet wytrzyma "sikora" ;) to jest to bardzo ciekawy pomysł, bo te zegarki mają to "coś", są nietuzinkowe, związane z naszą historią i ludzie zwracają na nie uwagę 8-) Sam mam FSO M20.01 z pierwszego wypustu, a synowi na urodziny kupiłem w tym samym czasie FSO M20.02 i zasiałem w nim pasję do zbierania zegarków. Dla mnie zegarki, krawaty i spinki do mankietów, to "biżuteria" mężczyzny :)

A potem masz do wyboru klasyczne: dyskretne, płaskie, eleganckie... bardziej rozbudowane chronografy... lub jakaś większa cebula 8-)
No i casualowe, sportowe, designerskie, wskazówkowe lub elektroniczne, w różnych kolorach pasujących do np. konkretnych ciuchów, itd.

Do wyboru, do koloru... 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Smartwatch czy zegarek klasyczny?

Post autor: MrWaski »

Ustal budżet i bierz co Ci się podoba. W kwestii gustu ciężko doradzić.
Mam całą szufladę zegarków, głównie szwajcarskich, ale na co dzień od kilku miesięcy używam smarkłocza Huawei Watch GT-3 Pro. Tytan + szafirowe szkiełko i wygląda cały czas jak nowy. Bateria trzyma bez łaski 2 tygodnie, a przy intensywnym używaniu bajerów jakie ma, ponad tydzień. Ładuje się od kikunastu do 90% w ciągu 50 minut. Nigdy nie ładuję na 100%, bo to wydłuża znakomicie żywotność akumulatora.
Każdy chwali wodę w swojej studni... Pomyślnych wyborów!


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”