Boczne kufry a pasażer - DL1050

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
shadov
AM
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:52
Lokalizacja: Szczecin

Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: shadov »

Hej, zamówiłem nowego DLa 1050 2023 i właśnie go ubieram. W nadchodzącym sezonie chcę pojeździć z małżonką stąd chcę też kupić boczne kufry. Po głowie chodzą mi aluminiowe Givi Outback (centralny 58l + 2x37l), ale jak patrzę na zdjęciach, to mam obawy, że przednia część kufrów będzie się wbijać od spodu w nogę, albo, że pasażer nie dosięgnie stopami podnóżków. Moja małżonka ma niespełna 160 cm wzrostu. Czy ktoś ma to może przetestowane / obcykane i może poradzić, jak to wygląda w praktyce?
Jeśli okaże się, że rzeczywiście będzie problem z tymi kuframi, to alternatywnie pomyślę nad sakwami, choć tu już znacznie mniej miejsca...



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: MrWaski »

Mam w DL 650 kufry boczne Kappa monokey i nic się nie wbija w nogi mojego plecaczka (160cm wzrostu). DL 650 i DL 1000 są gabarytowo identyczne. Jak jest w DL 1050 nie wiem.
Jedyne co, to ciężko się plecaczkowi wsiada i zsiada, ale już myślę nad zrobieniem dodatkowej stopki ułatwiającej wsiadanie.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
shadov
AM
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: shadov »

No właśnie cała afera zaczęła się od wyjścia 1050, gdy okazało się, że stelaże i kufry są przesunięte do przodu i do góry. Fabryczne Suzuki (czyli de facto SW Motech Trax) podobno stanowią większy problem, a outbacki wypadają lepiej. Niemniej, byłoby super, gdyby ktoś potwierdził, jak to rzeczywiście wygląda.

Tak czy owak, dzięki za info!



Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: metalmanheh »

shadov pisze:
28 gru 2022, 18:26
Hej, zamówiłem nowego DLa 1050 2023 i właśnie go ubieram. W nadchodzącym sezonie chcę pojeździć z małżonką stąd chcę też kupić boczne kufry. Po głowie chodzą mi aluminiowe Givi Outback (centralny 58l + 2x37l), ale jak patrzę na zdjęciach, to mam obawy, że przednia część kufrów będzie się wbijać od spodu w nogę, albo, że pasażer nie dosięgnie stopami podnóżków. Moja małżonka ma niespełna 160 cm wzrostu. Czy ktoś ma to może przetestowane / obcykane i może poradzić, jak to wygląda w praktyce?
Jeśli okaże się, że rzeczywiście będzie problem z tymi kuframi, to alternatywnie pomyślę nad sakwami, choć tu już znacznie mniej miejsca...
Czesc,

Xamowiles 1050XT DE? Jak tak to jaka dostales cene? Ja dzis dzwonilem do Lublina i nie ma jeszcze cennika na 2023.

Dziękuję za info


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

shadov pisze:
28 gru 2022, 18:26
Hej, zamówiłem nowego DLa 1050 2023 i właśnie go ubieram. W nadchodzącym sezonie chcę pojeździć z małżonką stąd chcę też kupić boczne kufry. Po głowie chodzą mi aluminiowe Givi Outback (centralny 58l + 2x37l), ale jak patrzę na zdjęciach, to mam obawy, że przednia część kufrów będzie się wbijać od spodu w nogę, albo, że pasażer nie dosięgnie stopami podnóżków. Moja małżonka ma niespełna 160 cm wzrostu. Czy ktoś ma to może przetestowane / obcykane i może poradzić, jak to wygląda w praktyce?
Jeśli okaże się, że rzeczywiście będzie problem z tymi kuframi, to alternatywnie pomyślę nad sakwami, choć tu już znacznie mniej miejsca...
Jakie sakwy? Sakwy do tego moto pasują jak świni siodło... Zamontuj plastykowe kufry Givi z serii aero. Z nimi nie ma tych problemów co z alu i pasują do tego moto.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

metalmanheh pisze:
28 gru 2022, 22:03
shadov pisze:
28 gru 2022, 18:26
Hej, zamówiłem nowego DLa 1050 2023 i właśnie go ubieram. W nadchodzącym sezonie chcę pojeździć z małżonką stąd chcę też kupić boczne kufry. Po głowie chodzą mi aluminiowe Givi Outback (centralny 58l + 2x37l), ale jak patrzę na zdjęciach, to mam obawy, że przednia część kufrów będzie się wbijać od spodu w nogę, albo, że pasażer nie dosięgnie stopami podnóżków. Moja małżonka ma niespełna 160 cm wzrostu. Czy ktoś ma to może przetestowane / obcykane i może poradzić, jak to wygląda w praktyce?
Jeśli okaże się, że rzeczywiście będzie problem z tymi kuframi, to alternatywnie pomyślę nad sakwami, choć tu już znacznie mniej miejsca...
Czesc,

Xamowiles 1050XT DE? Jak tak to jaka dostales cene? Ja dzis dzwonilem do Lublina i nie ma jeszcze cennika na 2023.

Dziękuję za info
Jaj nie ma? Na stronie Suzuki jest 66900 za wersję z alufelgami.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: metalmanheh »

Czesc,

Xamowiles 1050XT DE? Jak tak to jaka dostales cene? Ja dzis dzwonilem do Lublina i nie ma jeszcze cennika na 2023.

Dziękuję za info
[/quote]
Jaj nie ma? Na stronie Suzuki jest 66900 za wersję z alufelgami.
[/quote]

O tej cenie wiem ale w salonie dostałem info, ze ceny na 2023 jeszcze nie sa znane tzn. Nie wiedza ile ich beda kosztowac motocykle wiec nie moga mi podac finalnej ceny. Watpie zeby kazdy salon dostawal taka informacje w innym terminie ale moze model XT jest w finalnej cenie, a XT DE jeszcze nie (choc na stronie jest cena 70900).

No nic, dzieki.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: staszek_s »

Ja mam w moim 1000 rocznik 2019 takie właśnie kufry tylko w wydaniu Kappy, problem też występował - konkretnie ucho do mocowania pasa na górnej pokrywie kufra się wrzynało w nogę mojemu Plecaczkowi. Musiałem wywalić to ucho i teraz jest w miarę ok. Problem się bierze stąd, że kufer jest nad tłumikiem a nie obok, więc jest bardziej wąsko. Teraz jeździmy więcej z dużymi plastikowymi KGR52 i tu jest ok, są bardziej obłe.
Przypuszczam, że w 1050 będzie podobnie.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

@staszek_s a czy w twoim moto przy montażu stelaży tłumik też szedł w dół? Bo w 1050 przy montażu stelaży trzeba odkręcić tłumik i go opuścić ze 3 cm na specjalnym uchwycie, jest jest w komplecie.
Nie do końca rozumiem o jakim uchu do montażu pasa piszesz. Jakbyś dał fotkę...

Ja mam takie kufry
https://www.louis.pl/pl/givi-zestaw-kuf ... r=10024291

Czy wcześniej takie miałeś i był z nimi problem?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Centrino »

@Xj6 - na każdym rogu kufra są takie plastikowe uszy, które służą do zamocowania dodatkowych rzeczy na kufrze pasami.
Te właśnie plastiki niektórym przeszkadzają, mojej żonie przeszkadzały na początku, później jak nieco schudłem przestały przeszkadzać.
Także problem istnieje i jak można wyeliminować go zakupując inne kufry to w sumie polecam to zrobić.

@staszek_s - powiedz mi proszę czy te KGR52 pasują pod stelaże fabryczne czy musiałeś wymieniać stelaże?


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Rommel »

topic4878.html

Mojej zonie przeszkadzaly oryginalne Suzuki, skonczylo sie przerobka stelaza. Wszystko zalezy od dlugosci nog plecaczka, aczkolwiek jest niewygodnie, czesciowo przez wielka puszke wydechu. Outbacki ponoc maja wiecej miejsca :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2022, 15:50 przez Rommel, łącznie zmieniany 1 raz.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

No tak ale wy cały czas mówicie o kanciastych kufrach alu. A ja mam obłe plastyki. Nie przewiduje z nimi takich problemów.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Rommel »

SWIETNIE! Ale autor pyta o te kanciaste kufry alu.
Ocena: 5.88235%


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

Ok, chciałem tylko dopytać czy ktoś miał też problemy z plastykowymi. Ja jeszcze u siebie nie zamontowałem, więc na 100 procent nie wiem.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Rommel »

Mialem V33 w 1000.

Plusy:
- wygladaja cool
- prawdopodobnie dobre warunki aerodynamiczne, aczkolwiek nie testowalem bo po pary dniach je sciagnalem i kupilem Alu

Minusy
- tragiczny ksztat który uniemozliwia zapakowanie wiekszosci rzeczy
- w porownaniu nawet do oldschoolowych Kappa K40 - tragedia przy pakowaniu.

One sa tak przyciete ze moze nie byc duzego problemu - ale wszystko i tak rozbija sie o wzrost plecaczka (i ewentualnie wage bo czasem plecaczek moze miec udo jak normalny facet dwa). Kobieta 175 cm wzrostu 70 kg moze nie miec najmniejszego problemu, aczkolwiek druga 160 cm 65 kg z krótkimi nózkami juz moze miec problem. Do tego dochodzi styl jazdy (czy kierownik siedzi jajami na baku, czy bardziej ku tylowi siedzenia) i dystanse które sie pokonuje. Jak ktos leci 3-4 h dziennie w siodle to moze byc okej, inny leci 8-10 godzin i moze pojawic sie juz spory dyskomfort.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

Spoko. A może kto ma V35 zamontowane na 1050XT i dałby fotkę? Jak zamontuje swoje to zrobię fotke i wrzucę pokazać jak to się prezentuje, ale to jeszcze trochę.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1195
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Rommel »

Ostatnio zmieniony 29 gru 2022, 19:31 przez Rommel, łącznie zmieniany 1 raz.


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: staszek_s »

Xj6 pisze:
29 gru 2022, 12:12
@staszek_s a czy w twoim moto przy montażu stelaży tłumik też szedł w dół? Bo w 1050 przy montażu stelaży trzeba odkręcić tłumik i go opuścić ze 3 cm na specjalnym uchwycie, jest jest w komplecie.
Nie do końca rozumiem o jakim uchu do montażu pasa piszesz. Jakbyś dał fotkę...
Mam na myśli takie kufry - aluminiowe, "uszy" są metalowe i wpijają się w udo:
kofry.png
kofry.png (130.8 KiB) Przejrzano 1109 razy
Wiadomo, że dużo zależy od wzrostu ale próbowałem sam tam usiąść i też bym z tym miał problem.
Stelaże mi zakładali w serwisie, nie wiem czy tłumik jest opuszczany ale wątpię, on jest fabrycznie na tyle nisko w nowych modelach, że kufer się mieści nad nim.
@Centrino - stelaże pasują, przekręcam tylko górne mocowanie, z tych nakładek, pasujących do aluminiowych, na zaczep monokey, dolne pasują bez zmian.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: Xj6 »

Rommel pisze:
29 gru 2022, 18:42
Sa na Stromtoroperze, 2 strona

https://www.stromtrooper.com/threads/10 ... 259/page-2
Dzięki za ten link. Dokładnie widać te kufry na stronie 2. I są tam zdjęcia zamontowanych samy stelaży. Na nich z kolei widać, że tłumik jes opuszczony o jakieś 3 cm. Widoczna jest ta łączka, o kt mówiłem. Dlatego kufry od givi plastykowe nie wadzą o nogi pasażera.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
shadov
AM
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Boczne kufry a pasażer - DL1050

Post autor: shadov »

metalmanheh pisze:
28 gru 2022, 22:03

Czesc,

Xamowiles 1050XT DE? Jak tak to jaka dostales cene? Ja dzis dzwonilem do Lublina i nie ma jeszcze cennika na 2023.

Dziękuję za info
Zamówiłem zwykłego. Cena normalna z cennika, nic nie targowałem, pasowała mi obsługa, poza tym przy nowościach trudno i tak cokolwiek ugrać. I z tego co wiem, to normalnie pod koniec roku były ceny i można było zamawiać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”